Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Carrot

Konkurs fotograficzny Marzec "Wyścig z czasem" GŁOSOWANIE

Wyścig z czasem  

67 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

I oto mamy wyniki tej edycji!

 

1. Miejsce: Masu 32 głosy (1 nieważny) - 10 punktów

 

2. Miejsce: PistolPete 28 głosów (2 nieważne) - 6 punktów

 

3. Miejsce: Olciakk 11 głosów (1 nieważny) - 4 punkty

 

Tuż za podium znalazł się Lysolek007 z 10 głosami (2 nieważne)

 

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do dyskusji :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo. Miło mi być na podium :D

Dziękuję wszystkim za głosy, szczególnie cenię sobie ten jeden nieważny od @Człowiek wskazówka :)

 

Spodobały mi się wszystkie zdjęcia z tej edycji, widać że poziom wzrasta. Szczególnie za serce ujął mnie Memovox od @PistolPete, lubię nietuzinkowe pomysły :) od razu też domyśliłam się, że to zdjęcie jest Twojego autorstwa, było tak ostre jak żyleta, że aż dostałam flashbacków z Halloween...

 

@Masu gratuluję zwycięstwa :) mieliśmy trochę podobne pomysły, na naszych fotkach są wnętrza auta z zegarkiem z przodu, i jakiś taki wyścigowy wydźwięk. Ty jednak postawiłeś na drążek zmiany biegów, ja skupiłam się na zegarach :) fajnie Ci wyszło!

 

Moja fotka przedstawia deskę rozdzielczą Lexusa IS200, który ma najpiękniejsze zegary jakie widziałam. Ze względu na to, że to auto japońskie, to i zegarek pasował japoński. Postawiłam więc tam moje Seiko hi-beat - w końcu obie maszyny napędza stosunkowo wysokoobrotowy silnik. Tytuł zdjęcia nawiązuje do piosenki "Running in the 90s" będącej soundtrackiem do anime, w którym jeden z bohaterów ścigał się w takim właśnie Lexusie (obrandowanym na japoński rynek jako Toyota Altezza). Natomiast Seiko jest z lat 70, więc w tytule dokonałam odpowiedniej korekty ;)

 

Chętnie poczytałabym coś o fotkach nr 5 i 14, bo nie do końca zrozumiałam o co w nich chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha Jeszcze byś się zdziwił

...

Nie mam złudzeń. Nawet jakbym wysłał, to i tak nie weźmie udziału w zawodach. :( Aby innym dać szansę. :lol:

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chętnie poczytałabym coś o fotkach nr 5 i 14, bo nie do końca zrozumiałam o co w nich chodziło :)

Ja również z chęcią poczytam o zamysłach autorów prac Świece zapłonowe i ta kierownica na dekielku ze zdjęcia nr 5 oraz dobór zegarków we wspomnianych wyżej fotkach, wywołuje skojarzenia z autami. Zastanawia mnie natomiast, na ile Tissot miał cokolwiek wspólnego z motoryzacją, czy te modele to tylko i wyłącznie strategia marketingowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emocje i kurz walki opadają to można się pochylić nad fotkami, które mnie ujęły. Ale zanim to, chciałem ogromnie podziękować za docenienie mojego zdjęcia przez tak wiele osób! Nie ukrywam, ze sam uważałem, że jest całkiem niezłe (nie zawsze jestem taki pewny siebie:D) i ma szanse powalczyć o pudło, ale zwycięstwo to już jest coś pięknego - dziękuję :)

 

Co do zdjęć, które chciałbym wyróżnić i skomentować:

 

rk7000 - fotka bardzo pieczołowicie dograna, bo mamy zegarek marki, która jest sponsorem ekipy  F1 z Grove. Może nie pałamy do nich miłością jako fani Roberta Kubicy, ale nadal fajnie, że zadbałeś o konkretny model zegarka i odpowiedni bolid F1 (z którego roku jest malowanie?). Gdybyś mógł się posiłkować jakąś tanią lampą doświetlającą to efekt fotek byłby jeszcze lepszy. I tak jest coraz lepiej :)

