Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość marpass

Zegarmistrz we Wrocławiu.

Rekomendowane odpowiedzi

sliwa007 mam podobny problem, a osobiście z całego tego tematu nie potrafię wyłonić jednoznacznie faworyta. Miałem do czynienia osobiście z zakładem Doliński, można powiedzieć, że przeprowadzałem tam renowację dosyć starej Delbany, pamiątki po moim dziadku. Na zegarkach wtedy się nie bardzo znałem i temat mnie nie zbyt interesował (chciałem po prostu jak najlepiej zadbać o pamiątkę, która była dla mnie bardzo cenna) więc znalazłem (według opinii w internecie najlepszy zakład we Wrocławiu) Dolińskich i tam się udałem. Zrobiono mi to co trzeba zrobić też u Ciebie tzn: czyszczenie/smarowanie mechanizmu, wymiana szybki, wymiana koronki, czyszczenie tarczy (u mnie był jakiś zielony nalot). Co do obsługi oraz wykonanej pracy (na którą mam pisemną gwarancję) nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń, zegarek wyglądał pięknie i chodził bardzo dobrze, jestem bardzo zadowolony. Cena takiej usługi to 200zł.

Ostatnio poszedłem do Panów Dolińskich ze starym Zenithem, zakres prac trochę mniejszy bo tylko czyszczenie/smarowanie mechanizmu i wymiana szybki, cena trochę mnie przeraziła - 500zł, nie skorzystałem z usługi.

 

Korzystałem też z usług Pana Złocińskiego, zakład na ulicy Ładnej, też sporo dobrych opinii o nim słyszałem ale ceny bez rewelacji. Czyszczenie Atlantica z lat 70 - 120zł (tylko i wyłącznie czyszczenie/smarowanie), wymiana szybki w Seiko 5 na oryginalną 70zł, wymiana szybki (plexi) oraz wstawienie nowego tubusa i koronki do starego Glycine 100zł. Wiele razy też byłem tam z jakimiś drobnostkami za które nie pamiętam ile płaciłem ale generalnie jestem z usług bardzo zadowolony.

 

Na pierwszej stronie tego tematu jeden z kolegów napisał:

...

W każdym już razie teraz już wiem że czyszczenie, koronka plus szkiełko to MAXYMALNIE 95 zł. Reszta to wg. mnie zdzierstwo.

Taka cena bardzo by mi odpowiadała za pełen serwis zegarka tylko pytanie gdzie takie rzeczy robią?

Edytowane przez kubam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie! nie znam się wogóle na temacie a chciałbym zadbać o zegarek i ponosić:) Kurcze mam dylemat?!  za dużo kasy nie mam na tą chwilę i boję się że gdzieś wtopie i ze mnie zedrą bo się nie znam no ale cóź widzę że będę musiał gdzieś zaryzykować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat korzystam z usług jednego zegarmistrza, na Nowym Dworze przy Hali Strzegomskiej.

Czyszczenie i konserwacja zarówno starych rusków jak i nowszych szwajcarów.

Bardzo konkretny gość.

Wcześniej miałem jeden kosztowny "incydent" u Dolińskich i nigdy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwajcary obsługiwałem u Dolińskich - obsługa w salonie bardzo dobra, na jakość usługi nigdy nie mogłem narzekać, na każdą naprawę papier i gwarancja. Tanio nie jest ale mam wrażenie że jak już podejmują się roboty to tylko porządnie, i efekt jest zgodny z oczekiwaniami i ceną.

Na miejscu też spory wybór pasków i zegarków.

Minus taki, że w zasadzie zajmują się tylko produktami szwajcarskimi, do konserwacji Poliota muszę szukać kogoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy,

 

odświeżając temat polecam zakład p. Pawlickiego (SEIKO Serwis) przy ul. Skłodowskiej - Curie 9 we Wrocławiu.. Nie potrafię ocenić oferty pod względem kosztowym (np. czyszczenie radzieckiego mechanika z naciągiem manualnym to koszt 60 zł), ale otrzymujemy za to wysoką jakość usługi i obsługi.

Serwisuję tam zegarki radzieckie i rosyjskie (mam tylko jednen szwajcarski zegrek mechaniczny) z naciągiem manualnym. Ustliliśmy, że zadowalająca jest dokladnośc chodu rzędu +/- 15 sek. na dobę i zawsze udaje się tak ustawić zegarek (poljoty, slavę, mam też łucza garniturowca).

