Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

O utrzymaniu Forum - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie dlatego jest w tym wątku nurt aby nie zmuszać wszystkich do płacenia za dostęp, a zostawić to na zasadzie dobrowolności. I aby było jak najprościej. Czyli dobrowolnie płacisz i dostajesz podpis. Koniec.

Nawet już z odpłatnością za bazarek może być problem i od razu zaczną się jakieś kombinacje.

 

Ja tam do reklam nic nie ma i mi nie przeszkadzają. Powiem więcej, nawet zdarzyło mi się klikać w nie parę razy jak mnie coś zainteresowało.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolega prawi

 

Koledzy, rozpoczęliśmy dyskusję od prostej dobrowolnej zrzutki osób, dla których to forum jest ważne bo lubią dyskutować, pytać, chwalić się i spędzać tu czas.

Teraz wchodzimy w jakieś skomplikowane modele biznesowe. Jeśli nie chcemy zniszczyć tego co już jest nie idźmy dalej tą ścieżką. Ja już nie rozumiem i nie chcę rozumieć pakietów, VIP, no ads, jeden darmowe ogłoszenie, limit. Ja wysiadam.

Napisałem kilka dni temu post jako odpowiedź na słowa prezesa że z z powodu wirusa z forum wycofują się reklamodawcy i że forum może mieć problemy - może ale nie musi.Zaproponowałem zwykłą zrzutkę i czasowe wsparcie tzw (Tarcza Antykryzysowa :D  ) na "nowy samochód dla Irańczyka" - czasowe wsparcie po ile kto może i to tyle !! Dasz 5zł SUPER !! Dasz 20zł SUPER !! Dasz 100zł SUPER  ale nie oczekuj że będziesz oznaczony jako ktoś lepszy bo dałeś dyszkę więcej niż kolega

 

Regulamin bazarku będzie odrębnym tematem i już jest najprawdopodobniej ustalony bo wchodzi od 1 lipca

 

Złote karty, VIPy, znaczki za zasługi przy awatarach :wacko:  VIP za dwie dychy  -_- 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł - pełna zgoda.

Najprościej jak tylko można - dobrowolne wpłaty (jest tu tylu stałych użytkowników z długim stażem, że trudno uwierzyć, że wpłat nie będzie). Ja też nie czuję potrzeby mieć dopisku typu Sympatyk czy Członek (a najlepiej Członek z ramienia wysunięty na czoło).

Im bardziej będzie skomplikowanie tym gorzej się to skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chęć dobrowolnej wpłaty wyraziła już pewna grupa osób tak więc nie wiem nad czym tu jeszcze debatować. Podajcie na stronie głównej nr konta (ewentualnie puścić maila do użytkowników z taką informacją) i efekt będzie widoczny - jeśli nie spełni to oczekiwań dopiero wówczas zastanawiać się nad "ostrzejszymi" rozwiązaniami

 

Kujcie żelazo póki gorące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal podtrzymuję propozycję dobrowolnych wpłat i umieszczenie ciągle widocznego suwaka na pierwszej stronie, dokładnie tak jak to zrobili na NAWCC. 

 

Nadmierne skomercjalizowanie może być w dłuższym czasie gwożdziem do trumny.

 

Uważam również że powinno się rozbudować ilość informacji pod awatarem. Powinny być dodane jakieś widoczne gwiazdki, lampki, żarówki, lider,super lider, i coś tam jeszcze żeby bardziej docenić tych najbardziej aktywnych i tych którzy mają największą merytoryczną wiedzę, żeby w konsekwencji utworzyć dobrze oznakowaną grupę liderów.

Bo dzisiaj o tym że są tu liderzy mogą wiedzieć tylko ci którzy są tu zalogowani od dłuższego czasu i to też nie wszyscy. 

Ja tu jestem zalogowany już 10 lat i nadal nie wiem którzy to Koledzy są największymi liderami i największymi znawcami w niektórych działach zegarkowych. :)

 

Wszelkiej maści przywileje VIP i inne powinny być przynależne tylko i wyłącznie członkom stowarzyszenia płacącym regularnie składki i to również powinno być oznakowane przy awatarze. Honorowy członek zwolniony ze składek też stosownie oznakowany. 