 

zeRo_Six - nie potrafiłem nie ocenić tej fotki przez pryzmat pięknego Speedmastera z włóknem węglowym na tarczy. Po prostu magia. Do tego motoryzacyjne biuletyny w tle dopełniające klimat. Jakbym miał się do czegoś przyczepić to do postprodukcji bo wiem, że potrafisz cuda, a tutaj zabrakło mi usunięcia trochę kurzu z koperty oraz zniwelowania refleksów na prawym dolnym uchu. Ale to uwagi na siłę :)

 

PistolPete - Cóż mogę rzecz. To już Twój standard. Zdjęcie ostre, doskonale doświetlone i na dodatek z bardzo ciekawym (acz jak wiemy z dyskusji w tym temacie również kontrowersyjnym) pomysłem na interpretację. Po raz kolejny jestem w szoku do jakich zegarków masz dojścia :) Jest jedna rzecz, która w tej fotce mnie gryzła i gryzie. Wydaje mi się, że zdjęcie ma trochę za dużo highlightsów i sprawia wrażenie niemal przepalonego. Wiem, że nie jest przepalone, ale nadal mam wrażenie, ze biel jest nieco zbyt biała (nawet jak na kliniczną biel). Tak czy inaczej, gratuluję drugiego (a niemal pierwszego!) miejsca - tym bardziej, że wiem, że sam masz teraz w życiu trochę "wyścig z czasem" i robienie fotek na pewno nie jest na pierwszym miejscu.

 

Olciakk - Po raz kolejny łapię się na tym, że dopiero po Twoim opisie zdjęcia widzę o ile detali zadbałaś, na które albo nie zwróciłem uwagi, ale zwróciłem zbyt małą uwagę. I po raz kolejny jestem pełen podziwu. Ciekawa historia, bardzo fajny samochód (choć coraz częściej widzę w tych Lexusach archetypowego Matiego i Sebka co mnie smuci) i bardzo fajny Hi-Beat. Przyczepiłbym się do jednego, choć wiem, że przy polerowanej kopercie i takim kadrze było to ciężkie do wyeliminowania - odbicie na kopercie w okolicach koronki. Tak czy inaczej gratuluje 3 miejsca :) A co do podobnych pomysłów to wyobraź sobie, że nasze fotki mogły być jeszcze bardziej zbliżone bo zastanawiałem się długo czy nie wrzucić ten poniższej.

 

Dubhead - jest i miłośnik 2 kółek! Do tego Tudor, na którego ostrzę sobie zęby od jakiegoś czasu. Technicznie wyszedł bardzo fajny bokeh, którego rozmycie nie odnosi się jedynie do tła, ale również do pierwszego planu, co zawsze doceniam bardziej bo wiem, że wymaga nieco więcej wysiłku z kadrem. Liczę na Twój udział w kolejnej edycji :)

 

Walter_87 - Tissot PR516 GL ma w moim sercu specjalne miejsce. I choć reedycja jest dla mnie trochę mniej spektakularna niż oryginał to nadal uważam ten zegarek za piękny i bardzo się ciesze, że ktoś go pokazał w tej edycji. Pomysł na fotkę ciekawy choć gdybyś postarał się o powtórzenie ujęcia z oryginalnej reklamówki Tissota to pewnie byłoby to bardziej docenione. Tak czy inaczej gratuluję gustu :)

 

Ja natomiast po raz kolejny razem z Carrot wybraliśmy idealny temat, do którego nie mieliśmy odpowiednich zegarków :D

W moim przypadku postanowiłem się ratować paskiem rally w bardzo rzadko spotykanym modelu Hamiltona HF-36. Zegarek to rasowy hi-beat, których w stajni Hamiltona jest jak na lekarstwo. Pomysł na zdjęcie w samochodzie był dla mnie oczywisty, ale jako, że moje auto nie ma zbyt wielu fotogenicznych dodatków jak chromowane elementy itp to skorzystałem z drugiej generacji Audi A3, które należy do znajomego. Wiem, że samochód z lat 80 byłby idealny, ale nie miałem dojścia do niczego ciekawego. Do końca zastanawiałem się czy nie wysłać do konkursu poniższej fotki. A to dlatego, że trafiłem tam z ostrością dużo lepiej. Ostatecznie stwierdziłem jednak, że ten kadr jest za bardzo ugrzeczniony i nie ma takiego dynamizmu jak zdjęcie z drążkiem zmiany biegów i stanęło na tym na czym stanęło :)

 

pdPPRe9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Świece zapłonowe i ta kierownica na dekielku ze zdjęcia nr 5 oraz dobór zegarków we wspomnianych wyżej fotkach, wywołuje skojarzenia z autami.

