Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

O utrzymaniu Forum - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

A, tak na marginesie, to zastanawiam się jak sytuacja związana z zagrożeniem epidemią,  przełoży się na dalsze funkcjonowanie i istnienie forum ? Może jakieś sugestie, rady, albo wręcz chęć niesienia w razie czego pomocy ...

Bo my tu gadu, gadu, a utrzymanie klubowego forum bez względu na okoliczności, nastroje, humor i pogodę kosztuje ! Może ktoś np. z branży by się schylił ... 

 

 

 

 

 

 

Dane do przelewu:

 

Stowarzyszenie Klub Miłośników Zegarów i Zegarków 

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236 5368

 

 

Tytułem: statutowa działalność Stowarzyszenia 

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja (a nie pomysł) dziadka. :)

 

Nie wiem ile kosztuje utrzymanie naszego forum (brak mi danych), ale NAWCC od jakiegoś czasu ma publiczną zbiórkę kasy na swoje utrzymanie, zamontowali nawet na głównej stronie suwak i zbierają do kwoty 500$ miesięcznie.

 

https://mb.nawcc.org/

 

Można by coś takiego zrobić i u nas oczywiście z dodatkową widoczną informacją, kto ile dał. To zapewne by wiązało się z wprowadzeniem pewnych zmian z systemie obiegu informacji. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja (a nie pomysł) dziadka. smile.png

 

Nie wiem ile kosztuje utrzymanie naszego forum (brak mi danych), ale NAWCC od jakiegoś czasu ma publiczną zbiórkę kasy na swoje utrzymanie, zamontowali nawet na głównej stronie suwak i zbierają do kwoty 500$ miesięcznie.

 

https://mb.nawcc.org/

 

Można by coś takiego zrobić i u nas oczywiście z dodatkową widoczną informacją, kto ile dał. To zapewne by wiązało się z wprowadzeniem pewnych zmian z systemie obiegu informacji. 

Świetny pomysł. Ludzie lubią sie pokazywać w ten sposób. Myślę ,że pomysł ma szansę powodzenia i zapewni niewielki ale jednak w miarę stały zastrzyk gotówki. Z początku to pewnie będą nawet konkretne kwoty.

Edytowane przez Michał 10:10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyt:

Nie wiem ile kosztuje utrzymanie naszego forum (brak mi danych), ale NAWCC od jakiegoś czasu ma publiczną zbiórkę kasy na swoje utrzymanie, zamontowali nawet na głównej stronie suwak i zbierają do kwoty 500$ miesięcznie.

 

 

Koszt utrzymania naszego forum, to żadna tajemnica  :)  Księgowość + adres administracyjny /wirtualne biuro/  + opieka techniczna forum + hosting + domeny = 3400 zł /nigdy nie więcej niż 4 tys/  Dochodzą jeszcze podatki, ale to zmiennie, czasami tylko 50 zł a czasami tysiąc czy więcej. Ze składek członkowskich wystarczy może  na 2 miesiące. Bardzo duże koszty nie uwzględnione w tej wyliczance to Spotkanie Roczne, mniejsze to Spotkanie Świąteczno Noworoczne i małe to czasami organizacja niektórych warsztatów.

Forum wymaga modernizacji /to widać/ i są podjęte pierwsze kroki i ustalenia żeby to zrobić. Wszystko wymaga czasu i pieniędzy. Aktualna sytuacja pokrzyżowała nam plany, ale to przeminie więc  jesteśmy może nie pełni optymizmu, ale nie tracimy nadziei i chęci do działań  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu sporo aktywnych użytkowników - te 2-3 dyszki jak by co miesiąc przelali to krzywdy by chyba nie było?Chociaż przez jakiś czas

 

A co do tematu to https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/galerie-handlowe-a-koronawirus-jakie-sklepy-moga-dzialac/qv27qp2


Nie znam autora, a temat ważny i dotyczy wielu firm i osób.

