Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
artme

Koronawirus a zegarki...

Rekomendowane odpowiedzi

No to "wait and see" . Nie mówi nieborak, że cena złota w pierścionku to max 20-30% a reszta to robocizna (być może chińska) i maaaarża. Jest z czego zejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2020 o 00:02, orlis napisał:

To chyba zależy od marki, w BMW potrafią dać 20% rabatu wiec chyba maja z czego schodzić


Na 20% w BMW to nie trzeba było czekać na koronawirusa ?

 

Zakładam że koledze James (a przynajmniej mi) chodziło o to że z dilerów aut ciężko będzie „wycisnąć” więcej niż dotychczas.

 

Oczywiście ja zakładałem, że nikt „normalny” dotychczas też nie płacił ceny z cennika (no chyba że kupował Teslę...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Audi bez koronawirusa ponad 20 procent :) osobiście nie korzystałem ale conajmniej 2krotnie byłem świadkiem ;)

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w Tudorach już zeszli o 20% (oczywiście za granicą) poczekajmy bo ruch gospodarek w dół dopiero się rozkręca (niestety). Chińczycy mawiają " usiądź nad brzegiem rzeki i bądź cierpliwy a zobaczysz płynące trupy swoich nieprzyjaciół". Roleksy aby zwiększyć popyt poszły w tęczowe kolory (co za badziew) a Omega puszcza nielimitowanego Snoopy (co prawda za niezłą kasę) - coś się dzieje. Lets wait and see jak mawiają Anglicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie w temacie koronawirus a sikory, ale też ciekawe.

Spotkałem pana policjanta w maseczce który stał z panem bez maseczki za to z petem w gębie  i prowadzili przyjacielską pogaduchę.

Wyluzowani w miejscu publicznym jak gdyby nigdy nic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, deviles napisał:

No w Tudorach już zeszli o 20% (oczywiście za granicą) poczekajmy bo ruch gospodarek w dół dopiero się rozkręca (niestety). Chińczycy mawiają " usiądź nad brzegiem rzeki i bądź cierpliwy a zobaczysz płynące trupy swoich nieprzyjaciół". Roleksy aby zwiększyć popyt poszły w tęczowe kolory (co za badziew) a Omega puszcza nielimitowanego Snoopy (co prawda za niezłą kasę) - coś się dzieje. Lets wait and see jak mawiają Anglicy.

 

Z mojej strony to była "lekka ironia". Fajnie jest, oczywiście, kupić zegarek możliwie tanio, ale, szczerze mówiąc, wolałbym już, żeby te Tudory, itp. kosztowały tyle, ile by kosztowały normalnie, gdyby nie było pandemii i jej gospodarczych skutków - niż, żeby one były - bo w taki, czy inny sposób każdy z nas (no, niemal każdy) je odczuje. 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to samo tj. aby móc kupować normalnie u AD a nie przepłacać u jakiś handlarzyków. Zegarek (z całym szacunkiem dla sztuki zegarmistrzowskiej) to nie jest jednostkowe dzieło sztuki, którego wartość może niebotycznie wzrastać po opuszczeniu salonu AD. Bo to jest czysta spekulacja w złym sensie tego słowa. No ale bądźmy dobrej myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnia siła nabywcza statystycznego Polaka w 2020 roku jest 6 razy mniejsza jak obywatela Szwajcarii.  Jest też o 6% mniejsza, jak w roku 2019. Czy przełoży się to liniowo na nasze zakupy zegarkowe...?

https://poradnikhandlowca.com.pl/artykuly/polska-na-28-miejscu-w-rankingu-sily-nabywczej-w-europie/


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie o zegarkach ale związane z korona wirusem

Ja robię w drewnie i co roku najwięcej zamówień mam od ludzi prywatnych czasem coś od firm czy gmin - w tym roku ostatnią robotę dla osoby prywatnej robiłem w czerwcu i teraz aktualnie jedną większą tworzę - reszta wszystko dla gmin i miast - od osób prywatnych ostatnie jakieś zapytanie miałem chyba 2 miesiące temu koniec końców nie dogadane.Na szczęście gminy i wspólnoty mają pieniądze i coś się dzieje.

Co roku na zimę zbierałem sobie drobne zlecenia które nie wymagają montażu lub są szybkie w montażu (balkony itp...) teraz tego nie ma.

