Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Swoje "pięć groszy" wpłaciłem, bo to nasze forum ...

Rekomendowane odpowiedzi

Kto ma kłopoty z rozumieniem ? …. Wydaje mi się, że odpisywałem na Twój post a nie jakiś mail. Dla ułatwienia jest cytat, na który odpowiadam. No i nawet autor tam jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Adi napisał(-a):

 

O czym ty piszesz? Jakie tysiące? Tysiące martwych dusz. Kiedyś były setki aktywnych osób. Skutecznie na różne sposoby zniechęconych. Teraz to już garstka z czego i tak najaktywniej funkcjonujących w  nie merytorycznym dziale. Dorzucono tam jeden z najaktywniejszych tematów = "Jaki zegarek masz dziś na ręku" i można to nazwać Forum Miłośników "Po godzinach". 

 

 

Co to znaczy "niemerytoryczny dział"?

(To słowo pisze się razem)

I kto zniechęcił te "setki aktywnych"?

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz dział "po godzinach" nie jest chyba merytoryczny na forum zegarkowym? A tam przeniesiono temat "Jaki zegarek masz dziś na ręku" funkcjonujący jako merytoryczny temat  od 18 lat..... bo tak.

Kto zniechęcił? Nie czuje się na siłach tłumaczyć, wyjaśniać użytkownikowi, który jest tu 15 lat. Jeśli nie zauważyłeś ilu aktywnych, mających większy, mniejszy a czasem ogromny wkład w forum użytkowników już nie ma i dlaczego to nic nie dodam.

 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderz w stół a nożyce same się odezwą. Forum przez wiele lat funkcjonowało pod okiem "wielu aktywnych  .. uczestników " , których działalność koncentrowała się na własnych interesach. Juz ich nie ma, gdyż aktualna formuła forum jest dedykowana klubowiczom,  pasjonatom zegarków. To jest ich przestrzeń! Tak stało się dzięki staraniom prezesa i zarządu  klubu. Małymi kroczkami ale do przodu !!!
Natomiast jaki zegarek mam na ręku jest takim merytorycznym wątkiem,  że nie mam ochoty dyskutowac (I chyba nie tylko ja).

Dobrze, że są jeszcze tacy klubowicze jak Gio, którzy właściwie postrzegają forum 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Adi napisał(-a):

Nasz dział "po godzinach" nie jest chyba merytoryczny na forum zegarkowym? A tam przeniesiono temat "Jaki zegarek masz dziś na ręku" funkcjonujący jako merytoryczny temat  od 18 lat..... bo tak.

Kto zniechęcił? Nie czuje się na siłach tłumaczyć, wyjaśniać użytkownikowi, który jest tu 15 lat. Jeśli nie zauważyłeś ilu aktywnych, mających większy, mniejszy a czasem ogromny wkład w forum użytkowników już nie ma i dlaczego to nic nie dodam.

 

 

To dlaczego rzucasz takimi oskarżeniami skoro nie potrafisz ich w żaden sposób uzasadnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od zawsze przeglądam forum nie działami a klikając na "nieprzeczytana zawartość" i otwieram to co mnie interesuje :)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także.

I nawet nie zauważyłem, że ktoś coś przeniósł :)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej ślepy jest ten, co widzieć nie chce. 🙂


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2022 o 01:15, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Jest do nabycia  albumu Piotra Orzechowskiego pt. "Ball Watches Adventure"  - czyli znakomite teksty i fotografie relacjonujące  miesięczną wyprawę Piotra do USA. Podróż z zegarkami Ball i koleją amerykańską w tle. Album pięknie wydany w dodatkowym czarnym kartonowym etui. Każdy egzemplarz jest zafoliowany. To może być przewodnik i wskazówka dla przyszłych podróżników za ocean, ale też np. znakomity prezent dla znajomych.  Cena egzemplarza 150 zł. Przesyłka do paczkomatu po stronie klubu. Jest  jeszcze tylko 12 egzemplarzy. Namawiam i zachęcam :) 

 

 

Z Piotrem @Hecke miałem okazję spotkać się przelotnie przy okazji warsztatów fotograficznych prowadzonych przez @Gio w Krakowie. Obu kolegów serdecznie pozdrawiam. Szkoda, że nie było wtedy okazji porozmawiać o tej fantastycznej podróży. Cieszę się, że przynajmniej album będę mógł sobie obejrzeć. Album już opłacony i za chwilkę podeślę @Eugeniusz Szwed potwierdzenie wpłaty i dane do wysyłki.

