Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ppavl

Kominek w bloku

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku wprowadzamy się do nowego mieszkania (nowe budownictwo, deweloperka). Przymierzamy sie powoli do remontu oraz zbieramy informacje. Bardzo chciałbym mieć kominek w salonie i zastanawiam się czy w takich miejscach jest możliwość zamontowania sobie kominka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nowe budownictwo to pewnie komina spalinowego brak - więc d*pa

Chyba że taki imitujący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin to mysię, że pół biedy - bardziej zgoda wspólnoty albo spółdzielni + strażak


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl to jeszcze. Kominek i balkon(mowa o domach) są na szczycie listy rzeczy niepotrzebnie wybudowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl to jeszcze. Kominek i balkon(mowa o domach) są na szczycie listy rzeczy niepotrzebnie wybudowanych.

Balkon Panie, to podstawa.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy będziesz miał komin. Ale podejrzewam, ze raczej nie bo o ile można takie kominy spotkać w kamienicach to raczej się ich nie zobaczy w nowych budynkach. Nie wiem również jak wysoki jest budynek ale według przepisów można kominek zamontować jedynie w budynku niskokondygnacyjnym czyli maksymalnie parter plsu 3 piętra. W Polsce również wprowadzają zakazy palenia paliwem starym w coraz większej liczbie stref. Moim zdaniem lepiej zastanowić się nad biokominkiem albo kominkiem elektrycznym. Sam ostatnio postawiłem na kominek elektryczny w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, jedynym rozwiązaniem jest bio-kominek lub elektryczny :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okna to tez utrata ciepla ;)

Osobiscie, jakbym mial taka mozliwosc, to przeszklilbym sobie cala elewacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, jedynym rozwiązaniem jest bio-kominek lub elektryczny :)

Mam biokominek, fajna sprawa w bloku.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl to jeszcze. Kominek i balkon(mowa o domach) są na szczycie listy rzeczy niepotrzebnie wybudowanych.

Nieprawda.

Podstawa utraty ciepła

I co z tego? To okna też warto zamurować. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki. Wbudowany w zegar ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kominek w bloku to można sobie zrobić w postaci fototapety. Moim zdaniem, (do którego nikogo nie zamierzam przekonywać) jest to śmieszny pomysł, porównywalny do zakładania butów z włoskiej skóry idąc karmić kury.

Ja mam taki. Wbudowany w zegar ;)

 

Fajny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda.

 

I co z tego? To okna też warto zamurować. :)

Poczytaj o mostkach termicznych,wt2021.Po co balkon jak masz ogródek i taras ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, szczerze mi to dynda. Mam mieć przyjemnie a nie katować się dla kilku zł oszczędności. Opalam dom gazem. Kominek w weekendy dla klimatu. 300m i 22-23 stopnie. 2200 za sezon grzewczy ostatnio plus trochę drewna. Ile zaoszczędzę? 20 zł? Mam taras i 20m zadaszony balkon. Korzystam regularnie z obu. Cały rok. A mostek termiczny w tym zakresie mi powiewa. Naprawdę. Dom jest do życia, dla przyjemności. Walka o każdą złotówkę oszczędności jest w tym wypadku powodem do zastanowienia się czy aby na pewno potrzebny był dom, i czy nie warto udać się do właściwego specjalisty. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, szczerze mi to dynda. Mam mieć przyjemnie a nie katować się dla kilku zł oszczędności. Opalam dom gazem. Kominek w weekendy dla klimatu. 300m i 22-23 stopnie. 2200 za sezon grzewczy ostatnio plus trochę drewna. Ile zaoszczędzę? 20 zł? Mam taras i 20m zadaszony balkon. Korzystam regularnie z obu. Cały rok. A mostek termiczny w tym zakresie mi powiewa. Naprawdę. Dom jest do życia, dla przyjemności. Walka o każdą złotówkę oszczędności jest w tym wypadku powodem do zastanowienia się czy aby na pewno potrzebny był dom, i czy nie warto udać się do właściwego specjalisty. wink.png