Jeżeli do stowarzyszenia przyjmie się więcej liderów i wyrzuci "śpiochów" to i stowarzyszenie się również bardziej ożywi.  :)  

 

Przy regulaminie dobrowolnych wpłat powinno się napisać wielkimi literami, że jakakolwiek wpłata mniejsza czy większa nie zwalnia darczyńcy z nieprzestrzegania obowiązującego tu regulaminu. Żeby nie było tak, że ktoś wpłacając sobie pomyśli, że jak wpłaci dużo to dostanie status "świętej krowy". :)  

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Dajcie możliwość dokonania opłaty w zamian za zlikwidowanie reklam i macie mój miecz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jeden temat który uważam że należy poruszyć w najbliższym czasie i coś w tej materii zrobić. :)

To sprawa Stowarzyszenia KMZiZ. ...

 

Edit. Jakąkolwiek aktywność w ostatnich latach przejawiają głównie Koledzy Władek, Wacor i RTK-WGM.

No właśnie. W sumie to ta nasza aktywność to głównie rozmowy między sobą o Klubie, Stowarzyszeniu etc., z których nic nie wynika, bo decyzyjni w nich nie uczestniczą/nie uważają za ważne...sam nie wiem. Takie gadanie dla gadania, bez żadnego pożytku...

 

 

Dalej podtrzymuję propozycję dobrowolnych wpłat i umieszczenie ciągle widocznego suwaka na pierwszej stronie, dokładnie tak jak to zrobili na NAWCC. 

 

...

 

Wszelkiej maści przywileje VIP i inne powinny być przynależne tylko i wyłącznie członkom stowarzyszenia płacącym regularnie składki i to również powinno być oznakowane przy awatarze. Honorowy członek zwolniony ze składek też stosownie oznakowany. 

Jeżeli do stowarzyszenia przyjmie się więcej liderów i wyrzuci "śpiochów" to i stowarzyszenie się również bardziej ożywi.  :)  

 

...

Suwak to dobry pomysł.

Odniosę się jeszcze do dalszej części wypowiedzi: nie wiemy kto jest w Stowarzyszeniu, kto płaci składki, kto uczestniczy w organizacji poszczególnych warsztatów (oczywiście przed ich ogłoszeniem) - nic nie wiemy, ale trwamy w tym Stowarzyszeniu...nawet ta dyskusja, moim zdaniem, powinna się zacząć od Stowarzyszenia, nie od forum. Temat bazarku? Nic nie wiemy. No cóż... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy podobny pomysł, na utrzymanie Forum był podniesiony.

Administracja mogłaby wprowadzić niewielkie koszty, obciążające wszystkich sprzedających/kupujących z racji przeprowadzanych transakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumie że zdajecie sobie sprawe,że po wprowadzeniu opłat dla każdego, to forum bedzie raczej już zamkniętym gronem.

I działy z tanimi zegarkami będą wiały pustka,nudą i starymi wpisami - bo raczej nikt kto się interesuje zegarkiem Casio za 500pln nie będzie płacił 20 pln, za to,by sobie o nim poczytać lub o coś sie wypytać.

 

Nie każdy posiada zegarki za kilkadziesiąt tysięcy,bo mam wrażenie ze ten temat jest skierowany do nich, tylko nikt nie ma odwagi tego jasno powiedzieć

 

Druga sprawa, pamiętam jak wprowadził zarząd reklamy, by odciążyć sie finansowo - to teraz mam płacić by tych reklam nie widzieć ?

Czy ktoś pomyślał o tym, że my jako baza danych , już sami w sobie jesteśmy niezależni finansowo ?

 

No i jeszcze jedno - po wprowadzeniu opłat - to jak by było z dyskusja i polityce,religii itp. ? 

Płacić za cenzure ???

 

Chyba nie tędy droga, w życiu by być w porządku nie chodzi o wyrachowane kalkulacje. Bo jeśli mam zegarek za 500 to nie dam 20 za informacje. To tak nie działa (pisząc wprost), forum to zbiór wiedzy, a wiedza jest niestety dziś wartościowa. Do tego dochodzi utrzymanie tej wiedzy na serwerach, a te kosztują tak samo jak prąd je zasilający. Wiem, że ludzie lubią darmowe rzeczy, gifty i itp. Ale niestety ktoś musi ponieść koszt wytworzenia czy utrzymania miejsc. Nawet nasz ulubiony park w mieście utrzymywany jest z naszych podatków, czy tego chcemy czy nie, czy mamy taką świadomość czy nie i czy tam chodzimy/przebywamy czy nie.

