Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

O utrzymaniu Forum - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

 

Starzy nie są wieczni, no ale co Dziadku z Twoimi dziećmi, wnukami? Nie namówisz ich?  ;)

Syn zajmuje się starymi samochodami, a na resztę nie mam wpływu, bo z uwagi na dużą różnicę wieku żyjemy w różnych światach. :)  

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli suwak miałby być określać miarę wpłat na pomoc w funkcjonowanie forum, to powinny się w nim znaleźć także wpływy z reklam.

 

No chyba, że zmienia się finansowanie i środki z reklam pójdą na inne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy podmiot nie tylko te, które dziś reklamują się na forum, tną koszty na usługi marketingowe. Dziś jeszcze zapłacą, ale przysłowiowe jutro? Dlatego zawczasu zapytaliśmy. Jak już napisał Eugeniusz, bufor jest, ale jak każdy bufor kiedyś się skończy i co wtedy? Na ostatnią chwilę nie ma co czekać. Bo nie chcemy chyba, żeby orkiestra z Tytanica zagrała nam na końcu.

 

Edycja:

 

Jak już wielokrotnie napisano, nikt nie kupuje porsche, domów czy innych rzeczy. Pieniądze idą w głównej mierze na forum i księgowość oraz rzadko na inne cele związane z działalnością statutową. Nikt nie funduje sobie nagród. Nawet czasami to my jako Zarząd fundujemy nagrody dla forumowiczów z własnych środków. Np. ja ufundowałem rollup, Eugeniusz gadżety na spotkania roczne czy świąteczne, klubowicze również czasami coś podarują czy zaproszeni goście! Jak np. zegarek rok temu na spotkaniu Świąteczno Noworocznym przez Pawła Kowalczyka, który został przekazany do loterii dla klubowiczów biorących udział.

Edytowane przez RTK-WGM

Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że jakoś tak słabo ten wątek się czyta, niestety :(

 


Dane do przelewu:

 

Stowarzyszenie Klub Miłośników Zegarów i Zegarków 

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku: 61 1090 1870 0000 0001 1236 5368

 

Eugeniusz,

 

jak rozumiem ja jako zwykły obywatel mogę zrobić darowiznę w formie przelewu na podany powyżej rachunek Stowarzyszenia?

Coś konkretnego musi być wpisane w tytule przelewu?

 

Edycja:

Tak: "na cele statutowe Klubu KMZiZ"

Edytowane przez RTK-WGM

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

 

Czytając was panowie ... na to wychodzi że musimy rozdzielic koszta za spotkania i imprezy okolicznościowe od kosztów za prowadzenie forum.Bo na to wychodzi że to są dwa osobne twory.

A dopiero pózniej możemy mówić o składkach

Nie jestem zwolennikiem stałego wglądu w dokumentację finansową, kontrolowanie faktur itp., ale rozsądne się wydaje rozdzielenie kosztów utrzymania Forum od pozostałych kosztów. Wprowadzi to jasne zasady finansowania.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt utrzymania naszego forum, to żadna tajemnica. Księgowość + adres administracyjny /wirtualne biuro/  + opieka techniczna forum + hosting + domeny = 3400 zł /nigdy nie więcej niż 4 tys/  Dochodzą jeszcze podatki, ale to zmiennie, czasami tylko 50 zł a czasami tysiąc czy więcej. Ze składek członkowskich wystarczy może  na 2 miesiące. Bardzo duże koszty nie uwzględnione w tej wyliczance to Spotkanie Roczne, mniejsze to Spotkanie Świąteczno Noworoczne i małe to czasami organizacja niektórych warsztatów.

Nie wiem co oznacza stwierdzenie „bardzo duże koszty”, ale można się domyślać że przewyższają koszt utrzymania forum. To by jednak wskazywało na konieczność rozdziału finansów, co sugerowali koledzy @mróvka i @ Walter_87.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Cyt:

Koszt utrzymania naszego forum, to żadna tajemnica  :)  Księgowość + adres administracyjny /wirtualne biuro/  + opieka techniczna forum + hosting + domeny = 3400 zł /nigdy nie więcej niż 4 tys/ 

 

Jakie są średnie miesięczne przychody z reklam forumowych + opłaty sprzedawców profesjonalnych za ostatni rok?

 

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

to moje marzenie 1000 użytkowników po 100 zł !!!    i mamy całkowicie niezależny od nikogo KLUB  :D a na forum nie ma wtedy ani jednej reklamy ! 

