Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PiotrX

Policzymy Seiko Tuny Marinemaster

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Noodles napisał(-a):

Nawet te bez dekla? Śmiem wątpić w umiejętności patałachów z Zibi. Będą próbowali otworzyć na chama łomem, porysują, stwierdzą że jednak się nie dai się dalej bujaj...

No pytałem o SSBS018 czyli bez dekla. Koszt to 60 zł z testem szczelności, aż mi się wierzyć nie chce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
4 minuty temu, siomon napisał(-a):

No pytałem o SSBS018 czyli bez dekla. Koszt to 60 zł z testem szczelności, aż mi się wierzyć nie chce :D

Stara zasada w świecie zegarkowym - jeżeli coś brzmi zbyt piękne to tak własnie jest 🤣 pewnie orły nieogarnęly modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2022 o 20:49, siomon napisał(-a):

No pytałem o SSBS018 czyli bez dekla. Koszt to 60 zł z testem szczelności, aż mi się wierzyć nie chce :D

Tak bez zbędnego zgłębiania tematu można uznać, że ktoś w swojej wycenie popełnił błąd, bo sam komplet uszczelek kosztuje więcej niż 60zł 🙄

 

Swoją drogą - jest w Polsce ktoś, kto robi test szczelności na 1000m?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał ochotę wymienić 300m (SBBN015 lub SBBN031) na moją puszkę 1000m (SBBN025), to zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=83330]traczu[/mention]
a myślałem nad 1000m bo też fajne i antyrefleks mają ale tu już rozmiar dla mnie za duży
Paradoksalnie nie ma raczej takiej dużej różnicy pomiędzy nimi na nadgarstku. Wrzucę aktualne zdjęcie SBBN025 i archiwalne SBBN015. W sumie to chyba stalowy tuńczyka wydaje się większy na ręku, może przez bransoletę.0c5b0784d9f7186318018ec3e2fb05bb.jpg69a879ef3e2b660c5fccaf4c1ef11870.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kurde tyle lat se wmawiam, że automaty to jest to. No i w sumie lubię automatyczne werki ale na nadgarze ląduje najczęściej Tuna.

Bo wygoda, bo nie trzeba ustawiać i dokładny jest. Bo bransa wygodna a pin&collar wolę od śrubek. Sekundnik trafia w indeksy. No i 

świeci jak *****yn. Toolwatch idealny :D 

 

20201215_113935.thumb.jpg.eb6542036a66bb64521a5dcc184175ad.jpg

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót do puszki

20220408_115217.jpg

Edytowane przez traczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastawiony, nakręcony i zobaczymy jak tam z chodem ... chyba czas pomyśleć o serwisie.

 

JPG_7633.jpg

 

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, skar napisał(-a):

3EADE34E-5B12-4BE0-B15A-09B90F9B1E49.jpeg

Ło panie, łądny strzał! Nie dość, że 1000m to jeszcze w automacie :) skąd szarpnięty?


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Funky_Koval napisał(-a):

Ło panie, łądny strzał! Nie dość, że 1000m to jeszcze w automacie :) skąd szarpnięty?

Kupiłem dwa lata temu na chrono z Malezji (w UE nie było nówek/były w gorszej cenie).
 

Świetny zegar, imo lepiej wykonany niż szereg panerai’ow/IWC za dwu lub trzykrotność ceny (porównując ceny nowego Seiko z cenami ww. z rynku wtórnego, jeżeli chodzi o wykonanie, to mówię tu o swoich odczuciach w oparciu o moją kolekcję, oczywiscie nie mówię o wszystkich egzemplarzach 😉).

 

Jedyny minus - lug width 20mm przy średnicy koperty ca. 50mm to jest nieporozumienie, zwłaszcza jak defaultowy pasek to dość elastyczna guma. Duży design flaw. Z tym problemem na szczęście pomógł mi niezastąpiony Sylwester z Santino Leatherstraps, który zrobił pasek, który wchodzi w uszy 20mm a ma rozstaw 26mm (jakoś tak po paneraiach lubię paski 26mm). Po zmianie paska znowu awansował do czołówki z kolekcji, obok kilku submersible/372.

Edytowane przez skar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mój ulubiony tuńczyk, powrót po ponad rocznej przerwie.ad400c1943b4a3e029e2d685218ad5e8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.