Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Aranx8

Długo szukany ten jeden jedyny zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Już kiedys tutaj mi doradzono odnośnie zakupu klasycznego zegarka na długie lata, co by może kiedyś go przekazać wnukowi. Szukałem czegoś prostego, klasycznego, bez chronografów, zbędnych funkcjo itp, dobrze by było 10 atm (choć już od tego odchodzę zerkając na różne modele), skórzany pasek. Nic wielkiego, ot lubię nosić koszule, ale też bym mógł go na codzień mieć przy sobie. Czuć, że choć raz mam coś porządnego przy sobie i na sobie. By mój bratanek 3,5 letni  zerkał na niego i mówił Wow, tak jak ja zerkałem na zegarek dziadka kiedyś! Chcę wydać jakieś 1200 zł, ale część z tych poniżej już trochę naciągnąłem z myślą o odłożeniu odrobiny więcej grosza zaciskając pasa. Część z nich to automaty, o których zbyt wiele nie wiem. Wolałbym chyba coś na kwarcu z uwagi na brak zmartwienia i komplikacją mechanizmu. Czasem bym chciał odłożyć zegarek na półkę, kolokwialnie mówiąc. 

Doradzono mi kilka modeli i głównie utkwił mi w głowie jeden model Hamiltona. Ot ten pilot wygląda świetnie.

 


 

Przy czym im więcej się rozglądam, tym bardziej jestem rozrywany wewnętrznie przez inne modele! I tak teraz biorę pod uwagę kilka innych czasomierzy. Być może pomożecie mi zdecydować się w końcu na jeden konkretny zegarek

 

I tak biorę też pod uwagę:

 


 


 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-aviator-airacobra-v-1-22-0-148-4 ten mi się wydaje bardzo klasyczny, mocny, męski i do tego to pilot, które mi się wyjątkowo podobają

 

https://www.otozegarki.pl/zegarek-meski-vostok-europe-expedition-north-pole-nh35a-592a555 mocno wykracza poza schematy, ale robi na mnie wrażenie jego pancerne zacięcie

 


 

https://minuta.pl/p,zegarek-meski-orient-bambino-fac08003a0,558953.html ten widziałem niedawno na żywo i mnie oczarował swoją unikalnością i ponadczasowym wykonaniem

 

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to będę wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton ma średnicę 38mm (stosunkowo mały), a taki Orient Bambino 42mm - to znaczna różnica, warto przymierzyć. MV pośrodku (40mm). Z tych trzech ja bym wybierał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu jednak zostałbym przy Hamiltonie. Jeżeli ma być na co dzień

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton ma średnicę 38mm (stosunkowo mały), a taki Orient Bambino 42mm - to znaczna różnica, warto przymierzyć. MV pośrodku (40mm). Z tych trzech ja bym wybierał :)

 

Bambino ma 40,5 mm z tego co pamietam ale przy braku lunety wyglada na dużo większy.

 

Biorac pod uwagę jak planujesz używać zegarka brałbym MV - szafir :)

Hamilton jest świetny ale do koszuli jakoś go nie widzę.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Hami to bateryjkowiec - wnuk bardziej się ucieszy np. z MV. Na bazarku jest przedstawiciel tej marki - pogadaj, to napewno pomoże Ci coś fajnego znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz Balticus Volans, może uda Ci się wynegocjować jakiś rabat?

Świetnie wyglądający, uniwersalny zegarek, z dodatkowymi punktami "wartości sentymentalnej" ze względu na polską markę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że spory rozrzut :P Ten zegarek MV i ogólnie tej marki są poprostu bajecznie piękne i dosłownie ciężko mi o nich przestać myśleć! Mają wszystko czego bym szukał, ten Ham zresztą też, więc moze spróbuje popytać o tego MV tutaj, jak kolega wspomniał wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, że budżet to 1200. Ciężko będzoe znaleźć MV...