Nigdy nie zdarzyło mi się, aby koszty naprawy przekroczyły umówione, otrzymujemy jasną informację przed naprawą, co i za ile trzeba zrobić. Tytułem rekomendacji mogę napisać, że naprawiałem tam pamiątkową delbanę z lat 60-tych (nie chodziła, brakowalo sekundnika i jak się okazało osi sekundnika), której naprawy nie podjął się zakład p. Dolińskich (nie naprawiają, ponieważ i tak potem zegarek nie chodzi dokładnie). Udałem sie zatem na ul. Skłodowskiej i tam zegarek otrzymał "drugie życie" - oprócz czyszczenia i regulacji (chodzi w granicach tolernacji) została dorobiona uszkodzona oś sekundnika i dodana wskazówka sekundnika (nie przypadkowa, lecz taka, jak powinna być w delbanie z tego okresu - z czerwonym grotem).  Zakład ten zajmuje sie również zegarami ściennymi i stojącymi, mają duży wybór pasków i bransolet (w różnych cenach).

Jestem zadowlony z jakości i czasu wykonania usług. Uważam, że pracują tam ludzie znający się na zegarmistrzostwie, można też podyskutować o mechanizmach, zegarach, zegarkach i nie tylko.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzisiaj byłem w zakładzie Dolińskich... i niestety zostałem odprawiony z kwitkiem. Jakkolwiek w miły i kulturalny sposób, to jednak z kwitkiem. Miałem nadzieję że zegarmistrzowie szkolący się w szwajcarii będą odpowiednimi ludźmi do zajęcia się tym zegarkiem:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/93966-omega-art-deco-lata-1923-29/

Niemniej stwierdzono że jest to w zasadzie zabytek muzealny, bardzo mocno zużyty (bez zaglądania do mechanizmu...) i ogólnie oni się nie podejmują bo się nie opłaca, mają za dużo pracy przy innych, ten zbyt czasochłonny i nie ma pewności czy znajdą się części bo już nie są produkowane. Generalnie chciałem tylko czyszczenia koperty, dopasowania szkiełka i smarowania/czyszczenia mechanizmu. Niestety, zbyt starych zegarków nie przyjmują! Szkoda, bo w sumie biorąc pod uwagę że jest to zegarek o bardzo dużej dla mnie wartości sentymentalnej, byłem gotów na to by sprawić że będzie to impreza 'opłacalna'. 

 

W każdym razie, byłbym wdzięczny gdyby ktoś skierował mnie do fachowca który w sposób kompetentny zajmie się w/w. W zasadzie to po lekturze tematu, zastanawiam się czy nie szukać poza Wrocławiem. Czy też może trochę przesadzam?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mrporpoise ja oddałem swojego Atlantica do zakładu przy hali strzegomskiej, ale jeszcze nie odebrałem więc nie bardzo mogę się wypowiedziedzieć, pierwsze wrażenie dobre:)khze.jpgpuwx.jpgm66l.jpg

Edytowane przez sliwa007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja za to mogę polecić pana w Astrze na ulicy Horbaczewskiego.

Zakład ten polecił mi użytkownik sthool, za co jestem mega wdzięczny, bo nie dość że zegarmistrz konkretny solidny to w dodatku tani(miałem coś tam do zrobienia z osią balansu, chodziłem po zegarmajstrach w mojej okolicy to słyszałem między 80-100zł, co mniej więcej było równowartością samego zegarka, a w astrze za naprawę zapłaciłem 40zł).

Niestety nie zajmują się tam upiększaniem czasmomierzy(np nie polerują szkiełek, a szkoda), ale  z wszelkiego rodzajami napraw można się tam śmiało wybrać.

 

PS. nie wiem jak z wyborem pasków, obawiam się, że może być ciężko, przy okazji zweryfikuję i dam znać:)

 

pozdrawiam

Fish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem oddać moją Certinę DS-1, ETA 2824, na czyszczenie i smarowanie, cena u p. Dolińskich, po zapytaniu 400zł, nie za dużo trochę ?

 

Myślałem jeszcze o Ładnej albo u zegarmistrza naprzeciwko Pasażu Grunwaldzkiego (tam gdzie serwis Seiko), jednak o obu znalazłem zarówno pozytywne jak i negatywne opinie.

