Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

O utrzymaniu Forum - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do domorosłych księgowych o wyhamowanie swoich zapędów śledczo-skarbowych, tym bardziej, że żaden z Was Panowie finansowo się do niczego w Klubie nie przyczynił.  Nikt nikogo nie zmuszał i nie zmusza do czegokolwiek, a już napewno nie do płacenia daniny na rzecz Klubu . Ani też do jakiegokolwiek działania na rzecz Klubu, czy też  do ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Ten kto bierze udział lub  czynny udział w Klubowych aktywnościach wie ile to wymaga starań i pracy. Jeśli ktoś chce się w to wszystko "bawić" i widząc zmiany zachodzące na rynku w obszarach związanych z zegarkami,  zapraszamy ! Jeśli nie, to nie. Niech dalej biernie stoi z boku i trwa w przekonaniu, że wszystko powinno być za darmo,

Bo ludzie to wilki ...

Jeżeli nie sprawdzają się „domorośli księgowi”, można zamówić profesjonalny audyt. To, że ktoś jest dobrym zegarmistrzem, nie świadczy z automatu że będzie dobrym menagerem. Jeżeli zaprasza się ludzi do dyskusji, należy liczyć się również z głosami krytycznymi. Obrażanie się z tego tutułu to słaby sposób na pozyskanie zwolenników pojętych działań i kolejnych donatorów. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banalna sprawa. Czy można przekazać na rzecz stowarzyszenia procent podatku?

 

 

 

 

 

 

=========================

 

Nie, nie jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KMZiZ chyba nie jest OPP jednak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście czytam ,co koledzy mają do powiedzenia i wniosek nasuwa się smutny. Zaczynacie rozdzierać szaty. Sprawy poruszane winny być omawiane bez emocji, w czasie przyszłym. Osobiście skorzystałem z rad kolegów na forum bardzo dużo i to nie odpłatnie. W zamian dzieliłem się informacjami w zakresie mojej najlepszej wiedzy. Okazało się ,że wiedza na początku drogi. Forum w tej wersji mi odpowiada, poruszam się w dziale Zegarów i reklamy , warsztaty nie każdemu są potrzebne , można żyć wydarzeniami z forum. Apeluję o powolne zamykanie dyskusji, która staje się niebezpieczna i może pójść w złą stronę.

 

Znawcy zegarów wiedzą, że "czas nas uczy pogody"

 

Z pozdrowieniami dla Wszystkich

Z przyjemnością wpłaciłem kwotę na działalność Stowarzyszenia w takiej formie i z takimi ludźmi

 

piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

KMZiZ chyba nie jest OPP jednak

 

Nawet na pewno nie jest. Przynajmniej KRS nic o tym nie wspomina. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Oby nie doszło do sytuacji jaka miała miejsce na innym tematycznym forum którego byłem uczestnikiem. Po krytyce i pretensjach które wysuwali głównie ludzie którzy nic dla innych nie robili, nie wspominając o dokładaniu się do utrzymania forum, wszystko siadło, zostały jakieś jałowe gadki o niczym a i to z czasem się skończyło. Każdy by tylko chciał brać.

 

Mnie z aktywnego uczestnictwa w tamtym forum wyleczyły bezpodstawne ataki osób które zawsze wszystko wiedzą lepiej a merytorycznie nic nie mają do powiedzenia. Zawsze i wszędzie znajdą się osoby co podcinają innym skrzydła. Kilku użytkowników - mącicieli z tego forum bym wywalił dla dobra ogółu i przyszłości tego forum.

 

Odejdzie kilku ludzi którym się chce coś robić dla innych i forum powoli będzie się zwijać. W kilku tematach które obserwuję od pewnego czasu widać że po odejściu niektórych osób, jest tylko wstawianie zdjęć, klepanie się po plecach, porady jaki pasek kupić a pytania o np. mechanizm pozostają bez odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z tego forum i wiedzy jego użytkowników od 12 lat. Jak widać głównie czytam i ciągle się uczę. I doceniam to. Bez zbędnych wywodów-wpłacam.Dzięki.Paweł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej: wiedzy przyjąłem tu od groma, rozwinąłem pasję - przelew w drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zauważyć, że ta dyskusja miała być o PRZYSZŁOŚCI.

