Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

O utrzymaniu Forum - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Z przyjemnością dokonałbym wpłaty na rzecz Forum. Prosiłbym tylko o łatwy do zauważenia odnośnik i ustaloną wysokość składki :-)

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych zagranicznych forach radzą sobie tak, że sprzedaje się abonament za konto VIPowskie.

 

Kupujesz, dostajesz podpis, że jesteś VIPem (albo wspierasz forum itd. itp. - zawsze ładnie to wygląda). Forum można wtedy podzielić na widoczne dla wszystkich i działy widoczne tylko dla VIPów. Co może być taką bardziej prestiżową częścią forum to już podlega dyskusji - dział sprzedaży pewnie mógłby się do tego kwalifikować.

 

Do tego np. brak reklam dla VIPów... no opcji jest wiele.

Mi się ten pomysł najbardziej podoba mimo ,że nie sprzedaję na bazarku a reklamy dla mnie nie są nachalne. Poza tą z zegarkiem eposa i odrywającymi się wskazówkami :) Chyba ,że tylko ja tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna wysokość składki dla wszystkich w pełni korzystających z forum. Jeżeli wirus mnie nie wyeliminuje ☺, będę jednym z pierwszych którzy opłacą składkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna wysokość składki dla wszystkich w pełni korzystających z forum. Jeżeli wirus mnie nie wyeliminuje ☺, będę jednym z pierwszych którzy opłacą składkę.

A mógłbym prosić o szczegółowe wyjaśnienie, co rozumiesz pod pojęciem "w pełni korzystających z forum"


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbym prosić o szczegółowe wyjaśnienie, co rozumiesz pod pojęciem "w pełni korzystających z forum"

Pisałem o tym w poprzednim poście.

Chętnie powtórzę moją propozycję.

Biorąc pod uwagę ilość aktywnie korzystających z forum użytkowników (ok. 2800), 2 zł miesięcznie powinno rozwiązać problem utrzymania forum. Myślę, że składka w wysokości 24 zł rocznie nie jest wygórowaną opłatą za dostęp do wiedzy i rozrywki jakie daje nam forum. Dostęp do forum byłby możliwy po opłaceniu składki - nie płacisz, nie korzystasz. Dostęp dla gości w ograniczonym zakresie (np. do informacji o zawartości forum, o organizowanych spotkaniach, itp.) - chcesz wiedzieć więcej, zostań użytkownikiem. Myślę że jest to do zrobienia od strony technicznej. O dobrowolnoścì wpłat raczej można zapomnieć, napewno będą ale nie zapewnią płynności finansowej.

Edytowane przez Zielonkiewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Na innych zagranicznych forach radzą sobie tak, że sprzedaje się abonament za konto VIPowskie.

 

Kupujesz, dostajesz podpis, że jesteś VIPem (albo wspierasz forum itd. itp. - zawsze ładnie to wygląda). Forum można wtedy podzielić na widoczne dla wszystkich i działy widoczne tylko dla VIPów. Co może być taką bardziej prestiżową częścią forum to już podlega dyskusji - dział sprzedaży pewnie mógłby się do tego kwalifikować.

 

Do tego np. brak reklam dla VIPów... no opcji jest wiele.

To by było dobre rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o podpięcie tematu o składkach na działalność forum.

Po co tyle żali pisać, na próżno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Zarządzie, zaproponuj warunki. Myślę, że nie będzie żadnego problemu, ale warto wcześniej wiedzieć co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie, bardzo, ale to bardzo dziękuję za zainteresowanie się tematem.

Jaka jest sytuacja "za oknem" każdy z Was widzi, albo nawet zaczyna odczuwać na własnych plecach. Nie ma się co oszukiwać, jest słabo !

