Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie że jestem trochę nie na miejscu, powinienem wpisać ten post w subforum, ale Pan Server nie pozwolił nie podając powodu. Jestem tu nowy i nie wiem, jak mam z nim rozmawiać, więc póki co spróbuję tutaj. A pytanie mam takie: Przybłąkał mi się BADUF, Trochę zdezelowany i zdekompletowany, za to tanio. Problem zaczął się z identyfikacją: Co prawda logo ma tarczy i plecach jest jednoznaczne, wahadło tym bardziej, jednak według Terwillingera do tego wahadła należy płyta 1019, moja ze względu na wybite logo bardziej przypomina 1015, do tego obydwa mechanizmy mają być wyposażone w „Lantern Pinions” i wahadło 3-kulkowe lub dysk, a moje jest 5-kulkowe (podobno rzadkie i wg. Terwillingera „Not Well Designed”, a może te kulki na dole i u góry się nie liczą?) i solidne frezowane zębniki. Nie byłby to problem, tylko mechanizm 1019 wymaga włosa 0,114mm a 1019 włosa 0,089mm, który wybrać? Zegar dostałem bez włosa i okuć, w tej chwili wahadło wisi na ścinku puszki od piwa o szerokości ok. 1mm – w trzecim podejściu szerokość wyszła i zegar chodzi, nazwijmy to, wiarygodnie ;-) Najchętniej wysłałbym ten pasek aluminium do firmy Horolovar i zamówił włos „Taki jak ten tylko skompensowany...” Ma ktoś już doświadczenie z tym modelem i wie, jaki włos zainstalować? Z góry dziękuję!

 

 

post-112415-0-83241800-1586271318_thumb.jpg

post-112415-0-30174100-1586271337_thumb.jpg

post-112415-0-67056600-1586271358_thumb.jpg

post-112415-0-11639300-1586271369_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne producent nie dysponował książką Terwilligera i nie wiedział co do czego ma pasować i co jest rzadkie. Wahadło jest w porządku. Co do włosa do tego werku wypowiedzą się lepsi w temacie.

post-6402-0-83299300-1586272830_thumb.jpg


Na razie poczytaj tu:

https://mb.nawcc.org/threads/badische-uhrenfabrik-400-day-clock.87578/


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję szybką odpowiedź i link: Dokładnie mój zegar - z wyjątkiem grawury. Skorzystam z tamteiszego zalecenia i zamówię 0.089mm/0.0035", dam znać, co z tego wyszło - nie mam sprężyn "na składzie" więc muszę zamówić, a 0,114mm to dla mnie nietypowy wymiar i pewnie spędziłaby żywot w szufladzie. Napęd w tej chwili jest sprawny, ale bęben już był u dentysty i nosi wlutowaną protezę kilku zębów, więc jeśli go otworzę to z duszą na zamieniu, chyba tylko w razie konieczności, a póki co niech chodzi... BTW, o "rzadkości" tego wahadła przeczytałem w ofercie na eBay, być może chwyt reklamowy? A producent wyraźnie nie trzymał się opisów Terwillingera, nie on jeden: Mam też powojennego "Midgeta" Hallera, którego mechanizm powinien należeć do"Miniature" a włos miał być znacznie dłuższy i meć inny wymiar. Pozdrowienia, Krzych

Edytowane przez Auslander_Krzych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz , co i jak wyjdzie .... no i tak ogólnie mówiąc , można się na forum dużo dowiedzieć , a i podzielić spostrzeżeniami , wiedzą , itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarły od Passamore-a sprężyny i książka, muszę zaznaczyć, że znacznie dokładniej opisał ten model (m.in. "Very view 400 day clocks have lantern pinions" i podał grubość i różne długości włosa do wahadła tarczowego i kulkowego). Może jutro dojdę do zamontowania prawidłowego włosa w moim zegarze, napiszę jak poszło :-) Pozdrowienia, Krzych


BTW, czy istnieje możliwość przesunięcia tago wątku do roczniaków, gdzie właściwie należy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale napisz co zrobiłeś, że masz dostęp do subforum? Ja prosiłem Admina o umożliwienie tego początkującym (poniżej 50 postów) użytkownikom od kilku lat i nic :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skieruj prośbę do Zarządu, ten wyda decyzję to Admin ;) zrobi w 3minuty.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kto wymyslil ten glupi przepis ze dopiero po 50 postach mozna pisac w dziale o roczniakach chyba nie lubi bardzo roczniakow.

No jest jeszcze druga opcja-moze uwaza ze pisac w tym dziale ta zaszczyt :D :D bo to elita :P :P :P

 

Nie wiem od kiedy ta bzdura obowiazuje ale nie pamietam na poczatku swojej przygody na forum o takim przepisie,pokazywalem zegary i pisalem bez problemu zaraz po rejestracji.

Ja interesuje sie tylko roczniakami i teraz jakbym zaczynal to napisalbym 50 durnych postow w innych tematach i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kto wymyslil ten glupi przepis ze dopiero po 50 postach mozna pisac w dziale o roczniakach chyba nie lubi bardzo roczniakow.

No jest jeszcze druga opcja-moze uwaza ze pisac w tym dziale ta zaszczyt :D :D bo to elita :P :P :P

 

Nie wiem od kiedy ta bzdura obowiazuje ale nie pamietam na poczatku swojej przygody na forum o takim przepisie,pokazywalem zegary i pisalem bez problemu zaraz po rejestracji.

Ja interesuje sie tylko roczniakami i teraz jakbym zaczynal to napisalbym 50 durnych postow w innych tematach i po problemie.