Masz nowo budowany dom? Ja mam z początku lat 90-tych XX wieku. 200mkw i temp. 20 stopni. Sezon za gaz to około 6 tysięcy. Kurcze te 2200 to niezły wynik... Chcę w tym roku wymienić okna, bo mam drewniane skrzynkowe, robione przez rzemieślnika sądzę, że może zejdę z tym gazem do 4 tysi... chcę jeszcze zmienić piec, bo mój ma 16 lat...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ci dynda,ale prawo się zmienia i to co kiedyś było ok teraz może być powodem braku pozwolenia na budowę.( żeby nie było, nie twierdzę, że budowa balkonu jest niemożliwa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ma być bez pozwoleń ;) A certyfikaty energetyczne to żart. Możesz mieć wynik jaki chcesz. Dom jest dla mnie a nie urzędnika. Owszem. Kopciuchów zakazać ale z całą resztą wara.

 

Kiniol

Dość nowy i dobrze zaizolowany, ale bez szaleństw i pseudoekotechnologii. Dobry materiał, styropian, przyzwoite okna, piec gazowy, kominek z płaszczem i podłogówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz nowo budowany dom? Ja mam z początku lat 90-tych XX wieku. 200mkw i temp. 20 stopni. Sezon za gaz to około 6 tysięcy. Kurcze te 2200 to niezły wynik... Chcę w tym roku wymienić okna, bo mam drewniane skrzynkowe, robione przez rzemieślnika sądzę, że może zejdę z tym gazem do 4 tysi... chcę jeszcze zmienić piec, bo mój ma 16 lat...

2k na sezon za gaz u Adiego to b. dobry wynik. U mnie wychodzi za gaz 4k przy chacie trochę ponad 200m2 w parterze. Wełna 15mm, okna dębowe 8cm, podłogówka, rekuperacja (nie mam za to w ogóle wentylacji grawitacyjnej - wyjątkiem jest pomieszczenie techniczne z kotłem). Podejście pod kominek mam, ale do dzisiaj go nie zamontowałem. Kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny Junkersa daje radę już 12 lat (przeglądy co dwa lata), i wg serwisanta jeszcze trochę popracuje. 

Mam wielu znajomych, którzy maja kominki - mało który z nich korzysta...bardziej traktują to jako element ozdobny.

 

Co do pomysłu zamontowania kominka w bloku? Widziałem u kumpla taki na gaz - fajna sprawa  :)

 

Edit: jak budowałem dom, to dwukrotnie był u mnie gościu z kamera termowizyjną - sprawdzaliśmy wszystkie ubytki cieplne (mostki termiczne) zarówno na ścianach, suficie i przy podłodze. Najwięcej poprawek było przy drzwiach tarasowych HS (dosikanie pianki w dolnych narożnikach) oraz w odpowiednim ułożeniu wełny pod stropem drewnianym (wełna z rolki jak dobrze pamiętam 20 lub 25cm) 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, kolega ma kominek z płaszczem wodnym i go nie używa, tylko na gazie jedzie... U mojej mamy jest kominek z otwartym paleniskiem i w tym sezonie może ze dwa razy był zapalony...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po mapie emisji pyłów zawieszonych w północnych Włoszech też sporo miłośników kominków. Czy to nie tam ostatnio notowano wyjątkowo dużo ciężkich powikłań infekcji wirusowych ze strony układu oddechowego?

post-55792-0-69833900-1586776243_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się z administratorem i niestety ale nie będę miał możliwości wstawienia sobie kominka tradycyjnego.

Edytowane przez ppavl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co rozpocząć Kominek potrafi dać fany klimat ale ten tradycyjny również ma sporo wad. Trzeba częściej malować mieszkanie, brudzi jak również bywaja problemy z wentylacją. Zawsze dla klimatu możesz wstawić sobie kominek elektryczny, szczególnie, że te nowoczesne kominki dają już naturalny wygląd płomienia. Piszę tutaj o płomieniu 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łaaaaałłłłł, płomień 3D. Zupełnie jak plastikowa lalka 3D w łóżku.biggrin.png


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.