Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kazik1701

Co następne, longines, epos czy citizen, seiko sgdm

Rekomendowane odpowiedzi

Choroba postępuje koledzy, dlatego zwracam się o pomoc w wyborze, bo zakup wszystkich czterech to czyste szaleństwo.

 

Mam cztery opcje:

Citizen NB0400 grand Classic

Longines conquest 39mm automatic blue

Epos 3411 blue Sportive

Seiko sgdm003

 

Tak wiec musi wybór paść na jeden z nich.

Zegarki mogę kupić w podobnych cenach używane ale w bardzo dobrym stanie, w przypadku swiss gwarancja i pl dystrybucja.

Jeśli chodzi o moje odczucia to:

Citizen przemawia jakością i rzadkością, wykończeniem i świetna sportowa baza edc.

 

natomiast longines niebieska tarczą i rozmiarem 39mm idealne połączenie i jakiś prestiż markowy.

 

epos żywe sportowe kolory pod mój styl bycia i również rozmiarem 39mm oraz namiastka explorera.

 

Sdgm to rozsądek i opinie z internetu, nie czuje go u mnie często na nadgarstku do t shirta czy koszulki polo ale mam 2 wesela w tym roku i tu by się świetnie odnalazł.

 

Wszystkie zegarki mogę kupić w podobnej cenie używane ale w bardzo dobrym stanie, cena oscyluje w granicach 2000 zł plus minus.

 

Który z nich byście wybrali ?

4d1fff3efb5ee232de2de374533460ff.jpg

 

 

 

7d8ab197acfd144060e43ea52554edbf.jpg

880b0048e4aee3fc24826b6125ba8b0f.jpg

1ab2ad18505e89d425568280b4bc825d.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez kazik1701

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kolejności:

 

Longines conquest 39mm automatic blue
Epos 3411 blue Sportive

Citizen NB0400 grand Classic
Seiko sgdm003

 

Dlaczego?

Te sportowe szwajcary to entry level, a te eleganckie japończyki to high end, ale najważniejsze, że to pokazuje... Twoje aspiracje:

 

Jeśli kupisz sobie Seiko Brightz jako garniturowca/EDC, to zegarkiem sportowym będzie pewnie Vostok.

Jeśli zegarkiem sportowym zrobisz Eposa, to garniturowcem/EDC będzie najprawdopodobniej Omega. 

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Citka i Seiko z tych i miałem Longinesa i Eposa. Mój wybor byłby: Citizen , Seiko, Longines, Epos. Choć tak na prawde każdy z nich ma cechy ktore mogą przeważyc więc tym sam musisz wybrać. Np Longines mimo ze elegancki to ma wr300! I to może być np istotne jeśli chcesz w nim pływać i wystawiać na zmienne temperatury nad morzem np. Z kolei werki in hause Citek i Seiko z tym ze Seikowy niezbyt urodziwy a za to Citkowy bardzo ładny. Finezyjne szlify koperty to Seiko. Chyba najmniej ciekawy to Epos i jako ten model i jako marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym co @Vergangenheit napisał. Z podanych wybrałbym Citizena - na bransolecie na co dzień, a na pasku spokojnie wesela obskoczysz bez wstydu (trzeba tylko pamiętać, że w wersji bransoletowej jest mało miejsca na pasek więc musi być cienki przy teleskopach, przy grubszym pasku trzeba by je wygiąć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego Longina. Zalety to świetny kolor tarczy, wady to kiepska czytelność, słaba regulacja bransolety i pewna dominacja stali w ogólnym wrażeniu. Moim zdaniem nie bardzo to garniturowy zegarek.

Epos jeszcze mniej, kiedyś się przymierzałem. Dla mnie to raczej sportowy zegarek, dość ciekawy ale taki jakby zbyt krzykliwy jak na garniturowca.

Więc jak ja miałbym wybierać to wybrałbym Citizena.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod uwagę wziąłbym jeszcze na twoim miejscu wersje jak poniżej.

post-74721-0-44911900-1584789977_thumb.jpg

post-74721-0-19263900-1584790053_thumb.jpg

post-74721-0-58941900-1584790125_thumb.jpg

I przy okazji w pełni Popieram zdanie kolegi na temat Longines a szczególnie odczucie zbyt dużej ilości surowej stali. Co to citizena i Seiko z pływaniem też problemu nie będzie bo mają wr100 choć nie mają zakręcanych koronek więc tutaj był ostrożny ze zmianami temperatur.

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie 4000 ± 2000

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żałuje ze chw nie kliknąłem 2 dni temu wyszedł by jakieś 3000 zł na nerly new.

1ed79bdc3f64dfc18ee7f0d4577244bf.jpg

 

Ball racer jest na chrono ale 4000 zł to już większy budżet i również inne możliwości.

Citizen 1900 na bazarku do negocjacji.