To nie jest przepis, tylko tak skonstruowano skrypt forum. Kiedy dawno, dawno temu zegary były w jednym subforum, wszystko było OK. Problem powstał, jak przypuszczam,  w momencie nałożenia blokady 50 postów na zamieszczanie ogłoszeń w dziale sprzedam.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A juz myslalem ze ten dzial to dla elit jest :P:D a to tak przez przypadek sie zrobilo.

Mysle ze powinno to byc zmienione poniewaz zniecheca to poczatkujacych.

Ostatnio poznalem goscia ktory chcial cos pokazac o cos zapytac i nie mogl bo byl nowy na forum.

 

Zapytam jeszcze o te "zielone łapki",rozumiem ze dajemy je jak post naszym zdaniem jrst ciekawy ale dlaczego nie mozna dac "czerwonej łapki" jak cos jest naszym zdaniem kiepskie lub uszczypliwe.

 

A juz myslalem ze ten dzial to dla elit jest :P:D a to tak przez przypadek sie zrobilo.

Mysle ze powinno to byc zmienione poniewaz zniecheca to poczatkujacych.

Ostatnio poznalem goscia ktory chcial cos pokazac o cos zapytac i nie mogl bo byl nowy na forum.

 

Zapytam jeszcze o te "zielone łapki",rozumiem ze dajemy je jak post naszym zdaniem jrst ciekawy ale dlaczego nie mozna dac "czerwonej łapki" jak cos jest naszym zdaniem kiepskie lub usczypliwe.

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieświadomy przepisów zapytałem admina na forum technicznym, dlaczego nie mam dostępu - i pozwolił, może wyglądam wiarygodnie? Najważniejsze, że nie muszę pisać 50 postów nie na miejscu ;-) A wracającdo mojego badufa, z włosem 0,089mm i śubą na wahadle około 3/4 wysokości od rana (około 10 godzin) spóźnił o minutę, czyli pozostała drobna regulacja, absolutnie do opanowania. Dziękuję za pomoc i temat możemy uznać za zweryfikowany i zamknięty, teraz mam na "warsztacie" Midgeta Hallera, który z najcieńszym proponowanym przez Horolovar i wszędzie zalecanym włosem 46um przyspieszył w tym samym czasie o pół godziny. Opowiem o postępach, jeśli coś osiągnę :-) Pozdrowienia, Krzych


Dodam tylko, że w moim midgetku przeskakiwanie wychwytu nie wchodzi w rachubę, najpierw mierzę okres wahadła przez fotokomórkę i robi ono około 12 cykli na minutę zamiast przewidzianych 10, więc to przyspieszenie nie było dla mnie niespodzianką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieświadomy przepisów zapytałem admina na forum technicznym, dlaczego nie mam dostępu - i pozwolił, może wyglądam wiarygodnie? Najważniejsze, że nie muszę pisać 50 postów nie na miejscu ;-) A wracającdo mojego badufa, z włosem 0,089mm i śubą na wahadle około 3/4 wysokości od rana (około 10 godzin) spóźnił o minutę, czyli pozostała drobna regulacja, absolutnie do opanowania. Dziękuję za pomoc i temat możemy uznać za zweryfikowany i zamknięty, teraz mam na "warsztacie" Midgeta Hallera, który z najcieńszym proponowanym przez Horolovar i wszędzie zalecanym włosem 46um przyspieszył w tym samym czasie o pół godziny. Opowiem o postępach, jeśli coś osiągnę :-) Pozdrowienia, Krzych

Dodam tylko, że w moim midgetku przeskakiwanie wychwytu nie wchodzi w rachubę, najpierw mierzę okres wahadła przez fotokomórkę i robi ono około 12 cykli na minutę zamiast przewidzianych 10, więc to przyspieszenie nie było dla mnie niespodzianką.

Czekamy :) My lubimy różne wpisy.... dla jednego , to drobna sprawa i nie warta zachodu , a dla drugiego , coś ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - a dlaczego "nie widzę" zdjęć - jpg-i się nie  wyświetlają  :(


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - a dlaczego "nie widzę" zdjęć - jpg-i się nie  wyświetlają  :(

 

 

Skieruj prośbę do Zarządu, ten wyda decyzję to Admin ;) zrobi w 3minuty.

:P


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mrzon
      Witam mam prośbę o pomoc z ustaleniem modelu bądź rocznika zegara. Na zdjęciu z lewej strony na mechanizmie tylko znak bez żadnych numerów. Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Więcej zdjęć nie posiadam. Pozdrawiam Maciej 


    • Przez Ann666
      Audemars Piguet  hmm...?🤔 
      Czy ktoś  wie cóż to za model?🤔🙂
       
       


    • Przez Jaga92
      Szanowni!
      Niespodziewanie dla mnie (zakup zupełnie nieplanowany) nabyłam dziwaczny zegar ścienny FMS. Brakująca korona i kolumienki... Czy macie może pomysł, jak mógł wyglądać pierwotnie?
      Zabrałam się niedawno za przywracanie blasku innemu zegarowi i niejako przy okazji postanowiłam uratować tego półtrupka - nie mam jednak pojęcia, jak powinna wyglądać korona i kolumienki... Pomożecie? 🥺
      Zdjęcia słabej jakości, ale jedynie takie obecnie mam (od sprzedającego). Swoje zrobię jak nieborak do mnie przyjedzie. Wolałabym jednak już teraz mieć jakiś obraz, czego szukać należy.
      Czy na podstawie jego dość charakterystycznej brody da się określić lata produkcji?
      Zdjęcia samego werku też zamieszczam.
      Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki, bo nie mogę znaleźć nigdzie podobnego (różnią się zazwyczaj właśnie brodą).




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.