Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gulfstream

Zegarek do garnituru na małą rekę do 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

To mój pierwszy post na forum po dość długim czytaniu, także witam forumowiczów i już na początku proszę Was o radę. Sam nie jestem znawcą zegarków.

 

Szukam zegarka do garnituru lub półeleganckiej stylizacji (marynarka, koszula chinosy) warunki brzegowe przy wyborze zegarka:

  1. średnica 36 - 40 mm, ale czym mniejsza tym lepiej mam obwód nadgarstka 16,5 cm
  2. grubość max 8 mm  - zegarek musi swobodnie chować się pod opadającym mankietem koszuli
  3. kolor koperty: srebny
  4. jasny kolor tarczy: najchętniej biały lub srebrny, ewentualnie piaskowy, beżowy
  5. na pasku
  6. szkiełko szafirowe
  7. mechanizm: kwarc lub automat (najważniejsze na końcu z racji tego, że po głębokich poszukiwaniach zdaję sobie sprawę, że w moim budżecie ciężko o cieńskiego automata, albo słabo szukałem)

 

Wstępnie wytypowałem następujące zegarki

 

1. Certina DS Caimano C035.410.16.012.00 (39mm x 8 mm), kwarc PrecidriveTM End of Life (nie wiem czy to dobry mechanizm) cena ok. 1000zł

zegarek-meski-certina-ds-caimano-c035.41

 

 

 

2. Certina DS 4 C022.410.16.030.00 (37 mm x 7,4 mm) ETA E64.111 cena 1620 zł

a0f16b59fa936b2589b4f1a461060cb7.jpg

 

 

3. Adriatica A1243.5223QS (38 mm x 8 mm), kwarc ETA F06.111, cena ok 550 zł

e495fb850817f72c8a31ce899817c13d-product

 

4. Adriatica A8000.5223Q (40 mm x 8 mm) kwarc RONDA 515 cena ok. 500

 

pol_pl_Zegarek-Adriatica-A8000-5223Q-791

 

 

5. Tissot Everytime T109.410.16.033.01 (38 mm x 6,5 mm) mechanizm ETA 902.101 cena ok. 880 zł

41031.jpg

 

6. Tissot Gentleman T127.410.16.031.00 (40mm x 8,5 mm) mechanizm nie wiem jaki cena ok 1350 zł

41340.jpg

7. Zegarek Atlantic 60342.41.21 (40mm x 8 mm) RONDA 715 Swiss Made cena 800 zł

9a34ba06acaaab8a9b54f3d77e8a342b.jpg

Oglądałem jeszcze Doxy. Ceny podobne około 800 -1000zł

 

Jestem ciekawy Waszych opini, porad i może jeszcze jakiś innych sugestii. Dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

TissotbLe Locle, Tissot Visodate. Mają więcej niż 8 mm grubości, ale zapewniam, po mankiet koszuli spokojnie wchodzą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panikujesz z tą grubością. Większość zegarków do 12mm powinna być ok, tym bardziej że mankiet musi się czasem zahaczyć o sikora :)

Proponuję przyglądnąć się starej DS-1.

 

Dziękuję za odpowiedź. Oglądałem DS-1 i jej test z suwmiarką. Grubość wyszła 11,20 mm. Mam dziś zegarek o grubości 11 mm i nie jest to optymalny wybór dla mnie. Chociaż zegarek sam w sobie bardzo mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Hamiltona Intra-Matic (H38455751), spełnia wszystkie twoje wymagania. Smukły (10mm), elegancki, w dobrym rozmiarze 38mm, z lekko wypukłym szafirowym szkłem i z werkiem ETA 2892-A2 (lepszym niż inne propozycje typu Certina/Tissot w cenie do ~2500). Na Allegro za 2600zł, na eBay za ~550$.

 

JXZPk8rh.jpg

 

https://youtu.be/aPQSt7dwxjA?t=100

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Hamilton świetny, ale ma dla mnie jedną wadę, mianowicie brak sekundnika (może to moje zboczenie, ale lubię widzieć że zegarek działa, niezależnie czy to kwarc czy mechanik) No i jak by jeszcze był bez daty to byłby super.

 

A tu kwarc spełniający założenia autora tematu:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-premier-srk035p1

Edytowane przez TRobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

Jesli to ma byc zegarek do garniaka to polecam Seiko Tank. Dla niektórych to homage Cartiera ale imo warto to rozważyć.b639d176bfe27a7ad673c3abe91c3f2b.jpg

 

EDIT: Wiem że nie spełnia punktów powyżej ale czasem warto zobaczyć/poznać inne opcje.