 

Patrzenie na to co było w 2017, 2018 czy nawet w 2019 jest pozbawione sensu, jak wskazywali niektórzy.

W 2017, 2018 gospodarka była rozpędzona, szła do góry, nawet jeszcze w 2019 szła siłą rozpędu. Wszyscy mieli mnóstwo pieniędzy, które rozrzucali na prawo i lewo.

A teraz? W 2020? Jedyne co będzie rosło to liczba zakażonych, chaos i prędkość z jaką będziemy spadać w gospodarczą przepaść.

 

To, że Stowarzyszenie miało 150 tys. przychodu z reklam w 2018, obecnie nic nie znaczy, w 2020 jeśli uda się zebrać 20 tys. to będzie sukces. Ktoś napisał, że przy przychodzie rzędu 150 tys. (napisał 200 tys. ale nie wiem skąd ta liczba) z reklam z forum oczekiwanie dodatkowego płacenia od użytkowników forum byłoby nie na miejscu. W sumie ma rację. Tyle, że w 2018, którego to roku ta kwota dotyczy, nikt takiego czegoś nie oczekiwał. W ogóle przez te parę lat mojej obecności na forum, nikt ode mnie żadnych pieniędzy nie wołał. Ale sytuacja się zmieniła, a zmieni się jeszcze bardziej.

 

Zarząd Stowarzyszenia odłożył coś na przyszłość z czasów prosperity. Ale to starczy tylko na chwilę, parę miesięcy. I co wtedy? Przez parę dni „bicia piany” zebraliśmy niecałe 2 tys., wpłaciło coś koło 20 osób. Na forum obecnie jest zalogowanych 579 użytkowników.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udzielam się dużo na forum, ponieważ moja wiedza jest dosyć znikoma.

Nie do końca zgadzam się z wszystkimi zasadami na forum (np min. 50 postów, żeby sprzedać coś na bazarku), jednak forum jest dla mnie jak "prasa poranna" i dopóki na forum zachowany będzie odpowiedni poziom i znajdą się ludzie chętni dzielić się wiedzą znajdą się chętni aby się dorzucić do utrzymania tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie do końca zgadzam się z wszystkimi zasadami na forum (np min. 50 postów, żeby sprzedać coś na bazarku),

 

Też się z tym nie zgadzam. Jak dla mnie minimum rok aktywnego udziału na forum ;) To forum, zawierające całą masę przydatnych informacji, a nie niedzielna giełda.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to są niuanse nie na obecną chwilę, Wpłacać,a nie filozofować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Zapytanie poszło,

Kiedy spodziewasz się danych z przychodami z działalności gospodarczej rozbitych na źródła?

Żeby było jasne - w tym temacie rozmawiamy o finansowaniu forum, chodzi nam tylko o rozbicie na:

- przychody z reklam/trackerów,

- przychody od sprzedawców profesjonalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem zlecenie stałe - co miesiąc będzie wpłata - zamiast jałowej dyskusji.

 

 

 

 

===================================

 

Tego jeszcze nie było w historii Klubu  :)

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy spodziewasz się danych z przychodami z działalności gospodarczej rozbitych na źródła?

Żeby było jasne - w tym temacie rozmawiamy o finansowaniu forum, chodzi nam tylko o rozbicie na:

- przychody z reklam/trackerów,

- przychody od sprzedawców profesjonalnych.

Zapytanie poszło - pisząc to miałem na myśli, by napisać, że zdecydowaliśmy się poruszyć temat na forum. Jeśli myślisz, że każdy kto zapyta o dane szczegółowe i umowy je dostanie, to chyba nie tak to będzie...

 

Żeby znów było jasne wgląd w pełne dane finansowe mają członkowie stowarzyszenia i tak to zostanie. Nie znam stowarzyszenia, które udziela tak szczegółowe dane każdemu. Proszę nie zrozumieć mnie źle, ale wtedy każdy przyszedłby na gotowe i miał wszystko to co klub wypracowywał przez lata.

