Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość marpass

Zegarmistrz we Wrocławiu.

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopie trochę temat.

 

Zegarmistrz "SEIKO" na Curie-Skłodowskiej. Moja pierwsza wizyta tam. Na stole dużo zegarków w różnym stanie "rozkładu". Wymiana baterii w dwóch Certinach 70 PLN. 40 za DS Podium, a 30 za Caimano Lady.

 

Testu szczelności po wymianie nie było, wymiany uszczelki nie było, oba dekle wciskane przy użyciu palców zegarmistrza, więc nawet praska się nudziła :D Paragonu brak.

Na koniec z ciekawości zapytałem o przegląd werku manufakturowego IW80110 czy coaxiala 8500. Pan zegarmistrz powiedział "Nie ma problemu, proszę przynieść". Na pytanie o jego dostęp do części do coaxiala i uwagę o ograniczaniu dostępności do nich przez Swatch Grupę, Pan zegarmistrz powiedział "Ma się tych uczniów w różnych częściach świata. Będzie potrzeba to przyślą". Mnie nie przekonał do siebie.  :)

 

P.S. Nie oceniam kosztów usługi, tylko ogólną jakość prac i mój odbiór tego zakładu jak i rzeczonego zegarmistrza.

 

Złociński niestety miał zamknięte w sobotę...

Edytowane przez alleck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miała bym polecić zegarmistrza we Wrocławiu to znajduje się zakład na ul. Legionów 4A. Pollabo - Style Time, Na drzwiach pisze laboratorium gemmologiczne.

Firma nie tylko zajmuje się zegarkami, zaniosłam do nich starą biżuterię to mi ją odnowili ładnie :)
 

Edytowane przez markaretka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z naprawą zegarków we Wrocławiu:

1. zakład w sklepie jubilerskim w galerii dominikańskiej - oddałem do konserwacji automat ML Pontos, kosztowało 350 zł, po kilku dniach po odebraniu zegarek przestał chodzić. Poszedłem z reklamacją i okazało się, że zegarmistrz, który robił ten zegarek zastępował właściciela podczas urlopu (może to jest nauka, żeby nie oddawać zegarków do naprawy w okresie wakacyjnym? :) ), poprawka w ramach gwarancji rozwiązała problem, zegarek chodzi 2 lata bez zastrzeżen.

2. zakład w centrum handlowym Arena przy Komandorskiej (w wewnętrznej alejce) - naprawa i konserwacja przedwojennego wiszącego Kienzle, 500 zł, zegar chodzi ponad rok bez zastrzeżeń. Podobno niektóre części zegara wymagały regeneracji. W ramach usługi zegarmistrz proponował pomoc przy zawieszeniu zegara. Nie było to potrzebne, ale miły akcent.

3. zakład przy Curie Skłodowskiej 9, ten z napisem "SEIKO" vis'a'vis galerii dominikańskiej - naprawa i konserwacja automatycznego seiko, nie pamiętam ceny ale była "normalna" (chyba ok. 300 zł z częściami), zegarkowi pomogło;

4. w tym samym zakładzie naprawa i konserwacja starej mechanicznej damskiej doxy - kosztowało około 400 zł, w tym była wymiana części. Zegarek chodzi. 

Jeszcze wymieniałem baterie w 2 zegarkach żony, w zakładzie "Doliński" na placu Kościuszki, cena 40 zł za sztukę, zegarki działają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.


Czy ktoś z Was testował serwisy ZIBI we Wrocławiu? Muszę oddać gshocka na gwarancyjną naprawę i nie wiem czy mogę zaufać wrocławskim salonom czy lepiej słać do centrali. Przy okazji - czy w tych salonach wymienią mi też baterie w dwóch Lorusach? Choć w sumie bardziej chodzi mi o to czy mogę im zaufać, że dostanę zegarki nieporysowane od spodu jak mi się już niestety u kiepskiego fachowca we Wrocławiu zdarzyło. 


Poniżej serwisy, które widnieją na stronie oficjalnej ZIBI:


CHRONO JANEBA TIME SP.Z.O.O


GALERIA SKY TOWER


ul. Powstańców Śl. 95


53-332 Wrocław


oraz


ZAKŁAD ZEGARMISTRZOWSKI - Janusz Złociński


ul. Ładna 7


50-353 Wrocław


 


Pozdrawiam


Bartek


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbiję temat z poleceniem serwisu pana Grzegorza Sławińskiego przy Jedności Narodowej 176. Miejsce z wyglądu niepozorne, sprawia wrażenie zwykłego bateryjkarza, ale jest to bardzo dobrej klasy fachowiec. Odebrałem właśnie kolejny zegarek z naprawy, porządna robota, uczciwa cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z różnych tematów ten wydaje się najbardziej "żywy" a może komuś pomogę, jeśli ma wątpliwości.

 

Sprawa wygląda tak, że tydzień temu zakupiłem w Time Trendzie (Zibi) - Seiko SPB227J1 , odbierałem w salonie - celowo, aby od razu wyregulowali mi bransoletę. 3 lata temu jak kupowałem SRPB41J1 nie było z tym najmniejszego problemu.
Tym razem jednak Pani stwierdziła, że ma problem z tulejkami (czytałem o tym, wiem, że potrafią być problematyczne) - a że zegarek troszkę kosztuje, to nie chciała ryzykować porysowania bransolety. Rozumiem, spoko. Od razu zaproponowała, że sama dostarczy go do ich desygnowanego serwisu - który robi dla nich Złociński, jak później doczytałem - i na drugi dzień będzie do odbioru. No ok, fajno, profesjonalnie, propsy dla Pani, że nie próbuje ponad swoje umiejętności.

