Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Uwaga ! Ważny komunikat

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, dodge66 napisał(-a):

Minął już ponad rok od momentu wprowadzenia pakietów sprzedażowych na Bazarku, o ile nadal można tak nazwać ten dział. Zarząd z niewiadomych przyczyn zamordował dawny Bazarek i zastąpił go niepełnosprawnym sobowtórem. Może i opłaty są symboliczne, jednak nie zmienia to faktu, że obecny dział Sprzedam nie jest atrakcyjnym miejscem dla forumowiczów. Myślę, że moja opinia nie jest odosobniona - podobną krytykę słuchać od początku zmian, co jakiś czas pojawiają się też nowe dyskusje na ten temat.

 

Płatny bazarek zlikwidował możliwość spontanicznego wystawiania przedmiotów związanych z naszą pasją, nawet niekoniecznie z zamiarem sprzedaży, ale i wymiany. Obecna forma blokuje niezobowiązujące ogłoszenia i sprzedaż pod wpływem chwili, przez co różnorodność ofert jest znikoma. Wielu klubowiczów z chęcią codziennie przeglądało pierwsze strony dawnego Bazarku, co było istotną częścią życia naszego forum. Jednoczenie panowało bardzo duże zaufanie zarówno co do opisu przedmiotów jak i bezpieczeństwa transakcji. Na każdym forum tematycznym, w szczególności kolekcjonerskim, bazarek pełni szczególną rolę. Podstawą jest powszechne zaufanie oraz zdyscyplinowana i przyjazna atmosfera.

 

 

Niejeden z nas przewidział przyszłość:

 

 

Czy obecny dział Sprzedam przynosi wystarczająco duże zyski, aby opłacić...

 

 

pomimo faktu, że...

 

 

... a ruch znikomy? Jeśli opłaty są wręcz symboliczne, a chętnych na wykupienie pakietów sprzedażowych jest wyraźnie mało, to czy jest sens kontynuować takie rozwiązanie? Jaki jest cel tych opłat?

 

 

Myślę, że nadszedł czas na zmiany - obecne rozwiązanie okazało się nietrafione, chyba że celem było ograniczenie zainteresowania i ruchu w tym dziale.

 

Zachęcam zarząd do zapoznania się z zasadami panującymi na UHRforum, gdzie wystawianie ogłoszeń jest darmowe, a obecna oferta liczy 86 stron, z czego 20 jest z ostatniego tygodnia: https://uhrforum.de/threads/marktplatz-regeln-bitte-zuerst-lesen-stand-15-03-2022.361841/. Wiele osób na naszym forum ma problem z dostosowaniem się do regulaminu - proponuję wzorować się na sprawdzonym rozwiązaniu z UHRforum, gdzie zamieszony jest wzór ogłoszenia oraz obowiązuje przypominajka z dodatkowym kodem pojawiająca się w momencie dodawania ogłoszenia:

 

55Gc7YO.png

 

Podsumowując:

 

 

Oczywiście masz rację. Choć sam nie wierzę w powrót. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dodge66 napisał(-a):

Minął już ponad rok od momentu wprowadzenia pakietów sprzedażowych na Bazarku, o ile nadal można tak nazwać ten dział. Zarząd z niewiadomych przyczyn zamordował dawny Bazarek i zastąpił go niepełnosprawnym sobowtórem. Może i opłaty są symboliczne, jednak nie zmienia to faktu, że obecny dział Sprzedam nie jest atrakcyjnym miejscem dla forumowiczów. Myślę, że moja opinia nie jest odosobniona - podobną krytykę słuchać od początku zmian, co jakiś czas pojawiają się też nowe dyskusje na ten temat.

 

Płatny bazarek zlikwidował możliwość spontanicznego wystawiania przedmiotów związanych z naszą pasją, nawet niekoniecznie z zamiarem sprzedaży, ale i wymiany. Obecna forma blokuje niezobowiązujące ogłoszenia i sprzedaż pod wpływem chwili, przez co różnorodność ofert jest znikoma. Wielu klubowiczów z chęcią codziennie przeglądało pierwsze strony dawnego Bazarku, co było istotną częścią życia naszego forum. Jednoczenie panowało bardzo duże zaufanie zarówno co do opisu przedmiotów jak i bezpieczeństwa transakcji. Na każdym forum tematycznym, w szczególności kolekcjonerskim, bazarek pełni szczególną rolę. Podstawą jest powszechne zaufanie oraz zdyscyplinowana i przyjazna atmosfera.

