Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

O utrzymaniu Forum - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Temat budzi moj totalny niesmak i w ogóle nie powinien był się pojawić. Piszę to jako były współwłaściciel forum, które ma więcej użytkowników, niż to.

 

Tekst -

"żaden z Was Panowie finansowo się do niczego w Klubie nie przyczynił" - jest odklejony od rzeczywistości, w której to sama liczba zarejestrowanych użytkowników, liczba napisanych postów ( również kretyńskich i bezwartościowych ), czy liczba wyświetleń to są konretne wartości, przeliczalne na przychód z reklam. Nie gniewaj się, Eugeniusz.

 

Każdy uczestnik forum, w dowolnej formie - mniej lub bardziej nakręca biznes jego właścicielowi.

 

3,5-4k/ miesiąc? Wg moich odczuć kwota do optymalizacji.

 

Forum powinno być darmowe, a mimo to wydolne i zarabiać.

 

Konto płatne bez reklam, opłaty za handel profesjonalny? Jestem na tak.

 

Całkowita transparentność rozdziału finansowego FORUM - popieram.

 

Koledzy, którzy wsparli - szacunek.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milczenie jest jednym z najtrudniejszych argumentów do obalenia.

 

Z drugiej strony, pozostawienie tak rozgrzebanego tematu może budzić niezdrowe domysły.

 

 

 

Panie Prezesie!

Zacząłeś, to wypada, byś zakończył jakoś ten temat.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowne Koleżanki i Koledzy:

 

1. Moja transparentność nie ogranicza się do 48H, napisałem, że szczegóły dla osób stowarzyszonych.

 

2. Kolega @vitriol widzę, że na siłę analizuje lata ubiegłe, gdzie odbyły się dwie duże imprezy o których wspomniałem wcześniej (Marriott, Centrum PTAK Nadarzyn) a kolega jakby wypiera ze świadomości. Jak były duże przychody to ówczesny Zarząd pozwolił sobie na większe wydatki w postaci tych np. dwóch imprez. Bazując na analizie za lata ubiegłe, mam wrażenie, że kolega chce na siłę pokazać jak to było i przez to jest obecnie. Wykazać kontynuację, niezmienność świata nas otaczającego.

 

3. Kolego @vitriol jeśli już analizujesz kto jest kogo filarem, to weź pod uwagę przepisy prawa - kto i  jak musi istnieć, by mogło zaistnieć finansowanie kogoś/czegoś. No chyba, że jedna osoba będzie sponsorowała całe utrzymanie forum w ramach swoich fanaberii i możliwości finansowych. Działalność gospodarcza w klubie jest tutaj trochę na wyrost, ale jest od początku i niestety musi zostać. Czyli księgowość staje się nieodłącznym elementem. Można tutaj podać przypadek Spółdzielni (prowadzenie gospodarki na zasobach mieszkaniowych/lokalowych (statutowa działalność) oraz druga działalność gospodarcza). Niestety utrzymanie Spółdzielni również kosztuje, kto mieszka w takich zasobach to wie.

 

4. Kolego @vitriol jak wiesz Bilans i RZiS pokazuje, jakimi środkami obraca organizacja w danym okresie i na co wydaje pieniądze i ile, bilans natomiast wyjaśnia, co mamy czy jest bogata, biedna, zadłużona czy stabilna i to co wskazałeś dotyczy 2017 i 2018. Kliknięcia pokazują obecny stan rzeczy, przy czym na zachodzie płatne są korzystniej (fora zagraniczne wskazałeś w porównaniu) i pytanie pozostaje ich całkowity sposób finansowania. Poczekaj, już niedługo będzie złożone następne sprawozdanie za 2019 i wtedy wróć do analizy za 2019. Czas pokaże co przyniesie 2020.

 

Jeśli chcesz, mi czy pozostałym członkom Zarządu i Rady Klubu, zarzucić nieuczciwość (nie piszę o złodziejstwu), niewiedzę (brak doświadczenia i domorosłość) oraz próbę wyłudzenia od klubowiczów pieniędzy na nasze "lepsze życie osób stowarzyszonych w klubie wzajemnej adoracji" i uważasz, że jest Was więcej to wybacz, ale ja chyba będę wysiadał i przekażę pałeczkę Wam większości. Poczekam i zrobię suchą analizę. Nie! nie jest to mój FOCH - tylko sucha analiza jak Twoja.