Zatem spełniajmy marzenia zwłaszcza że też wolałbym forum wolne od reklam. Przelew zrobiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem spełniajmy marzenia zwłaszcza że też wolałbym forum wolne od reklam. Przelew zrobiony.

 

 

Otóż to! Również zrobiłem przelew na poczet spełnienia marzeń naszych i Eugeniusza  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie też coś tam poszło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eugeniuszu, wrzuć dane i tytuł przelewu do swojego pierwszego posta w tym temacie. Ja wiem, że te dane można znaleźć łatwo, ale ułatwiajmy wpłaty jak tylko się da. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

zwłaszcza że też wolałbym forum wolne od rzekłam.

Akurat do tego wystarczy zwykły adblock. Ja nie widzę reklam nigdy i na żadnym forum.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i poszło. W sumie na tych stronach spędzam prawie cały czas jaki poświęcam na internet, a za konsumpcję treści płacić należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał na spokojnie przeczytać cały ten temat, a nie bardzo mam teraz na to czas, ale potem pewnie przelew pójdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz może i będę rozstrzelany, ale co tam…

Mówimy o utrzymaniu forum czy całego stowarzyszenia? Bo to jak widać olbrzymia różnica, a temat jest o UTRZYMANIU FORUM.

Czy stowarzyszenie nie będzie płacić za księgowość nie mając forum (skoro tak jest podkreślany ten koszt)?

 

Jawność finansów… stowarzyszenia mają OBOWIĄZEK złożenia sprawozdania finansowego. Rekomendowane standardy: Sprawozdanie finansowe powinno być jawne i dostępne (np. opublikowane na stronie internetowej organizacji).

 

Dobrowolne wpłaty? Jak najbardziej. Też wpłacę na FORUM. Obowiązkowe wpłaty dla wszystkich – odpada. Nikt nowy na forum się nie pojawi, zostaniemy we własnym sosie i możemy zamykać forum.

Opłaty za bazarek? Ok. każdy na pewno zweryfikuje ile wystawia, a ile SPRZEDAJE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie post na rolex nic bym nie wiedział. Używam paypal i żadnych przelewów innym sposobem nie robię. Jest taka możliwość ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki memento sie dowiedziałem, nie czytam, bo spodziewam się wywodów mędrców Syjonu.

Jestem za tym zeby placic póki jeszcze mamy, za darmo umarło.

Jasny komunikat gdzie i ile ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie i moją szablę! Poszło


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również wykonane "co łaska".

Jak widać potencjał jest , wystarczy tylko bardziej widocznie to ukazać na forum i efekt będzie.

No i co jakiś czas się z tym przypominać aby to nie była akcja jednorazowa.

 

EDIT

Teraz jeszcze sypiemy do wspólnego garnuszka ale może na potrzeby forum stworzyć drugie konto (bądź subkonto obecnego) co stworzy jasny obraz wsparcia na samo forum.

Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działacie bardzo porywczo - trochę emocjonalnie na zasadzie ja...ja ...ja też .... nie o to chodziło

 

Prezes napisał  http://zegarkiclub.pl/forum/topic/185018-o-utrzymaniu-forum-dyskusja/?do=findComment&comment=2734165

A, tak na marginesie, to zastanawiam się jak sytuacja związana z zagrożeniem epidemią,  przełoży się na dalsze funkcjonowanie i istnienie forum ? Może jakieś sugestie, rady, albo wręcz chęć niesienia w razie czego pomocy ...

Bo my tu gadu, gadu, a utrzymanie klubowego forum bez względu na okoliczności, nastroje, humor i pogodę kosztuje ! Może ktoś np. z branży by się schylił ...

 

 

 

Chętnie wspomogę część zaznaczoną na niebiesko - reszty nie - spotkania wymienione w poście to spotkania w zasadzie samych Warszawiaków - organizujecie je sobie... płaćcie

Ja wiem że zapraszani są wszyscy no ale wiadomo że dojadą tylko miejscowi

 

Cyt:http://zegarkiclub.pl/forum/topic/185018-o-utrzymaniu-forum-dyskusja/?do=findComment&comment=2734300

 

Koszt utrzymania naszego forum, to żadna tajemnica  :)  Księgowość + adres administracyjny /wirtualne biuro/  + opieka techniczna forum + hosting + domeny = 3400 zł /nigdy nie więcej niż 4 tys/  Dochodzą jeszcze podatki, ale to zmiennie, czasami tylko 50 zł a czasami tysiąc czy więcej. Ze składek członkowskich wystarczy może  na 2 miesiące. Bardzo duże koszty nie uwzględnione w tej wyliczance to Spotkanie Roczne, mniejsze to Spotkanie Świąteczno Noworoczne i małe to czasami organizacja niektórych warsztatów.