 

 

No właśnie. W sumie to ta nasza aktywność to głównie rozmowy między sobą o Klubie, Stowarzyszeniu etc., z których nic nie wynika, bo decyzyjni w nich nie uczestniczą/nie uważają za ważne...sam nie wiem. Takie gadanie dla gadania, bez żadnego pożytku...

 

 

Suwak to dobry pomysł.

Odniosę się jeszcze do dalszej części wypowiedzi: nie wiemy kto jest w Stowarzyszeniu, kto płaci składki, kto uczestniczy w organizacji poszczególnych warsztatów (oczywiście przed ich ogłoszeniem) - nic nie wiemy, ale trwamy w tym Stowarzyszeniu...nawet ta dyskusja, moim zdaniem, powinna się zacząć od Stowarzyszenia, nie od forum. Temat bazarku? Nic nie wiemy. No cóż... :unsure:

Ależ zapraszamy do dyskusji, do spotkania, do zadawania pytań... W kwestii organizacji warsztatów to staramy się je organizować przy okazji spotkań z różnymi ludźmi. Część stała się już cykliczna, część jest w planach, część niestety nie doszła do skutku z różnych przyczyn. Jeśli masz pomysły, czy chcesz poprowadzić warsztaty daj znać a resztę da się załatwić.

 

Opłaty STAŁE za forum uważam za kiepski pomysł, bardziej wolałbym, aby jego społeczność poczuła się do jego utrzymania w formie dobrowolnych składek, datków czy jak to tam zwał. Jako Zarząd myślimy o produkcji gadżetów. Niestety nie jest to takie proste, by w dobrej cenie załatwić niewiele sztuk przedmiotów, jakościowo dobrych, które byłyby przydatne i jednocześnie przypominały o klubie a to wszystko w okazyjnej cenie. Są już pierwsze rozmowy i spróbujemy serię testową przeprowadzić.

Takie próby już były na forum, ale uzbierać odpowiednią liczbę osób już jest trudno, czyli chętnych zawsze jest więcej niż zdecydowanych.

 

Mało jest osób chętnych zapłacić więcej za "produkt klubowy", niż odpowiednio taki sam na rynku produkt (bez znaków klubowych)

 

W kwestii zabierania głosu, ktoś wyżej podniósł, że nie może się wypowiadać, bo nie jest członkiem stowarzyszenia. Otóż wszyscy my jesteśmy grupą osób mających wspólną pasję i uważam, że każdy ma prawo równego głosu. Nieważne czy jest w stowarzyszony czy nie. Ja wstąpiłem z poczucia obowiązku, za cenne rady i wiedzę otrzymaną tutaj. Tym samym mogłem swoją pracą i składką wspomóc działalność.

 

 

Reasumując kto poczuwa się zapraszam wstąpić do Stowarzyszenia tym samym mając pewne przywileje, ale również obowiązki (proszę się nie bać, nikt nikogo "nie karci" jak nie spełni obowiązków). Jakiś czas temu szukaliśmy ludzi chętnych do aktywnego działania i odzew był można powiedzieć ŻADEN.

 

Spróbujmy zrobić DOBROWOLNE WPŁATY, zobaczymy jaki będzie odzew.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(a najlepiej Członek z ramienia wysunięty na czoło). 

 

 

Za taki podpis zapłacę złotem (czytaj niżej)!  :D

 

A tak na serio to dobrowolne wpłaty będą pewnie przez pierwsze kilka miesięcy a póżniej będzie cisza.

Jestem za tym, aby zrobić opłatę rzędu 8 zł za miesiąc, a najlepiej 100 zł za rok, płatne z góry do końca stycznia.

100 zł rocznie to nie są pieniądze. Ludzie! Więcej zarobi nastolatek za jedną nockę wykładania towaru w markecie. Jak ktoś będzie chciał, to będzie miał te 100 zł na forum i nie ma znaczenia czy ma zegarek za 30k czy 130 zł. Klub i tak już jest "zamkniętym" tworem, bo 90% treści produkuje pewnie z 5-10% użytkowników. Po co nam reszta pustych, czy przypadkowych kont? 

