Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Uwaga ! Ważny komunikat

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, proszę po raz nie wiem który, zejdźcie na ziemię. Prośba druga, to proszę podarujcie nam czarodziejską różdżkę dzięki której, trzask, prask i na rachunek klubu wpadnie  tak około 60  tys zł rocznie !   Wtedy wszystko będzie bezpłatne 
 
Drobiazgami, będzie można handlować bezpłatnie. Ale, nie mamy do dyspozycji rzeszy pracowników ochoczo pracujących 24 godz na dobę. Na wszystko trzeba znaleźć czas. I pytanie o to 5 czy nawet 10 raz niczego nie przyspieszy.
Klub nie bierze udziału w żadnych zawodach i pisanie o tym, że FB, OLX czy coś tam jeszcze, jest bardzo mocną konkurencją ... Jaką konkurencją ? W czym konkurencją ? Jeśli ktoś tak sądzi i taki jest jego stosunek do klubu i widzi to tylko na płaszczyźnie konkurowania w handlu, to pomylił drzwi niestety. 
Pytanie do Prezesa, czy nasz glos jest słyszalny? Cos z proponowanych zmian będzie wdrozona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "Sol" - po pierwsze nie sugeruję, że utrzymanie forum kosztuje 60 tys zł rocznie tylko, że przy takiej kwocie wszystko będzie bezpłatnie 😜 Wierzę, że chętnie byś poznał wyliczenie ile za co, ale to nie znaczy, że możesz go poznać, bo zwyczajnie nie masz do tego żadnego prawa. Ale, żeby nie było, że forum jest za grosze, a tylko zarząd, administrator i moderatorzy chcą coraz więcej na np. ośmiorniczki, to proszę uprzejmie: 

od początku roku do dzisiaj  z klubowego rachunku zostało wydane na hosting, księgowość, wirtualne biuro, wysyłkę kalendarzy, domeny, administrację, wdrożenie modyfikacji i zabezpieczeń  11 069,42 zł  ! 

Zarząd nigdy nie brał za nic żadnego wynagrodzenia. Korzystamy z własnych komputerów we własnych domach i za prąd i internet płacimy z własnej kieszeni. Nie rozliczamy żadnych delegacji, paliwa czy parkingów z pieniędzy klubowych.

Nikt z moderatorów nigdy nie był w żaden sposób wynagradzany. Ich praca i godziny spędzane przed ekranem prywatnych komputerów była tylko raz nagrodzona pisemnym podziękowaniem w formie dyplomu w ramkach. Kokosy, prawda ? 

Nikomu nie życzę tych obelg jakie moderatorzy dostają prawie dzień w dzień od nawiedzonych użytkowników. Zwykle są to wiadomości w służbowej poczcie. Same laurki i życzenia. Przy czym życzenia, które ja dostaję, często są komplementami przy tych które, dostają moderatorzy. Czasami puszczają im nerwy i zgłaszają rezygnację, bo mają zwyczajnie dość opluwania i dociekań za jaką kasę pracują na rzecz forum. W tym roku już tak było.  Może trudno to sobie wyobrazić, że ktoś może robić coś na rzecz klubu zupełnie za darmo. Dziwy i códa ! a, jednak ... 

Administracja kosztuje różnie w zależności od ilości pracy w danym miesiącu, ale wbrew pozorom nie da się tego robić chałupniczo i za darmo. Bo jak coś by się "rypło", to byłoby po forum ...  To, musi być robione profesjonalnie przez informatyka z doświadczeniem i znajomością naszego forum. 

 

"jackm" - tak jak najbardziej Wasz głos jest słyszany. Szkoda, tylko  że nasz głos nie jest słyszany.  Nie twierdzę, że wszystko jest "cacy", ale my nie pracujemy etatowo w firmie KMZiZ, bo klub firmą nie jest. My tylko udzielamy się społecznie na rzecz organizacji w swoim wolnym od obowiązków służbowych czasie.  Wszyscy jesteśmy klubowiczami i wszyscy powinniśmy być lojalni wobec swojego klubu. Jak pokazuje życie, niestety tak nie jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




 
"jackm" - tak jak najbardziej Wasz głos jest słyszany. Szkoda, tylko  że nasz głos nie jest słyszany.  Nie twierdzę, że wszystko jest "cacy", ale my nie pracujemy etatowo w firmie KMZiZ, bo klub firmą nie jest. My tylko udzielamy się społecznie na rzecz organizacji w swoim wolnym od obowiązków służbowych czasie.  Wszyscy jesteśmy klubowiczami i wszyscy powinniśmy być lojalni wobec swojego klubu. Jak pokazuje życie, niestety tak nie jest. 


Więc ponawiam pytanie. Bedzie jedno darmowe ogłoszenie by byl ruch na bazarku i darmowe podforum na paski itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

z klubowego rachunku zostało wydane na hosting, księgowość, wirtualne biuro, wysyłkę kalendarzy, domeny, administrację, wdrożenie modyfikacji i zabezpieczeń  11 069,42 zł  ! 

