Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

O utrzymaniu Forum - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Z braku sztywnych i niewzruszalnych norm moralnych we współczesnym społeczeństwie.

Ale to chyba warto zacząć tworzyć te normy od siebie - pare przelanych złotych polskich monet to naprawdę moim zdaniem niska cena, nawet jeśli okaże się, że było się zbyt ufnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba warto zacząć tworzyć te normy od siebie - pare przelanych złotych polskich monet to naprawdę moim zdaniem niska cena, nawet jeśli okaże się, że było się zbyt ufnym...

To właśnie zrobiłem  w dniu wczorajszym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To jest "bardziej" prawdziwe:

Dobre. :)  Jako miłośnik zwierząt robiłbym za durnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie będę pasożytem i również dołożę cegiełkę. Chciałby. Zwrócić tylko uwagę, że na tą dyskusje trafiłem przypadkowo bo korzystam głównie z tapatalk i komórki. Może warto wrzucić jakaś informacje w najczęściej odwiedzanych działach jak "jaki zegarek" lub np bazarek. Wielu użytkowników pewnie też nie ma świadomości o toczącej się dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bazarek powinien przynosić jakieś profity na utrzymanie forum. Można zrobić to w bardzo prosty sposób:

 

1. Jeden zegarek każdy może raz w miesiącu wystawić za darmo.

2. Każdy kolejny zegarek to powiedzmy opłata: 20 zł
a) W tym miejscu warto zaznaczyć, że nie ma sprzedaży w jednym wątku kilku zegarków tylko jeden konkretny zegarek.

3. Dla profesjonalnych sprzedawców lub innych chętnych możliwość wykupu abonamentu np. 100 zł / miesiąc i nielimitowana możliwość sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bazarek powinien przynosić jakieś profity na utrzymanie forum. Można zrobić to w bardzo prosty sposób:

 

1. Jeden zegarek każdy może raz w miesiącu wystawić za darmo.

2. Każdy kolejny zegarek to powiedzmy opłata: 20 zł

a) W tym miejscu warto zaznaczyć, że nie ma sprzedaży w jednym wątku kilku zegarków tylko jeden konkretny zegarek.

3. Dla profesjonalnych sprzedawców lub innych chętnych możliwość wykupu abonamentu np. 100 zł / miesiąc i nielimitowana możliwość sprzedaży.

1- tylko kto to będzie pilnował i liczył ?

2- 20zł za wystawienie czy sprzedaż ? jak za wystawienie to 20 razy drożej niż allegro a niestety sprzedaż tutaj a na allegro bez porównania ( na + dla allegro oczywiście)

3- Profesjonalni już tak mają tylko ze składką roczną

Nowy regulamin bazarku z nowymi opłatami wchodzi od 1 lipca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalni płacą już abonament, ale jest wiele osób, które prowadzą także sprzedaż profesjonalną, a nie są profesjonalni, wystarczy uszczelnić i 4k na prowadzenie klubu się znajdzie.

 

Bez urazy, nie mam nikogo konkretnego na myśli.


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalni płacą już abonament, ale jest wiele osób, które prowadzą także sprzedaż profesjonalną, a nie są profesjonalni, wystarczy uszczelnić i 4k na prowadzenie klubu się znajdzie.

 

Bez urazy, nie mam nikogo konkretnego na myśli.

Dokładnie. Przy okazji - ilu Was jest, profesjonalnych? Chyba palców rąk starczy do policzenia...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Utrzymanie forum kosztuje to wiemy. Skoro jakieś wplywy są to zostaje pytanie ile tak naprawdę brakuje

?

Na razie nic nie brakuje - jest górka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie brakuje - jest górka

Gdzie to wyczytałeś? W danych z 2017 roku?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to wyczytałeś? W danych z 2017 roku?

Z pierwszego postu tego tematu

Gdyby już brakowało to prezes by napisał że brakuje i potrzebna pomoc - a na razie napisał

 

A, tak na marginesie, to zastanawiam się jak sytuacja związana z zagrożeniem epidemią,  przełoży się na dalsze funkcjonowanie i istnienie forum ? Może jakieś sugestie, rady, albo wręcz chęć niesienia w razie czego pomocy ...

Bo my tu gadu, gadu, a utrzymanie klubowego forum bez względu na okoliczności, nastroje, humor i pogodę kosztuje ! Może ktoś np. z branży by się schylił ...

 

 

W razie czego - z mojej strony nie ma problemu co napisałem na początku - co miesiąc na te 0.7 mogę dać ale na forum z którego korzystam i bardzo lubię

To w jakim celu jest ta dyskusja? W razie co?