 

Co do sposobów pozyskania środków na utrzymanie Forum, to myślę, że taka "etykietka" typu "Przyjaciel Forum" przynależna osobom robiącym regularne wpłaty w minimalnej kwocie (powiedzmy 10-20 PLN miesięcznie) mogłaby się sprawdzić. To nie byłby przymus ale przywilej i być może chętnych na takie wyróżnienie za niewielką, miesięczną kwotę wystarczyłoby do pokrycia kosztów funkcjonowania Forum. Poza etykietką dodatkowym przywilejem dla takich forumowiczów mogłaby być też możliwość bezpłatnego wystawiania ofert na bazarku.

Natomiast odpłatny dostęp do Forum, odpłatna rejestracja oraz inne formy przymusowego opłacania danin mogą nie przynieść zakładanych efektów. Obawiam się, że mogłyby za to spowodować znaczące załamanie forumowej aktywności i odpływ z forum dużej części zarówno tych mniej jak i tych bardziej aktywnych osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowarzyszenie liczy 60 parę osób - ilu dokładnie jest Członków? Tego chyba nie wiadomo.

Składkę opłaca około 20

Członków (!), czyli…zostaje nam blisko 40 osób razy składka członkowska, co daje w przybliżeniu 4800zł.

Na głównej stronie jest 6 małych banerów. Jeśliby każdy z nich kosztował 200zł/miesiąc dałoby to 1200zł/miesiąc, 14 400zł/rok.
Ile kosztują banery-nie wiemy, wiemy natomiast, że niektóre wiszą za kompletną darmochę.

W dniu 1.11.2022 o 01:15, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

W tym miesiącu potrzebujemy co najmniej  2500 zł 


Prezesie @Eugeniusz Szwed - znalazłem brakującą kwotę z nawiązką.

 

Dlaczego nie wiadomo ilu Członków liczy Stowarzyszenie?

Dlaczego nie przyjmuje się do Stowarzyszenia nowych członków, szczególnie tych aktywnie działających na rzecz forum i Stowarzyszenia? Dlaczego Stowarzyszenie nie chce się rozwijać?

Droga zwiększania opłat i ustanawiania opłat za wszystko na forum mija się z celem.
Tak wiele pytań, a tak mało odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam proszę ... wciąż to samo ! Z tego pisania nic, a nic nie wynika ! Do czego znowu zmierzasz ? 

Ponawiam prośbę:  

Adam, serdeczna prośba - jeśli znajdziesz czas na to, zadziałaj z tym tematem w/g własnego uznania i doświadczenia biznesowego. Możesz występować w imieniu klubu, masz do tego upoważnienie. -  " Vratislavia Conceptum projektuje swoje zegarki również przy wsparciu użytkowników forum - gdyby od jednego zegarka pobierać 50zł na Klub, to przy 100 sztukach Klub miałby 5000zł. Myślę, że jeśli zegarek kosztuje np. 1190zł, a kosztowałby 1240zł to wiele by nie zmieniło, a obie strony by coś z tego miały." 

----------------------------------------------------------------------------------

Oczywiście wiadomo ilu członków liczy Stowarzyszenie KMZiZ :  założycieli - 19, pozostałych - 40, razem - 59. Z opłaconą składką roczną (120 zł)  - 18  

Nigdy nie było i nie ma żadnych ograniczeń w przyjmowaniu nowych członków. W Srebrnej Górze w 2018r sam namówiłem 13 klubowiczów na członkostwo. To że 40 osób do dnia dzisiejszego nie uregulowało składki to oczywiście moja osobista wina ! Oni są proszeni email-owo, tylko co z tego  skoro nie chcą wnieść składki ! I co im zrobisz ? Na marginesie, to składka od początku jest na tym samym poziomie 120 zł rocznie !!! 

