Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
swierszczu

Omega vs. Omega vs. Omega vs. Rolex

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HaveFun

Moj głos na moona bo sam na niego czekam. Ex fajny taki nienachalny ale bardziej kręcą mnie manuale.

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej trojki to wybieram niebieska AT.

Jesli chcesz cos malo rzucajacego sie w oczy to Explorer.

Zobacz sobie jeszcze dla porownania niebieskiego DJ41 oraz Zenitha Defy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o railmasterze ? W wersji limited

Świetny wybór. Daje klimat vintydż nie gorzej niż Moon a ma współczesny ( celowo nie piszę lepszy ) mechanizm, szafir wyglądający jak hesalit i bransoletę, NATO i skórzany pasek z Ori klamrà w zestawie. No i jest limitacją więc szansa na spotkanie w biurze czy sklepie mniejsza niż przy Moonie. Ja sprzedałem Exa ( choć gdybym nie miał innych Rolexów pewnie by został ) i zostawiłem Railmastera LE. Zdjęcie z netu.

post-55792-0-60201900-1586541632_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem obiektywny bo Seamaster 300 LE ( nie LE także ) nigdy mi się nie podobał. Ten bezel z dwóch „blaszek” ; -) no i brak mu sferycznego szafiru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię swój temat. I szybkie podsumowanie będąc zainspirowanym tematem @desmo  powiem tak, Black Bay - zostaje cokolwiek by się nie działo. Jest nie do ruszenia. Pozostają modele na literkę O, railmaster trilogy, PO 43.5 blue i AT blue. Zauważyłem ze nawet jak zakładam PO czy AT to olewam ustawianie daty ale sam jej byt mi nie przeszkadza. A zmierzam do tego ze chce dwa na literę O oddać do ludzi i za te dwa kupic w ich cenie lub mniejszej bez różnicy, kupic jeden na literę R. Bylyby wtedy trzy T, R i O. Jeszcze nie mam sprecyzowanego tego na R wiec się nie określam ale mam dylematy które dwa z trzech O oddać. Skłaniam się ku temu na te chwile by w tej trójcy została AT    Liczę na Wasze opinie które w jakiś sposób pomogą mi podjąć ostatecznie decyzje. 


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, swierszczu napisał(-a):

Odkopię swój temat. I szybkie podsumowanie będąc zainspirowanym tematem @desmo  powiem tak, Black Bay - zostaje cokolwiek by się nie działo. Jest nie do ruszenia. Pozostają modele na literkę O, railmaster trilogy, PO 43.5 blue i AT blue. Zauważyłem ze nawet jak zakładam PO czy AT to olewam ustawianie daty ale sam jej byt mi nie przeszkadza. A zmierzam do tego ze chce dwa na literę O oddać do ludzi i za te dwa kupic w ich cenie lub mniejszej bez różnicy, kupic jeden na literę R. Bylyby wtedy trzy T, R i O. Jeszcze nie mam sprecyzowanego tego na R wiec się nie określam ale mam dylematy które dwa z trzech O oddać. Skłaniam się ku temu na te chwile by w tej trójcy została AT    Liczę na Wasze opinie które w jakiś sposób pomogą mi podjąć ostatecznie decyzje. 

To zależy jakiego Rolexa chcesz/ możesz kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeszcze nie wiem. Myślałem nad orysterem z biała tarcza roz. 39 ale chyba już nie ma


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OP 39 już nieprodukowany. W jego miejsce większy kolorowy brzydal na zapisy ( sic! ). Żeby zostać w miarę dostępnych konfiguracjach R . Jeśli niebieska AT to Explorer 39 mm jeśli niebieski DJ to Railmaster.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem na DJ tylko słyszałem ze w tym przypadku to licho jest z możliwością paskowania tego zegarka. Prawda?


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zostaje Black Bay, to opchnąłbym Omegę PO. To po pierwsze primo. Po drugie primo, Rolexy w ogóle nie bardzo się da opaskować, to zegarek dla bransolety, więc wybierając pomiędzy sprzedażą Railmastera i AT, zostawiłbym ten, który będziesz nosił na pasku. Po trzecie primo, Rolex OP i Omega AT wykluczają się wzajemnie, są za bardzo zbliżone stylistycznie. Jeśli zostawisz AT, wtedy weź Datejusta na jubilee.
Jak dla mnie:
- Black Bay na bransolecie/pasku
- jasny Datejust z karbowanym bezelem na bransolecie jubilee
- niebieska AT na pasku/bransolecie.
Full zestaw.
Wiem, trudny wybór. Sam jestem na etapie redukcji, łatwo kupić, ale bardzo trudno jest cokolwiek sprzedać






Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, swierszczu napisał(-a):

Myślałem na DJ tylko słyszałem ze w tym przypadku to licho jest z możliwością paskowania tego zegarka. Prawda?

Prawda to zegarek do bransolety - w tym aspekcie starsze OP miały przewagę ( nie wiem jak nowy ) 

Jednak przy tak małej ilości zegarków AT/ OP/DJ to ta sama kategoria - wystarczy jeden z nich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak dokonywałem podobnego wyboru, to ostatecznie stanęło na nowym Ex. Jak rozumiem ten model wypadł z Twoich rozważań (choć Filip potrafi do niego  uszyć pasek), więc z tych "w grze" ja wziąłbym Dj z gładką lunetą na oysterze albo ... Globemastera - nie rozważasz go, a do mnie gada bardziej niż AT i da się paskować. To tak, żeby ułatwić wybór 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.