 

Na walnym można wszystko zobaczyć, zapytać. Nie robimy tajemnicy, jak rządzący z listami poparcia, ale wybacz wstąp do stowarzyszenia, zrób coś dla innych (udziel się społecznie) i wtedy na walnym możemy wspólnie usiąść i analizować. Możesz zgłaszać uwagi i kontrolować. Czyli aktywnie i czynnie uczestniczyć w życiu klubu poprzez swoje zaangażowanie.

 

Dziękując gorąco Wam wszystkim, którzy wpłacili i wpłacą, tym samym nam ufając obiecuję, że na pewno zostaną one wykorzystane do jednego celu, utrzymania za forum.

 

Zachęcam Was do wstąpienia do Stowarzyszenia, to nie jest takie straszne a sprawia mnóstwo radości.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Klubowiczu witriol, żeby było jasne /to Twoje słowa/ - nie jesteś uprawniony do wchodzenia w posiadanie tej wiedzy. Nikt z nas nie będzie się z niczego przed Tobą tłumaczył. Nie jesteś Członkiem Stowarzyszenia. Możesz sobie zajrzeć do KRS gdzie wszystko co Cię interesuje znajdziesz. Nie wiem do czego zmierzasz i w jakim celu siejesz od dłuższego czasu zamęt. Jeśli z próżności chcesz zaspokoić ciekawość, to przykro mi, ale nikt z nas Ci w tym nie pomoże. Do czego jest Ci potrzebna ta wiedza skoro finansowo w żaden sposób nigdy nie przyczyniłeś się do czegokolwiek w Klubie. Umowy na reklamy zawierają klauzule nie ujawniania ich treści. I nie będziesz miał nigdy wglądu do takich dokumentów, a tym samym do kwot jakie tam były zapisywane.

Część z tych umów już wygasła, ale są też takie których nigdy jako Klub z różnych względów nie wyegzekwujemy. Co Cię obchodzą przychody od tzw. Sprzedawców Profesjonalnych ? Przecież Oni są widoczni na bazarku i jest to grupa z którą nie ma najmniejszych problemów. Na dzień dzisiejszy nie ma zagrożenia dla funkcjonowania forum ! Natomiast sytuacja dziejąca się za oknem nie wróży nic dobrego. Dlatego jest potrzebny bufor finansowy i mechanizmy, które w razie czego uchronią forum przed zawieszeniem czy wygaśnięciem.  


A, teraz  pozytywy . Na rachunek Klubu wpłynęło już   2.235,00 zł  

Oto nasi dotychczasowi   "Gold Members"   :) 

 

Ewa

Łukasz

Tomasz

Mariusz

Piotr

Robert

Kowalski i Kowalska

Waldemar

Eugeniusz

Waldemar

Mirosław

Tomasz

Borys Jacek

Juliusz

Mariusz

Przemek

Jakub 

Marcin

Marek

Jakub

Barbara

Franciszek

Paweł

Justyna

Wadim Andrzej

Patryk

 

Bardzo dziękujemy     :)

 

 

PS

 

Dane do przelewu:

 

Stowarzyszenie Klub Miłośników Zegarów i Zegarków 

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku: 61 1090 1870 0000 0001 1236 5368

 

Wpłata tytułem: na statutową działalność Stowarzyszenia

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oby tych bezinteresownie wpłacających, prawdziwych przyjaciół tego Forum - było jak najwięcej.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak trochę na marginesie - ciekawie poczytać wpisy w tym wątku i jakie podejście czy postawy można  w nich zaobserwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panie i panowie forum to my.

Każdy tu znajdzie to co potrzebuje wiedzę, części, kupi swoje nadgarstkowe marzenia, sprzeda to co zalega.

Przyjaciół chętnie zabiera się na piwo,kolacje,spotkania.

Więc żebym mógł dalej z wami być dorzucam swoją cegiełkę:)

Niech każdy dorzuci ile może a przetrwamy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 13 lat tutaj zobowiązuje.... przelew poszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku też pomyślałem, że warto wpłacić tylko na forum, a nie na klub, bo dlaczego za mój hajs prezes ma jeść ośmiorniczki, ale przespałem się z tematem (nie z prezesem!) i sobie myślę, że to jednak forum klubowe i gdyby nie było klubu, to pewnie nie byłoby forum...