 

 

Niejeden z nas przewidział przyszłość:

 

 

Czy obecny dział Sprzedam przynosi wystarczająco duże zyski, aby opłacić...

 

 

pomimo faktu, że...

 

 

... a ruch znikomy? Jeśli opłaty są wręcz symboliczne, a chętnych na wykupienie pakietów sprzedażowych jest wyraźnie mało, to czy jest sens kontynuować takie rozwiązanie? Jaki jest cel tych opłat?

 

 

Myślę, że nadszedł czas na zmiany - obecne rozwiązanie okazało się nietrafione, chyba że celem było ograniczenie zainteresowania i ruchu w tym dziale.

 

Zachęcam zarząd do zapoznania się z zasadami panującymi na UHRforum, gdzie wystawianie ogłoszeń jest darmowe, a obecna oferta liczy 86 stron, z czego 20 jest z ostatniego tygodnia: https://uhrforum.de/threads/marktplatz-regeln-bitte-zuerst-lesen-stand-15-03-2022.361841/. Wiele osób na naszym forum ma problem z dostosowaniem się do regulaminu - proponuję wzorować się na sprawdzonym rozwiązaniu z UHRforum, gdzie zamieszony jest wzór ogłoszenia oraz obowiązuje przypominajka z dodatkowym kodem pojawiająca się w momencie dodawania ogłoszenia:

 

55Gc7YO.png

 

Podsumowując:

 

 

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpisuję się pod postem dodge66. bazarek zdycha, a to był fajny dział. i kupowałem, i sprzedawałem. w ramach zbieractwa, nie biznesu. fajne zegarki się trafiały. teraz nędza...


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pisze kolega dodge66 .Nie chodzi o te pare groszy ale jakoś to nie ma to. Może tą opłatę gdzie indziej wcisnąć. a nie na bazarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dodge66 - niemy krzyk!  

 

Dzisiaj jestem niezmiernie zadowolony, poznałem face to face nowych kolegów i świetnie się bawiłem. Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie to Forum. :) 

 

Mam nadzieję, że włodarze widzą, w którym kierunku dryfujemy. A bazarek? Bezpłatny - to wiatr w żagle.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @dodge66 Bazarek w obecnej formie źle wpływa na życie forumowe. Ale pewnie zaraz pojawią się argumenty za utrzymaniem obecnej sytuacji, bo jesteśmy miłośnikami, a nie handlarzami. Plus te groszowe wpływy okażą się być jednak konkretniejsze. I pewnie (mam nadzieję się mylić) niestety nic się nie zmieni, bo jak tu się z twarzą wycofać... 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, im więcej głosów tym lepiej ! Ale, głosów rzeczowych z np. konkretnymi propozycjami, a nie tylko krytykanctwem i mówieniem jak to kiedyś było dobrze. Nie wykluczam, że może zwołam specjalne spotkanie dla wszystkich zainteresowanych działem bazarku. Będziemy mogli wtedy  twarzą w twarz porozmawiać o tym co nas gryzie 🙂

 

ps

dodge66 - kto lub co, jaka sytuacja zainspirowała Cię do „zajęcia” się teraz bazarkiem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinię kolegi @dodge66, bazarek leży i kwiczy w porównaniu do tego, co było przed wprowadzeniem opłat. Przypomina bardziej część "sprzedawców profesjonalnych", bo większość to złote Omegi, Pamy, Rolki i inne zegarki "niekoniecznie dla wszystkich". Jakieś tanie Casioki można zobaczyć w dziele z darmowymi ogłoszeniami, a poza tym nic ciekawego. Nie dziwię się, bo jest w sieci wiele miejsc, gdzie możemy bez opłat wystawiać ogłoszenia zegarkowe (OLX, grupy Facebook, Allegro Lokalnie), które dodatkowo docierają do znacznie większej ilość potencjalnych kupców. Wygląda to trochę tak, jakbyśmy chcieli otworzyć kiosk sprzedający gazetki reklamowe ze sklepów wielkopowierzchniowych, podczas gdy z naszej skrzynki na listy wysypują się codziennie dziesiątki darmowych reklam ;)

 