Forum wymaga modernizacji /to widać/ i są podjęte pierwsze kroki i ustalenia żeby to zrobić. Wszystko wymaga czasu i pieniędzy. Aktualna sytuacja pokrzyżowała nam plany, ale to przeminie więc  jesteśmy może nie pełni optymizmu, ale nie tracimy nadziei i chęci do działań  :D

 

Cyt:  http://zegarkiclub.pl/forum/topic/185018-o-utrzymaniu-forum-dyskusja/page-5?do=findComment&comment=2737285

Utrzymanie forum to miesięczny koszt na dzisiaj do 4 tys zł. Koszt ubiegłorocznego spotkania rocznego to prawie 10 tys zł. Koszt spotkania Świąteczno - Noworocznego to prawie 4 tys zł.

 

Brak pieniążków na utrzymanie forum (4tyś zł) ale na 2 spotkania idzie 14000

 

Forum wesprę chętnie ale Waszych spotkań nie

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum wesprę chętnie ale Waszych spotkań nie

Jestem tego samego zdania dlatego we wcześniejszym poście pisałem :

Teraz jeszcze sypiemy do wspólnego garnuszka ale może na potrzeby forum stworzyć drugie konto (bądź subkonto obecnego) co stworzy jasny obraz wsparcia na samo forum.

Teraz to już od samego zarządu zależy jak to ugryźć - jak widać wsparcie użytkowników jest. Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt utrzymania naszego forum, to żadna tajemnica  :)  Księgowość + adres administracyjny /wirtualne biuro/  + opieka techniczna forum + hosting + domeny = 3400 zł /nigdy nie więcej niż 4 tys/  Dochodzą jeszcze podatki, ale to zmiennie, czasami tylko 50 zł a czasami tysiąc czy więcej. 

 

 

Jak kilku innych kolegów uważam że należy jasno określić jakie są koszty i na co są wydatkowane środki.

Jeśli mówimy o utrzymaniu forum to koszty dotyczące: opieki technicznej, hostingu, domen są dla mnie oczywiste, ale jaki związek z utrzymaniem forum ma koszt księgowości, i wirtualnego biura?

Dodatkowo jeśli mówimy o podatkach to o ile się nie mylę płaci się je od dochodów, więc skoro płacone są podatki to są też dochody :)

Chyba warto to wszystko wyjaśnić i doprecyzować.

 

Jeśli opłaty miały by być w formie abonamentowej to pierwszy tydzień za free a później opłata. Tak działają różne platformy udestępniające szeroko pojęte treści (prasa, multimedia). 

Opłaty dobrowolne, wydaje mi się że przez kilka pierwszych miesięcy może to zadziałać, jak na dłuższą metę to ciężko przewidzieć, pasek powinien pokazywać zebrane środki na dany miesiąc.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Brak pieniążków na utrzymanie forum (4tyś zł) ale na 2 spotkania idzie 14000

 

Forum wesprę chętnie ale Waszych spotkań nie

 

Ciekawe jak to liczysz? Utrzymanie forum 4tyś zł/miesiąc - 48tyś zł na rok! Nie wiem czy specjalnie,czy niechcący, ale Twoje wyliczenia to manipulacja i nadużycie - względnie - błąd logiczny, pomyłka matematyczna ;)

 

 

Jak kilku innych kolegów uważam że należy jasno określić jakie są koszty i na co są wydatkowane środki.

Jeśli mówimy o utrzymaniu forum to koszty dotyczące: opieki technicznej, hostingu, domen są dla mnie oczywiste, ale jaki związek z utrzymaniem forum ma koszt księgowości, i wirtualnego biura?

Dodatkowo jeśli mówimy o podatkach to o ile się nie mylę płaci się je od dochodów, więc skoro płacone są podatki to są też dochody :)

Chyba warto to wszystko wyjaśnić i doprecyzować.

 

...

Forum musi na kogoś "stać", ktoś musi je firmować, wystawiać faktury za reklamy, opłacać serwery, utrzymanie techniczne itd...Jaki ma to związek z księgowością? Przecież Prezes nie siedzi po nocach i nie oblicza podatków, nie księguje wpływów i wydatków. No proszę...

Dochody są z reklam - oczywista oczywistość - po to są reklamy, żeby dawały wpływy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.