 

A już całkiem przekonało mnie, że prezes za mój hajs i tak nie będzie jadł ośmiorniczek, a jeżeli dołoży grosz do spotkania świątecznego (obyśmy dożyli czasów, kiedy będzie takowe można jeszcze zorganizować), to mogę wsadzić d*pę w pociąg i nawet do tej stolicy przyjechać przecież - będzie okazja poznać prezesa i może się jeszcze okazać, że to fajny gość...

 

Także dopóki zbiórka jest dobrowolna, to może nie ma sensu bawić się audyt rachunkowy... kupujesz idee, dorzuć co uaska, nie kupujesz, też spoko, ale nie bądź przysłowiowym paininthearse...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na walnym po rocznym spotkaniu ustaliliśmy, że zmieni się sposób wyświetlania reklam. Padły propozycje nowej formuły opłat dziennych np. jeden dzień jedna marka , rotacyjnie. To zapewniłoby funkcjonowanie forum, a i reklamodawcy mieli by z tego pożytek. Tak jak jest dziś, ani Klub nie ma kasy, ani banery w żaden sposób nie pracują. Dodatkowo wyskakują majtki, allegro i takie tam. Bez zmiany tego nie będzie stałego napływu kasy.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Zapytanie poszło - pisząc to miałem na myśli, by napisać, że zdecydowaliśmy się poruszyć temat na forum. Jeśli myślisz, że każdy kto zapyta o dane szczegółowe i umowy je dostanie, to chyba nie tak to będzie...[...]

Wybacz, nie chciałem wydawać się wścibski. Po prostu nie wiedziałem, że Twoja transparentność była ograniczona do 48h i dotyczyła tylko kosztów a nie przychodów z forum.

Nie żebym się wzbraniał przed pokazywaniem, bo jestem za tym, aby wszystko było jawne. I tak zostało to zorganizowane.[...]

______

 

Szanowny Klubowiczu witriol, żeby było jasne /to Twoje słowa/ - nie jesteś uprawniony do wchodzenia w posiadanie tej wiedzy. Nikt z nas nie będzie się z niczego przed Tobą tłumaczył. Nie jesteś Członkiem Stowarzyszenia. Możesz sobie zajrzeć do KRS gdzie wszystko co Cię interesuje znajdziesz. Nie wiem do czego zmierzasz i w jakim celu siejesz od dłuższego czasu zamęt. Jeśli z próżności chcesz zaspokoić ciekawość, to przykro mi, ale nikt z nas Ci w tym nie pomoże. Do czego jest Ci potrzebna ta wiedza skoro finansowo w żaden sposób nigdy nie przyczyniłeś się do czegokolwiek w Klubie. Umowy na reklamy zawierają klauzule nie ujawniania ich treści. I nie będziesz miał nigdy wglądu do takich dokumentów, a tym samym do kwot jakie tam były zapisywane.[...]

Nie masz racji w tym co napisałeś o tłumaczeniu.

Względem członków Stowarzyszenia masz określoną odpowiedzialność i możesz im się tłumaczyć lub nie z czego tylko chcesz. To nie jest w ogóle tematem tej rozmowy.

Ale Ty wyszedłeś do szerszego gremium - do forumowiczów, których większość nie jest w Stowarzyszeniu, ale sam wyszedłeś.

Wyszedłeś prosząc o pieniądze, co moim zdaniem rodzi odpowiedzialność społeczną względem forumowiczów.

Posty, użytkowników którzy wyrażają prośbę o wyjaśnienia to w sumie ponad 85 polubień, jak widzisz nie jest to tylko "@vitriol pyta!", a masz tu gremium większe niż Stowarzyszenie.

 

 

 

Mnie mówiąc wprost chodzi o to, że nie lubię bzdur. Zwłaszcza bzdur mówionych prosto w oczy.

Nie nazywam Cię kłamcą, bo biorę pod uwagę, że możesz nie ogarniać Jednostki z kilkoma strumieniami finansowania.