Edytowane przez Sel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

O każdym zegarkmistrzu znajdziesz plusy i minusy.

Co do ceny za DS-1 to faktycznie soporo jak za tylko czyszczenie i smarowanie werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zakładu na Ładnej to do tej pory miałem same dobre opinie, ceny bez rewelacji ale usługi były wykonane dobrze. 27 września (piątek) zostawiłem tam zegarek w celu zdiagnozowania drobnej usterki, diagnoza miała zapaść tego samego dnia lub najpóźniej w poniedziałek 30.09. Do tej pory cisza, byłem w środę (02 października) około godziny 16 zakład zamknięty, byłem w piątek przed godziną 11 zakład znów zamknięty, telefon cały czas zajęty. Podjadę tam w przyszły poniedziałek ale już tylko w celu odebrania zegarka, tzn mam taką nadzieję bo nie zdziwię się jak znów pocałuję klamkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z DS-1 jak opisywany wcześniej. Chciałbym wypolerować kopertę (ma obicie i troszkę rysek) oraz usunąć, o ile to możliwe, płytkie przetarcie na szafirze. Możecie pomóc gdzie to wykonać i określić ile to powinno kosztować? Nie chciałbym przepłacać, a z zegarmistrzami nie miałem do czynienia.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalk now Free

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, odebrałem już zegarek Atlantic wordmaster zdjęcia zamieszczone wcześniej, i mogę polecić zakład przy hali strzegomskiej, nie wiem czy dużo zapłaciłem czy mało ale za

 

-wałek

-koronkę

-szkło

-nowy skórzany pasek

-smarowanie

-czyszczenie

 

Zapłaciłem 270 zł.

 

jeżeli chcecie mogę zamieścić zdjęcia jak teraz wygląda:) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, odebrałem już zegarek Atlantic wordmaster zdjęcia zamieszczone wcześniej, i mogę polecić zakład przy hali strzegomskiej, nie wiem czy dużo zapłaciłem czy mało ale za

 

-wałek

-koronkę

-szkło

-nowy skórzany pasek

-smarowanie

-czyszczenie

 

Zapłaciłem 270 zł.

Wydaje mi się, że to normalna cena. Za dokładnie taką samą usługę w Delbanie Recordmaster u Dolińskich zapłaciłem 200zł (bez paska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei absolutnie nie polecam pani z punktu w Biedronce na Popowickiej. W starym Poljocie wartym 50 zł nawymieniała części za ponad 100 zł czego wcześniej nie uzgodniła, chociaż obiecywała. A miało być samo czyszczenie bo zegarek wpadł do wody. Odebrałem bo już nie chciałem się wykłócać o takie pieniądze. Podejście po prostu niepoważne i aroganckie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, polecam zegarmistrza w Salonie YES w Galerii Dominikańskiej (poziom -1)

pracuje od Poniedziałku do Piątku 15:00-19:30

 

zajmuje się od prostych czynności do bardzo skomplikowanych :)

 

ma swoją stronkę na której zamieszcza ew. prace http://www.blog.zegarki.wroclaw.pl

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Pan Andrzej Piasecki (salon YES galeria Dominikańska we Wrocławiu) to znany i dobry zegarmistrz, pełen profesjonalizm w podejściu do problemu i oczekiwań klienta mogę z czystym sumieniem i całą odpowiedzialnością polecić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem o  Andrzeju z  Dominikańskiej w salonie YES-a  tylko nie wiem czy podjąłby się naprawy ATLANTICA - ktoś zna fachowca od ATLANTICÓW we WRO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo Pan Andrzej Piasecki spokojnie podejmie się naprawy takiego zegarka , ponieważ specjalizuje się w szwajcarach i lubi trudne zadania! Najlepiej to zadzwonić i się umówić lub po prostu pojechać do Wrocławia. kontakt jest dostępny na stronie www.zegarki-wrocław.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie to szukam dobrego zakładu we Wrocławiu, do tej pory korzystałem tylko na Ładnej, ale mam kilka zegarków na przegląd i czyszczenie do oddania, i zaczynam się rozglądać za czymś tanszym

 

Witam,

 

Temat ciągnie się już kilka lat i w zasadzie bez konkluzji. Moje doswiadczenia z pl. Uniwersyteckim opisalem - zostalem potraktowany podle przez jakiegos impertynenta. Dwa wpisy wyzej 'Josh' opisuje ten zaklad jako slynny ... to lipa i tyle.