 

 


Milczenie jest jednym z najtrudniejszych argumentów do obalenia.

 

Z drugiej strony, pozostawienie tak rozgrzebanego tematu może budzić niezdrowe domysły.

 

 

 

Panie Prezesie!

Zacząłeś, to wypada, byś zakończył jakoś ten temat.  

Odpisałem w wolnej chwili, wybaczcie ale w obecnej sytuacji sam walczę by jakoś funkcjonować ze swoją Spółką. Czas trudny, więc priorytety trochę inne. W dzień staram się prowadzić firmę, wieczorem szkołę dla dzieci.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RKT-WGM, dziękuję za odpowiedź.

 

Myślę, że można w tym miejscu i na ten czas postawić kropkę :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując... co miesiąc potrzebne jest X po to by forum funkcjonowało... Czy można by umieścić na stronie naszego forum taki paseczek jak jest na NAWCC, który pokazuje ile pieniędzy zebrano w miesiącu na funkcjonowanie forum i za razem ile pieniędzy jest jeszcze w danym miesiącu potrzebne. Może, jeśli jest generowany jakiś zysk, z takiej czy innej działalności to zadeklarować, że 1000 zł co miesiąc jest przeznaczone na działanie forum, zaś resztę dobrowolnie wpłacamy my jego użytkownicy. No bo teraz hurra wpłacamy, a za miesiąc będzie, że nie, dobra jutro zrobię przelew. Paseczek by jasno pokazywał jaka jest sytuacja i przy każdym otwarciu strony świecił by w oczy użytkowników...  :)  Sorry jeśli wyskoczyłem jak kiniol z konopi... 

 

 

 

=====================================================

 

No jak kiniol z konopi !  :)  Przecież zamieszczona jest lista (coraz dłuższa) naszych Złotych Klubowiczów i ogólna kwota którą zasilili Klub. Ta lista będzie cały czas funkcjonować tak jak dotychczas bez podawania kwot przypisanych do imion. Nie ma też problemu z tym aby informować o tym ile za co w miesiącu płacimy. Tylko .... zaraz będzie burza pt. dlaczego ta firma od księgowości skoro można taniej,  dlaczego hosting w tej firmie skoro są tańsze itp. Póżniej padną propozycje, że np.  trzeba będzie zmienić adres na taki gdzieś w zakładzie zegarmistrzowskim albo w kawiarni  :P Lekko nie jest !

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby nie było to odczytane jako dezercja :) Temat na razie znika z listewki (pozostając oczywiście na forum) na rzecz zmiany czasu na letni.  A, w przyszłym tygodniu może dolejemy jeszcze oliwy do ognia ?  Burze są oczyszczające ! Na razie miłych snów w krótszą noc z soboty na niedzielę.

 

 

Ps

 

to nie ja byłem tym co zaczął  :D  Ja tylko dałem się sprowokować i wciągnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt tu nie zarzuca złodziejstwa, ale może warto nie stać na pozycji "my mamy rację", tylko otworzyć oczy na fakty?

zarzucasz pracę na danych z 2017 i 2018. a na czym ma pracować? dane z 2019 prawdopodobnie będą podobne, aczkolwiek przekonamy się w chwili złożenia sprawozdania.
w poprzednich latach forum zarobiło na siebie, na księgowość, na spotkania itp. wygenerowało kosztów 50k, zarobiło 150k - tak wynika z przedstawionych danych. nawet jeśli przychody z forum spadną o 65% forum dalej będzie rentowne.