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku jest nowe Bambino za 600 pln. Do tego można sobie dokupić np G Shocka albo ediface za 500-600 pln i całkiem fajny zestaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku jest nowe Bambino za 600 pln. Do tego można sobie dokupić np G Shocka albo ediface za 500-600 pln i całkiem fajny zestaw :)

Autor chciał zegarek, którt mógłby przekazać wnukowi, więc chyba jakiś większy wypas jest rozważany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale sam Autor wskazał Bambino :)

Ewentualnie warto popatrzeć na bazarku na OSy, za 1250-1500 coś się pojawia. Ewentualnie Glycine Combat - cena Massdropowa bywa taka, ze z opłatami powinno się zamknąć w 1200-1300.

Z kwarcy, to w tej lub troszkę wyższej kwocie polowałbym na Bulova Moonwatcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Reborn dobrze prawi. Poczekalbym na Glycine Combat z Dropa. Zegarek ładny i chyba najmniejsza szansa że wnuk rzuci do szuflady:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Hamiltona proponuję Seiko SNZG13K1. Wygląd i wykonanie świetne, na nadgarstku prezentuje się wyśmienicie pomimo większej średnicy. bransoletę możesz zdjąć i założyć pasek. Wg mnie Seiko jest zdecydowanie ładniejszy od wspomnianego Hamiltona i zostaje sporo na kolejny zegarek. Poza tym automat kontra kwarc.

Edytowane przez b4jk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie zdecydowałem się na nic konkretnego poza tym, że jestem bliżej na TAK jeżeli chodzi o jeden modelu MV Redentore
https://zegarownia.pl/zegarek-meski-meccaniche-veneziane-redentore-4-0-automatic-1301008

 

Tak też trochę więcej szperałem jak to co dnia, zważywszy na to,że teraz wszyscy mamy więcej czasu dla siebie i najbliższych i dokopałem się kilku innych czasomierzy. 
Wszystkie mi mieszają już w głowie biggrin.png Mam nadzieję, że może coś mi tutaj dopowiecie więcej. Myślałem o kwarcu, ale patrząc na poziom wykonania zegarków, jednak mechanik by był chyba lepszym rozwiązaniem. Poza tym mają to coś fajnego w sobie. Jak pisałem wyżej, chcę coś prostego, klasycznego i ponadczasowego. Chciałem coś szwajcarskiego/niemieckiego bo jakoś to do mnie bardziej przemawia (może jestem małostkowy), ale powoli przekonuję się też do japońskich tworów (są dość niesamowicie wykonane jak na nie zerkam).

Biorę też pod uwagę 

https://zegarownia.pl/zegarek-orient-meski-fac0000ca0  Orient Bambino jest piękny! Czy orient to ogólnie dobra firma?

Ogólnie jestem totalnie zagubiony... klasyk, mechanik, do 1,5 tyś.,skórzany pasek, fajnie by było gdyby był szafir i 10 atm, do 40 mm, moze 42 mm

Jakieś sugestie?
 

Bym zapomniał, ten LACO też za mną gdzieś chodzi, ale tutaj też niczego za bardzo nie wiem o tej firmie
https://zegarownia.pl/zegarek-meski-laco-flieger-zurich-la-861806

Edytowane przez Aranx8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie zdecydowałem się na nic konkretnego poza tym, że jestem bliżej na TAK jeżeli chodzi o jeden modelu MV Redentore

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-meccaniche-veneziane-redentore-4-0-automatic-1301008

 

Tak też trochę więcej szperałem jak to co dnia, zważywszy na to,że teraz wszyscy mamy więcej czasu dla siebie i najbliższych i dokopałem się kilku innych czasomierzy. 

Wszystkie mi mieszają już w głowie biggrin.png Mam nadzieję, że może coś mi tutaj dopowiecie więcej. Myślałem o kwarcu, ale patrząc na poziom wykonania zegarków, jednak mechanik by był chyba lepszym rozwiązaniem. Poza tym mają to coś fajnego w sobie. Jak pisałem wyżej, chcę coś prostego, klasycznego i ponadczasowego. Chciałem coś szwajcarskiego/niemieckiego bo jakoś to do mnie bardziej przemawia (może jestem małostkowy), ale powoli przekonuję się też do japońskich tworów (są dość niesamowicie wykonane jak na nie zerkam).

