Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kryh

czasomierz do 15 tys. (mechanizm znacznie przewyższający pozycjonowanie zegarka)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jakiś czas temu zastanawiałem się czy istnieją zegarki, które jako swoje serce (werk) zawierają mechanizm, który nijak pasuje do "pozycjonowania" zegarka. Innymi słowy, szukam czasomierzy, które posiadają mechanizm zegarków z wyższej półki w cenie dużo niższej.

 

Kilka lat temu kupując Alpinista natknąłem się na komentarz na tym forum, że takim czasomierzem może być Seiko Ananta (choć nie jestem pewny) - szukałem wczoraj tego posta, niestety nie znalazłem.

Jeden z użytkowników określił mechanizm mianem silnika od auta sportowego w budzie Octavii, który to mógłby model? Wiem, że wówczas się nim interesowałem (ale niestety budżet nie ten) ale już był niedostępny - pamiętam natomiast, że nie miał takich ostrych krawędzi koperty (jak modele występujące obecnie), tylko bardziej okrągłe.

Bedę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Może zrobimy małe zestawienie zegarków w których żyje mechanizm wyjątkowy? odbiegający poziomem do ceny zegarka?

 

Pozdrawiam serdecznie!

Edytowane przez kryh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach swojej limitowanej wiedzy strzelałbym że GS ze swoim nowatorskim spring dive ewentualnie patrząc od dołu mitycznej piramidy chinczyki czy inne dobrze wyceniane, rabatowane, microbrandy na fajnej myiocie 9015 i pokrewnych ( chociaż analogia z silnikiem wyjątkowo sportowym może nie jest w tym przypadku najlepsza to werk zdecydowanie strzela powyżej ceny i marki ). Na czystkach u ChW możesz znaleźć w bardzo atrakcyjnych cenach COSCowe SW.

Edytowane przez sielwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja w tym kontekście mógłbym wymienić Zelosa Swordfisha (pierwszy wypust), którego kupiłem nowego, za ok. 2200 zł, a był na Ecie 2892-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze w ramach świeżo przypomnianej recenzji zegarka Balla. Wczoraj oglądałem reckę nowego Marvelight-a na inhousie z 80h rezerwą chodu i z certyfikatem COSC za ciut ponad 2000 Washingtonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baume & Mercier Hampton Chrono na werku JLC

Baume & Mercier Clifton Baumatic COSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na wyprzedaży Christophera Warda było kilka sztuk C1 Grand Malwern (-50%) za ok 2 900zł. To zegarek  z inhausowym mechanizmem Christophera Warda z 5 dniową rezerwą chodu, były wersje w automacie i z ręcznym naciągiem.

 

Jeśli lubisz takie porównania to zegarek z wyglądu jak Uno  w cenie Golfa z silnikiem Porsche.

2017-12-21-16.28.01-1sq.jpg?w=1024&ssl=1

 

9e91151b7af627233b9e756abab8df86.jpg

 

a6efc23752e54d12e32720d1e3f1fa1c.jpg

 

 

Generalnie właśnie Ch Ward ma dużo takich zegarków z rewelacyjnym inhausowym mechanizmem, albo niezwykle zmodyfikowane, szczególnie jak upolujesz na wyprzedaży albo Nearly New gdzie ceny są -30% albo -50% .

 

Poniżej  kilka przykładów:

https://www.christopherward.co.uk/c9-me-109-spc-100-piece-limited-edition-1?fbclid=IwAR0w0GfPss4wShsf94wYZrV9PYbWi_CDDYUeOqUvlHz0uPvJYvN3-OLbavA (to jest sztos - Unitas przerobiony na chronograf w dodatku monopusher...)

 

https://www.christopherward.co.uk/c60-apex-limited-edition-3

 

https://www.christopherward.co.uk/watches/limited-editions/c65-trident-diver-sh21-limited-edition-range

 

https://www.christopherward.co.uk/c8-bentley-tm-b-limited-edition-1

Edytowane przez Schioedtei

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jakiś czas temu zastanawiałem się czy istnieją zegarki, które jako swoje serce (werk) zawierają mechanizm, który nijak pasuje do "pozycjonowania" zegarka. Innymi słowy, szukam czasomierzy, które posiadają mechanizm zegarków z wyższej półki w cenie dużo niższej.

 

Istnieją, ale czy na naszym Forum?

 

Tutaj - szczególnie w tym dziale - znajomość zegarków ogranicza się do kilku marek, szczególnie w sektorze zegarków pseudo-premium (takich za około 10 000 PLN). Szczytem luksusu jest TAG Hauer z masowej produkcji albo "manufakturowy" Frederique Constant. A wyżej to już Omega i Rolex. Praktycznie w ogóle nie wspomina się o czasomierzach z mniejszych szwajcarskich wytwórni, chociażby Zeno Watches, F. Bucherer, czy Vulcain.

 

Wszystko porównuje się do jednej marki, nawet Tudor znany jest jako surogat Rolexa, a nie jako producent fenomenalnego Adivisora  B) 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podchodząc nieco sarkastycznie do tematu, to wystarczy kupić jak najtańszy zegarek wyposażony np. w ETĘ 2892-2 i można cieszyć się że taki sam mechanizm można znaleźć w zegarkach kilkaset % droższych <_< .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.