Jak będzie za miesiąc, za dwa, pod koniec roku ? Każdy ma nadzieję, że będzie lepiej i że wrócimy w miarę szybko do stanu przedwirusowego. Ale, dzisiaj to takie trochę wróżenie z fusów. Jak to wszystko się przekłada na Klub ? Zaczynają się wykruszać reklamodawcy. To nie jest Ich niechęć do nas tylko potrzeba wynikająca z aktualnej sytuacji na rynku.  Pisałem już wcześniej o kosztach utrzymania forum i o tym że, to nie jedyne koszty które ponosimy. Sprawa jest bardzo prosta, aby istniało forum trzeba opłacać co miesiąc faktury. Nie będzie pieniędzy, nie będzie forum. Ale, na dzień dzisiejszy na szczęście  nie jesteśmy zagrożeni uśpieniem czy zamknięciem forum. Bez paniki proszę. 

Bynajmniej !

Prowadzimy prace, a raczej mamy  już w 90% ustalone co należy zrobić od strony technicznej żeby poprawić jego wydajność i funkcjonowanie. W razie czego szerzej o tym tzn. o technikaliach może wypowiedzieć się dla Was nasz administrator. Ta modernizacja nastąpi, ale chcemy również Was bezpośrednio w to zaangażować . Do tej pory wszystko było za darmo. Forum, bazarek itp. To, tak czy siak uległoby zmianie. Aktualna sytuacja tylko przyspiesza ten proces. I np. za chwilę ukaże się nowy regulamin bazarku gdzie będą widniały zapisy dotyczące korzystania z niego na zasadzie płatnego abonamentu. /to będą raczej symboliczne opłaty/.

Korzystanie z forum w/g wielu opinii, które do nas docierają też powinno być chociażby symbolicznie płatne. Przez cały czas byliśmy przeciwni temu, ale zaczynamy mieć wątpliwości i teraz widzimy, że na dłuższą metę jest to mało realne.  Stąd pomysł na chociażby częściowe pozyskanie środków na utrzymanie forum od klubowiczów i na razie delikatne badanie gruntu.

Na początku tego roku Zarząd KMZiZ podjął uchwałę o tzw. rocznym buforze finansowym tzn. o utrzymywaniu minimum finansowego na rachunku Klubu w wysokości co najmniej rocznych kosztów jego utrzymania. Na dzień dzisiejszy taki bufor jest utrzymany. Staramy się funkcjonować bardzo oszczędnie. Tylko wtedy jeśli rzeczywiście wszyscy reklamodawcy i przyjaciele nas zostawią, będzie bieda. 

Jeszcze chwilę może podyskutujmy, może ktoś wyjdzie z jakąś ciekawą propozycją, a potem zamieścimy informację o tym jak każdy z nas może przyczynić się do utrzymywania i rozwoju Klubu. To,  już po zmianie czasu na letni ...  :)

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eugeniusz, ja się w pełni zgadzam z tym co napisałeś. Tylko podepnijcie ten temat tak żeby był dobrze widoczny. Ja na niego trafiłem przypadkowo. Jestem na forum codziennie, a odwiedzjąc te działy które mnie nie interesują, nigdy bym na ten temat nie trafił. 

 

Czekam na szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będzie wyświetlony na listewce forum i będzie dobrze widoczny  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Forum, bazarek itp. To, tak czy siak uległoby zmianie. Aktualna sytuacja tylko przyspiesza ten proces. I np. za chwilę ukaże się nowy regulamin bazarku gdzie będą widniały zapisy dotyczące korzystania z niego na zasadzie płatnego abonamentu. /to będą raczej symboliczne opłaty/.

 

A to byłaby opłata dla wystawiających czy dla wszystkich? Poza tym to rozwiąże, jak rozumiem, bazarki "lokalne" (w dziale ruskich taki jest, zdaje się)?

 

 

Korzystanie z forum w/g wielu opinii, które do nas docierają też powinno być chociażby symbolicznie płatne.

 

Ja tam mogę symbolicznie zapłacić, ale nie boicie się, że to odstraszy "gości"? A to jest mniej klików, mniej pieniędzy z reklam...