Moim skromnym zdaniem, jedynym sensownym sposobem na zdobywanie środków finansowych na utrzymanie forum są reklamodawcy, sponsorzy i dobrowolne wpłaty członków naszej społeczności. Wprowadzanie jakichkolwiek opłat obowiązkowych mija się z celem, bo niestety taka jest natura ludzka: wolimy dobrowolnie wpłacić pięć dych miesięcznie niż dychę kwartalnie pod "przymusem" ;) Przy obowiązkowych składkach członkowskich o napływie nowych użytkowników forum w ogóle można zapomnieć, bo kto zapłaci np. 50 PLN podczas rejestracji na forum, żeby móc zapytać jaką baterię ma kupić do swojego dziesięcioletniego Lorusa. Sądzę, że najlepiej będzie po prostu dopingować forumowiczów do dokonywania dobrowolnych wpłat na utrzymanie forum szeroko zakrojonymi akcjami informacyjnymi, można przy okazji wprowadzić politykę wyróżniania takich osób (tak zdaje się przez jakiś czas było) poprzez umieszczanie dodatkowej informacji przy nicku, przyznawanie odznak, czy w jakiejkolwiek innej formie.

 

Powtórzę zatem, nie kij, a marchewka jest tu kluczem do sukcesu :)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, clusca napisał(-a):

Powtórzę zatem, nie kij, a marchewka jest tu kluczem do sukcesu :)

 

 

 

Marchewka została wywołana do tablicy, może to skomentuje 🙂 


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to nie jest bazarek a bardziej galeria handlowa, bo prym wiodą sprzedawcy profesjonalni. 

Zwrócę uwagę jeszcze na jedno: przez ten rok odeszło z forum wielu aktywnych kolegów. 

 

Żeby nie uprawiać krytykanctwa: proponuję zrobić ankietę, z tym że głos użytkownika z dłuższym stażem będzie miał większą wagę niż głos kogoś nowego. 

Zarząd będzie miał rozeznanie czego oczekują użytkownicy. 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę o 18:51 mamy online 107 aktywnych użytkowników, w szczycie nie więcej niż 140. Dwa lata temu w takim czasie jak dzisiaj było ich ok. 180, a w szczycie sporo ponad 200. Bezpłatny bazarek poprawiłby ilość wejść na Forum. 

 

Pozdrawiam,

Mariusz

  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zróbcie profile "premium" - jednorazowa wpłata 50 czy 100 pln i taki użytkownik może bez ograniczeń wystawiać, niezależnie od liczby postów czy lajków. 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazarek w starej formie był zdecydowanie atrakcyjniejszy dla forum.

Od kiedy nastąpiły zmiany nie nabyłem na forum ani jednego zegarka ani paska, gdzie kiedyś to było moje główne źródło zakupów - obecnie brak różnorodności 

Bardzo chciałbym aby wróciły stare czasy, z jedną uwagą o której pisałem wiele razy, aby pilnowano dbania o prządek, a jak chcecie ograniczeń to dawać czasowe bany na wystawianie na bazarku dla użytkowników którzy nie przestrzegają porządku i regulaminu i wszyscy będą zadowoleni

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 osób zabrało głos i zrobiło wpisy dotyczący bazarku. Pierwszy był  "dodge66". Z tego grona tylko "tomaliusz" korzystał z bazarku w ofertach bezpłatnych jeden raz od początku tego miesiąca. Nikt inny z tego grona ! Odnoszę wrażenie, że dyskusja toczy się w gronie osób które nie korzystają z bazarku. 

 

Ktoś  zaczyna chyba robić ferment. Tylko po co ?  Bo opłaty, bo kiedyś było lepiej itp. W/g tych 12 wpisów, to najbardziej pożądaną aktywnością klubową jest  handel z sugestią  graniczącą z żądaniem żeby wszystko było za darmo i bez jakichkolwiek ograniczeń. 

 