 

Może zróbcie ankietę typu "za roczny dostęp do forum mogę zapłacić maksymalnie: 50/75/100/150/200 zł " i zobaczycie ilu chętnych będzie. Można wtedy lepiej oszacować wysokość rocznej składki.

 

A jeśli ktoś bardzo chce (a pewnie znajdą się i tacy), to proszę bardzo, jeśli roczna składka to 100 zł to odpowiednio za: 150 zł brązowa "odznaka" klubowa, za 200 zł srebrna, a za 250 zł ZŁOTA odznaka pod awatarem  :D  :lol: Przy czym wszyscy mają taki sam dostęp prawa i obowiązki, czy ten zwykły użytkownik czy Ci z lepszego sortu z odznakami  :P Serio nie blokujmy możliwości zapłacenia więcej. Gwarantuję, że każdy właściciel Roleksa sięgnie po złoto  :lol:

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

A ty bys zapłacił 8 pln za info który Casio bedzie lepiej wygladał na 18nasto cm nadgarstku ? bo piszac to, to miałem takich ludzi na myśli

Wątpie - a takie ma problemy ponad połowa użytkowników forum Casio.

 

Dlatego datek dobrowolny tak, ale nic obowiązkowego - bo zostaniemy tutaj sami. Zwłaszcza w wątkach o tanich zegarkach.

Obowiazkowo ? OK - dla tych co płaca 500 lub więcej za serwis swoich omeg,pamów itp. - bo to w sumie kolekcjonerzy takich dóbr, mają największą korzyści z tego forum.

 

I najważniejsze,jako osoba ewentualnie współfinansująca - chce mieć wgląd do faktur i rachunków za utrzymanie forum. Wgląd do osobnych rachunków za spotkania Stowarzyszenia, imprezki itp. - żeby było wszystko wyoślone dla kazdego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gwarantuję, że każdy właściciel Roleksa sięgnie po złoto  :lol:

:) IMO. Rzeczywistość jest trochę inna.

Z własnych obserwacji. Polak im bardziej bogaty, tym większy sknerus. :D

 

 

Edit. IMO. Nowych powinno być jak najwięcej, bo tylko z nich mogą się w przyszłości wyłonić nowi liderzy, kolekcjonerzy, hobbiści, miłośnicy, itd. 

Starzy nie są wieczni.  :)

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być klub MIŁOŚNIKÓW, więc jak ktoś chce napisać 5 postów o zakup Casio, to ma do tego wiele darmowych grup na FB i w innych miejscach. Takie problemy może i ma połowa, ale CZYTELNIKÓW/KUPUJĄCYCH Casio a nie miłośników tej marki, a na tych drugich nam tylko zależy.

 

Jako osoba współfinansująca, NIE CHCĘ mieć wglądu "do faktur i rachunków za utrzymanie forum. Wgląd do osobnych rachunków za spotkania Stowarzyszenia, imprezki"

 

ponieważ nie wierzę, żeby władze klubu za ewentualne nadwyżki dorobiły się na naszej krwawicy = 100 zł rocznie  ;) Tak jak napisał Eugeniusz, to forum istnieje w głównej mierze za "uściski ręki", inaczej sama obsługa prawna, księgowa, IT etc. kosztowałaby pewnie kilka razy więcej niż samo utrzymanie serwerów. Jednak i takie osoby, które chcą rozliczeń co do grosza są potrzebne i szanuję to.

 

 

 

 

 


:) IMO. Rzeczywistość jest trochę inna.

Z własnych obserwacji. Polak im bardziej bogaty, tym większy sknerus.  :D

 

 

Edit. IMO. Nowych powinno być jak najwięcej, bo tylko z nich mogą się w przyszłości wyłonić nowi liderzy, kolekcjonerzy, hobbiści, miłośnicy, itd. 

Starzy nie są wieczni.   :)

 

Można zrobić darmowy dostęp przez 1-3 miesięce (nie wiem ile), bez możliwości pisania postów (lub z ograniczeniem ich liczby).

 

Starzy nie są wieczni, no ale co Dziadku z Twoimi dziećmi, wnukami? Nie namówisz ich?  ;)

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam podejście typu "płacę, więc wymagam". A potem będzisz przeglądał faktury i deliberował, że utrzymanie serwera wg jakiegoś Zenka może kosztować 3 zł mniej i żądasz żeby Twoje (koniecznie Twoje, bo one najważniejsze) pieniądze wydawać rozsądniej. Eeeech.