Biorę też pod uwagę 

https://zegarownia.pl/zegarek-orient-meski-fac0000ca0  Orient Bambino jest piękny! Czy orient to ogólnie dobra firma?

Ogólnie jestem totalnie zagubiony... klasyk, mechanik, do 1,5 tyś.,skórzany pasek, fajnie by było gdyby był szafir i 10 atm, do 40 mm, moze 42 mm

Jakieś sugestie?

 

Bym zapomniał, ten LACO też za mną gdzieś chodzi, ale tutaj też niczego za bardzo nie wiem o tej firmie

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-laco-flieger-zurich-la-861806

 

A ktoś broni Ci brać oba? ;) Znegocjuj cenę i masz super 2 zegarki za mniej niż ten jeden MV. Orient to solidna firma. LACO podobnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak zrobił IMO, i nie bać się Japończyków bo do 2 tyś. a nawet i więcej są lepsze niż niejeden "Swiss Made" (cudzysłów celowy) w tym moim zdaniem Mecchaniche Veneziane (tyle, że MV to włoska manufaktura próbująca kombinować ze "Swiss made"), w którym mechanizmy zmieniają się z kazdą rewizją i teraz chyba jest już Seiko w środku. Niezbyt warte ceny, zwłaszcza biorąc pod uwagę opinie o serwisie gwarancyjnym.

 

Większość "szwajcarskich" zegarków w tym przedziale ma niewiele wspólnego ze Szwajcarią niestety, to nie ta półka cenowa. Tak samo jak japoński zegarek nie oznacza 100% made in Japan, nie oszukujmy się, chyba że mówimy o najwyższych modelach Grand Seiko:p

 

 

W tych pieniądzach rozgladałbym się właśnie za Seiko, Citizen czy Orient.

Laco ma za sobą historię fliegerów, tutaj też nie ma się czego obawiać. W koncu produkowali B-Uhry dla Luftwaffe jeżeli Ci to nie przeszkadza:D Do niższych modeli automatów wsadzają japońskie mechanizmy, ale zegarki wciąż są produkowane w Niemczech. Mają też kwarce, jak ten który pokazałeś.

 

Wszystko zależy czego chcesz, za 1300-1500 możesz mieć świetnie wykonanego Citizena z szafirem, WR200, czasem atomowym i panelem słonecznym, który przy tym będzie elegancko wyglądał mimo, że pod maską czysta technologia.

 

Możesz też zrobić tak jak radzi kolega wyżej i kupić fajnie wykonany automat Orienta i do tego jakiegoś kwarcowego pilota od Laco czy cokolwiek innego Ci pasuje. Twój budżet jest wystarczający do kupienia całkiem dobrego zegarka, a nawet dwóch.

Edytowane przez Amatsubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten orient, ale tutaj akurat pasek mi nie podchodzi, to juz tak tylko czepiając się szczegółów bo wiadomo można zmienić. Nie brałem do tej pory kupowania 2 zegarkow bo chcialem miec 1, ktory zawsze gdzies by byl przy mnie. Nie jest to glupia opcja, ale na pewno warta rozwazenia. Zawsze bym mogl wybrac 1 mocniejszy zegarek na ciezsze wyprawy, bieganie itp.

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-promaster-tough-eco-drive-bn0217-02e ten robi wrazenie zarowno pod wzgledem wykonania i technologii

Z orientow to mimo wszystko nadal mi sie podoba ten Bambino. Myslicie, ze spokojnie mozna go nosic na codzien? Czy to już wyłącznie kwestia garnituru itp. Na codzien raczej nosze koszule itp wiec dosc schludny wyglad w moim przypadku ;) Czy to są w miarę niezawodne zegarki?

Edytowane przez Aranx8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bambino to tutaj jeden z najczęściej polecanych zegarków w tym stylu, więc niektórzy mają go już dość:D Orienty są dobre i całkiem niezawodne, ale np. Citizen RC też będzie mega niezawodny i kompletnie bezobsługowy.