Wiedziony ciekawością, sprawdziłem sobie opinie o tym zakładzie z Wrocławia na Ładnej i.. Troszkę się wystraszyłem, bo mają opinie mieszane - od zachwytów nad kunsztem, po kilka negatywnych odnośnie właśnie wymian bransolet, gdzie opisywano przypadki, gdzie zwyczajnie zegarek leci z nadgarstka...
Ale mówię dobra, zobaczymy. Przy odbiorze wszystko wydawało się być w porządku - ani ryski, piny na miejscu. Natomiast już po godzinie noszenia patrzę - i jeden z pinów się wysuwa, jest luźny... No ewidentnie brakuje tulejki... Patrzę jeszcze do woreczka gdzie zdjęte ogniwa w liczbie 2 - 2 piny są, ale tulejka tylko jedna... Tak więc... Być może jest to świetny specjalista do starszego typu zegarków, natomiast jeśli chodzi o nowe technologie... Zalecam daleko idącą ostrożność.

Edytowane przez Mr_Maku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę odkopie temat. 

Poszukiwany w dalszym ciągu zegarmistrz we Wrocławiu.

Jakieś sprawdzone miejsca?

Zależy mi bardziej na starych czeladnikach z wiedzą niż salonach "wyślemy do serwisu"

Sporo czytałem o Panu Grzegorzu Sławińskim  KLIK

 

Z mojej strony mieszane uczucia z Zegarmistrza na Hallera 3 przy lombardzie (wymiana baterii w Lorusie) , głęboki PRL , nieprzyjemny typ,

Dziękuję i pozdrawiam

Michał 

Edytowane przez michsla1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Piasecki, salon Yes w Galerii Dominikanskiej na - 1. Bywa popołudniami. Podjął się serwisu werku manufakturowego którego nikt się nie chciał podjąć (wszyscy chcieli wysyłać zegarek do producenta). Serwis zrobiony, zegarek działa. Cena akceptowalna. Więc możesz tam spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś się zmieniło w temacie? Chciałbym oddać do przeglądu dwa Metrony, z czego jeden pierwotny. Myślałem o Szczytnickiej, ale może warto udać się w inne miejsce?

A może jest ktoś godzien zaufania bliżej Legnicy/Bolesławca?

Edytowane przez dawdzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam zegarmistrza, który naprawi automatyczny mechanizm w chińskiej marina militare. Mechanizm się zatrzymuje, gdy nie jest noszony, pomimo dokręcania koronką. Ma też pęknięte szkło na deklu. Fajnie by było gdyby też udało się wymienić. Mogę wysłać zegarek, więc lokalizacja w Polsce dowolna. Oczywiście miło by było usłyszeć wycenę 🙂


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2023 o 09:04, bobwoj napisał(-a):

Panowie szukam zegarmistrza, który naprawi automatyczny mechanizm w chińskiej marina militare. Mechanizm się zatrzymuje, gdy nie jest noszony, pomimo dokręcania koronką. Ma też pęknięte szkło na deklu. Fajnie by było gdyby też udało się wymienić. Mogę wysłać zegarek, więc lokalizacja w Polsce dowolna. Oczywiście miło by było usłyszeć wycenę 🙂

Ja wszystkie moje zegarki naprawiam u zegarmistrza Artura Szwarczyńskiego, który ma swój zakład na ul. Świeradowskiej we Wrocławiu w Centrum Handlowym Gaj (nie mylić z Ferio Gaj). Uratował mi wiele zegarków mechanicznych i wiele przywrócił do życia. Ceny nie są niskie ale solidna robota. 

Naprawia też zegary, nie tylko zegarki. 

Także możesz spróbować. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić zegarmistrza z okolic Trójmiasta, będę tam pod koniec miesiąca, więc połączyłbym przyjemne z pożytecznym. 


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Trójmiasto to polecam Norberta Żukowskiego w Gdańsku Oliwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marek Zegarek Marek napisał(-a):

Panowie, odświeżę temat. Czy coś się zmieniło w kwestii dobrego fachowca zegarmistrza we Wrocławiu ? Możecie kogoś polecić ? 

Zobacz mój wpis powyżej z 16 listopada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2023 o 21:56, Hecke napisał(-a):

Zobacz mój wpis powyżej z 16 listopada. 

Dziękuję. Masz telefon do tego Pana ? Mam parę kilometrów do Wrocławia, żeby tylko zapytać, to bez sensu jazda. 

 

W dniu 22.11.2023 o 21:56, Hecke napisał(-a):

Zobacz mój wpis powyżej z 16 listopada. 

 

Edytowane przez Marek Zegarek Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2023 o 15:06, Marek Zegarek Marek napisał(-a):

Dziękuję. Masz telefon do tego Pana ? Mam parę kilometrów do Wrocławia, żeby tylko zapytać, to bez sensu jazda. 

 

 

Cześć, przepraszam za długie oczekiwanie ale chciałem potwierdzić, że mogę przekazać numer telefonu. Kontakt prześle na maila. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.