Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Uwaga ! Ważny komunikat

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam jeszcze jeden postulat - zupełnie nie "bazarkowy". Wiem, to bez sensu, bo i tak nikt go nie uwzględni. Ale, jak wyżej wspomniałem, zwisa mi to, a lubię pojątrzyć. Otóż. na ki luj zamykać ciągle temat "ŻARTY ŻARTAMI" albo niektóre wątki zegarkowe tylko dlatego, że ktoś z kimś sobie nawrzucał. Jest na forum, to prawda, kilku zjebów, co do których można mieć wrażenie, że brak moczenia ogóra (a może totalna już kiszonka) skutkuje nieustannym zaczepianiem innych i chamskimi odzywkami. Nie można zawiesić takiego człona na parę dni zamiast zamykać wszystkim cały wątek?

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nic nie sprzedałem ani nic nie kupiłem na bazarku. Gwoli ścisłości raz czy dwa wystawiłem zegarek, ale zdjąłem ofertę bo się rozmyśliłem co do kwestii sprzedaży. 
Jednak regularnie zaglądałem do działu sprzedaż, ponieważ trafiały się tam jdm z prywatnego importu i marki niszowe. 
Na przykład Dietrich TC, którego nie zdążyłem kupić bo ktoś mnie ubiegł. 
Teraz już nie mam po co zaglądać na forum. Oglądanie galerii zdjęć nowych nabytków, cmokanie i zachwyty nad nimi średnio mnie interesuje.

Ktoś dobrze napisał parę postów

wcześniej, że zostanie tylko Towarzystwo Wzajemnej Adoracji a i ono się rozejdzie po pewnym czasie bo zabraknie widowni. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu gadu gadu, że nie rozumiecie bazarka a on hula jak się patrzy. Co za tym idzie nie będzie nic uwzględnionego z powyższych wpisów bo i po co. :( A szkoda. Bo Forum bazarek jest potrzebny na poprzednich zasadach.

A dopiero teraz bedzie jedynym interesującym działem dla części użytkowników. A jak wieść się różniesie,  że na największym forum zegarkowy w Polsce każdy może sprzedawać co tam ma bez żadnej odpowiedzialności to dopiero będzie szambo. :( Ale za to kasa będzie się zgadzać.  

A i dodam, kupilem i sprzedałem na bazarku całe mnóstwo zegarków. Dzięki temu nabyłem wielką wiedzę o tych modelach. Mogę z praktyki o nich napisać. 

Edytowane przez Dorian06
Literówka

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazarek hula ? Czy ja wiem ?

2 strony ogłoszeń a było 17. 
Raczej typowy Kowalski z allegro, olx tu nie trafi. A nawet jak trafi przypadkiem to nie będzie ryzykował transakcję bez żadnych zabezpieczeń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 strony bez żadnego regulaminu to źle  

3 minuty temu, zorro napisał(-a):

...

Raczej typowy Kowalski z allegro, olx tu nie trafi. A nawet jak trafi przypadkiem to nie będzie ryzykował transakcję bez żadnych zabezpieczeń. 

Czas pokaże. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby? @DawPi

I tak będzie ciągle, jak nie będzie porządnego Regulaminu!

Nawet nie można sobie zażartować z profesjonalnego podejścia do tematu. A rozmawialiśmy @Eugeniusz Szwed...To dlaczego to wygląda tak, jak wygląda?

Edytowane przez Wacor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zorro napisał(-a):

... 

Raczej typowy Kowalski z allegro, olx tu nie trafi. ... 

Trafi, trafi i żadne zabezpieczenie mu nie będzie potrzebne jak będzie sprzedawał i kasę brał z góry ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępność do bazarku bez przynajmniej takiego stażu na forum jak był uważam za błąd. Kupując jak i sprzedając tu czułem się bezpiecznie. Zobaczymy jak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega "Gio" bez zbędnych dywagacji na tematy przeróżne, sam się zgłosił do napisania propozycji regulaminu. Nie dostał żadnych zaleceń (klub nie jest firmą), prócz ogólnych warunków brzegowych. Jeśli to co stworzy będzie akceptowalne (mam nadzieję, że tak)  to, ten regulamin zacznie być obowiązującym regulaminem napisanym przez klubowicza dla klubowiczów.  

 

 

Bazarek można było zamknąć na tydzień. Taki był zamiar. Byłby oczywiście wrzask, że jak to ! Dlatego nie został zamknięty tylko jest cały czas dostępny bez żadnej przerwy technicznej. Ale, to też źle. I nigdy nie będzie tak, że wszystko wszystkim będzie odpowiadało. Opłaty są wprowadzone m.in dlatego, że nie ma już reklam garnków i różnych innych przedmiotów na forum. Teraz nic nikomu nie wyświetla się w tle, ale coś za coś niestety.   

Wszystkie krytyczne uwagi są brane pod uwagę. Jeśli uważacie, że powinien obowiązywać limit postów, to będzie obowiązywał. Nic nie jest przesądzone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To znaczy że są równi i równiejsi, lepsze i gorsze bazarki lokalne?