PS

Podtrzymuję chęć do  specjalnego  spotkania dla wszystkich zainteresowanych działem bazarku. Będziemy mogli wtedy  twarzą w twarz porozmawiać o tym co nas gryzie. To nie musi być w Warszawie. Proszę niech któryś z Was przygotuje takie spotkanie. Ustalcie termin i miejsce dogodne dla wszystkich chętnych. Oczywiście 12 dyskutantów powinna być obecna w 100 %. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawniej korzystałem z bazarku dość często, zarówno kupując, jak i sprzedając. Nie jestem handlarzem, a sam bazarek traktuję jako "wartość dodaną" do naszego forum. Mój wpis absolutnie nie był żądaniem, jedynie sugestią, a w zasadzie po prostu spostrzeżeniem. Zaraz po wprowadzeniu opłat kupiłem pakiet pięciu ogłoszeń, z których jedynie trzy wykorzystałem (wszystkie trzy zegarki sprzedały się na OLX lub FB). Większości zegarków nawet nie zamieszczałem na forum (było ich zaledwie kilka, ale jednak), bo zainteresowanie było niewielkie - wnioskuję po liczbie wejść do tematu sprzedażowego, a nie na podstawie realnych zapytań od potencjalnych kupców. To też daje jakiś obraz ruchu na bazarku. Z ciekawości zapytam: są jakieś statystyki, na podstawie których można porównać intensywność funkcjonowania bazarku przed i po wprowadzeniu opłat? Myślę, że to by nam mogło nieco naświetlić sprawę :)

 

Cytat

PS

Podtrzymuję chęć do  specjalnego  spotkania dla wszystkich zainteresowanych działem bazarku. Będziemy mogli wtedy  twarzą w twarz porozmawiać o tym co nas gryzie. To nie musi być w Warszawie. Proszę niech któryś z Was przygotuje takie spotkanie. Ustalcie termin i miejsce dogodne dla wszystkich chętnych. Oczywiście 12 dyskutantów powinna być obecna w 100 %. 

 

Naprawdę będziemy jechać przez pół Polski, żeby pogadać o bazarze? Nie jest to chyba dla mnie aż tak istotne, żeby nie można było o tym rozmawiać w tym temacie lub meetingu online. Zresztą bezpłatny bazarek chyba nie jest już dla mnie tak istotny, jak w momencie wprowadzania "zmian" i raz na jakiś czas mogę kupić pakiet ogłoszeń. Nie chodzi mi o kwestię "darmowy" vs. "płatny", tylko o fakt, że po wprowadzeniu opłat, przynajmniej moim zdaniem, bazarek bardzo stracił na atrakcyjności pod względem liczby ciekawych ofert.

 

 

PS.

Tak jeszcze dopiszę pół żartem-pół serio, że prawdziwy dochód forumowy portfel odnotowałby, gdyby utworzyć strefę "premium", dostępną dla osób, które uiściły opłatę abonamentową, w skład której wchodziły by na przykład takie tematy jak "nowe nabytki niemieckie", "nowe nabytki japońskie" oraz "jaki zegarek masz dziś na ręku". Jestem niemal pewien, że większość z nas odżałowałaby te kilka złotych, a i użytkownicy szukający merytorycznych treści byliby zadowoleni ;)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 W dniu 24.04.2022 o 10:19, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

dodge66 - kto lub co, jaka sytuacja zainspirowała Cię do „zajęcia” się teraz bazarkiem ?

 

Poszukiwanie zegarków w moim ulubionym miejscu jakim jest forum KMZiZ przestało mieć większy sens, bo na forum pojawia zaledwie kilka ogłoszeń tygodniowo - tak jak wspomniał @Sol teraz przypomina to dawny dział dla sprzedawców profesjonalnych. Wydaje się on być wymarły, o znikomej aktywności forumowiczów. Po raz kolejny przyłapałem się na poszukiwaniu zegarków wszędzie, tylko nie w naszym dziale "Sprzedam". Nie kieruję już pierwszych kroków na bazarek w poszukiwaniu zegarków. Gdy myślę o sprzedaży zegarka bazarek również nie jest już na pierwszym miejscu. Pomyślałem, że podzielę się moją opinią w dedykowanym do tego temacie i liczyłem na merytoryczną dyskusję po roku od wprowadzenia zmian.

 

W dniu 24.04.2022 o 10:19, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Szanowni koledzy, im więcej głosów tym lepiej ! Ale, głosów rzeczowych z np. konkretnymi propozycjami, a nie tylko krytykanctwem i mówieniem jak to kiedyś było dobrze. Nie wykluczam, że może zwołam specjalne spotkanie dla wszystkich zainteresowanych działem bazarku. Będziemy mogli wtedy  twarzą w twarz porozmawiać o tym co nas gryzie 🙂

 

Prezesie, również im więcej głosów zarządu tym lepiej - ale głosów rzeczowych, takich z konkretnymi propozycjami, a nie nastawieniem "jak się nie podoba to sam są drzwi". Forum tworzą użytkownicy, których nie tylko ubywa, ale maleje też ich aktywność jak zauważył @mario1971 . Zgadzam się propozycją kolegi @Sol - ankieta z uwzględnieniem stażu forumowiczów byłaby pomocna.