to forum, jego tematy, dyskusje powodują przychód forum. im większa aktywność tym większy przychód z reklam.
wg w/w danych 450k kliknięć w lutym. *12 mc = 5,4 miliona wyświetleń. załóżmy, że luty był krótszy i zwykle jest ich więcej i w ciągu roku jest 6mln wyświetleń. przychody z forum to 150k, czyli upraszczając 1 wyświetlenie forum daje 2,5grosza!
ten temat ma 13k wyświetleń, czyli "zarobił" już 325zł od reklamodawców.
znienawidzony przez niektórych bazarek, na którym "użytkownicy zarabiają miliony"... policzyłem wyświetlenia z pierwszej strony na chwilę obecną. 36143 wyświetleń oznacza ponad 900zł "przychodu". stron jest 15 + 2 od sprzedawców profesjonalnych. zakładając średnią z pierwszej strony bazarek przyniósł ponad 16 000zł "przychodu"

może warto wziąć pod uwagę trochę faktów, pomyśleć jak rozwinąć forum, wyświetlenia na nim (co przełoży się na reklamodawców), zamiast mówić że ktoś nie dał złotówki to nie ma głosu? każdy z nas zakładając, czytając, odpowiadając w tematach generuje ruch na forum, zwiększa "klikalność" i przychód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za jeśli chodzi o płatną formę bazarku, tylko niech on nie będzie słupem, tylko niech ma jakieś zabezpieczenia które chronią kupujących.


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, teraz  pozytywy . Na rachunek Klubu wpłynęło   2.996,58 zł  

Oto nasi dotychczasowi   "Gold Members"   smile.png 

 

Ewa

Łukasz

Tomasz

Mariusz

Piotr

Robert

Kowalski i Kowalska

Waldemar

Eugeniusz

Waldemar

 

Mirosław

Tomasz

Borys Jacek

Juliusz

Mariusz

Przemek

Jakub 

Marcin

Marek

Jakub

 

Barbara

Franciszek

Paweł

Justyna

Wadim Andrzej

Patryk

Aneta Irena

Piotr

Janusz

Michał

 

Michał

Karol

Bogdan

Małgorzata

Konrad

Marek

 

Bardzo dziękujemy     smile.png

 

 

PS

 

Dane do przelewu:

 

Stowarzyszenie Klub Miłośników Zegarów i Zegarków 

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku: 61 1090 1870 0000 0001 1236 5368

 

Wpłata tytułem: na statutową działalność Stowarzyszenia

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt tu nie zarzuca złodziejstwa, ale może warto nie stać na pozycji "my mamy rację", tylko otworzyć oczy na fakty?

 

zarzucasz pracę na danych z 2017 i 2018. a na czym ma pracować? dane z 2019 prawdopodobnie będą podobne, aczkolwiek przekonamy się w chwili złożenia sprawozdania.

w poprzednich latach forum zarobiło na siebie, na księgowość, na spotkania itp. wygenerowało kosztów 50k, zarobiło 150k - tak wynika z przedstawionych danych. nawet jeśli przychody z forum spadną o 65% forum dalej będzie rentowne.

 

to forum, jego tematy, dyskusje powodują przychód forum. im większa aktywność tym większy przychód z reklam.

wg w/w danych 450k kliknięć w lutym. *12 mc = 5,4 miliona wyświetleń. załóżmy, że luty był krótszy i zwykle jest ich więcej i w ciągu roku jest 6mln wyświetleń. przychody z forum to 150k, czyli upraszczając 1 wyświetlenie forum daje 2,5grosza!

ten temat ma 13k wyświetleń, czyli "zarobił" już 325zł od reklamodawców.

znienawidzony przez niektórych bazarek, na którym "użytkownicy zarabiają miliony"... policzyłem wyświetlenia z pierwszej strony na chwilę obecną. 36143 wyświetleń oznacza ponad 900zł "przychodu". stron jest 15 + 2 od sprzedawców profesjonalnych. zakładając średnią z pierwszej strony bazarek przyniósł ponad 16 000zł "przychodu"

 

może warto wziąć pod uwagę trochę faktów, pomyśleć jak rozwinąć forum, wyświetlenia na nim (co przełoży się na reklamodawców), zamiast mówić że ktoś nie dał złotówki to nie ma głosu? każdy z nas zakładając, czytając, odpowiadając w tematach generuje ruch na forum, zwiększa "klikalność" i przychód.

