Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
KMZiZ

Longines Conquest Heritage – dobry styl jest ponadczasowy

Rekomendowane odpowiedzi

Prolog: Cary i HitchGdy myślę o latach 50. jako dekadzie niepowtarzalnego stylu, to przypominam sobie sekwencję otwierającą Północ – północny zachód Hitchcocka z 1959 roku. Przy dźwiękach muzyki skomponowanej przez Bernarda Herrmanna niebiesko-zielone plansze czołówki płynnie przechodzą w obraz Manhattanu w godzinach szczytu. Wszystko filmowane jest oczywiście w Technicolorze: szklane drapacz…

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny artykuł :P

Dzięki :wub:

Właśnie takie zegarki jak omawiany są dla mnie synonimem elegancji w stylu retro.

Ż przyjemnością zanurzyłem się w opisywane klimaty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie będę ukrywał, dla mnie to jeden z najlepszych Longinesów z linii Heritage. Stylowy i ponadczasowy. I dzięki za fajny tekst :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie lubię produktów longinesa, ale ten model jako jedyny chciałbym mieć w kolekcji. Świetny klasyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ta recenzja ma taki skutek, że jak tylko przyjadę do domu, wyciągam swojego Conquesta z pudełka  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem z przyjemnością :). Ma Kolega Edmund dar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra recenzja, nie spodziewałem się niczego innego po koledze - nie zawiodłem się również czytając nawiązania do klasycznych filmów ;)

 

Co do samego zegarka, pamiętam gdy pierwszy raz ujrzałem go w gablocie jednego ze sklepów jubilerskich. To była prawdziwa miłość od pierwszego wejrzenia, spełniał wszystkie moje wymagania. Klasyczny ale ciekawy design, niewielka koperta i firma, które wtedy (m.in. ze względu na cenę z metki) wydawała mi się wyjątkowo prestiżowa, bo przecież stojąca wyżej cenowo niż Tissot czy Certina. W tamtym momencie, gdy patrzyłem na niego po raz pierwszy, ten zegarek wydawał się dla mnie nieosiągalny. Później, na drodze rozwoju pasji, udało mi się kupić używany egzemplarz, który sprzedałem tylko dlatego, że potrzebowałem środków na pięknego Seamastera vintage. 

 

Teraz znów chętnie wróciłbym do Conquesta, nie wiem tylko czy reedycji czy jednak jakiegoś staruszka, bez datownika na 12-tej, jednak te stoją dosyć mocno cenowo na rynku i znów są nieosiągalne - no chyba, że wkrótce zmieni się sytuacja na rynku - ale wtedy i zmieni się zawartość mojego portfela i priorytety zakupowe ;)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A ja tak, jak obiecałem  ;)

post-34987-0-06563000-1585843681_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, bardzo dziękuję Wam za miłe słowa!

 

Cieszę się też, że mogłem opublikować tekst na głównej stronie KMZiZ i dziękuję za taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujący tekst, skłania do głębszego zainteresowania się historią marki. Właśnie takie osoby, piszące takie teksty, sprawiają ,że warto zaglądać na tą stronę i chłonąć wiedzę. Zegarek zachwyca, z paskiem na zdjęciu u kolegi Fidelio - strzał w dziesiątkę. Jak pojawi się za jakiś czas na bazarku to kto wie...

 

P.S. Czy możecie, po krótce, wyjaśnić laikowi, dlaczego wersja czarna 40mm jest dwa razy droższa, szkło szafirowe kosztuje 4 tys zł ? 

Edytowane przez mmaniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, bardzo dziękuję Wam za miłe słowa!

 

Cieszę się też, że mogłem opublikować tekst na głównej stronie KMZiZ i dziękuję za taką możliwość.

Dobry tekst.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Czy możecie, po krótce, wyjaśnić laikowi, dlaczego wersja czarna 40mm jest dwa razy droższa, szkło szafirowe kosztuje 4 tys zł ? 

 

Odpowiedzi na to pytanie chyba już nigdy nie poznamy.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A uzupełnieniem artykułu może być kilka starych reklam - znanych już z tematu poświęconego marce Longines, ale wrzucanych już dość dawno temu:

 

 

2m67leq.jpg

 

07_l.jpg

 

Longines Conquest Heritage 1954-2014 Collection edited x.jpg

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.