 

Na początku tego wątku, zrobiłeś założenie, że funkcjonowanie forum jest zagrożone ze względów finansowych.

To właśnie założenie nazywam bzdurą.

 

 

 

Forum - samo w sobie - było, jest i jeszcze długo powinno być dochodową stroną.

Tak samo jak wszystkie strony o podobnie dużym ruchu.

 

x9WwoIQ.jpg

 

vAYTrUP.jpg

Mając 48 reklam/trackerów na stronie, która generuje prawie pół miliona kliknięć - nie sposób nie wygenerować 1.000 USD przychodu miesięcznie (czyli Pln 4.000, tyle ile koszty utrzymania forum).

 

KjBmDf1.jpg

QIgHgk6.jpg

kzDXVtw.jpg

Zostawię screeny, gdyby ktoś z e-commerce chciał skomentować dalej.

Wg. moje wiedzy, wszystkie te krajowe fora korzystają z takiego samego modelu finansowania: reklamy + płatny sprzedawca profesjonalny.

Płatny profil VIP funkcjonuje dodatkowo na rolexforums.

 

Wspomniany wcześniej NAWCC ma w sumie 16 reklam, ale ich ruch jest przeszło o połowę mniejszy niż for krajowych, dlatego wspomagają się składkami "na suwak".

EpjH1aa.jpg

 

 

O umowach ze sprzedawcami prof nigdy nie wspominałem, więc ich teraz nie przywołuj. Wspominałem o sumie przychodów z tych umów.

Te przychody wchodzą do łącznych przychodów z działalności gospodarczej Stowarzyszenia.

Nie pytałem bo mam żywe osobiste zainteresowanie tą sumą, a pytałem ze względu na metodykę rachunkowości.

Istnieje jakaś szansa, że Stowarzyszenie osiąga potencjalne przychody z działalności innej niż forum. Biorąc pod uwagę jak zaciekle odmawiasz struktury przychodów z działalności gospodarczej to zakładam, że nawet jeśli Stowarzyszenie ma taką inną działalność - to jej przychody są pomijalnie niskie.

Nie będę ponownie prosił o strukturę przychodów. Kontynuowanie w oparciu o KRS może nieść zniekształcenie - ale przez to wnioski końcowe tylko jeszcze bardziej Ci się nie spodobają.

 

Biorąc pod uwagę przychody z działalności gospodarczej (KRS) i koszty utrzymania forum (które sam podałeś), mamy:

- Pln 100.000 zysku ze strony w roku 2018,

- Pln 125.000 zysku ze ztrony w roku 2017.

Jest to przy uproszeniu, że wszystkie 'podatki' stanowią koszt strony, co oczywiście nie jest prawdą.

 

Tak, nie wpłaciłem i nie wpłacę na utrzymanie strony, która generuje zyski.

 

Nie jestem zaskoczony że tak kończysz temat. Od momentu, kiedy po kolei zignorowałeś zapytania wszystkich użytkowników przeczuwałem, że taki będzie koniec.

Nie rusza mnie też Twoja próba dyskredytacji wczorajszej analizy. Pewnie dlatego, że taki ze mnie "domorosły" audytor, jak z Ciebie "domorosły" Prezes.

 

Fakty mówią, że to Forum jest filarem finansowym Stowarzyszenia.

Forum jest stroną tak dochodową, że będzie działać w jakiejkolwiek Jednostce.

Stowarzyszenie bez Forum będzie działać tak długo jak starczy Wam 13tys ze składek.

 

Jest rok 2020, koronavirus, ale to jeszcze nie powoduje, że mówisz do ludzi żyjących pod kamieniem.

Potrzebujesz pieniędzy na inne projekty Stowarzyszenia - w porządku, nic mi do tego, nic mnie to nie obchodzi.

Ale bądź fair i nie nazywaj tego składką na "utrzymanie Forum".

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proponuję napić się szklanki wody i zamknąć temat na 24h. Ja wiem jak to wszystko się skończy. Jestem na forum długo i mam co jakiś czas deja vu..

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.