2f0ca18f983a60b31ca75297c7446a9a.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie 4000 ± 2000

:)

Ale takie myślenie uczy cierpliwości i wprowadza reżim oszczędnościowy czego efektem jest większa satysfakcja z lepszej busoli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ball. I temat do zamknięcia ;)

A dlaczego akurat Ball? Wbrew pizorom to nie jest mistrz jakosci, szczegolnie w stosunku jakosć/cena. I żeby nie bylo , nie jestem przeciwnikiem marki Ball a wprost odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się to się wypowiem. Wszystkie bardzo ładne, chciałbym mieć takie dylematy. Myślę że cokolwiek wybierzesz to będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę kolegi, który założył ten wątek pozwalam sobie wstawić poniższe zdjęcia porównawcze i Z góry przepraszam za jakość ale robione na szybko zwykłym telefonem

post-74721-0-99200800-1584820816_thumb.jpg

post-74721-0-49338900-1584820841_thumb.jpg

post-74721-0-99514900-1584820891_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego akurat Ball? Wbrew pizorom to nie jest mistrz jakosci, szczegolnie w stosunku jakosć/cena. I żeby nie bylo , nie jestem przeciwnikiem marki Ball a wprost odwrotnie.

Na mnie zrobił ogromne wrażenie. Ceny rzeczywiście nabierają sensu na promocjach i jeszcze bardziej na rynku wtórnym. Jakie masz obserwacje ad jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie zrobił ogromne wrażenie. Ceny rzeczywiście nabierają sensu na promocjach i jeszcze bardziej na rynku wtórnym. Jakie masz obserwacje ad jakości?

Kiedyś wstawialem zdjecia endlinków divera Ball i w macro wygladało to tragicznie. Miałem też wrażenie że tam gdzie sa banki z trytem to nie jest to zawsze idealnie osadzone. Ale generalnie bardzo mi sie podobają ich zegarki, sama firma też stara sie robić różne smaczki techniczne co doceniam. Jedynie cena standardowa w sklepie za wysoka wg mnie. Ale tak jak wspomniałeś w promocjach i to dosć konkretnych na pewno warto brać.

Natomiast w budżecie 2000 to chyba ciężko o Balla nowego nawet z drugiej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w tej kolejności:

 

Longines

Citizen

Seiko

.......... teraz długa przerwa

Epos


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę kolegi, który założył ten wątek pozwalam sobie wstawić poniższe zdjęcia porównawcze...

 

No ale Ty masz cygański gust, kupujesz jakieś emalie, diamenty i bicolory - a w takim decorze każdy zegarek świetnie wygląda, nawet Citizen.

 

A Kolega Kazik1701 chce być taki, jak inni i kupić nudnego Obywatela w bezbarwnym prochowcu non-iron. 

 

:)

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego Longinesa...z 4 razy. Jest swietny ale ja robilem 4 podejscia i zawsze w końcu sprzedawalem gdyż : ma wielki polerowany bezel, ktory rysuje sie od patrzenia, nie ma lumy ani w ramach rekompensaty tak pięknych wskazowek jak Seiko, i podczas noszenia robił wrażenie zbyt duzej ilości stali nie wiem jak to opisać ale ktos tu już o tym wspominał. Niewątpliwa zaleta to zakrecana koronka,wr300 i bardzo szanowana marka premium w super cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale Ty masz cygański gust, kupujesz jakieś emalie, diamenty i bicolory - a w takim decorze każdy zegarek świetnie wygląda, nawet Citizen.

 

A Kolega Kazik1701 chce być taki, jak inni i kupić nudnego Obywatela w bezbarwnym prochowcu non-iron. 

 

:)

 

Nawet Citizen...ja myślę, że Citizen produkuje tyle wzorow w każdej klasie od takiej odpowiadajacej Tissotowi do takiej na poziomie powyzej Rolexa, ze kazdy znajdzie coś dla siebie. Wrzucam kilka przykladow tylko eleganckich. Cenowo misz masz od kilkaset pln do kilkadziesiat tyś pln

post-74721-0-26813100-1584879446_thumb.jpg

post-74721-0-31254300-1584879454_thumb.jpg

post-74721-0-35697700-1584879461_thumb.jpg

post-74721-0-90384500-1584879483_thumb.jpg

post-74721-0-17595400-1584879497_thumb.jpg

post-74721-0-12864600-1584879506_thumb.jpg

post-74721-0-11444000-1584879515_thumb.jpg

post-74721-0-14743800-1584879563_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Conquest, to solidny zegar, ale dziś bym go nie kupił. Z podanych wybrał) bym Seiko. Tak jak kolega wyżej napisal. Podane przez Ciebie Longines i Epos to entry level. Kupując zegarek szwajcarski nie sięgaj po najtańsze propozycje. Sensowne Longinesy zaczynają się od 6-7 tys. Eposy od 5 tys. Seiko za 3000 masz naprawdę wypasione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet Citizen...

 

Jak dla mnie Citizen ma najbardziej interesującą ofertę ze wszystkich dalekowschodnich marek. Na Forum jest mocno niedoceniany, bo przecież "Miyota robiona jest w Chinach, a Seiko i Orient to in-hauzy z Kraju Kwitnącej Wiśni". (O tym, że większość z nich powstaje na Wyspach Śmierdzącego Duriana mało kto pamięta) :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.