Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Władek Meller

Koronowirus i zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nieszczelne zapisy budzą dziś szereg trudności natury prawnej, interpretacyjnej oraz organizacyjnej stając się przyczyną fali negatywnych komentarzy klientów i pracowników wielu sieci i centrów handlowych - mówi "Rzeczpospolitej" Anna Sz." Przecież tego ....,....e nie można czytać. W prawie obowiązuje zasada dość stara interpretowania prawa zgodnie z jego przeznaczeniem tzw. Wykładnia celowościowa... Nie jest to oczywiście jedyny obowiązujący model wykładni prawa. Wszystko się przenika itp... Ale widzę, co wyraziłem parę postów wcześniej, że rodacy znajdą "sposób", żeby rodaka pognębić. Bo: " przecinek", bo "lub czasopisma" itp... Nie wiem nawet jak to skomentować w sposób nie urągający kulturze wypowiedzi. :) Zresztą tutaj nie znam umów, pomiędzy najemcą a wynajmującymi i odnoszę się tylko do ww. Wypowiedzi Pani "ekspert" ...

To chyba nasza narodowa przywara, która spowoduje, że chyba jesteśmy skazani na "zagładę" ... To teraz przykład z innego podwórka. Fakt ("ałtentyczny") :D

Pracownicy pewnej firmy protestują przeciwko mierzeniu temperatury im przychodzącym do pracy, powołując się na... RODO(!). To nie żart. A najlepsze jest to, że jak się rozniesie, to nie będą mieli do czego przychodzić... Smutne to strasznie. Mam nadzieję, że widać analogię, z tym, że z innego "podwórka"...

Panie Waładku. Życzę powodzenia w tej walce i mam nadzieję, że Zarząd ZT pójdzie po rozum do głowy. Oby nie skończyło się na sądowej batalii...

Edytowane przez Krist-off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając z kolei na pytanie zawarte w jednym z postów - my się tutaj na forum wszyscy poruszamy "wokół" branży, która jest - jakby na to nie patrzeć - rezultatem tworzenia w oparciu o pewną pasję, a nie wyłącznie chęć uzyskania profitów. Jest sporo dziedzin życia gospodarczego, o których niełatwo to powiedzieć. Kto z czystej pasji zajmuje się, powiedzmy, papierem toaletowym (żeby być na czasie z przykładem)..? ;) Zgodzicie się, mam nadzieję, ze mną, że z zegarkami jest nieco inaczej..? :)

Niestety......Realna perspektywa utraty pracy w niedalekiej przyszłości, jako jedyny żywiciel rodziny potrafi skutecznie zgładzić cały "fun", i pasję do zegarków :-/ Edytowane przez Pit83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciekawe :) Sam udzieliłeś kolego wywiadu :) A tak całkiem serio, w dniu dzisiejszym odbyło się video posiedzenie ,, rządu" z włądzami największych centrów handlowych w polsce i negocjiowany był jakiś kompromis. Tak z ciekawości, mieliście dziś otwarty salon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ???? Ile kosztuje taki artykuł sponsorowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja odpowiem. Jak potrafisz się zorganizować to często ... NIC.

Wystarczy znać autora lub... Uwaga. Też trudno uwierzyć. Dobrze zainteresować tematem... I tyle. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam autora, a temat ważny i dotyczy wielu firm i osób.

Ten wątek też ja założyłem, więc może też tutaj bywają dziennikarze.
:-)
Byli tacy, co kiedyś potwierdzali obecność na forum (przy innych okazjach).

pozdrawiam,
Władysław

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli opcja nr 2. Jak mniemam. I nie twierdzę, że jakieś "reklamy" itp.:)

Temat ważny i związany z aktualną sytuacją. Nie wiem ile "pomogłeś" w zainteresowaniu się tematem, ale przecież samorzutnie mogło się to zdarzyć. Nie oceniam i daleki jestem od spiskowej teorii dziejów. Próbuje czasami wyjaśnić pewne rzeczy, bo jak ktoś w tym przypadku widzi portal na O i "Rzepę" to... "Łooo matko!Płaczo, że piniendzy nie majo, ale na wywiady w internetach i gazetach to stać!" :) Także, ja absolutnie się nie czepiam. Ani niczego nie sugeruję. A wręcz, pochwalam, bo takie rzeczy trzeba nagłaśniać.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad rem. Kol. Władku, prawdopodobnie masz umowę, której nie możesz wypowiedzieć do czasu jej wygaśnięcia.

