Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Uwaga ! Ważny komunikat

Rekomendowane odpowiedzi

Tak... ale chodziło mi o to że tam jeszcze mozna poczytać coś ciekawego :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, btard napisał(-a):

Podsumowując forum -

Pierwszy i ostatni punkt nie interesuje raczej większości osób, bo ile można czytać w kółko to samo. Pozostają kąciki, a jeżeli ktoś nie przepada za chwaleniem się i nie chce psuć sobie humoru gównoburzami to nie pozostaje nic.

 

Yyyy, kolega zapomniał jeszcze o paseczkach - sól wielu wątków. Tak, że jest jeszcze o czym poczytać i co pooglądać.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jackm napisał(-a):

Bardzo zly pomysl z tym w całości płatnym bazarkiem. Spadnie ilość ogłoszeń, odwiedzających. To zabije bazarek, jak koledzy wyżej pisali większość pojdzie na fb i olx. Proszę przemyślcie opcje z dwoma bezplatnymi ogłoszeniami nie ograniczonymi jakimiś dziwnymi obostrzeniami, kolejne ogloszenia płatne. Sam chętnie dofinansuje forum dokupując co pewien czas trzecie lub czwarte ogłoszenie, chodzi o to by mial kto czytać moje ogłoszenia.

 

Chyba trafiłeś w sedno Jacku. Zmniejszy się ilość ogłoszeń na bazarku, tym samym zmaleje ilość naprawdę ciekawych zegarków tam wystawionych, to i ilość osób zaglądających do tematów sprzedażowych drastycznie spadnie. A wówczas komu będzie się kalkulowało płacić za ogłoszenia, jak szansa sprzedaży będzie znacznie mniejsza niż na np. FB. Bazarek to nie tylko sprzedający. Ktoś w końcu te zegarki tam kupuje ;)

 

Tak sobie myślę, że chyba już lepszym rozwiązaniem było by uiszczanie prowizji od sprzedanego zegarka. Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby na przykład przy faktycznej sprzedaży zegarka za kilkaset złotych zapłacić 10 czy 15 PLN, mając świadomość, że to na utrzymanie forum idzie.

 

EDYTA:

Ale są też plusy płatnych ogłoszeń. Dopiero zdałem sobie sprawę, że od jakiegoś czasu nasze forum nie każe mi kupować kolejnego sprzętu AGD od Electroluxa ;)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytując klasyka - w tym wypadku klasyczkę: "ten pan ma rację"... plus dla tego Pana


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, clusca napisał(-a):

 

Tak sobie myślę, że chyba już lepszym rozwiązaniem było by uiszczanie prowizji od sprzedanego zegarka.

 

 

Prowizja od wartości czy od ogłoszenia? Bo 5zł od zegarka w przypadku F91W to ponad 10% wartości, w przypadku Omegi promil. A jeżeli od wartości to dlaczego Omega miałaby być droższa? Miejsca w bazie tyle samo temat zajmuje, a odpowiedzialności za transakcję i tak żaden administrator forum nie bierze.

 

Na Allegro, OLX czy Chrono24 prowizja procentowa ma jak najbardziej sens, bo są tam programy ochrony kupujących, które do 10 tys. działają całkiem sprawnie. Wiadomo - większa kwota, większe ryzyko po stronie serwisu, gdy będą musieli zwrócić pieniądze z własnej kieszeni. Z tego co się orientuje to tutaj administracja w żaden sposób nie wchodzi i nie pilnuje bezpieczeństwa transakcji, nie oferuje Escrow. No i druga sprawa - po co ktoś miałby wystawiać tutaj płatne ogłoszenie, skoro na grupach FB są większe zasięgi, a ogłoszenie można wystawić za darmo. Na OLX/Allegro zasięgi również są większe, a za zapłacona prowizję kupujący ma zabezpieczenie, a ja łatwą wysyłkę. Na Chrono24 escrow broni się sam.