Z 6 mini banerów za chwilę będą tylko 3 z czego jeden będzie wisiał jeszcze długo praktycznie  bezpłatnie na mocy umowy z początków klubu. 

A  za kompletną darmochę to ja tracę swój prywatny czas żeby zaspokoić m.in twoją wiedzę. Tak czy siak, to co bym nie zrobił i ile czasu bym nie poświęcił na klub i ile km bym nie przejechał prywatnym samochodem za prywatne pieniądze,  to i tak kilka osób dla których jestem  lub które upatrzyły sobie we mnie "idola"  pozostaną moimi "fanami" już chyba na wieki 😂

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

 

To już listopad,  mamy jesień, przestawiliśmy zegarki ... i już jest pierwsza faktura do opłacenia 😜 W październiku z Waszych wpłat uzbierało się 2713 zł ! Potrzeby były większe, ale cóż ... jest tyle co jest. Bardzo dziękuję wszystkim tym z Was którzy podeszli do tematu zbiórki na rzecz utrzymania naszego klubowego forum ze zrozumieniem. Mam nadzieję że listopad będzie lepszy.

 

 

Nasze wpłaty od początku listopada 2022 r.  

to:  1055,00 zł  

(stan na  14-11-2022r.)

 

W tym miesiącu potrzebujemy jeszcze co najmniej  2000 zł 

 

Razem użytkujemy - razem opłacamy !

 

 

Stowarzyszenie KMZiZ

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236  5368

z dopiskiem:  na KMZiZ co miesiąc 

 

PS

 

1.  W ostatnią sobotę w Poznaniu w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek,  miał miejsce wspaniały koncert promujący najnowszą płytę Adama Palmy pt. "Second Life". 

Zafoliowaną płytę CD wydawnictwa DUX przeznaczam do zlicytowania na rzecz klubu. Zaczynamy od kwoty 50 zł. Czas trwania licytacji do soboty 12 listopada do 24:00 

 

 

 

2.  Jest do nabycia  albumu Piotra Orzechowskiego pt. "Ball Watches Adventure"  - czyli znakomite teksty i fotografie relacjonujące  miesięczną wyprawę Piotra do USA. Podróż z zegarkami Ball i koleją amerykańską w tle. Album pięknie wydany w dodatkowym czarnym kartonowym etui. Każdy egzemplarz jest zafoliowany. To może być przewodnik i wskazówka dla przyszłych podróżników za ocean, ale też np. znakomity prezent dla znajomych.  Cena egzemplarza 150 zł. Przesyłka do paczkomatu po stronie klubu. Jest  jeszcze tylko 12 egzemplarzy. Namawiam i zachęcam :) 

 

IMG_7382.thumb.jpeg.a77b89c838e0bef3e6acc04f462175f1.jpeg.260c1828e71cf1f7c2744bb89ce472e7.jpeg.951727842650ccb28a1e356ebaad01ff.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Członkowie nie płacą składek, to chyba jest coś nie tak, nie uważasz? Już kiedyś Tobie pisałem, że tacy Członkowie powinni być usuwani ze Stowarzyszenia, bo jest to zachowanie nie fair w stosunku do innych.


 

18 minut temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Ponawiam prośbę:  

Adam, serdeczna prośba - jeśli znajdziesz czas na to, zadziałaj z tym tematem w/g własnego uznania i doświadczenia biznesowego. Możesz występować w imieniu klubu, masz do tego upoważnienie


Dzwoniłem, rozmawiałem. Nie zdążyłem jeszcze Ciebie o tym poinformować. Jak widzisz, niektórzy  tez chcą coś zrobić dla Klubu za prywatne pieniądze nawet w czasie swojej pracy 😉 Chociaż uważam, że powinien taką rozmowę przeprowadzić Członek Stowarzyszenia - właściciela forum, a nie zwykły szarak - użytkownik forum.

 

Ostatniej części o „fanach” nie rozumiem, więc się do niej nie odniosę🤷‍♂️

Edytowane przez Wacor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może tak odnosząc się do zapisów statutu:

Pkt 1 Nabycie członkostwa.