Dlatego cały czas dyskutujemy, nie upieram się przy swoim a wskazuję, że niekoniecznie można tak szybko i wszystko wywnioskować. Sucha analiza to moim zdaniem zła droga. Gdyby ktoś analizował podmiot na podstawie tylko danych archiwalnych to daleko by nie zabrnął. Stąd np. biorą się opinie biegłych rewidentów do sprawozdań.  Forum pozostaje cały czas darmowe, nie widzę innego sensu jego funkcjonowania jak zresztą chyba wszyscy się wypowiadający. Kwestia bazarku pozostawiam jeszcze pod rozważenie. I jak już to będzie, to nie kwota wyimaginowana a SYMBOLICZNA wspomagająca finansowo miejsce.

 

Z tymi wyświetleniami to też tak arytmetycznie 1:1 bym nie podchodził, bo jak się okazuje dużo osób używa np.

1. Adblock'a,

2. Tapatalk, który wstawia swoje reklamy a nie nasze. Ja wykupiłem wersję komercyjną Tapatalk i w ogóle nie mam reklam, a tam generalnie czytam i przeglądam forum.

3. Forum na telefonie na przeglądarce mobilnej jest już tylko z jedną reklamą, też ludzie korzystają z tej formy.

 

Tak to jest jak szybko mnożymy i wyciągamy wnioski.

 

By efektywniej móc wyświetlać reklamy (i mnożyć wtedy liczbę wyświetleń wskazaną w liczniku forum) musimy pewnie zmienić ich formę wyświetlania co już nie raz było podnoszone przez reklamodawców naszych.

 

Żeby rozwinąć forum, musimy zmienić silnik. Nie tylko by rozwinąć, ale również uchronić się od "dziury", która może spowodować dużo złego. To też są realne koszty m.in. przepisania skryptów i następne wydatki. Tylko czy nie padnie znów pytanie - po co wydawać skoro wszystko działało i obecnie działa?


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to nie jest piękne ... ? A, jakie prawdziwe  :D

 

 

 

post-24159-0-48040700-1585306146_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest "bardziej" prawdziwe:

 

post-92718-0-64032100-1585310970.jpg

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego cały czas dyskutujemy, nie upieram się przy swoim a wskazuję, że niekoniecznie można tak szybko i wszystko wywnioskować. Sucha analiza to moim zdaniem zła droga. Gdyby ktoś analizował podmiot na podstawie tylko danych archiwalnych to daleko by nie zabrnął. Stąd np. biorą się opinie biegłych rewidentów do sprawozdań.  Forum pozostaje cały czas darmowe, nie widzę innego sensu jego funkcjonowania jak zresztą chyba wszyscy się wypowiadający. Kwestia bazarku pozostawiam jeszcze pod rozważenie. I jak już to będzie, to nie kwota wyimaginowana a SYMBOLICZNA wspomagająca finansowo miejsce.

 

Z tymi wyświetleniami to też tak arytmetycznie 1:1 bym nie podchodził, bo jak się okazuje dużo osób używa np.

1. Adblock'a,

2. Tapatalk, który wstawia swoje reklamy a nie nasze. Ja wykupiłem wersję komercyjną Tapatalk i w ogóle nie mam reklam, a tam generalnie czytam i przeglądam forum.

3. Forum na telefonie na przeglądarce mobilnej jest już tylko z jedną reklamą, też ludzie korzystają z tej formy.

 

Tak to jest jak szybko mnożymy i wyciągamy wnioski.

 

By efektywniej móc wyświetlać reklamy (i mnożyć wtedy liczbę wyświetleń wskazaną w liczniku forum) musimy pewnie zmienić ich formę wyświetlania co już nie raz było podnoszone przez reklamodawców naszych.

 

Żeby rozwinąć forum, musimy zmienić silnik. Nie tylko by rozwinąć, ale również uchronić się od "dziury", która może spowodować dużo złego. To też są realne koszty m.in. przepisania skryptów i następne wydatki. Tylko czy nie padnie znów pytanie - po co wydawać skoro wszystko działało i obecnie działa?