Aaaaaa, to jest kierownica!! Że też tego nie zauważyłam... xD

 

Tak czy inaczej gratuluje 3 miejsca :) A co do podobnych pomysłów to wyobraź sobie, że nasze fotki mogły być jeszcze bardziej zbliżone bo zastanawiałem się długo czy nie wrzucić ten poniższej.

 

 

Dziękuję :) faktycznie... Dobrze że wybrałeś drążek, jeszcze ktoś by Cię mógł posądzić o ukradnięcie mi pomysłu!

 

Do końca zastanawiałem się czy nie wysłać do konkursu poniższej fotki. A to dlatego, że trafiłem tam z ostrością dużo lepiej. Ostatecznie stwierdziłem jednak, że ten kadr jest za bardzo ugrzeczniony i nie ma takiego dynamizmu jak zdjęcie z drążkiem zmiany biegów i stanęło na tym na czym stanęło :)

 

 

Właśnie tego nie umiem nigdy zawrzeć w moich zdjęciach - dynamizmu! Zawsze mam z tym problem. Moje zdjęcia wychodzą statycznie, jakoś tak za bardzo widać "pozowanie", nie umiem oddać takiego charakteru jaki trzeba. Może macie jakieś rady?

 

Mój chłopak ostatnio zwrócił uwagę, że to przez to, że wszystko układam zawsze idealnie równiutko i prosto. Może coś w tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego nie umiem nigdy zawrzeć w moich zdjęciach - dynamizmu! Zawsze mam z tym problem. Moje zdjęcia wychodzą statycznie, jakoś tak za bardzo widać "pozowanie", nie umiem oddać takiego charakteru jaki trzeba. Może macie jakieś rady?

 

Mój chłopak ostatnio zwrócił uwagę, że to przez to, że wszystko układam zawsze idealnie równiutko i prosto. Może coś w tym jest.

 

Myślę, że ma dużo racji w tym ustawianiu wszystkiego równo :D  Spójrz na kolejną fotkę, którą zrobiłem temu Hamiltonowi. Całkiem inny klimat, tylko dlatego, że kadr wyrachowany, wszystko symetryczne itd.

Nie uważam się za eksperta w temacie fotografii, bo często pożądany efekt osiągam po prostu przez setki prób i błędów, aż w końcu stwierdzam "to jest to". Wydaje mi się jednak, że w kwestii dynamizmu warto pokombinować z kadrem np. zrobić zdjęcie od dołu, albo przekrzywić aparat pod kątem 45 stopni. Do tego zauważyłem niedawno, że zegarek, który leży na boku koperty wygląda agresywniej niż tak jak u Ciebie. 

 

UKttECf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubhead - jest i miłośnik 2 kółek! Do tego Tudor, na którego ostrzę sobie zęby od jakiegoś czasu. Technicznie wyszedł bardzo fajny bokeh, którego rozmycie nie odnosi się jedynie do tła, ale również do pierwszego planu, co zawsze doceniam bardziej bo wiem, że wymaga nieco więcej wysiłku z kadrem. Liczę na Twój udział w kolejnej edycji :)

 

pdPPRe9.jpg

To model mojego synka. Chodziło mi tutaj o związek Ducati - Tudor. Wiem, że nie ten model zegarka, ale, że marka ze sobą współpracowała/współpracuje(?) to pomyślałem, że będzie fajne nawiązanie.

