Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość marpass

Zegarmistrz we Wrocławiu.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marpass

Witam szukam dobrego zegarmistrza we wrocławiu Zegarek Atlantic. Pozdrawiam marpass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bodiniusz

No szkoda, że nie pomogłeś... oba linki prowadzą do jednego wątku. A w nim jest niewiele.

 

Przydałoby się trochę informacji o zegarmistrzach we Wrocławiu. Sam bym poczytał.

 

Ja oddałem trochę w ciemno zegarek na Przodowników oraz inny na plac PKWN. Odnoszę wrażenie, że na Przodowników jest nieco taniej, ale pewniejszy wydaje mi się gość na PKWN. I chyba jest nieco tańszy niż na Uniwersyteckim (ale też czynny jedynie do 17 i też trudno zaparkować).

 

Chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej o zegarmistrzach:

- do szwajcarskich zegarków

- do zegarów (podłogowych, ściennych).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

warto sprawdzić:

na pl. Legionów

i kiedyś jeszcze coś było na Powstanców śląskich

w blokach a teraz to nie wiem

:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No szkoda, że nie pomogłeś... oba linki prowadzą do jednego wątku. A w nim jest niewiele.

 

Głównie to chodziło mi o to że wątki o tytule "zegarmistrz we wrocławiu" pojawiały się już i pytania dotyczące tego oraz wszelkie informacje mogłyby się pojawiać w jednym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bodiniusz

To racja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na ul. Więckowskiego (lub następna równoległa do niej-nie pamiętam dokładnie). Sam korzystałem i jestem zadowolony. Przy moim atlantiku cena była o 50% niższa iż np. u tego naprzeciw DT Kameleon. Naprawiałem również tam Wittnauera - było O.K.


avid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bodiniusz

W Trójkącie? To nie strach chodzić tam z takimi zegarkami? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa - ja korzystałem z usług wielu wrocławskich zegarmistrzów - teraz sam zajmuje się swoimi zegarkami:). Największą cenę za czyszczenie zegarka usłyszałem na słynnej uniwersyteckiej 2 lata temu za Glashutte Spezimatic 150 zł - przyznaje trudny mechanizm - Drugi raz nie podjął bym się w warunkach domowych czyszczenia bo nie było to doświadczenie "odprężające":) (efekt jest jednak niezły bo działa od 2 lat z odchyłką ok +7s na dobę)

 

Reasumując wielu wrocławskich zegarmistrzów to pasjonaci do Seiko mogę polecić na Szczytnickiej naprzeciwko pasażu grunwaldzkiego

- zakład posiada także części do radzieckich i szwajcarskich - dostałem tam oryginalną koronkę do poljot de luxe automatic :D), mają też naprawdę niezłe paski do zegarków polskiej produkcji.

Jeśli chodzi o zegarki szwajcarskie zegarmistrz na ul. Ładnej ( jakieś 30 m od skrzyżowania ze Szczytnicką) zleciłem tam czyszczenie atlantica + wymiana sprężyny, czyszczenie radzieckiego automatica i jeszcze uszczelnienie atlantica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adrianperek -> czym zasłynął ten zegarmistrz na Uniwersyteckiej? Dzwoniłem tam wczoraj i za renowację koperty usłyszałem 150zł.

 

Zależy mi na zegarmistrzu, który pracuję w soboty, bądź w późnych godzinach wieczornych w tygodniu /18-20/. Nie muszę chyba mówić, żeby był dobry..;-)

 

Możesz/możecie coś polecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem kilkakrotnie z usług Pana Geselle na Ul. Skargi tuż przy dworcu głównym. Powinno być czynne w sobotę bo jest to równocześnie sklep jubilerski.

 

Kiedyś u Pana Dolińskiego zapłaciłem 150 zł za czyszczenie Doxy plus wymiana plexi koronki. To był pierwszy zegarek jaki naprawiałem, i ostatni w tym zakładzie. Każdy płaci frycowe.

 

Przy odbiorze zegarka powiedzieli mi ze wszystko gra jakkolwiek przy nakręcaniu będzie mi koronka źle odbijać czy pstrykać na koniec czy coś (nie pamietam dokładnie nie jestem zegarmistrzem), bo akurat tej cześci nie mieli, ale zebym sie nie przejmował bo zegarek bedzie dobrze chodził.

 

I chodzi dobrze nie wiem czy pstryka czy nie przy nakręcaniu bo nie mam porównania. Ale za 150 zł to mogli jednak mieć tę cześć albo zaproponować mi jej zamontowanie w późniejszym terminie.

 

W każdym już razie teraz już wiem że czyszczenie, koronka plus szkiełko to MAXYMALNIE 95 zł. Reszta to wg. mnie zdzierstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bali_82
W Trójkącie? To nie strach chodzić tam z takimi zegarkami? :-)

 

Mieszkam na Trójkącie :twisted:

I wcale nie jest tak źle!

A co do zegarmistrzów to wiem kogo mogę nie polecić: zakład na Pułaskiego - między Kościuszki a Dąbrowskiego - typowy bateryjkarz... Ile mnie nerwów kosztowała "naprawa" zegarka to aż strach...

