Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gerardski

Alpina czy Oris

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

To mój pierwszy post na forum wiec wybaczcie jeżeli być może moje zapytanie  jest oczywiste dla większości z Was, wiem ze jeszcze muszę sporo poczytać  na forum:)

podobają mi się 2 automaty i nie wiem na który się zdecydować

ALPINA AL-725LB4V26B czy  ORIS 01 743 7673 4159-07 4 26 34EB ?

który z nich ma lepszy napęd?

który będzie tańszy w utrzymaniu przy ewentualnym serwisie?

czy w przypadku obu zegarków nie będzie problemu ze zrobieniem paska przez forumowych rzemieślników?

co do wyglądu tak jak wspomniałem oba mi się wizualnie podobają stad tez chciałbym zasięgnąć Waszej opinii z którego będę bardziej zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeden to Valjoux, drugi to Sellita. Na pewno w serwisie droższy będzie ten pierwszy, bo to dodatkowa komplikacja (chrono). Mi się bardziej podoba Oris, także jako marka, ale nie moje małpy, nie mój cyrk ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie lubię mieć w zegarku komplikacji, których nie używam. Więc jeśli stoper jest Ci zbędny to bierz Orisa nomen omen jest ładniejszy i nie znudzi się tak szybko.

A przy ewentualnej odsprzedaży także lepszy będzie Oris.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Słusznie prawi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańsza w serwisie będzie Sellita SW220 w Orisie. Który lepszy?

A które auto lepsze: sportowe dwudrzwiowe coupe czy bagażówka? Zależy co komu potrzebne.

Może napisz ile i jakie zegarki wchodzą w skład Twojej kolekcji. Trochę nam ułatwi sprawę :).

Pasek łatwiej będzie dorobić/dobrać do Alpiny. Ma klasyczne mocowanie do pasków szer. 22mm. Oris ma nietypowe wymagające specjalistycznych narzędzi przy wymianie mocowanie.

Edytowane przez seb71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
Wedle nowej polityki, ten pomocny linek, za chwilę pewnie zniknie :-( Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym stał przed takim wyborem to podobnie jak koledzy wybrał bym Orisa, co prawda gdybym to ja miał decydowac byłby to Aquis bez małej sekundy i na bransolecie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za  odpowiedzi smile.png nie spodziewałem się takiej szybkiej reakcji:)

seb71 póki co to nie ma kolekcji:) mam wysłużonego seiko sportura,  który prawie już umarł , wyświetlacz pod wskazówkami i pasek się skończył ( założyłem tanie kajdanki:), elektronika tez ju nawala , jest problem z ustawieniem,  to jest/był  mój tak zwany "day watch"  na przemian z samsungowym  smartwatchem oraz orient star, którego nosze do koszuli do pracy.

właśnie na wspomnianym przez Was linku znalazłem oba zegarki, wiem jakie byłoby najlepsze rozwiązanie - Wez oba:) ale, niestety nie mogę  ryzykować- jak pewnie wiecie symptom niezadowolonej zony może trwać nawet 3 miesiące:))

 

 

post-112401-0-78633200-1586786477_thumb.jpg

Edytowane przez gerardski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Alpina ale bez chrono? Będzie taniej w zakupie i później w serwisie.

Kupisz na żelazie, dokupisz kilka pasków i zabawa jak się patrzy. W Orisie przez Ciebie wybranym to trochę trudniejsze.

Ewentualnie Oris ale z lotniczej serii. Jakiś ProPilot na przykład. Tam pasują "normalne" paski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli np. Alipner 4? tez widziałem w dobrej cenie na wspomnianej stronie jedną, która wpadła mi w oko ze srebrną tarczą, im więcej oglądania tym większy zamęt w głowie:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za podpowiedzi Panowie- Oris zamówiony.

jeżeli chodzi o pasek to mam podejście, że tak jak z oponami w samochodzie, można jeździć na tanich GoodRide albo ubrać dobre Bridgestone:), wiec jeżeli oryginalny pasek nie będzie mi pasował to zainwestuje w oryginalne kajdanki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.