 

Szkoda, bo dużo osób sprzedawało tutaj całkiem fajne paski, które jednej osobie nie podeszły, a drugiej już mogły się spodobać. Kto zapłaci 5zł prowizji za wystawienie paska NATO z Aliexpress o wartości 15-20 złotych? Tak ktoś mógł dostać nietrafiony pasek z kraju, od ręki. Aktualnie pójdzie na FB lub do szuflady na potem, bo nikt nie będzie wywalał 5zł na zrobienie przysługi losowej osobie z forum.  O początkujących strapmakerach, którzy wystawiali swoje prace w cenie takiej, żeby im się za materiały zwróciło nawet nie wspominam, bo oczywiste jest to, że takie ogłoszenia również znikną.

 

Stwierdzenia, że jak ktoś chce FVAT to dostanie, ale usługa będzie droższa o ten podatek - nie skomentuję, podziwiam jedynie odwagę, że ktoś pisze takie posty na otwartym forum podpisując się imieniem, nazwiskiem i posiadając swój wizerunek w awatarze.

 

 

Edytowane przez btard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się czyta, to co napisałeś. Skoro wszystko wiesz najlepiej, to zawiń rękawy i zrób ! Zamiast tracić czas na pisanie takich krytycznych komentarzy poświęć go na przygotowanie regulaminu satysfakcjonującego wszystkich   zainteresowanych. 

Nikt nie pisał o tym, że sprzedaż paska będzie dozwolona tylko po opłacie, bynajmniej ! Była mowa o tym, że takie transakcje nie będą płatne. 

Jeśli uważasz, że wszystko co dobre jest na Allegro, OLX cz Chrono24 , to nie męcz się tu na forum i nie trać nerwów ani czasu. Tam wszystko jest za darmo i jeszcze z ochroną kupujących ! Grupy FB oczywiście też mają zasięg prawie galaktyczny i wszystko też jest za darmo ! 😜

Proponuję większy dystans do rzeczywistości i samego siebie. Ani zarząd ani moderatorzy nikomu nie chcą wyrządzić żadnej krzywdy. Wbrew temu co niektórzy myślą nie bierzemy za nic kasy, a opłaty za bazarek nie będą przeznaczone na nowe samochody dla władz klubu.  Za to są tu tacy forumowicze, którzy niestety zrobią wszystko żeby zakombinować i żeby wszystko osiągać kosztem innych nic nie wnosząc do klubu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eugeniuszu, gdyby nowe otwarcie bazarku miało jasną i czytelną podstawę w postaci regulaminu, nie byłoby tylu emocjonalnych wpisów. A pisanie o traceniu nerwów i wskazywaniu kierunku do drzwi pominę milczeniem.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Imperare sibi maximum est imperium" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Świetnie się czyta, to co napisałeś. Skoro wszystko wiesz najlepiej, to zawiń rękawy i zrób ! Zamiast tracić czas na pisanie takich krytycznych komentarzy poświęć go na przygotowanie regulaminu satysfakcjonującego wszystkich   zainteresowanych. 

W sensie w przypadku gdy nie smakuje mi danie w restauracji to mam po prostu zrobić lepsze zamiast dać kuchni informację, że coś jest nie tak?

 

8 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Jeśli uważasz, że wszystko co dobre jest na Allegro, OLX cz Chrono24 , to nie męcz się tu na forum i nie trać nerwów ani czasu. Tam wszystko jest za darmo i jeszcze z ochroną kupujących ! Grupy FB oczywiście też mają zasięg prawie galaktyczny i wszystko też jest za darmo ! 😜

Ostatni raz wystawiałem zegarki tutaj ze dwa lata temu, w międzyczasie były wystawione w innych kanałach sprzedażowych, gdzie miałem zdecydowanie większe zainteresowanie. Suma sumarum, z kilku zegarków wystawionych tutaj sprzedałem jedynie jeden, reszta poszła w miejscach gdzie nie zapłaciłem ani złotówki. Nie rozumiem ironii co do FB - nie mają większych zasięgów? Nie są darmowe?

 

8 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Proponuję większy dystans do rzeczywistości i samego siebie. Ani zarząd ani moderatorzy nikomu nie chcą wyrządzić żadnej krzywdy. Wbrew temu co niektórzy myślą nie bierzemy za nic kasy, a opłaty za bazarek nie będą przeznaczone na nowe samochody dla władz klubu.  