Za to mogę polecić pana na ulicy Grabiszyńskiej - zakład po schodach - po prawej stronie od miasta - ok 200m przed wiaduktem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację bali_82. Ja na Grabiszyńskiej również naprawiałem - było O.K.


avid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na Szczytnickiej naprzeciwko pasażu grunwaldzkiego

- zakład posiada także części do radzieckich i szwajcarskich - dostałem tam oryginalną koronkę do poljot de luxe automatic :)), mają też naprawdę niezłe paski do zegarków polskiej produkcji.

Jeśli chodzi o zegarki szwajcarskie zegarmistrz na ul. Ładnej ( jakieś 30 m od skrzyżowania ze Szczytnicką) zleciłem tam czyszczenie atlantica + wymiana sprężyny, czyszczenie radzieckiego automatica i jeszcze uszczelnienie atlantica.

 

Ale za renowację koperty 150............ceny się równają wzwyż :cry:


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wspominalem zaklad na przeciwko pasazu grunwaldzkiego, i nie wiem czy jeszcze aktualne ale na kocich lbach kolo szajnochy malutki zakladzik:)

 

pozdr

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak juz wspominalem zaklad na przeciwko pasazu grunwaldzkiego

Tak, to ten zakład. Od lat zanosiłem tam zegarki "marki quartz" do wymiany baterii i pasków, szef był ponury i mało rozmowny. Kiedy poszedłem z pierwszym mechanikiem i zacząłem rozmawiać o zegarach - otworzył się całkiem inny człowiek... Wyszedłem po godzinie, obejrzawszy jeszcze kolekcję wazoników i bursztynów z inkluzjami...

Ale ceny jak widać wzrosły, nie dziwota, na ścianach wisiały zegary, które do naprawy przywożą Niemcy...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bali_82
Jak juz wspominalem zaklad na przeciwko pasazu grunwaldzkiego

 

A ja wręcz przeciwnie do postu powyżej. Zniechęciła mnie cena. Za wymianę w Wostoku szkiełka usłyszałem 15 zł. Ale możliwe że trafiłem na jakiś "pochmurny dzień" Mimo wszystko bardzo szybko opuściłem zakład :)

Teraz mam swojego "prywatnego" zegarmistrza. Pan z 40-letnim doświadczeniem, już na emeryturze. Mogę godzinami u niego przesiadywać i słuchać o zegarkach No i na każde pytanie znajdę odpowiedz. Swego czasu pan Tadeusz pracował w Doxie pod Arkadami [tak, tak - był tam autoryzowany serwis]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak juz wspominalem zaklad na przeciwko pasazu grunwaldzkiego

 

A ja wręcz przeciwnie do postu powyżej. Zniechęciła mnie cena. Za wymianę w Wostoku szkiełka usłyszałem 15 zł. Ale możliwe że trafiłem na jakiś "pochmurny dzień" Mimo wszystko bardzo szybko opuściłem zakład :)

...

 

Coz ja z uslug tego zakladu korzystalem jakies 3 lata temu, niebylo moze najtaniej ale bylo solidnie i pewnie ale moglo sie wiele rzeczy pozmieniac,

 

pozdrawiam

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z żalem nie mogę polecić zakładu przy pasażu grunwaldzkim, prosta wymiana wskazówek z Seiko Monsterze - założone nierówno - sekundowa zahaczała o minutową, w środku jakiś paproch latał po indeksach

 

zły, bo nie chciałem już tam wracać, zaniosłem do zakładu Dolińskiego i mam zrobiony zegarek OK 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o fachowość, mogę polecić pana na z grabiszyńskiej.. kilka zegarków tam wizytowałem za każdym razem było ok,

 

niestety tanio ostatnio nie jest.. za czyszczenie Wostoka 45zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
zaniosłem do zakładu Dolińskiego i mam zrobiony zegarek OK

 

jakie tam ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie tam ceny ?

 

drogo..

za pochromowanie i czyszczenie doxy zawołali 300zł i miesiąc oczekiwania :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość solo501
jakie tam ceny ?

Doliński nie jest najtańszy, ale jakość usług jest na wysokim poziomie. Po prostu są dobrzy. W dodatku Panowie są bardzo sympatyczni i można na luzie z nimi porozmawiać. :wink:

Wolę już zapłacić te nawet czasem kilkadziesiąt PLN więcej, ale mieć spokojny sen i pewność, że naprawią i nie będą rzucać zegarkiem po blacie.

 

P.S Ciekawostka: to jedyny zakład we Wrocławiu posiadający certyfikat na naprawę zegarków szwajcarskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilkadziesiąt złotych więcej? W moim przypadku było to raczej kilkaset.

 

Owszem obsługa jest na prawdę ok, certyfikaty mają, zegarkami nie rzucają. Niemniej ceny za tego typu atrakcje nie są wygórowane. Wiem, że o dobrego zegarmistrza nieraz ciężko - naszukać się trzeba. Można też zapłacić i mieć głowę wolną. Kto co lubi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.