 

W korporacji straty muszą być pokryte, w rubrykach exela musi się zgadzać. Jeśli nie zapłacisz zajmą Ci kaucję, a później lokal z zawartością. Walec ruszył i prawnicy korporacyjni pewnie już się do przygotowują do batalii z najemcami.

 

Proponuję poszukać aliansu wśród innych firm i już teraz zacząć bronić się przez prawników.

Edit.

Rozumiem, że jesteś doświadczonym przedsiębiorcą i to wszystko wiesz, ale moja rada żebyś z tym nie czekał.

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad rem. Kol. Władku, prawdopodobnie masz umowę, której nie możesz wypowiedzieć do czasu jej wygaśnięcia.

 

W korporacji straty muszą być pokryte, w rubrykach exela musi się zgadzać. Jeśli nie zapłacisz zajmą Ci kaucję, a później lokal z zawartością. Walec ruszył i prawnicy korporacyjni pewnie już się do przygotowują do batalii z najemcami.

 

Proponuję poszukać aliansu wśród innych firm i już teraz zacząć bronić się przez prawników.

Edit.

Rozumiem, że jesteś doświadczonym przedsiębiorcą i to wszystko wiesz, ale moja rada żebyś z tym nie czekał.

Doświadczenie niewiele tu daje, bo koronowirusa nikt nie przewidywał.

To co zrobiłem dało mi szansę nawiązać kontakt z innymi i widzę jakieś szanse, że się obronię.

 

Straty poniesie każdy.

Także każdy z nas, bo jeśli rząd coś daje, to odbiera wszystkim innym.

 

Ja chciałbym uchronić się przed stratami wynikającymi z umowy najmu.

Pensje niepracujących osób, opłaty, koszt towaru.

- to oczywiste straty

 

Jest jeszcze coś, czego się boję. Nawet jeśli ruszymy to rozpęd będzie długi, bo u nas turyści zagraniczni stanowią poważną część sprzedaży

Może będą dopłaty do pensji, ale to zawsze może i pytanie ile?

 

pozdrawiam,

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże centra handlowe w centrach miast zniszczyły całkowicie tradycyjne ulice/pasaże handlowe. To jest ogromna bolączka Polskich miast i duża krótkowzroczność niedouczonych włodarzy. U nas nawet niegdyś najważniejsze ulice handlowe miast to obdrapane witryny, same banki, lumpeksy i żabki. Praktycznie brak butików. W Warszawie jest trochę lepiej bo nie wszyscy się pomieścili w galeriach ale tkanka miejska pozostałych miast wojewódzkich mocno cierpi z tego powodu. We Wrocławiu w centrum jest kilka! ogromnych Galerii Handlowych a na około pustynia handlowa przeplatana chwilówkami i biedronkami/żabkami. Gdziekolwiek człowiek pojedzie na zachód to ten handel jest zbilansowany a centra handlowe są raczej na obrzeżach miast a nie w centrum. Kamienice niszczeją, chodniki przy nich pozastawiane autami, witryny pozaklejane, tymczasem na zachodzie ulice tętnią życiem, butik przy butiku, sklepik na sklepiku, porządek z autami i ludzie spacerujący po ulicach nie tylko w centrum. U nas wsiadasz pod domem do auta, zasysa Cię parking galerii handlowej i po 3-4h wypluwa zmęczonego - marzysz już tylko o tym aby się uwalić w domu w łóżku bo jesteś zmęczony. Precz z galeriami handlowymi! to gówno przyszło do nas z USA kraju który ma ogromne odległości i tam takie centra mają jakiś sens ale montaż tego w ciasnych centrach historycznych miast europejskich to po prostu strzał w głowę. W dodatku te galerie jak słychać ruchają w dupe swoich najemców i zawsze występują z pozycji Boga Handlu stanowiąc o być albo nie być dla stacjonarnego biznesu w mieście.