Postaram się brać udział w kolejnych edycjach jak wyobraźnia i możliwości pozwolą! ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze, że ja nie widzę tylu niuansów, które chociażby Masu dostrzega ;)  Zawsze patrzę na zdjęcia jako całość i ważne jest dla mnie ogólne wrażenie jakie wywołują. Choć, oczywiście, jakieś drobne szczegóły czy smaczki mogą zaważyć na odbiorze fotografii. Ale uważam, że to bardzo dobrze, że ktoś się wypowie o fotkach od strony nieco bardziej technicznej, wtedy wiemy nad czym popracować :)

 

Ja tym razem oddałam 4 głosy. 

 

Masu - to zdjęcie mnie urzekło od razu. Pasek rally i tarcza zegarka w odcinającym się kolorze to właśnie te niuanse, które mogą mieć niebagatelny wpływ na postrzeganie. I tak jak napisaliście wyżej, jest na tej fotografii właśnie dynamika.

 

Olciakk - tu muszę przyznać, że dopiero po dłuższej chwili doceniłam tę fotkę. I chyba tym razem symetria i równiutkie ustawienie do mnie przemówiło. Bardzo mi się też podoba tło tego Seiko. Prędkościomierz  Lexusa wygląda jak zegarek, albo pewne zegarki wyglądają jak ten licznik :huh:  W każdym razie świetne połączenie i dobra kompozycja.

 

Pozostałe dwa punktowane przeze mnie zdjęcia, to prace rk7000 i Waltera_87. Obydwaj wybrali zegarki wywołujące oczywiste skojarzenia i zadbali o to aby tło jeszcze to podbiło. I obydwie fotki to dla mnie mistrzostwo zasady "mniej znaczy więcej". Bez wielkich kombinacji i gimnastyki, a zrobiły odpowiednie wrażenie.

 

Ci, którzy robili zdjęcia w autach wiedzą zapewne jaką gimnastykę mam na myśli :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak nigdy, oddałem w tym konkursie tylko jeden głos; na Mistrza.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak nigdy, oddałem w tym konkursie tylko jeden głos; na Mistrza.

Dziękuję podwójnie - za głos i komplement :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie poczytałabym coś o fotkach nr 5 i 14, bo nie do końca zrozumiałam o co w nich chodziło :)

 

Jako autor nr 5 się wypowiem ;-) chodziło o skojarzenie z motoryzacją tak jak autorzy konkursu prosili. Kierownica na deklu i świece zapłonowe, raczej nawiązują ;-)

 

Przyznam się bez bicia że jestem lekko zniesmaczony że fotka nr 3 (praca jest naprawdę super) zdobyła tyle głosów. Forumowicze chyba nie czytali opisu tematu na wstępie i po prostu głosowali oczami. Oczywiście sam temat można interpretować rożnie ale chyba po to był dodany opis aby trzymać się danego motywu. 

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Forumowicze chyba nie czytali opisu tematu na wstępie.

Pewnie tak było, temat i sugestia co chcielibyśmy zobaczyć, były w innym wątku. Część głosujących trafiła zapewne od razu do ankiety i nie widziała założeń naszego tematu, po prostu oceniła, to co widziała. Ale zawsze wiążący powinien być  temat, to co dodajemy od siebie, to tylko takie nasze luźne kierunki interpretacji. 

W kolejnym temacie też na pewno o tym się przekonacie. Tytuł i grafika reklamująca konkurs będą coś sugerować, natomiast sam tytuł wywoła zapewne zupełnie odmienne skojarzenia. W którą stronę pójdziecie z interpretacjami, to już wolna wola każdego :)

Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mniej o tym syfie na naszym Forum, tym lepiej. Tu mamy odskocznię od dnia codziennego


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja żałuję że nikt nie zrobił zdjęcia które zrodziło się w mojej głowie ;)

Zdjęcie z długim czasem naświetlania.

Jadący samochód - więc trochę rozmazane tło.

Ręka na kierownicy.

Na nadgarstku zegarek z czerwoną wskazówką sekundową chronografu która zostawia na tarczy czerwony łuk ;)

 

Co do zdjęć z konkursu - które z głowy przeszły do reala - gratuluję uczestnikom :)

 

Do mnie zdjęcie z pigułami mocno gada. A to dlatego że od pewnego czasu śledzę i na ile to mozliwe staram się wspierać zbiórkę na chłopca z SMA. 2 mln $ do zebrania. A z każdym dniem czasu mniej bo terapię można przeprowadzić do chwili skończenia przez dziecko 2 lat. To dopiero wyścig z czasem...