§8. Statutu

1.     Z zastrzeżeniem § 18 ust. 8 lit. d) niniejszego Statutu członkostwo zwyczajne nabywa się na mocy uchwały Zarządu, po złożeniu deklaracji członkowskiej zawierającej rekomendację dwóch członków zwyczajnych Stowarzyszenia oraz po opłaceniu składki członkowskiej.

Pkt 2 Utrata członkostwa.

§ 10 Statutu

1. Członkostwo ustaje na skutek:

a. dobrowolnej pisemnej rezygnacji z członkostwa w Stowarzyszeniu,

b. wykluczenia przez Zarząd z powodu nieopłacania składek członkowskich lub niewywiązywania się z zadeklarowanych świadczeń oraz nieprzestrzegania statutu bądź uchwał Stowarzyszenia,

c. śmierci członka oraz utraty osobowości prawnej przez osoby prawne.

Można zrobić listę członków niepłacących i ich wykluczyć ze stowarzyszenia. Czy to poprawi sytuację finansową? Raczej nie. Zmniejszy jedynie liczbę "martwych dusz" i korespondencji wysyłanej przed zwyczajnym walnym zgromadzeniem stowarzyszenia. 

 

Deklaracja członkowska i statut dostępne są na stronie klubu, także jak ktoś ma ochotę być członkiem zwyczajnym wypełnia deklarację, uzyskuje rekomendację dwóch członków zwyczajnych i na posiedzeniu, zarząd decyduje o przyjęciu nowych członków do stowarzyszenia. A jeszcze trzeba opłacić składkę. Także jak to w dowcipie: "daj szanse, wyślij kupon". 

Pytanie: Ile deklaracji czeka na rozpatrzenie? 

Co do niepłacenia składek, to rzeczą powszechną w stowarzyszeniach działających w Polsce jest to, że część członków, zwykle większa, nie opłaca składek i jest nieaktywna. Z jakich powodów? Może ktoś napisze doktorat na ten temat. 

Pkt. 3 sprawozdania roczne stowarzyszeń są jawne w KRS, wystarczy zamówić akta stowarzyszenia i można do woli przeglądać. Pewnie znajdzie się tam wiele odpowiedzi na pytania dotyczące przychodów i kosztów. 

Tyle przepisów.

Czy bycie członkiem stowarzyszenia będzie wpływało na zwiększenie wpływów? Historia pokazuje, że raczej nie, no może jednorazowo. Bycie członkiem to zobowiązania wobec klubu, nie tylko te związane ze składkami. Jak chce ktoś płacić na utrzymanie klubu, to. płaci niezależnie od tego czy jest członkiem stowarzyszenia, czy. też nie.. Tak samo jest z aktywnością. 

W tym wątku zostało zaproponowane kilka rozwiązań, które można wdrożyć i powinny przynieść efekt. Także skupmy się na utrzymaniu forum i stowarzyszenia jeśli jest taka wola, a patrząc na wpisy, to myślę, że jest. 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Gio napisał(-a):

 

To dlaczego rzucasz takimi oskarżeniami skoro nie potrafisz ich w żaden sposób uzasadnić?

Chyba nieco histeryzujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta - 50 zł na dobry początek.


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Do soboty 12 listopada do 24:00 trwa licytacja najnowszej płyty Adama Palmy  pt. "Second Life". Wydawnictwo DUX.  Byłem na koncercie promującym tę płytę, a samą płytę przesłuchałem już "milion" razy. Polecam wszystkim miłośnikom muzyki ! 

IMG_3752.thumb.jpeg.1a4348a3b513e0c7a4036b0d63e14484.jpeg

 

 

2. Do soboty 19 listopada do 24:00 potrwa licytacja rewelacyjnego, najnowszego krążka z kompozycjami Andrzeja Gondka. To jeden z trzech moich najwyżej cenionych gitarzystów. Andrzej porusza się w klimatach jazzowych i nie tylko ... Startujemy jak zwykle od 50 zł. Dodam że płyta nie jest łatwa do zdobycia. 