 

Do Forum chętnie się dorzucę czekam na konkrety.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś, czego się boję. Nawet jeśli ruszymy to rozpęd będzie długi, bo u nas turyści zagraniczni stanowią poważną część sprzedaży

Może będą dopłaty do pensji, ale to zawsze może i pytanie ile?

 

 

Wiadomo, że nie chodzi o to, żeby przetrwać dwa, trzy miesiące ale w tym roku branża turystyczna raczej się nie podniesie. Powiązane z nią kawiarnie czy restauracje, które nie serwują pizzy na wynos i kebaba, nie widzą światła w tym tunelu kwarantanny. 

 

Co do wsparcia przedsiębiorców, to szybciej spodziewam się znacjonalizowania firm z tytułu zaległości ZUS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże centra handlowe w centrach miast zniszczyły całkowicie tradycyjne ulice/pasaże handlowe. To jest ogromna bolączka Polskich miast i duża krótkowzroczność niedouczonych włodarzy. U nas nawet niegdyś najważniejsze ulice handlowe miast to obdrapane witryny, same banki, lumpeksy i żabki. Praktycznie brak butików. W Warszawie jest trochę lepiej bo nie wszyscy się pomieścili w galeriach ale tkanka miejska pozostałych miast wojewódzkich mocno cierpi z tego powodu. We Wrocławiu w centrum jest kilka! ogromnych Galerii Handlowych a na około pustynia handlowa przeplatana chwilówkami i biedronkami/żabkami. Gdziekolwiek człowiek pojedzie na zachód to ten handel jest zbilansowany a centra handlowe są raczej na obrzeżach miast a nie w centrum. Kamienice niszczeją, chodniki przy nich pozastawiane autami, witryny pozaklejane, tymczasem na zachodzie ulice tętnią życiem, butik przy butiku, sklepik na sklepiku, porządek z autami i ludzie spacerujący po ulicach nie tylko w centrum. U nas wsiadasz pod domem do auta, zasysa Cię parking galerii handlowej i po 3-4h wypluwa zmęczonego - marzysz już tylko o tym aby się uwalić w domu w łóżku bo jesteś zmęczony. Precz z galeriami handlowymi! to gówno przyszło do nas z USA kraju który ma ogromne odległości i tam takie centra mają jakiś sens ale montaż tego w ciasnych centrach historycznych miast europejskich to po prostu strzał w głowę. W dodatku te galerie jak słychać ruchają w dupe swoich najemców i zawsze występują z pozycji Boga Handlu stanowiąc o być albo nie być dla stacjonarnego biznesu w mieście.

 

Do Forum chętnie się dorzucę czekam na konkrety.

"Biznes jest biznes"

To nie centra handlowe zabiły centra miast, tylko my (kupujący) wybierając centra handlowe podnieśliśmy im obroty i zabiliśmy raczkujące ulice handlowe.

Raczkujące, bo komuna nie pozwoliła im się rozwinąć.

 

Tak samo jest z handlem w niedzielę. Wystarczy nie chodzić i nikt nie będzie otwierał sklepów w niedziele.

 

Jako że naturalna (a nie wymuszona przepisami) zmiana obydwu tych trendów to swego rodzaju utopia (przynajmniej w tym pokoleniu), to centra miast będą wyglądały tak jak wyglądają dziś.

 

W najbliższym czasie zajmą je knajpki i bary.

 

pozdrawiam,

Władysław

 

Edytowane przez Władek Meller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli właścicielem Złotych jest zagraniczny inwestor który wynajął polskich menadżerów do zarządzanie tym centrum, to słabo to widzę. 

 

Edit. W Lublinie i Kielcach właścicielem galerii jest Pan Miłek, a to jest Gość z którym można się dość szybko dogadać. Aczkolwiek całkiem niezłą "pijawką" jest również. :)  

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład do naśladowania!

 

"Nikt nie może być teraz pijawką"

 

Mam nadzieję, że Złote postąpią podobnie!

Nie sądzę, bo już czytałem, że mecenasi szykują się do pozwania Państwa Polskiego o utracone przychody.

