Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt90

Atlantic Worldmaster

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

Worldmaster - bardzo podobają mi się egzemplarze sprzed kilkudziesięciu lat, ale obawiam się zakupu takiego zegarka, ponieważ nadal jestem laikiem w temacie. czy warty wydania trochę ponad 2 tys. po negocjacji ceny jest nowy, jak ten:

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-atlantic-worldmaster-51752-41-25g

 

czy jednak lepszym rozwiązaniem będzie znalezienie pewnego, oryginalnego z poprzednich lat? Jeśli tak, to gdzie szukać i czym się kierować?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ci się podoba to bez obaw możesz go kupić. Dzisiaj to trochę zapomniana marka i niedoceniana, ale raczej niesłusznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dwie epoki...musisz sobie odpowiedzieć czego tak naprawdę szukasz, stare zegarki to trochę powrót do przeszłości, historii i sentymentu, natomiast nowe to spokój na dłuższy czas jeśli chodzi o serwis, pewnie niezawodność i takie tam. Jednak ja jestem nieobiektywny ;). Tak czy tak, życzę udanego wyboru. Daj znać jak już go dokonasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thorsten, Sławek, dzięki.

 

Dokładnie, dwie różne epoki, a ja nie jestem zdecydowany :) ten nowy model podoba mi się, chyba nie aż tak bardzo jak wybrane modele tych starych, ale z uwagi na to o czym powiedziałeś Sławek, dla mnie lepszym wyborem będzie nówka. Chyba, że w naprawdę okazyjnej cenie mógłbym kupić stary może to dziwne, może nie, ale oglądam go już kilka miesięcy, porównuję z innymi i wciąż ten u mnie wygrywa. jeżeli tylko zostanę utwierdzony, że nie będą to wyrzucone / przepłacone pieniądze, to raczej nie będę przedłużał i go kupię. najprawdopodobniej dobiorę do niego brązowy pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ty masz być zadowolony i pamiętaj że będziesz patrzył na niego kilkadziesiąt razy dziennie :). Co do vintage, to oczywiście można jeszcze trafić przyzwoite egzemplarze, tu na forumowym bazarku też się pokazują, ale faktycznie skladakow/malowanek jest mnóstwo. Wielu kolegów pyta bardziej doświadczonych kolegów o radę przed zakupem, niektórzy po ;) i zawsze dostają odpowiedzi na wątpliwości. Może następny zegarek będzie vintage ;). Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Worldmasterów tych z lat 70 - 80 moższ spotkać różne "kwiatki", dużo jest też do nich zamienników kopert stalowych, koreonek itd, wiec mozesz róznie trafić. Jesli ci zależy na zegarku w oryginalnym stanie to chyba prędzej coś znajdziesz, bo malowanek i składaków nie brakuje, co nie znaczy, że nie ma oryginałów. 

 

Tak jak koledzy radzili, zastanów sie czego na teraz potrzebujesz. Jak ci sie podoba ten nowy to zawsze kiedyś mozesz dokupić starszego Atlantica, który jest mniejszym wydatkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

zakupiłem tego Worldmastera i wymieniłem pasek na brązowy gładki.

przypadkiem odkryłe też, że posiada luminescencyjne wskazówki i indeksy godzinowe - miły bonus.

 

dzięki jeszcze raz za wszelką pomoc, jestem bardzo zadowolony z zakupu  :)

 

post-104262-0-62702700-1587307554_thumb.jpg

 

post-104262-0-65952800-1587308101_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, ważne że jesteś zadowolony ;). Następny w kolekcji musi być vintage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.