 

Może więc zbiórka na jakiś konkretny cel dla forum? Np. na nowy silnik, który usprawni pracę forum i pomoże osiągnąć większe zyski z reklam. Nic tak nie mobilizuje ludzi do współpracy jak wspólny cel :)

 

Moglibyście wtedy podać jaka kwota jest potrzebna i na bierząco informować o postępach zbiórki.

 


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś to forum wymyślił, ktoś je założył, ktoś je obsługuje, ktoś załatwia reklamy, ktoś negocjuje umowy, ktoś nim administruje, a ktoś je moderuje. W większości pro publico bono.

 

Ja z tego forum głównie korzystam, dużo się dowiedziałem, przeczytałem wiele ciekawych wątków. Ale niewiele wnoszę, jeśli w ogóle cokolwiek. Są tutaj tacy co uważają, że klikając, podnoszą „oglądalność” forum, co przyciąga reklamodawców, więc wnoszą. Ja do nich nie należę, uważam, że moje klikanie jest pomijalne.

 

Może to forum generowało zyski, może nawet będzie je dalej generować.

 

Ale tak sobie myślę, że mi nie ubędzie jak dorzucę coś do wspólnego worka, właśnie za to, że korzystam. Żebym nie miał poczucia, że ktoś daje, a ja tylko biorę.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Kolego @vitriol jeśli już analizujesz kto jest kogo filarem, to weź pod uwagę przepisy prawa - kto i  jak musi istnieć, by mogło zaistnieć finansowanie kogoś/czegoś. No chyba, że jedna osoba będzie sponsorowała całe utrzymanie forum w ramach swoich fanaberii i możliwości finansowych. Działalność gospodarcza w klubie [...]

 

Wziąłem pod uwagę przepisy. Ciebie też proszę o to samo i przynajmniej o wyrażanie się precyzyjne.

Nie istnieje działalność gospodarcza Klubu, tak samo jak nie istnieje rachunek bankowy Klubu. "Klub" nie ma osobowości prawnej i w ogóle nie istnieje.

To Stowarzyszenie jest podmiotem prawnym.

Nie mów do mnie o kosztach, nie mów o kosztach pośrednich, bezpośrednich, overhead czy opex. Będzie to nużące dla forumowiczów nie zajmujących się finansami.

I bezcelowe. Nie mów do mnie o kosztach bo to nie ja liczyłem koszty Forum. Prezes je podał, ja przyjąłem za prawdziwe i uwzględniłem w analizie.

Koszty Forum są widoczne w ujęciu rodzajowym, takie ujęcie nie występuje w Rachunku Zysków i Strat 2018, więc logiczne jest przyjęcie podanych wartości.

Masz zastrzeżenia do podanych kosztów Forum to ustalcie z Prezesem wspólne stanowisko.

 

Wizualizacja układu rodzajowego.

vYM0fcb.jpg

 

 

Gram kartami które rozdajecie - analizuję dane które są ogólnie dostępne, albo zostały udostępnione przez Prezesa.

Na podstawie analiz wyciągnąłem wnioski.

Masz zastrzeżenia to to po prostu powiedz - podważ analizy i/lub wnioski i przedstaw własne, najlepiej na możliwie najświeższych danych.

 

Dopóki nie przedstawisz struktury przychodów z działalności gospodarczej - prawdziwe jest założenie że (A.) równa się (A.1).

W lipcu każdy sam będzie mógł sprawdzić sprawozdanie za 2019 i wyciągnąć wnioski nt. przeszłości i przyszłości.

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tak mądrze i w ogóle. Tylko po co? Nikt niczego nikomu nie narzuca - tak to rozumiem i niemal od początku tak to było powiedziane.

Czyli jak ktoś nie chce/nie może/widzi w tym próbę wyłudzenia, oszustwa i naciągnięcia to po prostu olewa temat i tyle. Przynajmniej ja tak to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tak mądrze i w ogóle. Tylko po co? .

