Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Noc Muzeów w Warszawie 2020r.

Rekomendowane odpowiedzi

Noc Muzeów w Warszawie w maju 2020r.  została odwołana.

 

 


Niestety,  bardzo lubiana, cykliczna impreza organizowana przez wiele placówek kultury w Warszawie nie odbędzie  się w zaplanowanym terminie. Jak podaje prasa Noc Muzeów w Warszawie została odwołana przez Ratusz.

 

Zdjęcie i treść za Gazetą Wyborczą z dnia dzisiejszego:

 

Cyt:

 

Noc Muzeów zgodnie z planem powinna odbyć się 16 maja 2020 roku – niestety ta data jest już nieaktualna. W piątek ratusz podjął decyzję o przełożeniu imprezy, w której uczestniczą dziesiątki tysięcy mieszkańców i turystów, przemierzając ulice miasta i odwiedzając setki instytucji kultury.

„Obecna sytuacja rozprzestrzenienia się koronawirusa absolutnie wyklucza tak radosne, wspólne świętowanie. Nie możemy pozwolić sobie na ryzyko organizacji wydarzenia w maju” – czytamy w oświadczeniu Karoliny Gałeckiej, rzeczniczki prasowej miejskiego ratusza. 

Nowy termin Nocy Muzeów jest wyznaczony na drugą połowę września 2020 roku. Miasto zapowiada, że na oficjalnym profilu Nocy Muzeów w Warszawie będzie na bieżąco informować o zmianach w wydarzeniu.

W 2019 roku w Nocy Muzeów brały udział 262 miejsca kultury.

 

 

 

 

post-24159-0-60238200-1584730661_thumb.jpg

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale to bardzo dobra decyzja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako Muzealnik, mogę powiedzieć, że to są ciężkie dni dla Nas ... W Bydgoszczy także przełożono Noc Muzeów, a także Ster na Bydgoszcz i urodziny miasta Bydgoszcz. Trzymajmy kciuki, żeby wrześniowa "Noc" się odbyła w normalnym trybie.

 

Ale nadal, na wystawy jakiekolwiek nie można liczyć w tym roku, bo pieniądze zostały zabrane do gospodarki....

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też muzeum zamknięte . Wielka szkoda ;  w jednej z gablot  prezentuję kilkadziesiąt zegarków  BŁONIE  i przedmioty związane z tą marką . Ludzie często dla tej kolekcji odwiedzali muzeum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie tylko z branży muzealnej czy wystawienniczej środki zostały wycofane do budżetu. Telewizję publiczną czy sektor rozwoju sportu też to czeka. Ale to są najmniej bolesne miejsca z których można łatwo i przede wszystkim w miarę bezgłośnie zabrać środki z powrotem. Mimo , że dziś ogarną mnie strach i jutro zawiozę ludziom zakupy na tydzień a nie jak dotąd co drugi dzień gdyż się zobowiązałem, to widzę ,że państwo póki co działa adekwatnie do sytuacji. Mam nadzieję ,że w przyszłym roku dalej naszymi zmartwieniami będą wybory zegarków oraz dylematy, pasek a może bransoleta. Oby

Edytowane przez Sceptyczny Sceptyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutna ale zrozumiała decyzja. Życie obywateli ważniejsze. Co tam jeszcze w maju zostało do odwołania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w obecnej sytuacji jedynie słuszna decyzja. Mam nadzieję, ze jak się to wszystko skończy to może na jesieni się zobaczymy :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie uczestniczyłem w tym wydarzeniu. Mam alergię na kilometrowe kolejki i czekanie po 2 godziny. Wolę zapłacić te kilka - kilkanaście złotych i mieć spokój. Polecam muzea w poniedziałek rano :) pusto. Stanie w 300 osobowej kolejce żeby zaoszczędzić 20 złotych? nope

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, AddMaster napisał:

Nigdy nie uczestniczyłem w tym wydarzeniu. Mam alergię na kilometrowe kolejki i czekanie po 2 godziny. Wolę zapłacić te kilka - kilkanaście złotych i mieć spokój. Polecam muzea w poniedziałek rano :) pusto. Stanie w 300 osobowej kolejce żeby zaoszczędzić 20 złotych? nope

 

Są takie osoby, zeby były inne. Wiele osób przychodzi nie ze względu na to, że za darmo, tylko po to, żeby zobaczyć atrakcje przygotowane tylko z tej okazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, AddMaster napisał:

Nigdy nie uczestniczyłem w tym wydarzeniu. Mam alergię na kilometrowe kolejki i czekanie po 2 godziny. Wolę zapłacić te kilka - kilkanaście złotych i mieć spokój. Polecam muzea w poniedziałek rano :) pusto. Stanie w 300 osobowej kolejce żeby zaoszczędzić 20 złotych? nope

Zwłaszcza, że w poniedziałek większość muzeów jest nieczynnych...?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.