Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JAN89R

Prosba o pomoc - zbieram informacje!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Być może dostane na prezent ślubny pewien zegar. Jako iż wiem o takich typach bardzo mało-prosze o to co wiecie. Zegar widziałem krótko na oczy)

 

Zegar jest zegarem wagowym o wymiarach 50 na 30. Wg pewnej babci ma z pewnoscia ponad sto lat. widać że jest niemiecki bo zauważyłem na wagach punce (takie jak na niemieckich kuchennych starociach, które posiadam) i mają wybite jeden "1 /1/2" czyli połtora kilo i druga waga chyba jest mniejsza. (nie są to mosiężne ciężarki - tylko metalowe jak kula dorzucania - kształtem jajowate)

 

Tarcza jest za szkłem niesygnowana (cyfry typu I, II, III, IIII :lol: ) a obudowa tarczy czyni go zegarem myśliwskim bo ma chyba gipsowe lub drewniany motywy mysliwskie też za szkłem - a dookoła zdobienia równiez myslwiskie.

 

to dosyc mało jak na opis ale zegar jest ładny i teraz pyytanie: czy warto jest posiadac taki czy GUSTAWA BECKERA ktory na allegro mozna miec za 400 zł.

 

może ktoś ma zdjecie tego co by pasowało pod skromny opis

 

z góry dziękuje pozdrawiam

 

 

o coś jak to - tylko o wiele bardziej urodziwe i cieszące oko

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60187649


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

no Janek gratuluje,kiedy ceremonia?

:lol::lol::lol:

zamiescisz zdjecia?

pozdrawiam

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia będą robione 17 września - zamieszcze...


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma drewniane palety to szwarcwald .Oznaczenia na ciężarkach są dlatego że zaczynano od 1 jak przestawał chodzić zakłdano 1 1/2 potem 2 i do lamusa.Zegary szwarcwaldzkie miały bardzo piękne wystroje,zależało to od inwencji wykonawcy.Miałem kilka i każdy był inny.

Nie można porównać G.B do szwarcwalda.Mam nadzieje że zdjęcia będą .

Gratulacje i pozdrowienia.

Stanisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to są zegary nienaprawialne?


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytwórcy tych zegarów raczej o tym nie myśleli.Naprawa tych zegarów polega na wyciśnięciu z drewnianej palety mosiężnej tulejki i dorobienie nowej.Następnie trzeba tulejkę dopasować do ośki wcisnąć i powinno być O.K. W wielu zamiast tulejki była zwinięta blaszka mosiężna.Bawiłem się kiedyś w takie naprawy z pozytywnym skutkiem.

pozdrawiam Stanisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.