Jak już podaje się konkretne liczby to warto być precyzyjnym, koszt wysyłki kalendarz jest wliczony w cenę kalendarza, więc co robi w tym zestawieniu?

 

A tak naprawdę to nie pieniądze jak mniemam stanowią największy problem tylko sposób wprowadzania zmian. Arogancka postawa, brak odpowiedzi na zadawane pytania, brak dyskusji na ten temat wprowadzanych zmian.

Warto pamiętać że ta największa wartość na forum WIEDZA, nie znalazła się tu dzięki zarządowi a ludziom którzy chcieli się nią podzielić. Bez tych ludzi wiedzy nie będzie przybywało. Więc chyba warto zadbać o to żeby forumowicze mogli mieć poczucie współtworzenia forum w każdym jego aspekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Prezesie, tak się składa, że bardzo dobrze wiem ile kosztuje dobry hosting potrzebny przy forum.

Wiem także ile kosztuje administracja forum.

Nikomu nie zarzucam, że robi na tym kokosy i, jak najbardziej, doceniam włożony trud. Naprawdę :)

Ale nie uwierzę, że utrzymanie forum kosztuje 60 tysięcy.

Taka padła kwota i do niej się odniosłem.

Bo chyba rozmawiamy tutaj o utrzymaniu forum, prawda?

 

W dalszym ciągu nie doczekałem się odpowiedzi na drugie pytanie.

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejmę temat rozwiązania zaproponowanego przez Jacka (@jackm) , mianowicie Patronite (lub dowolny inny tego typu serwis). Poniżej sugestia Jacka i stanowisko władz Forum:  

 

W dniu 23.01.2021 o 23:20, jackm napisał(-a):

Myśleliście żeby zbierać fundusze na utrzymanie forum poprzez "patronite"? Na 100% zosłałbym patronem forum. Tak czy tak od dzisiaj zaczynam wspierać finansowo. 

 

W dniu 24.01.2021 o 19:26, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Zbieranie funduszy poprzez platformę Patronite, to pomysł jednak nie dla nas. Nie potrzebujemy pośrednika. Nasze dowolne kwotowo i terminowo  wpłaty od klubowiczów trafiają bezpośrednio na rachunek KMZiZ. My nie tworzymy żadnej bazy danych osobowych. Patronite sprawdza się być może w przypadku wydawania np. płyt, realizacji i tworzenia stacji radiowej itp. Nas Jest zarejestrowanych ponad 70 tys użytkowników i gdyby tylko każdy z nas wpłacił 1 zł co miesiąc 😜

Nie chodzi o to aby cokolwiek wymuszać, jeśli ktoś czuje potrzebę wyrażenia wdzięczności za dostęp do forum i za możliwość korzystania z forumowej wiedzy ... wpłaci sam bezpośrednio na rachunek klubu bez żadnych platform pośredniczących.

 

Mimo wszystko wydaje mi się, że warto byłoby spróbować. Ludzie lubią "nowoczesne" rozwiązania. Lubią też przejrzystość - ile kasy wpłynęło, ile jest osób wspierających. Lubią widzieć, że nie są sami we wspieraniu wspólnego przedsięwzięcia, Myślę, że widząc, ile osób wspiera forum, ile osób zadeklarowało regularne wpłaty i w jakiej wysokości, będą bardziej skorzy do podzielenia się zawartością swojego portfela. Nie twierdzę, że rozwiązanie obecne jest pozbawione tego, o czym wspomniałem, jednak "feeling" jest inny ;)

Władze forum również będą miały z tego korzyści, bo zupełnie inaczej planuje się budżet i przyszłe wydatki, kiedy ma się świadomość, że X osób zadeklarowało stałe wpłaty w wysokości XX, a Y osób zadeklarowało miesięcznie YY :)

 

EDYTA:

I jeszcze kwestia przepływu informacji. Nie każdy użytkownik wertuje Forum w poszukiwaniu tematu "Swoje 5 groszy wpłaciłem..." Może zamiast reklamy Electroluxa (wiem, wiem, już jej dawno nie widziałem, i całe szczęście, bo miałem wrażenie, że zamiast na zegarkiclub.pl trafiłem na euro.com.pl ;) ) Admin od czasu do czasu "puściłby" jakiegoś pop-upa z informacją, że "wpłaty mile widziane", bo nie każdy zdaje sobie nawet sprawę, że jest taka możliwość.

 

EDYTA #2 ;)

Uprzedzę nieco odpowiedź. Wiem, że jest na każdej stronie baner z linkiem do wątku "wpłatowego", ale widząc te same banery po kilka/kilkadziesiąt razy dziennie zaczynamy traktować je jako swojego rodzaju szatę graficzną Forum i podobnie jak reklamy w dzisiejszych czasach, przestajemy je dostrzegać. To doskonały przykład tego, o czym piszę: wiem, że są banery, ale dostrzegłem je dopiero, kiedy napisałem tego posta i się zreflektowałem, że to przecież niemożliwe, żeby nie było gdzieś na stronach Forum informacji o wpłatach ;)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego jedni mają płacić, a pozostali im przyklaskiwać,

gdy wszyscy korzystają z tego samego... 