Ten wątek też ja założyłem, więc może też tutaj bywają dziennikarze.
:-)
Byli tacy, co kiedyś potwierdzali obecność na forum (przy innych okazjach).

pozdrawiam,
Władysław

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Paweł Bury"   - wielkie dzięki za dobre słowo :)

 

Ale, jak widać odzew "0" ! Nawet rozmowa o tym ucichła ! Bo, to niestety wszystko dział tylko w jedną stronę tj. od klubu ...  Owszem jest grupa ( raczej grupka) klubowiczów, która potrafi wpłacić dwa, trzy razy składkę, albo zrobić jakiś przelew przez nieuwagę  :D To, wyjątki i to, tak skromne, że nie życzą sobie aby o nich mówić. Są moderatorzy poświęcający swój czas klubowi. Robią to bez żadnych gratyfikacji często będąc samemu w sytuacji złej zdrowotnej swojej czy swoich dzieci. 

A, reszta ? Cóż ... 

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Paweł Bury"   - wielkie dzięki za dobre słowo :)

 

Ale, jak widać odzew "0" ! Nawet rozmowa o tym ucichła ! Bo, to niestety wszystko dział tylko w jedną stronę tj. od klubu ...  Owszem jest grupa ( raczej grupka) klubowiczów, która potrafi wpłacić dwa, trzy razy składkę, albo zrobić jakiś przelew przez nieuwagę  :D To, wyjątki i to, tak skromne, że nie życzą sobie aby o nich mówić. Są moderatorzy poświęcający swój czas klubowi. Robią to bez żadnych gratyfikacji często będąc samemu w sytuacji złej zdrowotnej swojej czy swoich dzieci. 

A, reszta ? Cóż ... 

Bo temat choć na głównym to jest taki trochę schowany - w PO GODZINACH na pewno nie zostanie nie zauważony bo tam teraz skupia się zegarkowa brać

Jeśli koszta to 4tyś a aktywnych użytkowników około 200 - jakieś wpłaty stałe od profesjonalnych i stowarzyszenia macie więc 15-20zł od 200 użytkowników już by sprawę rozwiązało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo temat choć na głównym to jest taki trochę schowany - w PO GODZINACH na pewno nie zostanie nie zauważony bo tam teraz skupia się zegarkowa brać

Jeśli koszta to 4tyś a aktywnych użytkowników około 200 - jakieś wpłaty stałe od profesjonalnych i stowarzyszenia macie więc 15-20zł od 200 użytkowników już by sprawę rozwiązało.

Też uważam, że część ludzi dokonałaby wpłaty, gdyby było wiadomo kiedy, jak i ile. Temat należałoby wyeksponować, do każdego wysłać PW z prośbą o wsparcie i dać ludziom szansę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że część ludzi dokonałaby wpłaty, gdyby było wiadomo kiedy, jak i ile. Temat należałoby wyeksponować, do każdego wysłać PW z prośbą o wsparcie i dać ludziom szansę.

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dobrze by było zrobić w głównym temat podpięty typu „utrzymanie forum”, tam podać konto stowarzyszenia, wraz z informacją, że stowarzyszenie może się utrzymywać z darowizn - bo zdaje się może. Do tego jakieś krótkie podsumowanie kosztów utrzymania forum.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Paweł Bury" - wielkie dzięki za dobre słowo :)

 

Ale, jak widać odzew "0" ! Nawet rozmowa o tym ucichła ! Bo, to niestety wszystko dział tylko w jedną stronę tj. od klubu ... Owszem jest grupa ( raczej grupka) klubowiczów, która potrafi wpłacić dwa, trzy razy składkę, albo zrobić jakiś przelew przez nieuwagę :D To, wyjątki i to, tak skromne, że nie życzą sobie aby o nich mówić. Są moderatorzy poświęcający swój czas klubowi. Robią to bez żadnych gratyfikacji często będąc samemu w sytuacji złej zdrowotnej swojej czy swoich dzieci.

A, reszta ? Cóż ...

