Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Adriannnn

Czy warto kupić vodolaza?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Bardzo podobają mi się zegarki panerai luminor tylko mnie na takie nie stać. Chciał bym więc kupić vodolaza. Mam do was pytanie czy na nadgarstku na żywo bardzo rzuca się w oczy logo z ruskimi literami? Czy jest możliwość dokupienia do tego zegarka innej tarczy bez tego loga celem modyfikacji ? Jak obecnie wygląda sprawa ukręcającego się gwintu w koronkach? Czy jest to poprawione i czy dotyczy wszystkich modeli? Którą wersje wybrać tą na molniji 3603 czy automat na vostoku 2416 B ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego Vodołaza masz na myśli, ale tarcza nie wygląda źle. Ważne, abyś miał świadomość, że to duży zegarek i stosunkowo wysoki. Jeśli nosisz koszule, to zmieści się tylko pod szeroki mankiet.

Kilka fotek: nadgarstek 17,5 cm

Jeżeli chodzi o mechanizm, to na Mołni jest najfajniej, bo głośno tyka :) mój egzemplarz nie ma zakręcanej koronki kosztem wr, jest tylko 100 ;)1a8aa4c042fb8bf525fb0be16fe1a5bc.jpge3a14eb34440b6ea11f5a1f376cdd6aa.jpg181f1b97fe928a5fd8bc5a9c7cef01f9.jpg3d8cfc8470785eb0421bdfc4833821c0.jpg2d96c4ba4807855d4fa00ae3148f6e65.jpg

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego Vodołaza masz na myśli, ale tarcza nie wygląda źle. Ważne, abyś miał świadomość, że to duży zegarek i stosunkowo wysoki. Jeśli nosisz koszule, to zmieści się tylko pod szeroki mankiet.

Kilka fotek: nadgarstek 17,5 cm

Jeżeli chodzi o mechanizm, to na Mołni jest najfajniej, bo głośno tyka :) mój egzemplarz nie ma zakręcanej koronki kosztem wr, jest tylko 100 ;)

Z czego ta tarcza i jaka średnica?

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kchrapek
Nie cytujemy zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprzemyslaw mam podobny nadgarstek i właśnie chciałem kupić ten model co ty masz tylko z całą czarną tarczą. Dzięki za fotki. To że nie za zakręcanej koronki to chyba dobrze w sumie. Bo nurkować z nim nie będę a ułatwia to dokręcanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego tarcza nie wiem, średnia 44 mm

 

Nie myślałeś o jakimś innym zegarku o podobnym odbiorze? Np.

Maranez, szkło szafir, luma świeci całą noc.367b879a913020d0f425e646e619b70f.jpgb1fa2a0b0a0860f5e74af0fb187c8090.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, szkoda tylko że nie ma sekundy. Dekiel przeszkolony czy pełny ? Jest dostępny w pl? Wymiarowo jest taki sam jak vodolaz ?

Edytowane przez Koronawirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, szkoda tylko że nie ma sekundy. Dekiel przeszkolony czy pełny ? Jest dostępny w pl? Wymiarowo jest taki sam jak vodolaz ?

Do kupienia tylko w necie.

Wymiary, to samo, tylko jest smuklejszy, dekiel pełny:9ef12206644c2bdca932e9c9708f4b8b.jpg

Jak lubisz duże zegarki, to zobacz ofertę Grupowo Gamma, są droższe, ale wykonanie pierwsza klasa, automat, szafir, wewnętrzny ar przeszklony dekiel. Ale też tylko w necie.3c570d97e25b7591224965d5284902a3.jpg4fab29195084dd7fea05678862ea837d.jpgf60ef69bb9bb5b07910fe469b9c1c090.jpg7d5d2ca336c5ccb9bf77d3159aef0063.jpg

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że też ci się podoba ten styl. Gruppo Gamma jak dla mnie już przekracza budżet. Szukam czegoś tak do 1 tyś zł. Ile wychodzi taki maranez z przysyłką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie, nawet nie mogę znaleźć korespondencji, ale był w okolicach tysiąca lub lekko ponad budżet.

Sprowadził go ktoś inny, ja kupiłem jako nowy, przymierzany, bez oznak noszenia.

Komfort noszenia na plus, bo nie ma ostrych krawędzi i jest lekko profilowany.

Ale na rynku wtórnym Maranez i Gruppo Gamma bywają w zbliżonej cenie.

