Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

O utrzymaniu Forum - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/167665-opłatę-za-dział-„autentyczność-wartość”/page-2#entry2379164

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/167665-op%C5%82at%C4%99-za-dzia%C5%82-%E2%80%9Eautentyczno%C5%9B%C4%87-warto%C5%9B%C4%87%E2%80%9D/page-2?do=findComment&comment=2379164

 

Już kiedyś o tym pisałem.

To jakoś prawie nikt nie był zainteresowany takim wydaje się całkiem dobrym rozwiązaniem.

Jak trwoga to do B...a.

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe jak to liczysz? Utrzymanie forum 4tyś zł/miesiąc - 48tyś zł na rok! Nie wiem czy specjalnie,czy niechcący, ale Twoje wyliczenia to manipulacja i nadużycie - względnie - błąd logiczny, pomyłka matematyczna ;)

 

 

 

a w którym miejscu Paweł napisał "zł/miesiąc"??

 

ed Faktycznie napisał. mój błąd i jego chyba też

 

ed2.

 

Prezes napisał o koszcie 4 tyś, nic nikt nie pisał o tym że to na miesiąc.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może zaznaczę to co ja napisałem na czerwono - reszta to cytaty z postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochody są z reklam - oczywista oczywistość - po to są reklamy, żeby dawały wpływy...

 

A reklamy są na forum, czyli dochody są dzięki funkcjonowaniu forum, mogą w części finansować koszty utrzymania forum, jeśli płaci się podatki to znaczy że przychody są wyższe od kosztów :)(takie uproszczenie z księgowości). Skoro pojawia się dochód to na co jest przeznaczany?

 

O tym ja i kilku kolegów wcześniej piszemy, o wyjaśnienie na co są wydatkowane środki.

Edytowane przez john.doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i poszło  - o to chyba właśnie chodzi. Dobrowolne wpłaty. Kilka pomysłów, które pojawiły się po drodze też warte rozważenia, np. :

 

EDIT
Teraz jeszcze sypiemy do wspólnego garnuszka ale może na potrzeby forum stworzyć drugie konto (bądź subkonto obecnego) co stworzy jasny obraz wsparcia na samo forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Akurat do tego wystarczy zwykły adblock. Ja nie widzę reklam nigdy i na żadnym forum.

Wiem, że tak można, ale przecież nie chodzi o to, żeby szukać jakichś wytrychów tylko żeby wspomóc platformę naszej wspólnej pasji. Zbieramy łomot od koronawirusa i lekko nie jest, ale pasja zegarkowa to miła odskocznia od obecnej ponurej rzeczywistości. Ja nie chcę, żeby forum upadło tylko żeby istniało i się rozwijało. Oczywiście dalej możemy tutaj wymieniać się spostrzeżeniami i dyskutować, lecz od tego kasy nie przybędzie. Trzeba działać. Forum jest bardzo cenne, ponieważ stanowi ogromną bazę wiedzy na temat zegarków. Żaden portal ani blog tego nie udźwignie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

Prezes napisał o koszcie 4 tyś, nic nikt nie pisał o tym że to na miesiąc.

 

 

...Utrzymanie forum to miesięczny koszt na dzisiaj do 4 tys zł....

Edytowane przez Wacor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ok, czyli nie czytam ze zrozumieniem :(

 

Ps ale coś przelałem, na flaszkę, na tyle mnie stać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamy na tym forum to pestka. Wejdźcie sobie na takie Autocentrum, tam to dopiero użytkownik jest atakowany reklamami.

Uważam, że jakieś reklamy powinny być. Być może połowa tego co teraz - będą dzięki temu czytelniejsze i efektywniejsze a użytkownik nie dostanie oczopląsu. Resztę kosztów pokryć z dobrowolnych wpłat. Chętnie się dorzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamodawcy masowo się wycofują praktycznie ze wszystkich mediów. Telewizja jakieś tam rmfy i popularne kanały na yt jakoś pociagną, ale nisza nie ma szans.

Siłą rzeczy zmniejsza się popyt na wszystko, zaraz wszystko bedzie lezec i kwiczec

Bez patronów wartosciowe tresci nie mają szans :(

Zreszta instagramowa kiszka tez bedzie miała cięzej. W sensie, ze wystarczyło pokazać kawałek cycka, a teraz już całą c..ę, żeby zwrócić czyjąś uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może te wirus trochę ochłodzi niektóre głowy bo w ostatnich latach pewne aspekty się mocno przegrzały.

Co parę lat reset musi nastąpić wielu ludziom się ulało... Wirus obnaży tych którzy żyli ponad stan i na kredyt a w mediach społecznościowych wyglądali na milionerów. Oczywiście ucierpią też Ci którzy nie zasłużyli...ale tak to już jest.

Ja liczę, że deweloperka zejdzie trochę na ziemię bo wzrosty cen w ostatnich 3 latach to już jazda bez trzymanki.

Szkoda mi młodych ludzi teraz którzy muszą kupować mieszkania po takich stawkach. Dobrze, że ja swoje kupiłem 4 lata temu zanim jeszcze krzywa nie zaczęła pikować w górę a ceny były w miarę adekwatne do średnich zarobków.

Wzrost cen nieruchomości jest normalny ale jeśli zaczyna się odklejać w tempie 5 krotnie szybszym niż przyrost płac to to już jest bańka po prostu.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale to jakby nie rozmowa w tym temacie.

Nasze forum dostanie odłamkiem, a szkoda. Tak naprawdę ilu jest aktywnych członków?

W porywach stu?