Również sugeruję dystans, nie prowadzicie tu (na zegarkiclub.pl, w działalność kmziz nie wnikam) żadnego klubu i nie ma żadnych władz. Prowadzicie tu forum internetowe jakich wiele w Internecie, są administratorzy, nie władze klubu. Jest rejestracja na forum, nie zapis do klubu. A jeżeli w założeniach miało być inaczej to dziwne, że nie zauważyłeś jak przez lata ewoluował Wasz "produkt".

 

O tym, że Ty jesteś tu górą, a ja jestem smarkiem dałeś już znać w pierwszym zdaniu. Nie czytając między wierszami pominąłeś jeden, ważny aspekt całej mojej wypowiedzi - ja tu kupuję, nie sprzedaję. Po zmianach nie będę mógł tego robić. I takich smarków jak ja, jest tutaj więcej niż sprzedających. Bez smarków pozostanie Wam jedynie kółko wzajemnej adoracji, ale z czasem i one sobie pójdzie, bo nie będą mieli poklasku.

Edytowane przez btard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o "bazarki lokalne" - napisano że bazarki lokalne pozostaną bez zmian. 

 

Rozumiem że wprowadzane sa (wieloma miesiącami implementowane) nowe zasady dotyczące uregulowania sprzedaży na forum, a jednocześnie są na forum miejsca gdzie nie ma kompletnie uregulowania. W związku z tym, ponieważ bazarki lokalne są bez zmian, czy nie ma "obawy" (Mi to nie przeszkadza) że powstanie wiele bazarków lokalnych, dotyczących zegarków szwajcarskich, japońskich, pasków etc.? Jeśli z kolei nie mogą powstać, dlaczego sprzedawcy z innych działów mają być faworyzowani względem np. amatorów zegarków rumuńskichrumuńskich którzy nie mogą założyć swego bazaru (jak się domyślam odpowiedź będzie taka że te które były przed nowym regulaminem zostaną). 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, btard napisał(-a):

Po zmianach zostaje:

- kilka wątków tygodniowo o identyfikację, lecz bez możliwości wyceny zegarka

- kąciki tematyczne będące galeriami i miejscami do chwalenia się swoim zegarkiem, ewentualnie miejscem do ponapinania się

- zdublowane pytania co kupić w określonym budżecie

 

Tak więc po nocy z płatnym bazarkiem, rzeczywistość i ostatnie posty wyglądają następująco (załącznik). 10 wątków z 14 ostatnich, które wyświetliły mi się jako "nieprzeczytane" zawierają dane jak na obrazku. Swoją skuteczność w w/w stwierdzeniu określam na 71%.

 

Postanowiłem podeprzeć to jakimiś dowodami, żeby nie być posądzonym o wtykanie kija w mrowisko czy inne tego typu sprawy :)

 

nocka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Mam pytanie o "bazarki lokalne" - napisano że bazarki lokalne pozostaną bez zmian. 

 

Rozumiem że wprowadzane sa (wieloma miesiącami implementowane) nowe zasady dotyczące uregulowania sprzedaży na forum, a jednocześnie są na forum miejsca gdzie nie ma kompletnie uregulowania. W związku z tym, ponieważ bazarki lokalne są bez zmian, czy nie ma "obawy" (Mi to nie przeszkadza) że powstanie wiele bazarków lokalnych, dotyczących zegarków szwajcarskich, japońskich, pasków etc.? Jeśli z kolei nie mogą powstać, dlaczego sprzedawcy z innych działów mają być faworyzowani względem np. amatorów zegarków rumuńskichrumuńskich którzy nie mogą założyć swego bazaru (jak się domyślam odpowiedź będzie taka że te które były przed nowym regulaminem zostaną). 

 

Ja mam z kolei nieco inną "obawę", ale, poniekąd, związaną z tym, co piszesz powyżej. I od razu dodam, że mi to zwisa, ale lubię jątrzyć.  ;) Otóż, wydaje mi się, że takie dość "elastyczne" ramy i "niedookreślone" zasady mogą spowodować, że jeszcze bardziej zwiększy się ilość banów, ostrzeżeń, etc. i w rezultacie poczujemy się tutaj na forum (o ile już się nie poczuliśmy), jak na wiejskiej disco polo-tece, gdzie jedynie bliska znajomość z panem Heńkiem, który jest "bramkarzem", ewentualnie z właścicielem tancbudy, może uratować od niespodziewanego łomotu.  ;)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy osoby, która tematem zegarków interesuje się od niedawna i dysponuje niewielką wiedzą dodam, że wielkim atutem bazarku jest zaufanie do osób funkcjonujących na forum. Zarówno co do uczciwości jak i rzetelności oferty, a także realności ceny.