Ano po to, żeby wykazać nieprawdziwiść podanych danych. Otóż Prezes apelując do forumowiczów o wsparcie podał tezę że płynność finansowa forum może być zagrożona. Udowodniono, że i owszem może być zagrożona płynność finansowa ale Stowarzyszenia, będącego beneficjentem wypracowanych przez forum zysków, a to za sprawą „działności statutowej”, cokolwiek by to miało znaczyć.

Pytanie więc, po co ta volta ? Otóż zakładam, że zdecydowana większość użytkowników korzystających z forum, do pojęcia Stosarzyszenia ma stosunek ambiwalentny. Słyszac larum że zagrożone jest forum chętniej sięgną do kiesy niżby mieli wspomagać Stowarzyszenie, dla większości będące tworem abtrakcyjnym.

I jeszcze jedno zagadnienie. Nie macie w tym stowarzyszeniu kogoś, kto by przeczytał wynurzenia Prezesa przed ich opublikowaniem i ewentualnie je skorygował?

Zaczynanie apelu o hojność i konieczność poświęceń pro publico bono od zarzutów o roszczeniowym podejściu do korzystania z forum i czarnej niewdzięczności zakrawa na strzał we własne kolano, jeszcze przed rozpoczęciem pojedynku.

I proszę nie łudzić się, że hojność darczyńców będzie rosła wykładniczo. Ja bym ją porównał do słomianego ognia albo krwotoku z nosa, bo taki zazwyczaj jest charakter doraźnej pomocy.

Dziękuję za uwagę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat budzi moj totalny niesmak i w ogóle nie powinien był się pojawić.

 

Gustaw 6666,  masz rację! Czym więcej tego czytam, tym bardziej mnie to rozstraja :(

 

 

 

 

Tylko żeby nie było to odczytane jako dezercja :) Temat na razie znika z listewki (pozostając oczywiście na forum) na rzecz zmiany czasu na letni.  A, w przyszłym tygodniu może dolejemy jeszcze oliwy do ognia ?  Burze są oczyszczające ! Na razie miłych snów w krótszą noc z soboty na niedzielę.

 

 

Ps

 

to nie ja byłem tym co zaczął  :D  Ja tylko dałem się sprowokować i wciągnąć. 

Eugeniuszu, chcesz jeszcze dolewać oliwy do ognia? :wacko:

 

Nasza łódź (tytułowa dyskusja) osiadła na mieliźnie, a burty obrosłe glonami i skorupiakami zaczynają powoli gnić i śmierdzieć. Jako sternik tej łajby, obierz szybko odpowiedni kurs i zawiń do byle jakiego portu!

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, szykuje się kataklizm gospodarczy.

Większość biznesów które jeszcze w lutym wyglądały kwitnąco, nie dotrwa do czerwca. Poza IT, żywnością, medycyną i farmacją, na koniec roku większość z przedsiębiorców zmiecie z planszy. 

Skończmy tę dyskusję, naprawdę jest nie na miejscu i nie na czasie,  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak trochę na marginesie - ciekawie poczytać wpisy w tym wątku i jakie podejście czy postawy można  w nich zaobserwować.

 

Rozkład normalny typów ludzi w społeczeństwie obowiązuje i w naszym forum  ;)

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd się bierze tak wielki brak zaufania w dobrą wolę drugiego człowieka? I to nie jakiegoś całkiem obcego nawet, a w zasadzie nawet Kolegi z forum...? To norma? A może ja jestem naiwny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobić płatny wstęp do tematu Roleksa i szybko by się znalazła potrzebna suma! ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie paseczki, szybkie płatności są możliwe na ... nowym skrypcie forum. :)


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd się bierze tak wielki brak zaufania w dobrą wolę drugiego człowieka? I to nie jakiegoś całkiem obcego nawet, a w zasadzie nawet Kolegi z forum...? To norma? A może ja jestem naiwny?

Z braku sztywnych i niewzruszalnych norm moralnych we współczesnym społeczeństwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze,

 

niezly ale nie twórczy wątek się tu wywiązał. Ja dziś wpłaciłem mój datek na forum - jako uczestnik tego forum od kilkunastu lat nie chciałbym by go zabrakło.

 

Pozdrawiam

Michał

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.