Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
świeżak 5

Renowacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Nabyłem taki oto zegar, HAU miniaturka

Możecie mi podpowiedzieć, zamieścić fotki, rysunki jak powinna wyglądać korona? Na forum znalazłem fotkę miniaturki ale skrzynia jest inna. Czy tarcza powinna być papierowa? - można ją jakoś podczyścić?

Zegar działa, równo tyka ale z biciem jest coś nie tak. Tzn.na półgodziny bije raz natomiast na pełną godzinę bije za mało np. na 10 bimba 8 razy.Skrzynia wygląda jakby została pobejcowana i pociągnięta woskiem. A mam wrażenie że powinna być wykończona w szelaku. Możecie podrzucić kontakt do osoby która mogła by wykonać nową koronę?

post-110836-0-48043100-1586114127_thumb.jpg

post-110836-0-28277600-1586114146.jpg

post-110836-0-28076100-1586114147_thumb.jpg

post-110836-0-91641100-1586114173_thumb.jpg

post-110836-0-54958900-1586114194_thumb.jpg

post-110836-0-79095300-1586114220_thumb.png

Edytowane przez świeżak 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest oryginalna. Najlepiej nic z nie nie rób.Jak można czyścić (czasem z kiepskim skutkiem), znajdziesz na forum.


Korony były do wyboru.

post-6402-0-39929600-1586116657_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Czytałem forum i oczyszczeniu papierowej tarczy raczej nic nie było. Bo woda raczej odpada a pozostałe jak benzyna czy spirytus raczej rozmyją farbę- nadruk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Czytałem forum i oczyszczeniu papierowej tarczy raczej nic nie było. Bo woda raczej odpada a pozostałe jak benzyna czy spirytus raczej rozmyją farbę- nadruk.

Tarczy , lepiej nie ruszaj . Nie jest tragicznie , ale fakt , że mogło by być lepiej . Może kiedyś natrafisz na lepszą tarczę i wymienisz . Skrzynię wyczyścić , powoskować i będzie pięknie . Nie wiem , bo może tylko tak mi się wydaje , po tych zdjęciach , ale chyba ma lekki mazerunek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarczę zostawię jak jest.Szkoda z niszczyć.  Słoje drewna są widoczne.skrzynia jest w stanie dobrym- brak robali. Jak będę miał chwilę to ją oczyszczę i wtedy się okaże co dalej. Mam wrażenie że jedynym zachowanym fragmentem oryginalnej powłoki  jest sterczyna na brodzie, a może najbardziej zniszczonym?

post-110836-0-95830900-1586151752_thumb.jpg

post-110836-0-97009000-1586151764_thumb.jpg

post-110836-0-10444100-1586151780_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na słynnym portalu Aledrogo  znalazłem Jeszcze taką skrzynie, zegar tej samej firmy, tarcz też papierowa. Korona może być oryginałem ?

post-110836-0-75326100-1586311797_thumb.jpg

Edytowane przez świeżak 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam katalogów, ani zegara tej firmy, ale jakoś dziwnie wygląda i jakby nie gra z całością. Brakuje mi sterczynek ( tralek). Korony były różne, ale dostałeś stronę z katalogu podobnych, więc porównaj. No, ale mogę się mylić i może ona jest OK, tylko że ma braki. 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że post Taranta i zdjęcie z katalogu który zamieścił powinien rozwiać twoje wątpliwości.

Słuchaj go bo wie co mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie chciałem nikogo obrazić. Jestem dość świeży i ubogi w wiedzę o zegarach. Nie podważam waszej wiedzy ale patrzę a tu wypisz wymaluj moja skrzynia. I mętlik w głowie gotowy.

A przy okazji tarczę przetarłem gumką do ołówka. I trochę wyładniała.

post-110836-0-87001600-1586365128_thumb.jpg

Edytowane przez świeżak 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ona wypisz wymaluj jak Twoja? Kolumienki, broda, dół drzwiczek, wskazówki, wahadło. Tylko szybki identyczne ;)

post-6402-0-34991400-1586365988_thumb.jpgpost-6402-0-10964400-1586366000_thumb.jpg

Ta z All jest sporo starsza. Korona może byc fragmentem oryginalnej.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa   :(

.

Jak widać nad spostrzegawczością muszę jeszcze popracować.

Prawda .

Popatrzeć, bez pośpiechu ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa   :(

.

Jak widać nad spostrzegawczością muszę jeszcze popracować.

To twój pierwszy zegar?

Ja jak pierwszy robiłem to też w gorącej wodzie kąpany byłem ;)

Wszystkie zegary podobne były  

Każdy etap chciałem już skończyć .....

Ale nauczysz się tu cierpliwości , spokoju ...... ja się nauczyłem

Dużo czytaj , słuchaj innych co zęby zjedli na zegarach a po przemyśleniach pytaj

i zabieraj się powoli za renowację bo fajny zegar masz do nauki

Edytowane przez motoolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar drugi. Ale jako ojciec trójki dzieci i pszczelarz to czasu na siedzenie w necie mało. A cierpliwość i spokój to największe zalety ludzkie.  Pozdrawiam wszystkich i udanych świąt oraz aby wirus nas omijał.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego rejonu Polski jest kolega pszczelarzem? smile.png


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar drugi. Ale jako ojciec trójki dzieci i pszczelarz to czasu na siedzenie w necie mało. A cierpliwość i spokój to największe zalety ludzkie.  Pozdrawiam wszystkich i udanych świąt oraz aby wirus nas omijał.   

Pszczelarz :rolleyes: ,Ile masz pni?.

Ja zrobiłem dzisiaj drugi przegląd tej wiosny , pszczoły dobrze przeżyły zimę, osyp jest śladowy, matki czerwią, są już zasklepione komórki z larwami. Pszczół na wiosnę nie dokarmiałem.

U nasz wiosna dopiero się zaczyna.

 

Z okazji świąt życzę wszystkim wszystkiego dobrego a przede wszystkim dużo zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z pod Płocka woj Mazowieckie. 20 pni, osyp nieduży, pięknie czerwią ja trochę podkarmiałem. Parę pni mi spadło. Szerszenie z osami na jesieni mi rozrabiały ostro.  U nas  rzepak już idzie w kwiat. A miodek pycha aż miło gdy dzieci wcinają prosto z miodarki aż im po brodzie cieknie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...... A miodek pycha aż miło gdy dzieci wcinają prosto z miodarki aż im po brodzie cieknie. :)

 

Samo zdrowie , mniam mniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.