Myślę, że wielu amatorów nie odważy się kupić zegarka na portalach handlowych.

Z tego względu dobrym rozwiązaniem było ograniczenie możliwości wystawiania zegarków na sprzedaż, przez osoby zupełnie nowe (sam po 3 latach nie mam wystarczającej ilości postów). Może powinna to być wręcz nie tylko ilość postów ale też czas od rejestracji.

Bardzo proszę mojego głosu nie traktować jako jakiejkolwiek krytyki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, btard napisał(-a):

Prowizja od wartości czy od ogłoszenia? Bo 5zł od zegarka w przypadku F91W to ponad 10% wartości, w przypadku Omegi promil. A jeżeli od wartości to dlaczego Omega miałaby być droższa? Miejsca w bazie tyle samo temat zajmuje, a odpowiedzialności za transakcję i tak żaden administrator forum nie bierze.

 

Na Allegro, OLX czy Chrono24 prowizja procentowa ma jak najbardziej sens, bo są tam programy ochrony kupujących, które do 10 tys. działają całkiem sprawnie. Wiadomo - większa kwota, większe ryzyko po stronie serwisu, gdy będą musieli zwrócić pieniądze z własnej kieszeni. Z tego co się orientuje to tutaj administracja w żaden sposób nie wchodzi i nie pilnuje bezpieczeństwa transakcji, nie oferuje Escrow. No i druga sprawa - po co ktoś miałby wystawiać tutaj płatne ogłoszenie, skoro na grupach FB są większe zasięgi, a ogłoszenie można wystawić za darmo. Na OLX/Allegro zasięgi również są większe, a za zapłacona prowizję kupujący ma zabezpieczenie, a ja łatwą wysyłkę. Na Chrono24 escrow broni się sam.

 

Powinienem był raczej napisać "prowizji", a nie prowizji, bo na myśli miałem po prostu opłatę na rzecz forum, uiszczoną dobrowolnie w ramach "podziękowania" za umożliwienie sprzedaży. W końcu to i tak zasila nasz wspólny twór, jakim jest niniejsza platforma.

 

---

 

Niestety uważam, że wszelkie próby skomercjalizowania forumowego bazarku nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Przynajmniej z punktu widzenia użytkowników, bo od strony Zarządu zapewne coś tam się będzie kręcić, jakaś kasa wpływać, więc będzie można powiedzieć, że działa. Tyle tylko, że w pewnym sensie na pół gwizdka.

 

Zapomniano o tym, że czasy się zmieniają, podobnie jak ludzkie przyzwyczajenia i oczekiwania. Forum z założenia miało być kompendium wiedzy na temat zegarków, skarbnicą informacji zrzeszającą pasjonatów wymieniających się rzeczowymi informacjami. Ale ileż można "rozbierać zegarki na części", opisywać ich mechanizmy i pisać praktyczne porady jak wymienić lub czym zastąpić dany element zegarkowego mechanizmu. To tematy "skończone", które i tak są rozmowami fachowców z fachowcami, co stanowi zapewne promil promila użytkowników forum. Forum ewoluowało, pełniąc obecnie z zdecydowanej mierze funkcję rozrywkową. Proszę zauważyć jaki jest ruch w tematach specjalistycznych, a jaki w "żarty żartami" i "jaki zegarek masz dziś na ręku". Czy to coś złego? "Dinozaury" powiedzą, że tak, bo forum to przede wszystkim ..., a nie bazarek. Wiele razy to już tu czytałem, a to wierutna bzdura. Czy nam się to podoba, czy nie, ludzie oczekują zaspokojenia choćby tak banalnych potrzeb jak pochwalenie się swoim nowym nabytkiem, połechtania swojej próżności i docenienia swojego nowego zegarka za kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy, choćby nie wiem jak był brzydki. Inni nie czują się dobrze, jeśli nie kupią raz w tygodniu nowego czasomierza, a żeby kupić, zazwyczaj trzeba też coś sprzedać, bo budżet nie jest z gumy. I tu nieoceniona rola darmowego, przynajmniej w ograniczonym zakresie, bazarku. Dla każdego coś miłego, jak to mówią :)