 

Sprawdzilem tez pl. Legionow - bez rewelacji - 100 zl za czyszczenie i nieskuteczna probe regulacji. Wiadomo, jak gosc zobaczyl unikalny zloty zegarek to przelaczyl mu sie taryfikator jak w taksowce na noce i swieta - 3x ;)

 

niestety to prawda, im zegarek ciekawszy, bardziej unikatowy to cena rośnie, sam się o tym dobitnie przekonałem

 

a ktoś jeszcze ma jakieś opinie o zakładzie z pl. uniwersyteckiego ?

 

sliwa007 mam podobny problem, a osobiście z całego tego tematu nie potrafię wyłonić jednoznacznie faworyta. Miałem do czynienia osobiście z zakładem Doliński, można powiedzieć, że przeprowadzałem tam renowację dosyć starej Delbany, pamiątki po moim dziadku. Na zegarkach wtedy się nie bardzo znałem i temat mnie nie zbyt interesował (chciałem po prostu jak najlepiej zadbać o pamiątkę, która była dla mnie bardzo cenna) więc znalazłem (według opinii w internecie najlepszy zakład we Wrocławiu) Dolińskich i tam się udałem. Zrobiono mi to co trzeba zrobić też u Ciebie tzn: czyszczenie/smarowanie mechanizmu, wymiana szybki, wymiana koronki, czyszczenie tarczy (u mnie był jakiś zielony nalot). Co do obsługi oraz wykonanej pracy (na którą mam pisemną gwarancję) nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń, zegarek wyglądał pięknie i chodził bardzo dobrze, jestem bardzo zadowolony. Cena takiej usługi to 200zł.
Ostatnio poszedłem do Panów Dolińskich ze starym Zenithem, zakres prac trochę mniejszy bo tylko czyszczenie/smarowanie mechanizmu i wymiana szybki, cena trochę mnie przeraziła - 500zł, nie skorzystałem z usługi.

Korzystałem też z usług Pana Złocińskiego, zakład na ulicy Ładnej, też sporo dobrych opinii o nim słyszałem ale ceny bez rewelacji.

wg mnie zakład na Ładnej jest fachowo w porządku, robią dobrze, i w miarę szybko - kilka dni, ale niestety nie jest to tani zakład, czyszczenie mechanizmu to 50 nawet do 100zł (50 za klasyczne mechanizmy z wostoka, rakiety ect, 100zl zaplacilem za konserwacje poliota z budzikiem - bo dwa mechanizmy, i 100zl za malutką damską Helma - i to mnie zabiło)

 

a zakład Dolińskich jest gdzie dokładnie ?

Coz nie mieszkam juz we Wroclawiu ale podczas ostatniej wizyty w Polsce poszedlem odwiedzic zegarmistrza na przeciwko Galeri Grunwaldzkiej (kiedys bazarku), widzialem tam rowniez zlecenia sznownego kolegi Taranta:), ja osobiscie mam bardzo dobra opinie i duzy sentyment do tego zakladu - naprawiono mi tam balans (wylamany) w Eternie cal.839 z 1942 r - do tej pory zero problemow, czyszczono doxe mojej zony i atlantyka - nigdy nie bylo problemu

czy ten zakład jeszcze istnieje ? możesz podać adres? bo już troche zmienił się tam układ budynków po tym bazarku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się na temat tego ostatniego.Istnieje w tym samym miejscu. Tam gdzie był bazarek jest lekko zdziczały parking. Być może dostaniesz nawet jakiś rabat. Dlaczego - zobaczysz jak wpiszesz swój nick w wyszukiwarce :D

I nie mogę po raz kolejny nie zdziwić się. Za ile do jasnej Anielki chcielibyście mieć "zrobione" zegarki (tu mam na myśli ten przedział 50 - 100 zł) ? Ruski za pięć, szwajcarski za dziesięć złotych od sztuki ? A kolejne za złotówkę i dwa złote ???


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko dzięki,

nie dokońca wiedziałem co miałeś na myśli mówiąc o moim nicku - już podejrzewałem że się nabijasz

pracują na pl grunwaldkim tylko z drugiej strony, i znałem ten bazarek, a ten parking już nie jest zdziczału, tylko 24h strzeżony :)

dzięki za adres, to po drodze na Ładną to następnym razem zajdę tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.