 

Rozmawiałem na temat obecnego stanu działu Sprzedam z wieloma klubowiczami, zarówno "przez ekran" jak i na spotkaniach twarzą w twarz - oczywiście każdy mówi "kiedyś to było lepiej". Bo kiedyś faktycznie było lepiej. Trudno nie zauważyć, że do obecnego stanu rzeczy doprowadziły właśnie te „symboliczne opłaty”. Ogłoszenie, które zobaczy małe grono osób i to tylko przez 30 dni nie jest atrakcyjną formą sprzedaży. Przykład @clusca z gazetkami pasuje tu idealnie. Prym wiodą platformy społecznościowe, czy się to nam podoba czy nie.

 

Przedstawiłem moją propozycję - kilka postów powyżej zamieściłem link do regulaminu, zasad i wzorów sprawdzających się na UHRforum. Nie odniosłeś się to tego. Zignorowałeś również kwestię finansową. Ponowię pytanie - jaki jest cel opłat na bazarku? Jak rozumiem przyczyną wprowadzenia pakietów sprzedażowych był stan finansowy stowarzyszenia i problem z utrzymaniem forum. Czy coś się zmieniło w tej kwestii? Jaki wpływ mają pakiety sprzedażowe na finanse stowarzyszenia? Nie orientuję się jakie kwoty są niezbędne do utrzymania naszego forum - taka informacja byłaby przydana w dalszej dyskusji. Czy istnieje możliwość przerzucenia finansowania na reklamodawców i sponsorów? Czy orientujesz się w jaki sposób robią to zagraniczne fora?

 

4 godziny temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

12 osób zabrało głos i zrobiło wpisy dotyczący bazarku. Pierwszy był  "dodge66". Z tego grona tylko "tomaliusz" korzystał z bazarku w ofertach bezpłatnych jeden raz od początku tego miesiąca. Nikt inny z tego grona ! Odnoszę wrażenie, że dyskusja toczy się w gronie osób które nie korzystają z bazarku.

 

Korzystanie z bazarku to nie tylko wystawianie ogłoszeń. Odnoszę wrażenie, że taktujesz osoby które zabrały tu głos protekcjonalnie. Problem leży właśnie w liczbie osób korzystających z bazarku - wydaje się być drastycznie mniejsza w porównaniu do stanu sprzed zmian. To jest właśnie powodem dyskusji jaka się tutaj toczy.

 

4 godziny temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Ktoś  zaczyna chyba robić ferment. Tylko po co ?  Bo opłaty, bo kiedyś było lepiej itp. W/g tych 12 wpisów, to najbardziej pożądaną aktywnością klubową jest  handel z sugestią  graniczącą z żądaniem żeby wszystko było za darmo i bez jakichkolwiek ograniczeń.

 

Uważasz krytyczne głosy klubowiczów za sianie fermentu? Nikt nie rzuca tutaj oskarżeniami ani nie przedstawia żadnych żądań. Nie wiem też skąd wniosek, że najbardziej pożądaną aktywnością jest handel. Nie jest to prawdą, choć handel jest niezaprzeczalnie olbrzymią częścią naszego hobby.

 

4 godziny temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):
Podtrzymuję chęć do  specjalnego  spotkania dla wszystkich zainteresowanych działem bazarku. Będziemy mogli wtedy  twarzą w twarz porozmawiać o tym co nas gryzie. To nie musi być w Warszawie. Proszę niech któryś z Was przygotuje takie spotkanie. Ustalcie termin i miejsce dogodne dla wszystkich chętnych. Oczywiście 12 dyskutantów powinna być obecna w 100 %.

 

Czy naprawdę uważasz, że aby dyskutować o bazarku niezbędne jest spotkanie w ograniczonym gronie twarzą w twarz? Co stoi na przeszkodzie, aby dyskutować w tym temacie?

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

12 osób zabrało głos i zrobiło wpisy dotyczący bazarku. Pierwszy był  "dodge66". Z tego grona tylko "tomaliusz" korzystał z bazarku w ofertach bezpłatnych jeden raz od początku tego miesiąca. Nikt inny z tego grona ! Odnoszę wrażenie, że dyskusja toczy się w gronie osób które nie korzystają z bazarku. 