 

Niestety trzeba iść z postępem, wyjść naprzeciw oczekiwaniom zegarkowego społeczeństwa. W przeciwnym razie ludzie zaczną uciekać gdzie indziej, gdzie dostaną to, czego szukają. Kto dziś pamięta grupy dyskusyjne, które w okresie swojej największej świetności ustąpiły miejsca forom dyskusyjnym. Dlaczego? Bo miały limity co do zamieszczania zdjęć na przykład. Bo swoją strukturą nie pozwalały ciągnąć niektórych tematów w nieskończoność. Bo nie dawały możliwości rozmowy o "d*pie Maryni", bo od razu był off-topic. Nie zrozumieją tego chyba tylko Ci, dla których nadal jedynie słusznym narzędziem do komunikowania się w internecie jest Gadu-Gadu, albo IRC ;)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Calisch napisał(-a):

Z perspektywy osoby, która tematem zegarków interesuje się od niedawna i dysponuje niewielką wiedzą dodam, że wielkim atutem bazarku jest zaufanie do osób funkcjonujących na forum. Zarówno co do uczciwości jak i rzetelności oferty, a także realności ceny.

Myślę, że wielu amatorów nie odważy się kupić zegarka na portalach handlowych.

Z tego względu dobrym rozwiązaniem było ograniczenie możliwości wystawiania zegarków na sprzedaż, przez osoby zupełnie nowe (sam po 3 latach nie mam wystarczającej ilości postów). Może powinna to być wręcz nie tylko ilość postów ale też czas od rejestracji.

Bardzo proszę mojego głosu nie traktować jako jakiejkolwiek krytyki. Pozdrawiam.

Popieram zdecydowanie!

W obecnej formie to zrobił się taki taki OLX albo jeszcze gorzej, strach kupować.

To była największa siła tutejszego bazarku, pewność której nie ma na olx, po części też FB.

Zarejestrowani użytkownicy z jakimś bagażem zweryfikowanych postów budziło zaufanie, teraz to tablica płatnych ogłoszeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja poprosiłbym tutaj (bo wygląda że czyta) Prezesa o odpowiedź na maila dotyczącego ogłoszenia z bazarku. Odpowiedź jak najbardziej na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Zarejestrowani użytkownicy z jakimś bagażem zweryfikowanych postów budziło zaufanie, teraz to tablica płatnych ogłoszeń.


Tomaliusz dobrze gada i myślę, że z czasem te spostrzeżenia się niestety potwierdzą. Za parę dodatkowych złotych otworzona została furtka dla sprzedawców o wątpliwej wiarygodności.

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się tego obawiam. Proponuję zatem dodać obowiązek zamieszczenia w ofercie choćby jednego zdjęcia zegarka z odręcznie zapisaną na kartce krótką informacją - nick z forum oraz data wystawienia oferty (wzorem choćby uhrforum.de). Tym sposobem odsiejemy chociaż tych oszustów, którzy nawet nie mają zegarka, który wystawiają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):


 

 


Tomaliusz dobrze gada i myślę, że z czasem te spostrzeżenia się niestety potwierdzą. Za parę dodatkowych złotych otworzona została furtka dla sprzedawców o wątpliwej wiarygodności.

 

 

KMZiZOLX :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, clusca napisał(-a):

(...)