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję kampanię sprzedażową z zaufanymi sklepami na bazie linków afiliacyjnych, oczywiście z kuszącym rabatem dla forumowiczów. Wilk syty i owca cała. Sklepy zachwycone, zadowoleni forumowicze i zabezpieczone forum :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie (bez technikalii) - nowe forum to nowe możliwości. :) Ktoś chce coś konkretniej to proszę pytać.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych zagranicznych forach radzą sobie tak, że sprzedaje się abonament za konto VIPowskie.

 

Kupujesz, dostajesz podpis, że jesteś VIPem (albo wspierasz forum itd. itp. - zawsze ładnie to wygląda). Forum można wtedy podzielić na widoczne dla wszystkich i działy widoczne tylko dla VIPów. Co może być taką bardziej prestiżową częścią forum to już podlega dyskusji - dział sprzedaży pewnie mógłby się do tego kwalifikować.

 

Do tego np. brak reklam dla VIPów... no opcji jest wiele.

 

 

Popieram takie coś. Chętnie bym wykupił. Ustawić to w fajnej cenie miesięcznie i pełno chętnych będzie.

 

Dzięki temu uzbierają sie pieniążki na utrzymanie, a może nawet na jakieś konkursiki małe dla VIPów - np naklejki, kalendarz, może coś więcej ;) 

 

Zrobić własnie dział sprzedaży dla VIP (ale obok zwykłego) i tam VIPowie mogą VIPom wystawiać jakieś swoje "lepsze" oferty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że forum powinno być dostępne jak dotychczas. Ta propozycja jest sensowna:

 

(...)

Nie wiem ile kosztuje utrzymanie naszego forum (brak mi danych), ale NAWCC od jakiegoś czasu ma publiczną zbiórkę kasy na swoje utrzymanie, zamontowali nawet na głównej stronie suwak i zbierają do kwoty 500$ miesięcznie.

https://mb.nawcc.org/

Można by coś takiego zrobić i u nas oczywiście z dodatkową widoczną informacją, kto ile dał. To zapewne by wiązało się z wprowadzeniem pewnych zmian z systemie obiegu informacji. 

 

O widoczności kto ile dał niech decyduje darczyńca, a kto woli być anonimowy - niech też ma taką możliwość. Spokojnie wystarczy, ale pod warunkiem, że będzie to dobrowolne, a nie przymusowe. Niektóre fora mają informacje o przekazywaniu na nie 1% podatku. To też jest myśl. Jeżeli ktoś nie chce reklam (które wg mnie nie są nachalne), to też mógłby sobie to wykupić.

 

Natomiast pomysł o konieczności płatności za samo czytanie forum i wystawianie na bazarku uważam za chybione. Podobnie jak z wybiórczym dostępem do działów. Ludzie się odwrócą i pójdą gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że pierwszym widocznym skutkiem wprowadzenia obowiązkowych opłat za dostęp do forum będzie drastyczny spadek liczby odwiedzających/użytkowników. Zmniejszy się ruch, spadną koszty, win-win.

 

Dużym atutem tego forum jest jego dostępność - również dla osób niezalogowanych. Pamiętajcie, że "natura nie znosi próżni". Jak nie tu, to gdzie indziej ludzie będą dyskutować/radzić/chwalić - za darmo. Jeśli wszyscy "są z tym ok", to nie ma problemu. Może to jednak nieco utrudnić realizację idei "szerzenia ogólnej wiedzy, w tym historii polskiego oraz światowego zegarmistrzostwa".

 

Zamiast kombinować na zapas - podajcie nr konta, dajcie licznik i zobaczcie co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za zamknięciem forum i tyle z mojej strony.

Byłem parę lat i się udzielałem.

I już mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpłatny w formie abonamentu dostęp do informacji na forum też uważam za bezzasadny z powodu wielu przyczyn.

Pierwsza z brzegu przyczyna to jest taka, że jeżeli ktoś ma zapłacić za udzieloną mu informację i przekazaną wiedzę, to ten kto mu jej udzieli i przekaże też powinien mieć zapłacone. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chętnie dokonam wpłaty, pomimo kryzysu.