 

 

Ktoś  zaczyna chyba robić ferment. Tylko po co ?  Bo opłaty, bo kiedyś było lepiej itp. W/g tych 12 wpisów, to najbardziej pożądaną aktywnością klubową jest  handel z sugestią  graniczącą z żądaniem żeby wszystko było za darmo i bez jakichkolwiek ograniczeń. 

 

PS

Podtrzymuję chęć do  specjalnego  spotkania dla wszystkich zainteresowanych działem bazarku. Będziemy mogli wtedy  twarzą w twarz porozmawiać o tym co nas gryzie. To nie musi być w Warszawie. Proszę niech któryś z Was przygotuje takie spotkanie. Ustalcie termin i miejsce dogodne dla wszystkich chętnych. Oczywiście 12 dyskutantów powinna być obecna w 100 %. 

  •  

Eugeniuszu, jestem jednym z tych dwunastu, który się ostatnio wypowiadał. Uogólniasz i wrzucasz wszystkich do jednego worka, bo tak Ci najwygodniej? Ja niczego nie żądam, staram się jedynie pokazać punkty, dzięki którym możemy zwiększyć oglądalność naszego Forum. Nie traktuj mnie, a także pozostały dyskutantów z góry, bo nie tędy droga.

 

 

 

W jednym masz rację, od czasu wprowadzenia opłat nie wystawiałem nic na bazarku. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego koledzy nie wystawiają ofert skoro im taka forma nie pasuje?

Naprawdę trzeba to tłumaczyć? :D

 

 

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopowiem, dla zasady.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie i ja przedstawię tu swoje spostrzeżenia.

Po pierwsze nie mam problemu z opłatami za ogłoszenia. Mogą one być jeśli rzeczywiście w relatywny sposób pomagają w utrzymaniu forum.
Myślę, że problemem jest czas ważności ogłoszenia. Uważam że 30 dni to stanowczo za mało. Ostatnio wystawiłem 3 zegarki bo miałem jeszcze aktywne pakiety. 30 dni ja z bicza strzelił i ogłoszenia zniknęły zgodnie z regulaminem. Tu też upatrywał bym jednej z przyczyn. Do dziś mam czasem wiadomości czy jeszcze mam zegarek który kiedyś był wystawiony bo już go nie widać.

Inna dla mnie dość istotna kwestia. Wcześniej z bazarku korzystałem głównie do wystawiania pasków które robiłem hobbystycznie w domowym zaciszu. Za "zarobione" (celowo w cudzysłowie bo ciężko nazwać to zarobkiem i nie robiłem tego nigdy zarobkowo) kupowałem kolejne narzędzia, skóry, dzięki czemu mogłem się w tym rozwijać. Odkąd weszły w życie zmiany zarzuciłem to hobby bo raz, że możliwości wystawiania swoich wyrobów są już ograniczone to długość takiego ogłoszenia dodatkowo nie zachęca. Wiem o istnieniu darmowego podforum bazarkowego ale znowu.... ograniczenia w czasie trwania częstotliwości wystawiania czy wartości.

Jakie proponuje konkrety tak na gorąco?

Ważność ogłoszenia 90 dni chociażby z możliwością przedłużenia kosztem utraty jednego ogłoszenia z pakietu.

Promowanie dodatkowymi pakietami dla członków wpłacających na forum. ewentualnie do dogadania inne benefity dla takowych.

Jak wpadnę na coś innego to się odezwę z propozycjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na forum kupiłem Nomosa, pama, alpinista, panafrikę i kilka innych. Również sprzedałem kilka (jakoś zawsze ze stratą, ale tu nie o tym). Ale w ciągu ostatniego roku, ani nie kupiłem, ani nie sprzedałem, bo nie planowałem sprzedaży i jej zasady mi nie odpowiadają, a kupić za bardzo nie ma co, bo niewiele jest ofert. 

Niczego nie żądam i zaproponowałem wprowadzenie jednorazowej opłaty, więc nie za darmo. No i zostałem "dyskutantem". Jakoś pejoratywnie mi ta nazwa brzmi, ale pewnie się czepiam. Dobrze, ze chociaż doborowe towarzystwo tych dyskutujących się utworzyło, bo jakby tych 12 gniewnych zniknęło, to podejrzewam, że dobrych kilka procent ruchu na forum by zniknęło, a podobno jest tu nas 70.000 🙂

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.