Zapomniano o tym, że czasy się zmieniają, podobnie jak ludzkie przyzwyczajenia i oczekiwania. Forum z założenia miało być kompendium wiedzy na temat zegarków, skarbnicą informacji zrzeszającą pasjonatów wymieniających się rzeczowymi informacjami. Ale ileż można "rozbierać zegarki na części", opisywać ich mechanizmy i pisać praktyczne porady jak wymienić lub czym zastąpić dany element zegarkowego mechanizmu. To tematy "skończone", które i tak są rozmowami fachowców z fachowcami, co stanowi zapewne promil promila użytkowników forum. Forum ewoluowało, pełniąc obecnie z zdecydowanej mierze funkcję rozrywkową. Proszę zauważyć jaki jest ruch w tematach specjalistycznych, a jaki w "żarty żartami" i "jaki zegarek masz dziś na ręku". Czy to coś złego? "Dinozaury" powiedzą, że tak, bo forum to przede wszystkim ..., a nie bazarek. Wiele razy to już tu czytałem, a to wierutna bzdura. Czy nam się to podoba, czy nie, ludzie oczekują zaspokojenia choćby tak banalnych potrzeb jak pochwalenie się swoim nowym nabytkiem, połechtania swojej próżności i docenienia swojego nowego zegarka za kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy, choćby nie wiem jak był brzydki. Inni nie czują się dobrze, jeśli nie kupią raz w tygodniu nowego czasomierza, a żeby kupić, zazwyczaj trzeba też coś sprzedać, bo budżet nie jest z gumy. I tu nieoceniona rola darmowego, przynajmniej w ograniczonym zakresie, bazarku. Dla każdego coś miłego, jak to mówią :)

 

Niestety trzeba iść z postępem, wyjść naprzeciw oczekiwaniom zegarkowego społeczeństwa. W przeciwnym razie ludzie zaczną uciekać gdzie indziej, gdzie dostaną to, czego szukają. Kto dziś pamięta grupy dyskusyjne, które w okresie swojej największej świetności ustąpiły miejsca forom dyskusyjnym. Dlaczego? Bo miały limity co do zamieszczania zdjęć na przykład. Bo swoją strukturą nie pozwalały ciągnąć niektórych tematów w nieskończoność. Bo nie dawały możliwości rozmowy o "d*pie Maryni", bo od razu był off-topic. Nie zrozumieją tego chyba tylko Ci, dla których nadal jedynie słusznym narzędziem do komunikowania się w internecie jest Gadu-Gadu, albo IRC ;)

 

 

Pod tymi spostrzeżeniami niniejszym się podpisuję "obydwoma ręcami".

 

Ze swojej strony chciałbym wspomnieć wątek, który też już we wcześniejszych postach się pojawił i najgłośniej wybrzmiał chyba u kolegi @Gio

Żeby dyskutować o szczegółach i zasadach, warto byłoby je najpierw poznać. Na razie te zasady zostały wyłożone w formie jednego dość krótkiego i bardzo ogólnego posta. I po takiej prezentacji weszły niezwłocznie w życie. Biorąc pod uwagę, że o planowanych zmianach w zasadach funkcjonowania bazarku mowa była już od kilku miesięcy, to myślę, że była szansa ująć je w jakieś formalne ramy (regulamin) i zaprezentować ogółowi użytkowników jako propozycję do konsultacji. Oczywiście nowe propozycje z pewnością nie odpowiadałyby wszystkim użytkownikom, ale przynajmniej byłyby bazą do dyskusji oraz dałyby możliwość zorientowania się, co spotyka się z największym oporem a co z poparciem. Prawdopodobnie pojawiłyby się też jakieś propozycje alternatywne i kompromisowe. Z pewnością też doprecyzowano by pewne zapisy i ujęto w regulaminie większą ilość sytuacji, jakie się użytkownikom bazarku przytrafiają. Po tym wszystkim z pewnością nadal nie wszyscy byliby zadowoleni, ale:

- istniałby już jakiś regulamin

- najpoważniejsze kwestie byłyby w nim ujęte, być może w kompromisowy sposób

- niezadowolenie ze zmiany zostałoby przynajmniej skanalizowane i rozłożone w czasie

 

Są wśród nas prawnicy, przyzwyczajeni do tego, że każda działalność jest obwarowana przepisami, są menedżerowie, którym zdążało się nieraz zarządzać zmianą i pewnie mają w kwestii sposobu przeprowadzenia tej zmiany swoje przemyślenia, są sprzedający i kupujący, którzy mają swoje bazarkowe bolączki. Trochę szkoda, że ich nie wysłuchano.