 

Wiadomosci Handlowe: Właściciele galerii handlowych mogą pozywać Polskę z powodu zamkniętych sklepów.

https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/wlasciciele-galerii-handlowych-moga-pozywac-polske,62094

 

 

Money.pl: Galerie handlowe działają na pół gwizdka, liczą straty. Sonik chce rozwiązania jak w Niemczech.

https://www.money.pl/gospodarka/galerie-handlowe-dzialaja-na-pol-gwizdka-licza-straty-sonik-chce-rozwiazania-jak-w-niemczech-6491992158066817v.html

 

Także jak to już ktoś wyżej napisał słupki w Excel muszą się zgadzać i być na +

Edytowane przez RTK-WGM

Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał, że mecenasi galerii szykują pozwy. Tak jak wspomniałem to ich obowiązek. I dzięki temu będą sobie mogli wpisać w aktywa tę hipotetyczną należność. To, że nie do uzyskania to nieważne. W raporcie xls dla akcjonariuszy będzie się zgadzało. A za rok zrobi się jakąś fuzję, coś sprzeda i znowu w raportach będzie na plus. 

 

Po przeczytaniu informacji, że galerie w Kielcach i Lublinie zawieszają czynsz, od razu pomyślałem, że ich właścicielem nie jest międzynarodowa korporacja. Przedsiębiorca rozumie biznes i wie że czasami warto dać taki "kredyt". W korporacjach jest inaczej. Nie odpuszczą tego zobowiązania. Mają obowiązek wykorzystać wszystkie możliwości, żeby to ściągnąć. Co najwyżej będą Ci obiecywać, że umorzą, odroczą etc. A za pół roku wystawią zaległe FV z odsetkami i ostatecznym wezwaniem do zapłaty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPP założył dedykowany temu problemowi związek pracodawców. Może to jest jakąś ścieżka wsparcia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Władek, szczerze nie zazdroszczę Tobie sytuacji. Trudna jest z pewnością. Życzę zatem siły woli i dużego samozaparcia w walce, jakby nie było silniejszym - ZT. Wierzę jednak mocno w Twoją ostateczną wygraną!


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja została zdominowana przez (wywołaną przeze mnie) kwestię centrów handlowych, ale jest sporo innych i nawet bardziej zegarkowych spraw, które na etapie królowania koronowirusa zmieniły naszą codzienność.

Sporo zakładów zegarmistrzowskich jest zamkniętych.
- często prowadzą je osoby starsze i nie ma co się dziwić, że takie osoby zdecydowały się zadbać o swoje zdrowie.
- niektóre pracują w ograniczonym zakresie.
Warto tutaj pewnie zgłosić te, które są czynne i czekają na klientów.

Czynne zakłady zegarmistrzowskie:
Na pewno w godzinach 12.00 - 17.00 jest czynna firma Durski - Warszawa - Madalińskiego 57

Serwisy dystrybutorów są zlokalizowane poza centrami handlowymi i pewnie działają normalnie, albo co najwyżej w nieznacznie ograniczonym zakresie.

Inicjatywa na czasie hurtowni artykułów zegarmistrzowskich Volantis!
- firma wprowadziła ofertę maseczek jednorazowych, płynu dezynfekującego i żelu antybakteryjnego -  https://volantis.pl/nowe-produkty

Mój znajomy zorganizował śniadania dla lekarzy - kupuje śniadania i dowozi do szpitala, a inicjatywa jest finansowana przez jego grupę znajomych na FB.

pozdrawiam,
Władysław

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant
Napisano (edytowane)

Jeżeli duże firmy uciekają z galerii to mniejsi też dadzą radę. 

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bazant napisał:

Jeżeli duże firmy uciekają z galerii to mniejsi też dadzą radę. 

Chyba nie wiesz o czym piszesz. Umowy są tak skonstruowane, że ciężko przed nimi uciec. Duże firmy mają inną pozycję negocjacyjną niż mniejsi gracze. Choćby LPP właściciel kilku marek może sobie pozwolić na "udane negocjacje" ale już taka marka 4F ma z tym problem o czym pisał właściciel. O niewielkich firmach nie wspomnę. Są na przegranej pozycji chyba, że stworzą większą grupę podmiotów. Co w warunkach polskich jest trudne.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.