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez HaveFun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Szukam zegarka do garnituru lub półeleganckiej stylizacji (marynarka, koszula chinosy) warunki brzegowe przy wyborze zegarka:

  1. średnica 36 - 40 mm, ale czym mniejsza tym lepiej mam obwód nadgarstka 16,5 cm
  2. grubość max 8 mm  - zegarek musi swobodnie chować się pod opadającym mankietem koszuli
  3. kolor koperty: srebny
  4. jasny kolor tarczy: najchętniej biały lub srebrny, ewentualnie piaskowy, beżowy
  5. na pasku
  6. szkiełko szafirowe
  7. mechanizm: kwarc lub automat (najważniejsze na końcu z racji tego, że po głębokich poszukiwaniach zdaję sobie sprawę, że w moim budżecie ciężko o cieńskiego automata, albo słabo szukałem)

 

A czy masz jakieś inne zegarki, czy to ma być jedyny?

Czy tak ubrany chodzisz na co dzień, czy tylko od święta?

 

Koszula, marynarka, chinosy to stylizacja sportowa. Większość zegarków, które zaproponowałeś, to garniturowce. Będą pasowały do tego stroju mniej więcej tak, jak lakierki.

 

Rozejrzyj się wśród zegarków nieco bardziej sportowych, przynajmniej takich, jak te dwa ostanie: Tissot i Atlantic.

Albo w takim stylu:

https://www.czaszegarkow.pl/hamilton-khaki-srebrny-skora-o40-mm-p-297409.html

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TissotbLe Locle, Tissot Visodate. Mają więcej niż 8 mm grubości, ale zapewniam, po mankiet koszuli spokojnie wchodzą :-)

Dziękuje za propozycje. 

 

Kup sobie Hamiltona Intra-Matic (H38455751), spełnia wszystkie twoje wymagania. Smukły (10mm), elegancki, w dobrym rozmiarze 38mm, z lekko wypukłym szafirowym szkłem i z werkiem ETA 2892-A2 (lepszym niż inne propozycje typu Certina/Tissot w cenie do ~2500). Na Allegro za 2600zł, na eBay za ~550$.

 

 

 

https://youtu.be/aPQSt7dwxjA?t=100

Świetny zegarek, bardzo ciekawa propozycja TRobert, jednak brak sekundnika to podobnie jak dla Thorstena dla mnie również pewien problem.

 

Ten Hamilton świetny, ale ma dla mnie jedną wadę, mianowicie brak sekundnika (może to moje zboczenie, ale lubię widzieć że zegarek działa, niezależnie czy to kwarc czy mechanik) No i jak by jeszcze był bez daty to byłby super.

 

A tu kwarc spełniający założenia autora tematu:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-premier-srk035p1

Ten Seiko mi się też podoba. Niebieskie wskazówki robią robotę.

 

Zobacz tego seikacza, ma 5,3 mm grubości i bardzo dokładny mechanizm kwarcowy (10s/rok).

 

https://www.seiyajapan.com/collections/seiko/products/seiko-dolce-quartz-sacm171

bardzo ciekawa propozycja. 5.3 mm to faktycznie bardzo mało i producent podaje obwód nadgarstka 175 mm jako max co przy moich 165 powinno być OK. Dzięki

 

Ode mnie Junghans max bill

 

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/15859_Junghans_Max_Bill_Hand-winding_027370000

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

luukasz jak na razie Twoja propozycja najwięcej mi namieszałą - szkiełko nie jest szafirowe, ale znalazłem wersję z szafirowym za ponad 4000 zł. Na razie budżet mnie nie puszcza, a hesalitowego się obawiam. Zegarek będzie na moim ręku około 10-11 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Może i praca biurowa to nie szczyt zagrożeń dla zegarka, ale ja mam tendencje uderzania zegarkiem o różne przedmioty, stąd szafir must have.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, do garnituru wystarczy szkielko plastikowe, ale rozumiem wątpliwosci.

 

 

Zawsze jest cos za cos, musisz ocenic co jest dla ciebie wazniejsze czy design czy tez pancernosc zegarka.

 

Jesli ma to byc jedyny zegarek, to sam bym sie rozgladal za czyms z szafirem i wr >30m, natomiast przy garniturowcu, jezeli ma byc uzywany zgodnie z przeznaczeniem ja bym wybral wlasnie ten model.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku, na samym dole ogłoszenia użytkownika sokolow jest Eterna Legacy. Forumowicza nie znam, ale zegarek sprzedaje bardzo ładny (choć chyba bez pudełka i dokumentów). 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.