 

Dla kontrastu chciałbym przypomnieć zmiany jakie niedawno zaszły w zasadach comiesięcznego konkursu fotograficznego. Tam najpierw pojawiła się burza mózgów. Potem część pomysłów została przyjęta przez aklamację, część pominięta milczeniem a najbardziej kontrowersyjny pomysł, który miał i zwolenników i przeciwników, został poddany głosowaniu w ankiecie. Głosowanie było bardzo wyrównane, ale po wszystkim nikt nie sarkał i nie narzekał, bo każdy miał prawo się wypowiedzieć i każdy czuł, że miał wpływ na ostateczną decyzję.

Zdaję sobie sprawę, że bazarek to trochę inny kaliber niż konkurs fotograficzny, ale z pewnych dobrych wzorców można było skorzystać, ku satysfakcji zarówno klubowiczów jak i Zarządu. Troszkę  szkoda tej straconej szansy i niepotrzebnych nerwów. Wierzę przy tym, że intencje Zarządu były jak najlepsze.

 

P.S. Nadmienię, ze z bazarku skorzystałem dwa razy. Raz jako kupujący i raz jako sprzedający, więc nie jestem osobą jakoś szczególnie zmianą zasad dotkniętą. Po prostu podzieliłem się swoją osobistą refleksją nad obrotem sprawy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Ja trochę sarkałem, ale wcale mnie to nie cieszyło.  ;)  :lol:

 

No i cały mój misterny wywód jednym zdaniem obaliłeś. 😖🤐😂😁

Ale puszczam w niepamięć 😉, bo w końcu sam nieco wcześniej lojalnie ostrzegałeś, że:

 

3 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

I od razu dodam, że mi to zwisa, ale lubię jątrzyć.

 

😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

No i cały mój misterny wywód jednym zdaniem obaliłeś. 😖🤐😂😁

Ale puszczam w niepamięć 😉, bo w końcu sam nieco wcześniej lojalnie ostrzegałeś, że:

 

 

😁

 

Czasami kłamię. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eugeniusz SzwedProponuję zrobić krok wstecz i zacząć od procesu zarządzania zmianą.

Jak już wcześniej wspomniano, abstrahując od merytorycznych aspektów zmiany, do których zaraz wrócę, kluczem jest tu proces, którego OSTATNIM elementem jest regulamin oraz wdrożenie.

Jak wiemy, regulamin nie powstał, natomiast proces zarządzenia zmianą działu Sprzedam rozpoczęty został... od wdrożenia w życie zmiany.

To nie tak miało być, a korespondując wcześniej na temat zmiany zostałem uspokojony, że "będzie Pan zadowolony".

 

Co do merytoryki do wyjaśnienia są wg mnie takie kwestie, jak:

1. Dopuszczenie osób świeżych do sprzedaży, skutkujące potencjalnie nadużyciami i oszustwami znanymi z platform otwartych.  Gdzie po drodze Zarząd zgubił problem, który spowodował umieszczenie w regulaminie zapisu o ilości postów? Ten problem zamiatamy pod dywan?   Przecież to się kłóci z misją Klubu, by Dział Sprzedaż nie był głównym miejscem aktywności Klubu (nie rozumianym tylko tylko jako Forum)

2.  Podfora wyłączone z regulaminu - jak już pisał Filip - tzw. bazarki lokalne - to jest przejrzystość? Jak tym zarządzić?

3.  Regulamin - czytelny i prosty dla każdego - na dziś zostało to opisane na kolanie.

 

Pomysłów merytorycznych, jak to zrobić jest wiele.  Trzeba je tylko zebrać.

Najważniejszą rzeczą jest jednak to, co zaznaczyłem już wcześniej w postach, że członkowie Klubu/Forum zostali odcięci od uczestnictwa w tym procesie.

Są chętni by pomóc, ale na dziś niezrozumiały jest opór Zarządu przed otrzymaniem wsparcia od kolegów.

Tylko trzeba się wycofać i zrobić to porządnie.

 

Trochę zboczę z tematu - ale nadal podtrzymuję swoją chęć uporządkowania struktury Forum, co opisałem w postach - na dziś bez odzewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.