Nie oszukujmy się, ze mamy kilkadziesiąt kolegów i nie oszukujmy się, że w tym momencie nue chodzi o portfel. To może brutalne, ale jeżeli kilku pustaków zrezygnuje z zadania pytania "czy oryginalny?" lub "jaki zegarek do 100zł jako inwestycja" to nic nie stracimy, a możemy tylko merytorycznie zyskac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fora internetowe są w odwrocie od dobrych 5 lat. Ta forma się kończy. Być może się odbije jak ludziom spowszednieje fb, przeżyje renesans ale na ta chwilę to ciężkie czasy dla for internetowych. Pytanie czy nie lepiej okroić/uprosić nasze forum a większe środki przeznaczyć na profil KMZiZ na fb na którym chyba się nic nie dzieje.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może...

Ja w każdym razie jakąś cegiełkę dorzucę, ale to też nie będzie jakiś spektakularny dar, bo niestety jak większość muszę ciąć koszty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fora internetowe są w odwrocie od dobrych 5 lat. Ta forma się kończy. Być może się odbije jak ludziom spowszednieje fb, przeżyje renesans ale na ta chwilę to ciężkie czasy dla for internetowych. Pytanie czy nie lepiej okroić/uprosić nasze forum a większe środki przeznaczyć na profil KMZiZ na fb na którym chyba się nic nie dzieje.

Bardzo błędne spostrzeżenia. Fora się trzymają dobrze, szczególnie te tematyczne, a za takie jest uważane (i słusznie!) KMZiZ.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, kto chce wspierać to wesprze a kto nie z różnych przyczyn, to przecież nie musi. 

 

Szanuję osoby, które poświęcają swój cenny czas dla innych, a przecież mogą zarabiać, odpoczywać, cieszyć się czasem z bliskimi. Ale rozumiem, że każdy może mieć wątpliwości. 

 

Kol Eugeniusz udostępnił numer konta, tytuł do wpłaty i dla mnie to koniec tematu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątki na FB to straszna cienizna w porównaniu do tradycyjnych forów. Obecnie widać ich dużą popularność, mnożą się kolejne byty, zapiszesz się do jednego, za chwilę dostaniesz propozycję do kilu innych, a tam ci sami ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątki na FB to straszna cienizna w porównaniu do tradycyjnych forów. Obecnie widać ich dużą popularność, mnożą się kolejne byty, zapiszesz się do jednego, za chwilę dostaniesz propozycję do kilu innych, a tam ci sami ludzie.

 

fb to płycizna, ja się zgadzam ale to tam jest największy ruch. Nie ma co zaklinać rzeczywistości.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pozwolicie, to dorzucę coś od siebie. Jeżeli to konieczne, można pomyśleć o opłatach abonamentowych w ramach, których użytkownik dostanie dostęp do bazarku ale nie blokujcie całego forum bo odstrzelicie wielu przyszłych / nowych użytkowników. Dodatkowo info pod avatarem, ze to członek forum, które je finansuje i np rabat na gadżety, o których pisał zarząd. 

 

Dobrowolne wpłaty jak zwykle to bywa, będą mało efektywne, wpłaci kilka osób... i też bardzo niesprawiedliwe dlaczego garstka ma utrzymywać całość. 

 

i tu deklaruję, że skoro wpadam i przeglądam forum (o ile stawka mnie nie zabije :) będę płacił abonament. chce dorzucić coś do forum od siebie ale też chce podkreślić, że nie chciałbym opłacać czyiś spotkań, na pewno są ciekawe i wartościowe ale z nich sam nie korzystam, tylko te kwestie trzeba by rozdzielić.  


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można zrobić ankietę z podanymi kwotami i zebrać informacje jaką kwotę użytkownicy uważają za właściwą i ilu by ją wpłaciło. Zebrać konkretne dane statystyczne bo w dyskusji ciężko takie wyłuskać.

Ja ze swojej strony myślę, że 40zł na rok to byłaby kwota dla większości akceptowalna i byłaby szansa, że duża ilość osób ją uiści.

Ale w ankiecie można umieścić tez propozycję 80 i 120zł na rok.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nałożyć daninę na bazarek, np 1% od ceny wywoławczej/pierwotnej w chwili publikacji.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nałożyć daninę na bazarek, np 1% od ceny wywoławczej/pierwotnej w chwili publikacji.

Pomysł fajny ale kto tego będzie pilnował...? Trzeba myśleć o rozwiązaniu bardziej automatycznym.


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzić opłatę 30 zł ważną przez okres 6 miesięcy dla forumowiczów sprzedających na bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał ale chyba umknęło uwadze o reklamy i jaki jest roczny średni przychód z reklam?

Moim zdaniem spotkania klubowe to już oddzielna sprawa niepotrzebnie wspominana w kontekście utrzymania forum. To dwie różne sprawy. 

Edytowane przez Gerwazy154

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jestem zwolennikiem rozdzielania funduszy. na bardziej lub mniej ,,forumowe,,. Codziennie rano idę do sklepu i biorę jeden towar, z jednej półki, ale mam świadomość że marża idzie na utrzymanie innych półek, z których nie korzystam.

 

  Warsztaty dają wiedzę z której prędzej czy później, korzysta całe forum.

 

  A spotkania? Czy naprawdę jest możliwe żeby ktoś anonimowo, przez lata , społecznie, organizował ludzi, warsztaty, forum, itp.? Możliwość spotkania daje szansę naładowania akumulatorów, wymiany doświadczeń. Jest to czas, kiedy można podejść do kolegi, poklepać po ramieniu i powiedzieć ,,dobra robota,, .

 

  Wpłacam, bo mam świadomość i zaufanie, przeczytałem założenia statutowe stowarzyszenia i się z nimi zgadzam.

 

    Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.