Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość D@dik

Uwaga na oszusta z OLX - Smartwatch Samsung Gear Sport ID ogłoszenia: 593102326

Rekomendowane odpowiedzi

Gość D@dik

Cześć,

chcę przestrzec wszystkich przed próbą oszustwa w serwisie OLX  https://www.olx.pl/oferta/smartwatch-samsung-gear-sport-czarny-gwarancja-CID87-IDE8B0y.html

 

Choć zwykle tego nie robię - dałem się nabrać, bo chciałem młodemu na rower zegarek do tyrania kupić a wiadomo z osobistych odbiorów teraz nici.

Sprawę zgłosiłem na Policję, żeby ktoś nie powiedział, że robię uczciwemu sprzedawcy krecią robotę.  To nie jest uczciwy sprzedawca!

Przestrzegam innych.  Sam zrobiłem głupio, ale chama wykorzystującego zarazę znajdę...  

 

Trzymajcie się zdrowo

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość nie podaje nr telefonu, konto posiada kilka dni.....to od razu śmierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Gość nie podaje nr telefonu, konto posiada kilka dni.....to od razu śmierdzi.

Wiesz... trochę mnie to uśpiło, ale w korespondencji podał niby wszystkie dane teleadresowe  i że paczkomat ma przy pracy. Wydawało się to składne... co z tego jak teraz nie odbiera. Jak pisałem głupio zrobiłem. Nerki nie sprzedałem, bo za więcej do baku mi wchodzi, ale wk.....nie wywołał u mnie silne! Jak się komu chce z nim korespondować... zapytajcie ile ma tych zegarków...    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zapłaciłeś z góry ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety takich typów jest więcej...to na prawdę wyjątkowa perfidia w dodatku w tym okresie gdzie w zasadzie brak możliwości osobistego odbioru. Jednak najważniejsze abyśmy my i nasi bliscy byli zdrowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem mu 220 zł w sumie z przesyłką, na co przed chwilą się zgodził.Jesli przedstawiałoby to jakis dowód w sprawie, mogę Ci podesłać screen naszej korespondencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Ogłoszenia już zdjęte, a kolesia też znajdę - sprawa w toku. 

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada numer 1, jak ktoś nie podaje numeru telefonu przy ogłoszeniu to od razu powinna się zapalać czerwona lampka, w 99% to zawsze lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć głupia zasada, ja nigdy nie podaję nr tel na olx i sprzedałem mnóstwo rzeczy, tak samo jak i kupiłem od osób które nie podawały.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy głupia ? Mam od kolegi inne zdanie, napisałem że ta cecha jest powtarzalna przy lipnych ogłoszeniach, proponuję nie oceniać zbyt pochopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Dosyć głupia zasada, ja nigdy nie podaję nr tel na olx i sprzedałem mnóstwo rzeczy, tak samo jak i kupiłem od osób które nie podawały.

 

Popieram. Ja podaję telefon (w korespondencji via OLX) osobom, które są naprawdę zainteresowane zakupem. Niestety często zdarzało się, że o pierwszej w nocy dzwonili do mnie jacyś nieogarnięci ludzie z zapytaniami, czy coś im za pół ceny sprzedam, czy podrzucę do przedpokoju za darmo! Ludzie nie mają kultury w wykorzystaniu medium jakim jest telefon. Oszust podał mi telefon w korespondencji, po czym stwierdził, że już nie musi go odbierać.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale moim zdaniem podanie numeru telefonu wiąże się zawsze z możliwością fizyczną indetyfikacji sprzedającego, natomiast z kontem bankowym bywa różnie jak wiemy, zawsze unikałem ogłoszeń bez numeru telefonu i nigdy jak na razie się nie zawiodłem, zasada jest taka że oszust nigdy nie podaje numeru natomiast uczciwi tylko czasami :) tyle w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z zasady nie podaje nr telefonu aby nie odpowiadać na setki pytań, których odpowiedzi są w treści ogłoszenia oraz milionów pytań czy możliwa jest wymiana itp. itd.

 

Telefon przekazuje w wiadomości prywatnej realnie zainteresowanej zakupem osobie, a nie bajarzom co by chcieli a nie mogą lub nie mają.

 

Do tego Janusze i Madki pan da....bo im się należy...

 

Po za tym co to za problem być oszustem z telefonem na karte prepaid zarejestrowana na słupa?

Edytowane przez czarci goniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada numer 1, jak ktoś nie podaje numeru telefonu przy ogłoszeniu to od razu powinna się zapalać czerwona lampka, w 99% to zawsze lipa.

nie podaję nr telefonu bo już wystarczy, że piszą Janusze z propozycję zakupu za 50% ceny, a jakbym miał jeszcze ich przez telefon w nocy słuchać to bym zwariował.

jak ktoś jest faktycznie zainteresowany to zapyta o ten nr i uzgodnimy szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam również zostałem oszukany w ostatnim czasie, pamiętam, że oszust miał w ofertach takiego smartwatcha Samsunga, jest z Glwic (niedaleko). Prośba o kontakt priv - może to ten sam. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze proszę o wystawienie aukcji na allegro i do dodania do ceny wyjściowej prowizji z allegro i póki co jeszcze się nie na ciąłem. Jednak to zakupy do 100 zł. Powyżej tej kwoty zawsze umawiam się na odbiór osobisty. Nawet w dobie tego wirusa. W momencie gdy ktoś zaczyna się migać wtedy odpuszczam z miejsca. Szkoda że ludzie potrafią wykorzystywać obecną sytuację i zaufanie innych... Ale jak zawsze mawiam. Wszystko do wszystkich zawsze wraca.  Do tych oszustów też wróci. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.