 

Ja mam Patka, pewnie dla mnie opłata będzie jedną z wyższych wg twojego modelu  :). A może wprowadźmy opłaty wg stanu konta bankowego? No bo ktoś może mieć Casio, a na koncie milion - niech zatem buli, stać go!

 

Jak pisał Memento Mori, 100 zł/rok to nie jest duży pieniądz. Zdaję sobie jednak sprawę, że spowoduje to spory odpływ użytkowników, więc jednak uważam że wpłaty powinny być dobrowolne, ale za wystawienie zegarka na bazarku powinna być stała opłata, np. 10 zł. Nawet na OLX się płaci, dlaczego więc nie tutaj?

A ty bys zapłacił 8 pln za info który Casio bedzie lepiej wygladał na 18nasto cm nadgarstku ? bo piszac to, to miałem takich ludzi na myśli

Wątpie - a takie ma problemy ponad połowa użytkowników forum Casio.

 

Dlatego datek dobrowolny tak, ale nic obowiązkowego - bo zostaniemy tutaj sami. Zwłaszcza w wątkach o tanich zegarkach.

Obowiazkowo ? OK - dla tych co płaca 500 lub więcej za serwis swoich omeg,pamów itp. - bo to w sumie kolekcjonerzy takich dóbr, mają największą korzyści z tego forum.

 

I najważniejsze,jako osoba ewentualnie współfinansująca - chce mieć wgląd do faktur i rachunków za utrzymanie forum. Wgląd do osobnych rachunków za spotkania Stowarzyszenia, imprezki itp. - żeby było wszystko wyoślone dla kazdego

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Na takim zaufaniu już nie jeden się przejechał - już sam fakt że chce się ukryć jawność tych opłat jest dla mnie NIE DOZAKCEPTOWANIA.

Nic nie sugeruje,ale takie coś wczesniej czy póznij prowadzi do patologii..

 

1000 użytkowników po 100 to masz 100.000 - i co chcesz mi powiedzeć? że obojętnie Ci to kto będzie miał wgląd w taki fundusz i kto będzie decydował o wydatkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najmniejszego problemu do takiego wglądu. Warunek na dzisiaj jest taki, że trzeba być członkiem Stowarzyszenia KMZiZ. Tylko członkowie mają dostęp do tej wiedzy.  Wygląda to tak,  księgowo obsługuje nas zewnętrzna duża znana  firma Meritoros, pod której adresem mamy też swój adres wirtualny siedziby Stowarzyszenia. Tam przychodzi korespondencja i tam średnio 2-3 razy w miesiącu jestem osobiście na spotkaniu z Panią księgową która prowadzi nasze finanse i pilnuje terminów podatkowych. Rachunek bankowy KMZiZ jest prowadzony w Santander Bank. Każdego miesiąca informacja o stanie rachunku jest przedstawiana Przewodniczącemu Rady Klubu. Dostęp do rachunku mają tylko dwie osoby z Zarządu /Prezes i Skarbnik/ i tylko te dwie osoby mogą realizować płatności. Wszystko jest jawne. Oczywiście absolutnie nierealną sytuacją byłoby gdyby każdy klubowicz chciał mieć wgląd w faktury, bo nikt z nim nie będzie jeździł do biura księgowego żeby wyciągać dokumenty do wglądu na każde jego życzenie. Utrzymanie forum to miesięczny koszt na dzisiaj do 4 tys zł. Koszt ubiegłorocznego spotkania rocznego to prawie 10 tys zł. Koszt spotkania Świąteczno - Noworocznego to prawie 4 tys zł. Są to koszty bez naszych dojazdów i bez kosztów np. drobnych zakupów spożywczy czy innych wydatków przy organizacji np. warsztatów. To pokrywamy z własnej kieszeni.  Koszt warsztatów jest jawny i łatwy do policzenia bo wszystko zawsze jest w odpowiednim wątku na forum. Zresztą wszystko jest na forum tylko trzeba czytać. Nr rachunku bankowego też jest  :) Ale, mimo to zawsze go przypominam na każde życzenie. 