Zgadzam się z użytkownikiem "Paweł Bury".

Na dole pełnej wersji forum jest m. innymi kilka takich informacji: najwięcej aktywnych - 2.786, wszystkich użytkowników - 69.440, w ciągu ostatnich 15 minut: 176 użytkowników 495 gości 11 anonimowych.

Jednym zdaniem - Zainteresowanie forum jest duże. Przy 2.786 aktywnych × 2 zł miesięcznie, chyba by rozwiązało problem. Składka 24 zł rocznie to niewielka opłata za nieograniczony dostęp do wiedzy i rozrywki jakie daje forum. Proponuję w forum głównym umieścić nr rachunku bankowego, a dostęp do forum uzależnić od opłacenia składki - nie płacisz, nie korzystasz. Dostęp do forum dla gości w nie pełnym wymiarze - chcesz wiedzieć więcej, zostań użytkownikiem. Myślę, że jest to do zrobienia od strony technicznej. ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzależnienie dostępu od zapłaty to zły pomysł. Po prostu dajcie ludziom znać, że kasa potrzebna, wyjaśnijcie krótko na co i podajcie konto.

Niech 100 osób wpłaci po 20PLN, to o 2.000 macie mniej do wykombinowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzależnienie dostępu od zapłaty to zły pomysł. Po prostu dajcie ludziom znać, że kasa potrzebna, wyjaśnijcie krótko na co i podajcie konto.

Niech 100 osób wpłaci po 20PLN, to o 2.000 macie mniej do wykombinowania...

Pomysł jak najbardziej, warty "podpięcia" na głównej gdzieś wysoko. I temat do wydzielenia z wątku o problemach z galeriami... No ni cholery nie przebije się to do szerszej publiczności.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzależnienie dostępu od zapłaty to zły pomysł. Po prostu dajcie ludziom znać, że kasa potrzebna, wyjaśnijcie krótko na co i podajcie konto.

Niech 100 osób wpłaci po 20PLN, to o 2.000 macie mniej do wykombinowania...

Ludzie wiedzą, że pieniądze są potrzebne. Tylko tak jak pisał Pan Eugeniusz Szwed, nie wszyscy poczuwają się do obowiązku - trzeba przypominać i ponaglać, a co dopiero dobrowolność. Niektórzy mogą zadać pytanie - Dlaczego mam fundować komuś nieograniczony dostęp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu wprowadzić możliwość wykupienia "forum bez reklam"? Robi się dodatkową rangę i ustawia ważność na miesiąc. Wykupienie takiej rangi blokuje wyświetlanie reklam (pewnie wszystkich poza googlowymi) i ułatwia czytanie forum. Mieliśmy na pewnym forum taki system i działał całkiem sprawnie. Całości kosztów to nie pokrywało, ale jakąś część... Tutaj są inni użytkownicy i sądzę, że wpływy mogłyby nawet być większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kupienie abonamentu "forum bez reklam" to bardzo dobry pomysł. Jestem za.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 września 2019 wycenialiśmy małe forum motoryzacyjne z którym jestem związany wartość wtedy 4,5tys,i dla przykładu wpisaliśmy zegarkiclub.pl  i wtedy było 75tys dziś to już 22tys ,widać kryzys już jest,nasze forum moto 10 lat temu było prężne obecnie to już kaplica ,fb nas zjadło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to pewnie wymaga sporych modyfikacji forum od strony technicznej, czyli sporego nakładu czasu po stronie adminów.

A tu raczej chodzi o to aby społeczność korzystająca z forum w większym stopniu przykładała się do jego utrzymania. Takiego jak jest.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj forum czytam z telefonu, więc reklam brak - podejrzewam, że wielu użytkowników tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzależnienie dostępu od zapłaty to zły pomysł. Po prostu dajcie ludziom znać, że kasa potrzebna, wyjaśnijcie krótko na co i podajcie konto.

Niech 100 osób wpłaci po 20PLN, to o 2.000 macie mniej do wykombinowania...