IMG_3751.thumb.jpeg.ddc2577fa26da0af2c95af8e0ec4e386.jpeg

 

Środki z licytacji przeznaczona będą na rzecz utrzymania klubowego forum.

 

PS

Przypominam, namawiam i zachęcam:   Jest wciąż do nabycia  albumu Piotra Orzechowskiego pt. "Ball Watches Adventure"  - czyli znakomite teksty i fotografie relacjonujące  miesięczną wyprawę Piotra do USA. Podróż z zegarkami Ball i koleją amerykańską w tle. Album pięknie wydany w dodatkowym czarnym kartonowym etui. Każdy egzemplarz jest zafoliowany. To może być przewodnik i wskazówka dla przyszłych podróżników za ocean, ale też np. znakomity prezent dla znajomych.  Cena egzemplarza 150 zł. Przesyłka do paczkomatu po stronie klubu. Jest  jeszcze tylko 12 egzemplarzy.

Z każdego kupionego przez Was egzemplarza część środków wędruje na utrzymanie forum. To gest Piotra !

 

IMG_7382.thumb.jpeg.a77b89c838e0bef3e6acc04f462175f1.jpeg.260c1828e71cf1f7c2744bb89ce472e7.jpeg.951727842650ccb28a1e356ebaad01ff.jpeg.82fb2dd92130351539351d679b81b1d7.jpeg

 

 

 

 

Nasze wpłaty od początku listopada 2022 r.  

to:  1220,00 zł  

(stan na  18 -11- 2022r.)

 

W tym miesiącu potrzebujemy jeszcze co najmniej  2000 zł 

 

Razem użytkujemy - razem opłacamy !

 

 

Stowarzyszenie KMZiZ

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236  5368

z dopiskiem:  na KMZiZ co miesiąc 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licytujemy już płytę nr 1, to teraz czas na płytę nr 2 - 50 zł na dobry początek.


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie płyty są rewelacyjne chociaż muzyka na nich jest różna ! To inne muzyczne klimaty ! Adam Palma to gitara akustyczna i orkiestra, Andrzej Gondek to gitara elektryczna i dużo znakomitego jazzu ! Warto mieć te płyty w swojej kolekcji ! Muzyka zapisana na nich w obu przypadkach  stanowi całość. Nie ma na nich utworów wyrwanych z kontekstu czy takich upchniętych, żeby zapełnić krążek.  Obaj panowie to wspaniali muzycy i muzyczni twórcy. A, prywatnie wyjątkowo sympatyczni i mili. Nie zadzierają nosa ... :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po takim opisie proponuję po 100 zł za każdą z płyt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz Rock poprosimy jeszcze;):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Adama Palmy pt. "Seconde Life" trafia do Hecke :)  Piotr,  przekażę ją osobiście podczas warsztatów w sobotę 19. Miałem tylko dwie, jedna zostaje u mnie, druga już jest Twoja. 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Płyta Andrzeja Gondka czeka na chętnego jeszcze przez tydzień. Natomiast  jeśli dojdzie do spotkania Świąteczno - Noworocznego (jeśli zbierze się około 20 - 30 osób) będę miał do zlicytowania najnowszą  płytę Grzecha Piotrowskiego prosto z  koncertu promującego ten krążek.

Kamil będzie niestety  niepocieszony bo to znowu jazz !    Płyty Grzecha - znakomitego saksofonisty, to zwykle ręcznie robione pudełka. Postaram się o dedykację dla klubu 😜

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pocieszony czy nie, najważniejsze, że to kawał dobrej muzy, saksofon jest ok:)

ja już jestem chętny na spotkanie noworoczne, kiedy?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Prezesie,  WIELKIE DZIĘKI.  Już czytam:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasze wpłaty od początku listopada 2022 r.  

to:  2018,20 zł  

(stan na  29 -11- 2022r.)

 

W tym miesiącu potrzebujemy jeszcze co najmniej  1300 zł 

 

Razem użytkujemy - razem opłacamy !

 

 

Stowarzyszenie KMZiZ

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236  5368

z dopiskiem:  na KMZiZ co miesiąc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.