Edytowane przez Nocny duch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

To może kolejny temat zostanie powiązany z epidemią? Raz więcej osób zagłosuje a dwa jakoś można będzie oddać cześć tym na pierwszej linii frontu :)

 

 

Czy mniej o tym syfie na naszym Forum, tym lepiej. Tu mamy odskocznię od dnia codziennego

Moim zdaniem Mario ma rację. Tu wolelibyśmy mieć odskocznię od tego co się dzieje, choć jak widać nie da się od tego całkowicie odciąć. Razem z Masu zastanawialiśmy się też nad kolejnym tematem, czy aby na pewno jest odpowiedni w obecnej sytuacji. Ale doszliśmy do wniosku, że pójdzie tak jak to wymyśliliśmy. Część na pewno zrobi optymistyczną interpretację, a część wyciągnie z niego te smutniejsze tony.

 

A ja żałuję że nikt nie zrobił zdjęcia które zrodziło się w mojej głowie ;)

Zdjęcie z opóźnioną migawką.

Jadący samochód - więc trochę rozmazane tło.

Ręka na kierownicy.

Na nadgarstku zegarek z czerwoną wskazówką sekundową chronografu która zostawia na tarczy czerwony łuk ;)

 

 

Koncepcja świetna, zastanawiam się tylko komu udałoby się to wszystko faktycznie uchwycić Zapraszam do realizowania swoich pomysłów, tu nikt nie gryzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mniej o tym syfie na naszym Forum, tym lepiej. Tu mamy odskocznię od dnia codziennego

No. Trudno nie przyznać Tobie racji. Zabaczymy jaki temat będzie. :)

A ja żałuję że nikt nie zrobił zdjęcia które zrodziło się w mojej głowie ;)

Zdjęcie z długim czasem naświetlania.

Jadący samochód - więc trochę rozmazane tło.

Ręka na kierownicy.

Na nadgarstku zegarek z czerwoną wskazówką sekundową chronografu która zostawia na tarczy czerwony łuk ;)

 

Co do zdjęć z konkursu - które z głowy przeszły do reala - gratuluję uczestnikom :)

 

Do mnie zdjęcie z pigułami mocno gada. A to dlatego że od pewnego czasu śledzę i na ile to mozliwe staram się wspierać zbiórkę na chłopca z SMA. 2 mld $ do zebrania. A z każdym dniem czasu mniej bo terapię można przeprowadzić do chwili skończenia przez dziecko 2 lat. To dopiero wyścig z czasem...

2 mld$ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło mi niestety kilku detali... szybkiego auta, zegarka z czerwonym sekundnikiem i... taki drobiazg, umiejętności :D

Ale może następnym razem ;)

No. Trudno nie przyznać Tobie racji. Zabaczymy jaki temat będzie. :)

 

2 mld$ ?

Pomyłka przepraszam. 2 mln $

Dzięki za zwrócenie uwagi

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Nocny duch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carrot już nie mogę się doczekać tematu. Brzmi jak jakieś postapo ;)

 

[quote name="Nocny duch" post="2740026"

 

Sceptyczny Sceptyk cytat:

Spoko. Każdemu się zdarza literówka. Trzymam kciuki , że wam się uda.

.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Sceptyczny Sceptyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło mi niestety kilku detali... szybkiego auta, zegarka z czerwonym sekundnikiem i... taki drobiazg, umiejętności :D

Ale może następnym razem ;)

Pomyłka przepraszam. 2 mln $

Dzięki za zwrócenie uwagi

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Carrot już nie mogę się doczekać tatu. Brzmi jak jakieś postapo ;)

Jeszcze raptem kilka dni niepewności Myślę, że się nie zawiedziecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carrot już nie mogę się doczekać tematu. Brzmi jak jakieś postapo ;)

 

 

OOOoooo :) Postapo to by było coś :)

Już wiem, że Wy dwaj na pewno w tym temacie odnajdziecie to, czego szukacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, że Wy dwaj na pewno w tym temacie odnajdziecie to, czego szukacie

O tym samym pomyślałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.