No tak " w razie co"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

W razie czego - z mojej strony nie ma problemu co napisałem na początku - co miesiąc na te 0.7 mogę dać ale na forum z którego korzystam i bardzo lubię

 

Pijasz wódkę czy whisky?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wódkę bardzo rzadko od wielkiego dzwonu - piwo tylko

2-3 dyszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Dokładnie. Przy okazji - ilu Was jest, profesjonalnych? Chyba palców rąk starczy do policzenia...

Profesjonalnych jest dziewięciu, możesz to wyświetlić przez "filtr zaawansowany" na liście użytkowników.

 

vbKoXod.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem. Chodziło mi bardziej o tych czynnych. Np Jakub jest na liście z rozpędu chyba.


W tym roku oferty wystawiło pięciu Profesjonalnych.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano po to, żeby wykazać nieprawdziwiść podanych danych. Otóż Prezes apelując do forumowiczów o wsparcie podał tezę że płynność finansowa forum może być zagrożona. Udowodniono, że i owszem może być zagrożona płynność finansowa ale Stowarzyszenia, będącego beneficjentem wypracowanych przez forum zysków, a to za sprawą „działności statutowej”, cokolwiek by to miało znaczyć.

Pytanie więc, po co ta volta ? Otóż zakładam, że zdecydowana większość użytkowników korzystających z forum, do pojęcia Stosarzyszenia ma stosunek ambiwalentny. Słyszac larum że zagrożone jest forum chętniej sięgną do kiesy niżby mieli wspomagać Stowarzyszenie, dla większości będące tworem abtrakcyjnym.

I jeszcze jedno zagadnienie. Nie macie w tym stowarzyszeniu kogoś, kto by przeczytał wynurzenia Prezesa przed ich opublikowaniem i ewentualnie je skorygował?

Zaczynanie apelu o hojność i konieczność poświęceń pro publico bono od zarzutów o roszczeniowym podejściu do korzystania z forum i czarnej niewdzięczności zakrawa na strzał we własne kolano, jeszcze przed rozpoczęciem pojedynku.

I proszę nie łudzić się, że hojność darczyńców będzie rosła wykładniczo. Ja bym ją porównał do słomianego ognia albo krwotoku z nosa, bo taki zazwyczaj jest charakter doraźnej pomocy.

Dziękuję za uwagę ;)

1. Ale chyba nie chcesz dopuścić do swojej świadomości, że forum nie będzie istniało bez stowarzyszenia, bo to stowarzyszenie może wystawiać faktury za usługi w myśl prawa podatkowego i powszechnego. Może zaistnieć forum bez stowarzyszenia, jak znajdzie się osoba fizyczna, która wyłoży własną kasę na utrzymanie, lub założy działalność (księgowość dochodzi znów, itp) i wtedy ta firma (działalność gospodarcza) będzie wystawiała faktury dla reklamodawców, by nie było angażowanych własnych środków! Także gdyby nawet kosztowało (mniej) załóżmy 1000 zł/miesiąc utrzymanie samego forum to musisz znaleźć osobę, która wyłoży z własnych środków 12.000 zł rocznie dla pozostałych forumowiczów. Ktoś chętny a może masz kandydata.

 

2. Forum to nie strona www która waży (20 czy 200 Megabajtów) tylko twór ważący Gigabajty a hosting tych gigabajtów kosztuje (Serwery i ostatnio prąd nie należy do tanich dla firm). Prawdziwa serwerownia zawiera redundancję co zazwyczaj podwaja koszty. Do tego ktoś musi profesjonalnie administrować tym forum, następni moderować. I tym oto sposobem kula śnieżna rośnie. Proszę popatrzcie na to forum szerzej. To nie jest tak, że mamy kawałek strony na, której możemy pisać i skoro reszty nie widzimy to znaczy jej nie ma. Jest!


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1 dlaczego z własnych pieniędzy ? ,forum zarabia ,dla mnie to tak zwane odwracanie kota ogonem ,cały ten temat to tak delikatnie mówiąc nie pyknął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1 dlaczego z własnych pieniędzy ? ,forum zarabia ,dla mnie to tak zwane odwracanie kota ogonem ,cały ten temat to tak delikatnie mówiąc nie pyknął

Jeśli coś zarabia to przynosi przychód a każdy przychód to podatki wg. US.

 

Czy to tak trudno zrozumieć, że osoba fizyczna nie wystawi faktury za te kliknięcia, reklamy? A dla US obecnie KAS jeśli komuś wpływają pieniądze to jest to jego stałe źródło dochodu (dla osoby) nie forum. I tu wchodzisz na grunt prawa podatkowego. Bo urząd ma w nosie, że prowadzisz forum i rozliczyć się z tego przychodu musisz.