 

Księgowość - Meritoros Sp. z o.o.  

Zarządzanie i opieka techniczna forum -  Intermedia

Hosting - dhosting Sp. z o.o.

Domeny - Aftermarket

Rachunek bankowy - Santander Bank

Urząd Skarbowy - Warszawa Śródmieście

Codzienna moderacja forum - wolontariusze moderatorzy

Zarząd KMZiZ - wolontariusze 

Rada Klubu - wolontariusze 

Przyjaciele Klubu - Paweł i Piotr Sobota, Victorinox Polska, Pracownia Czasu, Wrzeciono Czasu, Lexus-Wola, Aneta Szymczyk i Leszek Wypych oraz kilku bardziej lub mniej anonimowych (Karol, Wit, Marian, Sergiusz, Damian, Czesław, Krzysztof, Przemek) klubowiczów wolontariuszy. ( to niepełna lista ! )

 

Dane do przelewu:

 

Stowarzyszenie Klub Miłośników Zegarów i Zegarków 

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku: 61 1090 1870 0000 0001 1236 5368

 

 

PS

mrovka - to moje marzenie 1000 użytkowników po 100 zł !!!    i mamy całkowicie niezależny od nikogo KLUB  :D a na forum nie ma wtedy ani jednej reklamy ! 

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu się Zenkowi dostało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I najważniejsze,jako osoba ewentualnie współfinansująca - chce mieć wgląd do faktur i rachunków za utrzymanie forum. Wgląd do osobnych rachunków za spotkania Stowarzyszenia, imprezki itp. - żeby było wszystko wyoślone dla kazdego

Ale możesz mi wierzyć lub nie - nie ma FV czy rachunków za warsztaty, zdarza się, że kupujemy (forumowicze czy Zarząd) ciasteczka, wodę czy kawę za swoje prywatne (tak było do zeszłego roku). Czasami dostaniemy poczęstunek od firm w których są warsztaty. Staramy się robić non-profit - co można sprawdzić. Ostatnio została wprowadzona składka za warsztaty, żeby wszyscy solidarnie ponosili składkowe za poczęstunek.

 

Za spotkania roczne niestety są już FV, ale są również wpłaty od sponsorów i klubowiczów, którzy uczestniczą w spotkaniu. Koszty księgowości, forum i administracji są stałe. Innych kosztów nie ma.

 

Z drugiej strony jak chcesz mieć dostęp? Skoro faktury za ww. usługi są w księgowości. Jak sobie to wyobrażasz? Sprawozdanie roczne jest ogólnie dostępne w monitorze sądowym i można też to sprawdzić.

Usługa na stronie https://ekrs.ms.gov.pl/ w funkcji „Przeglądarka dokumentów finansowych


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przestańcie, proszę Was.  :)

Jeszcze nikt nic nie wpłacił, a Wy już się zastanawiacie czy przypadkiem nikt nie ukradnie kilku włosów z zarżniętego w przyszłości niedżwiedzia.  :P  :D  :D

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowo polskie podejście - wszyscy mnie oszukują, wszyscy kantują, każdy tylko czycha żeby moje ciężko zarobione pieniądze sprzeniewiężyć. 

Na takim zaufaniu już nie jeden się przejechał - już sam fakt że chce się ukryć jawność tych opłat jest dla mnie NIE DOZAKCEPTOWANIA.

Nic nie sugeruje,ale takie coś wczesniej czy póznij prowadzi do patologii..

 

1000 użytkowników po 100 to masz 100.000 - i co chcesz mi powiedzeć? że obojętnie Ci to kto będzie miał wgląd w taki fundusz i kto będzie decydował o wydatkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również chętnie dołożę się do utrzymania forum, czy to w postaci abonamentu czy w formie dobrowolnych składek .

Czytając ten wątek i mając na uwadze inne wątki które pojawiają się w dziale np. co chciałbym zmienić mam niekiedy wrażenie iż to forum rozrosło się do takiego stopnia , ze niektórym włodarzom to się chyba nie podoba.

Chciałbym także prosić o  definicję "wartościowego użytkownika forum", co to oznacza?

 

Przykładowo:

Czy jeśli JA jako użytkownik z niewielkim stażem, który dużo czyta wartościowych postów kolegów klubowiczów, niekiedy udziela się w tematach które nie są mi obce,  jestem lub zostanę wartościowym użytkownikiem forum?