Może spróbować wprowadzić stałą opłatę roczną dla każdego. 

Każdy rejestrujący się na forum wyrażałby zgodę na składkę. 

Wprowadzić zmiany w regulaminie. 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tumbleweed GIF


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak patrzę i jeszcze nie znalazłem jednego ogłoszenia które spełnia formalne kryteria regulaminu działu sprzedam dot. wystawienia oferty na bazarku ! 😂

 

Chyba będę pierwszy! 

.... Ciekawe czy ktoś wie o co mi chodzi? 🤔


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja tak patrzę i jeszcze nie znalazłem jednego ogłoszenia które spełnia formalne kryteria regulaminu działu sprzedam dot. wystawienia oferty na bazarku ! 
 
Chyba będę pierwszy! 
.... Ciekawe czy ktoś wie o co mi chodzi? 
O ocenę stanu? Wymietoloną kartkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):
Godzinę temu, evilym napisał(-a):
 

O ocenę stanu?

Nie - to zazwyczaj jest.

 

10 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):
Godzinę temu, evilym napisał(-a):
A ja tak patrzę i jeszcze nie znalazłem jednego ogłoszenia które spełnia formalne kryteria regulaminu działu sprzedam dot. wystawienia oferty na bazarku ! emoji23.png
 
Chyba będę pierwszy! 
.... Ciekawe czy ktoś wie o co mi chodzi? emoji848.png

Pokaż więcej  

Wymietoloną kartkę?

Blisko :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o nazwę sprzedawanego zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

A ja tak patrzę i jeszcze nie znalazłem jednego ogłoszenia które spełnia formalne kryteria regulaminu działu sprzedam dot. wystawienia oferty na bazarku ! 😂

 

Chyba będę pierwszy! 

.... Ciekawe czy ktoś wie o co mi chodzi? 🤔

 

Chyba za bardzo skupiłeś się na regulaminie, do tego stopnia że ogłoszenie dodałeś w dziale zegarków szwajcarskich 😂 Lepiej szybko je usuń 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, clusca napisał(-a):

Pewnie chodzi o nazwę sprzedawanego zegarka :)

Dokładnie :)

10 minut temu, TRobert napisał(-a):

 

Chyba za bardzo skupiłeś się na regulaminie, do tego stopnia że ogłoszenie dodałeś w dziale zegarków szwajcarskich 😂 Lepiej szybko je usuń 😉

haha :D forum zrobiło mi psikusa w takim wypadku, bo zacząłem dodawaniem w odpowiednim dziale 😐

 

Edit:

I dzięki za cynk bo pewnie by mnie zbanowali na całe życie i 7zł poszło by się...

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Dlaczego moje dwa ogłoszenia dotyczące zamiany zegarków wylądowały na śmietniku

Obowiązujący regulamin zezwala na dawanie ogłoszeń zamiany w dziale poszukuję. I nie ma zadnych wytycznych co w takim ogłoszeniu ma się znajdować. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wot komunikacja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Mam pytanie.

Dlaczego moje dwa ogłoszenia dotyczące zamiany zegarków wylądowały na śmietniku

Obowiązujący regulamin zezwala na dawanie ogłoszeń zamiany w dziale poszukuję. I nie ma zadnych wytycznych co w takim ogłoszeniu ma się znajdować. 

Byłem ciekaw kiedy pojawią się pierwsze skargi 😬

Chyba że nie określiłeś na co chcesz się zamienić?


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, evilym napisał(-a):

Byłem ciekaw kiedy pojawią się pierwsze skargi 😬

...

Nie skarżę tylko grzecznie pytam gdzie popełniłem błąd. 

 

36 minut temu, evilym napisał(-a):

...

Chyba że nie określiłeś na co chcesz się zamienić?

Były nawet zdjecia zegarków na których mi najbardziej zależy. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co czekacie z tymi paskami? Moderatora nima do pasków po kilkanaście, dziesiąt złotych? Obiecane dawno temu to darmowe podforum na drobnicę i dalej nic. Chyba nie będzie moderacji co każdy temat będzie sprawdzany że są 4 a nie 5 zdjęć teleskopów za 4zł i do poprawy w 12h. IMO to po staremu takie podforum mogło by być, kasowanie po 30 dniach i tyle. Chyba że macie zamiar wprowadzać regulamin jak na obecnym bazarze, tylko ciężko będzie mi obfotografować teleskop ze wszystkich stron w 10 zdjęciach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

JA tak nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zmienić, dodac, teks, zmienić cenę bez podbijania,? Częściej niż co 6 dni? Czy to już będzie naruszenie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Kwiatek napisał(-a):

 

Wiadomo już co tam można, a czego nie wolno ofertować? ;)

 

5 minut temu, renqien napisał(-a):

94718660_Zrzutekranu2021-03-18o13_48_40.thumb.png.aa1e87d0c4eb2ca6eed2901cb215510e.png

 

U mnie również oferty bezpłatne są płatne :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.