 

Osoba fizyczna to nie to samo co osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą i co innego to osoba prawna.

 

Miłośnik marki Enicar.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnóstwo osób ma firmę i takie forum na głowie to nie problem ,wręcz możne to być dodatkowy profit-prestiż

 

sam jestem moderatorem na małym motoryzacyjnym forum ,od 2007 roku  uzbieraliśmy około 28tysiecy użytkowników ,aktywnych obecnie możne ze 100,od pewnego czasu zjadło nas fb ,forum umiera ,brak młodych,

forum stoi na jednego właściciela ,mamy dwóch sponsorów(dwie reklamy)w naszym przypadku ,koszty utrzymania forum to uwaga- nie więcej jak  500zł rocznie ,oczywiście zdarza się że ze 3razy w roku forum klęka na 2 dni  i wraca,właściciel nie dokłada ani grosza

 

Zegarkiclub to na pewno ponad 70 tysięcy użytkowników ,nie wiem ilu aktywnych

 

 

 

jestem też  członkiem zwyczajnym pewnego stowarzyszenia i pomagamy chorym dzieciom,naszymi sponsorami są duże firmy ,a wręcz spółki( jedna z nich miała sprzedaż w 2017 na poziomie 10,6 mld dolarów )

 

raz ,a czasem dwa razy w roku mamy spotkania i wtedy te pieniądze są częściowo marnowane ,na drogie hotele i mega wypasione sale konferencyjne ,tak właśnie działają stowarzyszenia poniekąd,zawsze się we mnie gotuje po co to ,ale widać taka natura ludzka

Edytowane przez GPOWER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego już rok temu spotkanie roczne zorganizowane zostało w innym miejscu (znacznie tańszym), w tym roku chcieliśmy połączyć je z jednym z wydarzeń we wrześniu. Mam nadzieję że się uda.

 

Wszystko to by uwzględnić przychody jakie są na bieżąco. Spotkania wszystkie, czy też warsztaty są organizowane dla wszystkich a nie tylko dla stowarzyszenia.

 

Miłośnik marki Enicar.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnoszę wrażenie, że temat zbiórki został założony bez głębszego przemyslenia, lub w celu zbadania gruntu pod planowane zmiany w funkcjonowaniu forum. Tak naprawdę nie doczytałem się nigdzie, jaka jest misja tego tematu/ zbiórki. Jesli nie ma środków na funkcjonowanie, to nalezy to wprost napisać. Choć po rozwoju sytuacji wyrobiłem sobie zupełnie inne zdanie.

 

Forum nie działa od wczoraj. Włodarze powinni mieć pogląd na to, ile potrzebnych jest pieniędzy na funkcjonowanie przez najbliższe miesiące, czy rok, znać bilans kosztów stałych, planowanych wydatków, czy inwestycji. W przypadku, gdy grozi deficyt Zarząd rozważa dalsze działania.

 

Aktualnie wygląda to tak, że komuś coś się wydaje. Czy wątek będzie powracał co kilka miesięcy, a my mamy teraz podjąć działania by złożyć się na konkretną kwotę (jaką?)? Bo w tej chwili wygląda to jak jednorazowy zryw. Ale co dalej?

Ponadto stanowisko i odpowiedzi członków Zarządu w relacji na liczne posty forumowiczów są bynajmniej trudne do zrozumienia. Każdy z nas jest cząstką tego forum, w mniejszym lub większym zakresie wpływamy na rozwój. Drogi Prezesie - niestety należy przełknąć tą żabę i zastanowić się nad zasadnością zakładania podobnych wątków w przyszłości. 

Jesli forum zarabia na siebie - świetnie, jeśli Zarząd, moderatorzy lub ktoś, kto angażuje się w działalność forum pobiera wynagrodzenie lub chciałby je otrzymać, to nic mi do tego, bo to przede wszystkim Wasza praca. Jesli użytkownicy forum mają się dołożyć do funkcjonowania to należny zaproponować jednoznaczne rozwiązania.

 

Odnośnie do zbiórki to chętnie się dołożę, czy to w formie składki miesięcznej czy rocznej, lub jednorazowo. Ale chciałbym wiedzieć jaki mamy cel, jakie założenia, co dalej? Aktualnie prowadzoną zbiórkę i jej formę poddaję w wątpliwość nie znając żadnych planów.

 

Koledzy mario1971, Tadzik01 czy gustaw6666 kilka postów wcześniej już wystarczająco podsumowali temat.

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.