Lubię ten styl, tylko nie mam kiedy nosić , bo na co dzień chodzę w koszuli, ale całe szczęście lubię też vintage :)

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A vodolaza jak byś ocenił na tle maraneza ? Warto kupować vodolaza czy cena / jakoś wypada słabo do podobnych zegarków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vodołaza polecam głównie ze względu na mechanizm, wygląd to kwestia indywidualnych upodobań, ale z plusów:

- nawiązuje do Panerai, ale ma swój własny styl

- mechanizm Mołna 3603 tyka pięknie

- wr100 przy zwykłej niezakrecanej koronce ( Maranez ma zakręcaną koronkę, ale mechanizm to automat Seiko)

- surowy styl

- mała tarcza sekundnika ( ja to lubię)

- cena Maranez jest droższy

- Vodołaz ma teleskopy, Maranez zakręcane śrubki do mocowania paska

 

Na minus w stosunku do Maraneza:

- słaba luma (w nocy da się odczytać przez kilka godzin, Maranez świeci do rana)

- mniej wygodny niż Maranez, który ze wglądu na lekko zaokrąglone krawędzie i lekkie profilowanie koperty wydaje się wygodniejszy

- brak szafiru (Maranez ma szafir z wewnętrznym ar)

- design wygrywa Maranez- fajna tarcza California podoba się bardziej płci pięknej ;) jest piekielnie czytelny

- na rynku wtórnym nie trzyma ceny tak samo jak Maranez

- Maranez w komplecie ma świetną skórę i gumę z sygnowanymi zapięciami z Vodolazem przychodzi tylko skórzany dość gruby pasek (ja od razu wymieniłem)

 

Ale gdybym miał jednoznacznie stwierdzić, co wybrać to ciężko powiedzieć, chociaż Maraneza nosiłem często, natomiast Vodołaza miałem zaledwie kilka razy.

Optycznie Vodołaz wydaje się większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namieszane mam teraz jeszcze bardziej i nie wiem co wybrać ????. A jest coś w tym stylu na unitasie?

Edytowane przez Koronawirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał wybierać z tych dwóch to zdecydowanie Maraneza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich zegarków nie noszę, ale podzielam zdanie paula221 - z tych pokazanych na fotkach - tylko Maranez (z paskiem a nie tą straszną gumą z ostatniego foto). Ten zegarek ma moc a jest jednocześnie prosty/prawie elegancki.

 

Nie wiem jak projektowano tarczę Vodolaza, ale ma zaburzone proporcje - tarcza sekundnika została chyba wklejona po skończeniu projektu, wielkie logo firmy też raczej jedzie kiepską chińszczyzną. 

 

Gruppo Gamma w czerni wygląda dla mnie koszmarnie. Z ciekawości sprawdziłem, że można zamówić inne koperty, które wyglądają zdecydowanie lepiej. Odmiana stalowa prezentuje się nieźle, choć i tak za wzór tarczy wybrałbym Maraneza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam wodołaza ze względu na gwint koronki, jest zdecydowanie za słaby, trzeba bardzo pilnować się bo jeden fałszywy ruch i szukamy nowego tubusu i koronki. Z paneraio kształtnych wybrałbym spinakera hulla, jest mniejszy (42 mm) a jakość na bardzo wysokim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dodam, że wygoda noszenia zarówno Maraneza i Gruppo Gamma na załączonych oryginalne paskach jest na podobnym poziomie, w przypadku Gruppo Gamma zegarek trzyma się wyjątkowo stabilnie na nadgarstku, a nie jest to maluszek.

Guma jest oryginalna z kompletu, nie grzeszy urodą, ale jest bardzo praktyczna na basenie...

Wygląd to kwestie gustu, nie poruszam, szczególnie jeśli zdanie jest wypowiadane na podstawie fotek Co do logo Amfibii, na żywo, moim zdaniem, logo nie jest tak rzucające się (jest półmatowe) Fakt, jest duże, mogłoby być mniejsze, ale jeśli ktoś miał wcześniej zegarki Moscow classic, to jest przyzwyczajony

Luma w Maranezie jest świetna, GG ma też mocną lumę, długo świeci, MC to jak pisałem wcześniej, kilka godzin...

Mnie bardziej raziło w innym modelu.

Załączam kilka fotek.

e5867729dfa39226bd6ba695b1ed4380.jpgb3318c38349d63bb58ebc1fa6df023bc.jpg0ee24914edb778bb74e0241ba8431872.jpg97bbe2ca57200a438d326f1b92b5647a.jpg37d0e0f34edeba605bb4eb1dd368bd5c.jpg

5793eefda8b2893b96e6d99a6b9b4102.jpgaf0f24ad5680bf30af2f36ccc267554d.jpg5678011ac97f986138c1be928fdb69b8.jpg432b6047e9f922ed8587fe0c501e9d0e.jpg4b9ed78977f36a7eeec42ef1b294079d.jpg

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.