 

Dla przykładu masz tu moje trio Japończyków:

 

gallery_111840_4049_913582.jpg

 

Wszystkie w Twoim budżecie oprócz Seiko z prawej, ale ma nowsze odpowiedniki. Z lewej Orient Kamasu, a w środku właśnie Citizen RC. Jeżeli nie odpowiadają Ci ich style, każda z tych firm ma mnóstwo innych opcji. Wybór jest naprawdę duży, musisz tylko nakreślić czy wolisz coś bardziej eleganckiego i prostszego czy raczej coś pośrodku, a może dwa o różnym przeznaczeniu:)

 

Można się też rozejrzeć za np. Hamilton Khaki King albo faktycznie coś w rodzaju Glycine Combat 6 jeżeli japońskie to nie Twoja bajka.

Edytowane przez Amatsubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten w środku wygląda zacnie :) Dużo się na nim dzieje, ale wygląda fajnie. Swoją drogą przypadkiem moje oko przykuł Atlantic Seaflight. Podoba mi się jego prostota/klasyka/przygodowy mix. Czy to w miarę dobra marka? Bo poważnie myślę o tym modelu 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-atlantic-seaflight-70351-41-41r   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dużą rozpiętość tych zegarków:P

 

Szczerze, ja bym nie dał tyle za kwarcową Rondę. Uważam, że kwarcowe zegarki są jak najbardziej spoko do pewnej kwoty i są wygodne, ale jeśli to ma być dla Ciebie coś specjalnego to wybrałbym mechaniczny albo coś ciekawego technologicznie jak Citizeny RC z Eco-Drive. 

 

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-cb0010-02e

 

 

 

 

Szafir, WR100, Eco-Drive (solar) i Radio Controlled. Pełna bezobsługowość i długa żywotność oraz solidne wykonanie. Albo nawet ten Citizen z mojego zdjęcia, są droższe ale warto poszukać jeśli nie przeszkadzają Ci piloty z większa ilością bajerów i bardziej skomplikowaną tarczą. Na pewno będzie bardziej cieszył niż zwykły kwarc na baterię, przynajmniej tak było w moim wypadku:P 

W innym wypadku celowałbym w jakiś automat Seiko, Orienta albo nawet Orient Star, bo masz taką kwotę, że powinieneś coś znaleźć na OLX na przykład. Bambino jest dobry, ale według mnie już oklepany i nie spełnia wymogu szafir i WR.  Poleciłbym Ci np. Orient Kamasu, ale trzeba umieć dobrze zakręcić koronkę, a jest dość "upierdliwa" w obsłudzę, więc może lepiej nie, choć sam zegarek ma dużo więcej plusów niż minusów w tej kwocie. 

 

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-edifice-premium-super-slim-sapphire-bluetooth-tough-solar-eqb-1000d-1aer

 

To Casio też jest bardzo dobre i wygląda ładnie tylko, że tu już jest nowoczesny design i bajery w stylu synchronizacja z telefonem (czasu atomowego akurat nie ma). Generalnie w zegarkach z tej półki warto iść w japońskie.

 

 

Jeżeli chcesz prostoty, klasyki i czegoś z historią to jakiś flieger od Laco np. Augsburg, który i tak jest na werku Miyota i odrobinę przesadzają z ceną. Augsburg albo Aachen z czarną tarczą i brązowym paskiem "pilotkiem" albo w wersji Blaue Stunde 39 albo 42 na nato:

 

https://www.chrono24.pl/laco/augsburg-blaue-stunde-fliegeruhr-typ-a-42mm-herrenuhr--id8252764.htm#gref

 

Ciężko tu coś doradzić, bo dużo Ci się podoba, a zegarków od groma:p

 

W tej kasie masz jeszcze Seiko np. serii 5 oraz inne, choć Seiko przeważnie ładuje Hardlex w tym przedziale więc o szafir ciężej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.