Niech to będzie "flaszka" na rok, to wielu się dołoży.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za zamknięciem forum i tyle z mojej strony.

Byłem parę lat i się udzielałem.

I już mi wystarczy.

Lubię Cię ale teraz to żeś Pan dowalił - zamknąć forum bo mi się tu już nie chce być <_<

Jest przycisk to samozniszczenia wystarczy skorzystać skoro już się nie daje rady albo odpocząć na jakiś czas i wrócić ze zdwojonymi siłami :)

To wszystko wina wirusa - on przejdzie i wszystko wróci do normy - nie poddawaj się kolego ;)

 

 

Nakaz płacenia nie sprawdzi się - dobrowolne wpłaty (darowizny) ile kto chce i może, tak aby wspomóc - i bez szaleństw dla pokazania się.... 2-3 dyszki na miesiąc wystarczą  bo jak jakiś bogacz zasadzi jak Lewandowski na wirusa to reszta będzie się wstydziła

5-10-15-20zł to małe kwoty ale zebrane razem dadzą kupkę

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z zamknięciem forum jest do bani !!! To, odpada  :D

 

Pomysł żeby zaistniał obligatoryjny obowiązek płacenia konkretnych kwot, też nie do końca jest dobry. W przypadku forum to raczej na zasadzie dobrowolnej  wrzutki  do "kapelusza" czy ofiary na "tacę".  Ale, żeby było za darmo, to się nie da ! Utrzymanie forum kosztuje ! O ile moderatorzy, członkowie Zarządu i Rady Klubu  pracują za "uścisk dłoni prezesa", to gdzieś te gigabajty informacji, które są przetwarzane i ciągle ich przybywa muszą "wisieć", a to chcąc nie chcąc kosztuje. Aby podnieść jakość forum na wyższy poziom też trzeba zapłacić. Tego nie da się zrobić społecznie bez kosztów i to chyba nie wymaga tłumaczenia. 

Tylko w przypadku bazarku będą niestety narzucone konkretne ustalone kwoty za możliwość korzystania z forumowego działu kupna-sprzedaży. Nie będą to jednak kwoty zabijające ten nasz forumowy  market. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Tylko w przypadku bazarku będą niestety narzucone konkretne ustalone kwoty za możliwość korzystania z forumowego działu kupna-sprzedaży. Nie będą to jednak kwoty zabijające ten nasz forumowy  market. 

A jak to miałoby wyglądać? Kto miałby płacić? Sprzedający za wystawienie? Kupujący za obejrzenie oferty? Obaj? Jednorazowo, miesięcznie, z roczną zniżką? O ile zgadzam się z "wrzucaniem do kapelusza", o tyle z opłacaniem bazarku - wcale. Ludzie pójdą do bezpłatnych platform handlowych i rozgrzeje się dział ZAPYTANIA I SUGESTIE PRZED ZAKUPEM" lub na równoległe forum.

 

Jeżeli dobrze rozumiem, to mowa tutaj o pomocy na czas zarazy, więc nie ma się co rozpędzać z narzucaniem opłat na stałe skoro dotychczas forum dobrze funkcjonowało.

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby podnieść jakość forum na wyższy poziom też trzeba zapłacić.

Na czym będzie polegało podniesienie jakości forum, jeśli wolno zapytać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jeden temat który uważam że należy poruszyć w najbliższym czasie i coś w tej materii zrobić. :)

To sprawa Stowarzyszenia KMZiZ. Jak patrzę na stowarzyszeniowe podforum, to tam są ostanie posty pisane w niektórych tematach w roku 2011, 2016, 2017, itd. 

Moim zdaniem powinniśmy przeprowadzić obszerną dyskusję co z tym zrobić i jak zaktywizować członków stowarzyszenia i na jakich zasadach ewentualnie dobrać nowych bardziej aktywnych i wszystkich lub znaczącą większość  pobudzić do jakiejś aktywności.

 

Edit. Jakąkolwiek aktywność w ostatnich latach przejawiają głównie Koledzy Władek, Wacor i RTK-WGM.

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.