Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
WYSPY

szukam zakładu zach-pom

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam zakładu który sprosta naprawie zegar okrętowy zakładów W S Z. Uszkodzona os balansu (mechanizm balansu).

Zegar leżał miesiąc w naprawie ze względu na brak części nie naprawiono.

Jest to zegar W S Z  -produkowany w Krakowie. Niklowany okrągły (Fi17 cm).

Gdzie mogę go naprawić "pamiątka po zegarmistrzu" ?.

Te zakłady ponoć nie istnieją? Nie znalazłem ich w internecie?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witaj,

 

czy ten zegar wyglądał tak :)

 

post-27334-0-77201800-1583499909_thumb.jpg

 

jeśli tak to poza Krakowem robili go też w Gdańsku a dokładnie właściwie w Sopocie ;)

 

z częściami do tego zegara jest kiepsko ostatnio robiłem/wymieniałem wałek do nakręcania.

 

Mogę spróbować pomóc w Gdańsku ale z góry uprzedzam że nie będzie szybko/tanio ;)

 

Pozdrawiam

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna tarcza z logo WSZ.  Nie bierz do siebie bo teraz parę faktów muszę przytoczyć: Na portalu internetowym taki nowy zegar z zapasów mag 950PLN Używany zegar w dobrym stanie 250PLN (działający).  Oś balansowa jest pęknięta liczyłem na nowy mechanizm balansowy. Żeby nie było tak że wyjdzie taniej ni kupić używany zegar i z 2 jeden. Ja nie chcę usługi za darmo ale też w granicach rozsądku pominę że koszty przesyłki mi dojdą. Piszesz z częściami krucho dziwie się że żaden serwis po tych zakładach nie pozostał?, a co z zapasami części z rok temu widziałem cale mechanizmy balansowe za 120-170PLN nowe bardzo żałuję ze nie kupiłem (ale kto kupuje takie rzeczy na zapas do domowego użytku że mi się uszkodzi). Ten zegar działał jeszcze miesiąc temu "miałem wiedze o nim iż oś balansowa była zakrzywiona -prostowana ale ze pęknie?. Tak jak pisałem nie beż tego do siebie.

Ile by mnie to kosztowało proszę o przybliżona wycenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego ( i też nie bierz tego do Siebie) ale też parę faktów przytoczę. W przeciwieństwie do Ciebie pofatygowałem się i zrobiłem zdjęcie mojego zegara pytając czy o takim zegarze mówimy. Bo dla większości tarcza z logo WZS nic o zegarze nie mówi. Pozwolisz więc że spróbuję rozszyfrować to logo - jest to prawdopodobnie skrót Wojewódzka Spółdzielnia Zegarmistrzów i takie spółdzielnie za komuny były chyba w każdym województwie a nad nimi był Centralny Związek Spółdzielni Pracy. Z tego co wiem zegary okrętowe jako pierwsza robiła właśnie spółdzielnia zegarmistrzów w Sopocie (należąca do WSZ Gdańsk) z racji lokalizacji bardziej związana z morzem. W ramach CZSP i centralnego rozdzielnictwa robiły też inne spółdzielnie zegarmistrzów m.in. Krakowska. Tarcze w tych zegarach w większości były papierowe (czasami malowane metalowe) więc swobodnie można było tam nadrukować WSZ i dowolne miasto. Jak nastał radosny kapitalizm wszystkie spółdzielnie padły a co za tym idzie też zapasy magazynowe. Nie wiem ale chyba we wszystkich były identyczne mechanizmy. Ja mam i akurat robiłem te z Sopotu. Nie pamiętam jaki tam jest mechanizm balansu a teraz już nie chce mi się rozkręcać mojego.

 

Co do cen to powiem tak - jeśli masz sentyment do tego zegara a jesteś pewien że za 250 PLN kupisz dobrego dawcę to się nie zastanawiaj i bierz - w tych mechanizmach też często idą wałki naciągu (i ten jeśli dysponujesz dostępem do tokarki i frezarki z podzielnicą - można dorobić)  które przenoszą nakręcanie na kółko zębate które ma zęby pionowe (rodzaj jakby korony) i tego kółka nie podjął bym się dorabiać.

 

Co do przystawek balansowych - jeśli byłeś pewien że są od Twojego zegara a wiedziałeś że z osią coś jest nie tak - to błąd trzeba było kupić jedną na zapas. Nie licz na to że jeśli ktoś kupił "na magazyn" to teraz w tej samej cenie Ci ją odsprzeda lub wykorzystując ją zrobi Ci naprawę w cenie zakupu. Tym bardziej że w Gdańsku ceny czopowania lub dotoczenia osi są porównywalne lub wyższe od ceny którą podałeś za przystawkę.

 

Co do przybliżonej wyceny naprawy to Ci jej nie podam bo nie wiem co jest do zrobienia. To tak jak by prosić lekarza o diagnozę bez pacjenta.

 

Jak chcesz to zapraszam na PW.

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taki starszy cały zegar na chodzie z lat 60 jak na zdjęciu u ciebie z regulacja u góry tarcza inna -u mnie nie ma regulacji na zewnątrz mam metalowa tarczę  i pokrętło jest większe do nakręcania mechanizm się nieco rożni. Może mechanizm balansu  pasuje?  Za chwile go obejrzę wyglądają podobnie. Pasuje lub nie. Co o tym sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....... Pasuje lub nie. Co o tym sądzisz?

 

Nie wiem nie widząc zegara ani mechanizmu trudno coś wyrokować. Trzeba by być jasnowidzem :) . Otworzysz oba i będziemy mieli jasność czy zakup udany.

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Myślę że balans z dwoma płytami razem przełożyć się da.

 

post-112181-0-11089400-1583571225_thumb.jpg

post-112181-0-46038800-1583571248_thumb.jpg

post-112181-0-96462200-1583571250_thumb.jpg

post-112181-0-05950800-1583571253_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie czym oliwi się balans? Tym samym co pozostałe tryby oliwa (bo mam ta chińską 703 czy 702 jak dobrze pamiętam do zegara). Zasadę oliwienia to wiem ile dać i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawa uszkodzonego czopa nie powinna być droższa niż około 50, inne ubytki pewnie też dadzą się dorobić. Oliwą 702 można posmarować przystawkę, a nawet naręczny zegarek. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 złotych kosztowała 10 lat temu... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.