Czy jeśli zwiększę moje "achy i ochy" pod każdym zdjęciem pojawiającym się w np Chwalimy się co udało nam się upolować lub co masz dzisiaj na ręce, to spowoduje zwiększenie mojej wartości w oczach forumowych tuzów?

Czy jeśli jestem użytkownikiem bazarku na którym jeszcze nie udało mi się zarobić złotówki bo nie jest to "clue" sprawy , musze być piętnowany bo często tam zaglądam?

 

Pytam, bo może to tacy jak ja są nikczemnym elementem forum, wówczas i największa wpłata na działanie forum nie usunie ze mnie piętna  :D

Edytowane przez czarci goniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takim zaufaniu już nie jeden się przejechał - już sam fakt że chce się ukryć jawność tych opłat jest dla mnie NIE DOZAKCEPTOWANIA.

Nic nie sugeruje,ale takie coś wczesniej czy póznij prowadzi do patologii..

 

1000 użytkowników po 100 to masz 100.000 - i co chcesz mi powiedzeć? że obojętnie Ci to kto będzie miał wgląd w taki fundusz i kto będzie decydował o wydatkach ?

Nie żebym się wzbraniał przed pokazywaniem, bo jestem za tym, aby wszystko było jawne. I tak zostało to zorganizowane. Stąd procedury jakie zostały wprowadzone przez obecny Zarząd i Radę Klubu.

A jeśli już to wystarczy trochę poczytać czy zapytać i wszystko możesz sprawdzić samemu. Stowarzyszenie co roku w terminie ustawowym składa roczne sprawozdania finansowe (RZiS, Bilans, wraz z opisem) znajdziesz to wszystko w miejscu, które wskazałem.

Również chętnie dołożę się do utrzymania forum, czy to w postaci abonamentu czy w formie dobrowolnych składek .

 

Czytając ten wątek i mając na uwadze inne wątki które pojawiają się w dziale np. co chciałbym zmienić mam niekiedy wrażenie iż to forum rozrosło się do takiego stopnia , ze niektórym włodarzom to się chyba nie podoba.

 

Chciałbym także prosić o  definicję "wartościowego użytkownika forum", co to oznacza?

 

Przykładowo:

 

Czy jeśli JA jako użytkownik z niewielkim stażem, który dużo czyta wartościowych postów kolegów klubowiczów, niekiedy udziela się w tematach które nie są mi obce,  jestem lub zostanę wartościowym użytkownikiem forum?

 

Czy jeśli zwiększę moje "achy i ochy" pod każdym zdjęciem pojawiającym się w np Chwalimy się co udało nam się upolować lub co masz dzisiaj na ręce, to spowoduje zwiększenie mojej wartości w oczach forumowych tuzów?

 

Czy jeśli jestem użytkownikiem bazarku na którym jeszcze nie udało mi się zarobić złotówki bo nie jest to "clue" sprawy , musze być piętnowany bo często tam zaglądam?

 

Pytam, bo może to tacy jak ja są nikczemnym elementem forum, wówczas i największa wpłata na działanie forum nie usunie ze mnie piętna  :D

Uff temat zaczyna być szerszy niż zakładano. Trudno jest definiować i wkładać w ramy, ale naszym celem jako  Zarządu jest spytanie Was jak zabezpieczyć ten arsenał wiedzy na przyszłość?! Inne poboczne wątki zostawmy. Przyjmijmy, że każdy chce jak najlepiej dla forum. Dlatego skupmy się na clue sprawy!

 

Rozumiem, że spróbujmy sił i wprowadźmy dobrowolne wpłaty, bez przyznawania "orderów". Zobaczymy, może nasza wspólna pasja pozwoli na cykliczne wpłaty (bo istnieje coś takiego jak zlecenie stałe) czy jedna większa darowizna na cele statutowe Klubu.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

beniowski - nie podoba mi sie Twoja opinia na mój temat bo ni jak sie ma to do tematu

 

 

Czytając was panowie ... na to wychodzi że musimy rozdzielic koszta za spotkania i imprezy okolicznościowe od kosztów za prowadzenie forum.Bo na to wychodzi że to są dwa osobne twory.

A dopiero pózniej możemy mówić o składkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.