Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
boczek

Problem z seiko 5(4R36)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam pytanie, ostatnio mój zegarek seiko 5 sports ten najnowszy miał odchyłke 3s na dwa tygodnie na minusie uważam ze to super wynik aczkolwiek ostatnio położyłem go przy mojej latarce, dość blisko w odległości około 0,5 cm, latarka ma magnes i od tamtego czasu 30 sekund na plusie, cały czas się spieszy(w 12h zaczął się spieszyć o 30s) zakupiłem demagnetyzer, najprostszy, tylko taki był na allegro: https://allegro.pl/oferta/narzedzie-zegarmistrzowskie-demagnetyzer-odmagnes-8827107619

Po zakupie byłem u zegarmistrza u mnie w mieście, popatrzył i powiedział nie widzę żeby włos się sklejał nie ma potrzeby rozmagnesowania zegarka ma średniej klasy mechanizm a one tak maja, mimo tego ze prosiłem żeby mi rozmagnesowal zegarek to on się nie zgodził uznał, ze nie ma potrzeby(miał cewkę).

Przesyłka jeszcze do mnie nie doszła, pewnie lada dzień ale pytanie czy ten ,,sprzęt’’ będzie skuteczny, co dalej robić z zegarkiem jeżeli nie zadziała i czy rzeczywiście w tym tkwi problem? Był bardzo dokładny przed zdarzeniem z magnesem tak jak wcześniej pisałem z dnia na dzień nastąpiło załamanie a codziennie go sprawdzam.

Jeżeli ktoś mógłby pomóc będę wdzięczny?

Edytowane przez boczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy - teoretycznej z yt - na temat rozmagnesowania to widziałem wiele filmików, gdzie to było użwane i działało. MZ nie powinieneś się martwić i to zadziała. Widać, że zegar"mistrzowi" się nie chciało i ciebie olał. Bardzo smutne, że tak sie podchodzi do klienta, ale mam 1 w całej dzielnicy i jest chamem, w związku z czym po prostu nauczyłem się sam naprawiać. 4R36 to dobry mechanizm i jak jest wyregulowany to może spokojnie chodzić z różnicą około 3-5 s +/-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiłeś.

Nie chciało się, widać było albo miał sprzęt i nigdy nie używał, nie wiedział jak, cholera wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej demagnetyzer zadziała (tylko nie trzymaj na nim zegarka zbyt długo bo zacznie się nagrzewać i jeszcze bardziej spieszyć), skoro leżał koło magnesu, to nić poważnego mu się nie stało :). Co do zegarmistrzów.. zawód w Polsce już wymiera- mało jest prawdziwych, rzetelnych fachowców, którzy robią to z pasji a nie z chęci łatwego zarobku. Ja sam mam nieprzyjemne doświadczenie z "zegarmistrzem" u którego skracałem bransoletę, nie dość, że o oddanie ogniw musiałem się upominać bo "nie zauważył" to jeszcze oddał je bez pinów na czym sobie pewnie zarobi i jeszcze weź mu zapłać 12 zł za minutę roboty, gdzie on na tym czego nie oddał zarobi +-10 zł. Jak już chcesz naprawiać to szukaj dobrych zegarmistrzów (warto dopytać chociażby na forum o polecanych) a nie bateryjkowców, którzy pewnie nawet nie wiedzą, ze wypadałoby wymienić też uszczelkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc :)

Normalnie udałbym się do zegarmistrza z prawdziwego zdarzenia ale nie chcę się w tych czasach za bardzo kręcić po Warszawce, wróciłem do rodzinnego miasta a tam tylko tacy zostali.
Czyli jak rozmagnesować poprawnie zegarek żeby nic złego się nie stało?
 

Edytowane przez boczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc :)

Normalnie udałbym się do zegarmistrza z prawdziwego zdarzenia ale nie chcę się w tych czasach za bardzo kręcić po Warszawce, wróciłem do rodzinnego miasta a tam tylko tacy zostali.

Czyli jak rozmagnesować poprawnie zegarek żeby nic złego się nie stało?

 

 

Jak się wszystko uspokoi to lepiej wysyłaj do sprawdzonych ludzi. Ja też nie raz słałem na drugi koniec PL. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie jak coś poważnego zegarek spotka.

Czy orientuje się ktoś jak poprawnie rozmagnesować zegarek na tym urządzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.