Jeśli chodzi o zegarki stare używane to nie sprzedają się - znaczy za pół ceny to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryzys dopiero się zacznie, ilość zachorowań i zgonów rośnie wykładniczo, służba zdrowia już jest na granicy wytrzymałości, a korona dopiero się rozkręca, prawdopodobnie czeka nas drugi lockdown, który  na pewno odbije się na gospodarce, nawet jeżeli przemysł będzie w miarę niezakłócenie produkował to popyt na wiele rzeczy się zmniejszy bo w wielu branżach będą plajty i zwolnienia. Kasa na osłonę biznesów skończyła się wiosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Admof napisał:

Kryzys dopiero się zacznie, ilość zachorowań i zgonów rośnie wykładniczo, służba zdrowia już jest na granicy wytrzymałości, a korona dopiero się rozkręca, prawdopodobnie czeka nas drugi lockdown, który  na pewno odbije się na gospodarce, nawet jeżeli przemysł będzie w miarę niezakłócenie produkował to popyt na wiele rzeczy się zmniejszy bo w wielu branżach będą plajty i zwolnienia

I to dotyczy całego świata dlatego wciąż uważam, że z zakupem warto czekać a ze sprzedażą należy się pośpieszyć bo można zostać na lodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, deviles napisał:

I to dotyczy całego świata dlatego wciąż uważam, że z zakupem warto czekać a ze sprzedażą należy się pośpieszyć bo można zostać na lodzie.

 

Jako częściowo zainteresowany, bo sprzedający zegarki, zastanawiam się, jak świat będzie wyglądać, kiedy wobec wszystkich innych branż klienci zastosują podobną "filozofię"...  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał:

 

Jako częściowo zainteresowany, bo sprzedający zegarki, zastanawiam się, jak świat będzie wyglądać, kiedy wobec wszystkich innych branż klienci zastosują podobną "filozofię"...  ;)

 

Jak Republika Weimarska 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, deviles napisał:

I to dotyczy całego świata dlatego wciąż uważam, że z zakupem warto czekać a ze sprzedażą należy się pośpieszyć bo można zostać na lodzie.

Właśnie takie zachowanie hamuje gospodarkę. Pieniądz musi krążyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutra zamknięte cmentarze 

U mnie cała ale to dosłownie cała miejscowość ruszyła teraz - nie da się nawet skręcić w drogę w stronę cmentarza tak nie było nigdy nawet 1 listopada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Paweł Bury. napisał:

Od jutra zamknięte cmentarze 

U mnie cała ale to dosłownie cała miejscowość ruszyła teraz - nie da się nawet skręcić w drogę w stronę cmentarza tak nie było nigdy nawet 1 listopada. 

 

Trudno było się spodziewać innej decyzji. A ludzie..? Cóż, potrafią się bić w Lidlach o plastikowe wiaderka.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja jak decyzja ale mogli ją ogłosić o 22 dzisiaj. Mniej wariatów by ruszyło na groby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Decyzja jak decyzja ale mogli ją ogłosić o 22 dzisiaj. Mniej wariatów by ruszyło na groby. 
Albo 2 tygodnie temu bo to nie było trudne do przewidzenia. Bo teraz to oprócz bajzlu z tłumami dziś i we wtorek (zapewne) to kwiaciarnie dostaną mocno po kieszeni bo zostaną z zamówionym i nieodebranych towarem, który pójdzie do kosza.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Szymon. napisał:

kwiaciarnie dostaną mocno po kieszeni bo zostaną z zamówionym i nieodebranych towarem, który pójdzie do kosza.

Dość spory potentat kwiatowy z mojej okolicy w tym roku nie miał w ofercie kwiatów na nadchodzące święto więc nie wszyscy utopią. 

Wielu to albo przewidziało albo po prostu nie ryzykowało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2020 o 13:07, Tusio napisał:


Na 20% w BMW to nie trzeba było czekać na koronawirusa ?

 

Zakładam że koledze James (a przynajmniej mi) chodziło o to że z dilerów aut ciężko będzie „wycisnąć” więcej niż dotychczas.

 

Oczywiście ja zakładałem, że nikt „normalny” dotychczas też nie płacił ceny z cennika (no chyba że kupował Teslę...)

i to jest słabo, bo bywali rabaty 36% a teraz importer blokuje i często to maks 19%

Bo aut nie tez na potegę nie produkuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U innych ceny spadają lub utrzymują się na poziomie 2019 roku, w Polsce cały czas  rosną. Analizując swoją branżę FMCG - mogę potwierdzić trend wzrostowy.  

https://poradnikhandlowca.com.pl/artykuly/ceny-w-polsce-rosna-najszybciej-w-europie/

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozdawnictwo i spowodowana nim inflacja...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.