A mi się ten pomysł najbardziej podoba. Wystarczy baner na górze forum i myślę, że większość z aktywnych użytkowników zrobi przelew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Opłata za wystawienie zegarka na bazarku powiedzmy 10 zł. Chrono24 bierze 6,5%, eBay i Allegro podobno ok 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono i Ebay to są profesjonalne platformy które mają zabezpieczenia transakcyjne (szczególnie chrono), modele promocji etc. - forumowy bazarek jest darmowym słupem ogłoszeniowym, "dodatkiem będącym dobrą wolą", co zresztą było wielokrotnie powtarzane przez administrację i włodarzy forum.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych zagranicznych forach radzą sobie tak, że sprzedaje się abonament za konto VIPowskie.

 

Kupujesz, dostajesz podpis, że jesteś VIPem (albo wspierasz forum itd. itp. - zawsze ładnie to wygląda). Forum można wtedy podzielić na widoczne dla wszystkich i działy widoczne tylko dla VIPów. Co może być taką bardziej prestiżową częścią forum to już podlega dyskusji - dział sprzedaży pewnie mógłby się do tego kwalifikować.

 

Do tego np. brak reklam dla VIPów... no opcji jest wiele.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Cyt:

Nie wiem ile kosztuje utrzymanie naszego forum (brak mi danych), ale NAWCC od jakiegoś czasu ma publiczną zbiórkę kasy na swoje utrzymanie, zamontowali nawet na głównej stronie suwak i zbierają do kwoty 500$ miesięcznie.

 

 

Koszt utrzymania naszego forum, to żadna tajemnica  :)  Księgowość + adres administracyjny /wirtualne biuro/  + opieka techniczna forum + hosting + domeny = 3400 zł /nigdy nie więcej niż 4 tys/  Dochodzą jeszcze podatki, ale to zmiennie, czasami tylko 50 zł a czasami tysiąc czy więcej. Ze składek członkowskich wystarczy może  na 2 miesiące. Bardzo duże koszty nie uwzględnione w tej wyliczance to Spotkanie Roczne, mniejsze to Spotkanie Świąteczno Noworoczne i małe to czasami organizacja niektórych warsztatów.

Forum wymaga modernizacji /to widać/ i są podjęte pierwsze kroki i ustalenia żeby to zrobić. Wszystko wymaga czasu i pieniędzy. Aktualna sytuacja pokrzyżowała nam plany, ale to przeminie więc  jesteśmy może nie pełni optymizmu, ale nie tracimy nadziei i chęci do działań  :D 

Opłata za wystawienie zegarka stanie kością w gardle, bo zjedzą Was darmowe grupy FB.

 

Zamiast tego, zoptymalizuj przychody z reklam;

1.) Wprowadź nowy rodzaj profilu - dobrowolny odpłatny profil "no ads",

2.) Otwórz dział "Sprzedam" tak żeby był widoczny dla osób niezalogowanych. Później, dogadaj się z watchpatrol.net i watchrecon.com - żeby zaczęli globalnie indeksować oferty z tego forum. Globalne indeksowanie to kliknięcia z zagranicy i większa ilość wyświetleń reklam w tym dziale.

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwagi - tak na marginesie : jest dla mnie dziwne że tylu użytkowników forum pokazuje tu swoje zegarki , które posiadają - o wartości kilku/nastu/kilkudziesięciu tys. złotych - a nie chce poczuć się do ponoszenia jakiejś części /jak widać/ groszowych /dla niektórych z nich/ kosztów utrzymania  forum...czyżby syndrom Janusza ???

 

Nie jestem człowiekiem zbyt majętnym - ale chciałbym wspomóc / w miarę możliwości / działalność klubu i forum . 

 

Przydałaby się prostsza możliwość wpłaty na rzecz statutowej działalności - np.podanie numeru konta na stronie głównej /vide- Wikipedia/

lub prostsze zasady przyjęć na członków Stowarzyszenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.