 

W dniu 22.02.2021 o 11:18, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Na życzenie będzie wystawiona faktura, ale w takim przypadku podane opłaty będą powiększone o VAT.

Cwaniactwo to chyba tu najlepiej widać :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Czas pokaże. 

 

Nie pokaże, bo podforum Sprzedam jest niewidoczne dla gości/osób niezalogowanych. Google nie indeksuje, możesz wystawić białego kruka za ułamek ceny, a "przeciętny Kowalski" szukający go nie dowie się, że taki przedmiot jest wystawiony na sprzedaż.

Edytowane przez btard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, btard napisał(-a):

 

Nie pokaże, bo podforum Sprzedam jest niewidoczne dla gości/osób niezalogowanych. ...

Jesteś pewny że tak jest?

Jak został zniesiony limit postów i stażu to po co by został niewidoczny bazarek?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

...

Bazarek można było zamknąć na tydzień. Taki był zamiar. Byłby oczywiście wrzask, że jak to ! Dlatego nie został zamknięty tylko jest cały czas dostępny bez żadnej przerwy technicznej. Ale, to też źle. I nigdy nie będzie tak, że wszystko wszystkim będzie odpowiadało. Opłaty są wprowadzone m.in dlatego, że nie ma już reklam garnków i różnych innych przedmiotów na forum. Teraz nic nikomu nie wyświetla się w tle, ale coś za coś niestety.   

Wszystkie krytyczne uwagi są brane pod uwagę. Jeśli uważacie, że powinien obowiązywać limit postów, to będzie obowiązywał. Nic nie jest przesądzone. 

 

Skoro był zamiar zamknięcia bazarku na tydzień, to tak trzeba było zrobić. Było napisane ogłoszenie i ok. Teraz bazarek jest dostępny, działa bez żadnego Regulaminu i opiera się na "widzi mi się" sprzedawcy usługi (bo w tym przypadku Klub jest sprzedawcą).

Nie można było stworzyć porządnego Regulaminu i jasnych zasad? Dlaczego Klub/Stowarzyszenie zawsze musi wychodzić na nowicjuszy i amatorów? Rozmawialiśmy, oferowałem pomoc i chęć współpracy...mam wrażenie, że całkowicie niepotrzebnie. Mówiłem, że mogę napisać Regulamin i stać na jego straży. Zarząd zrobił jak uważał, zresztą kolejny raz. Oczywiście do sposobu naliczania opłat nic nie mam - tak wybraliście. Ale sposób wprowadzania zmian jest niestety tak badziewny, jak zegarek za 9,99zł z Chin.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy - poczekajcie proszę kilka dni. Zarząd przystał na moją propozycję i pracuję intensywnie nad tekstem nowego regulaminu bazarku, bo sam krytycznie oceniałem poprzednie zapisy. Mam nadzieję, że w ramach bardzo dobrej komunikacji i rozsądnego podejścia jakie prezentuje zarząd, uda się sprawnie opracować klarowny regulamin. Czytałem większość Waszych uwag i biorę je pod uwagę. Zarząd będzie miał ostatnie słowo, ale jest szansa, że niedługo ten temat będzie zamknięty z korzyścią dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zbierzmy tu w jakiś punktach to co uważamy za słuszne aby było uwzględnione w zasadach funkcjonowania bazarku? I miejmy nadzieję że Zarząd się nad tym pochyli i jeśli są osoby które dobrowolnie są w stanie podjąć się napisania regulaminu to może dajmy im taka możliwość. Niech powstanie jakaś wersja która trafi do "konsultacji społecznych" i jeśli zostanie zatwierdzona to wchodzi w życie i hej...

Na pewno co powinno moim zdaniem funkcjonować i co inni zgłaszali również

1. limit postów
2. Pewna pula ogłoszeń niedopłatna (dajmy na to 1 na miesiąc lub 12 w roku) każde kolejne płatne (jeśli to jeszcze w ogóle możliwe)
Dopisujcie kolejne sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, jakie są dokładnie "obostrzenia" :D na W.U.S., ale proponowałbym ZNACZNIE zwiększyć limit postów uprawniający do sprzedawania na bazarku - jeżeli, rzecz jasna, celem ma być maksymalne zaufanie do oferenta. 50 postów (wiele razy to widzieliśmy) można nabić w jeden dzień pierdołami w stylu "graty", "świetny" albo "to naprawdę rolex?". A, przede wszystkim, oprócz limitu postów, zastosować limit stażu na forum.  ;)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie powielajcie proszę już tych sugestii i pytań, które zostały już wyjaśnione i zadecydowane. Info o tym, że limit zostaje było raptem dwa posty wcześniej. Nie bijmy piany tylko idźmy do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sugestia jest taka, że powinien być wyższy limit postów i minimum rok na forum, żeby można było zacząć wystawiać zegarki. Będzie wtedy jasno widać, kto przyszedł na forum wyłącznie po to, żeby pohandlować, a kto z innych powodów.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Moim zdaniem ważne.

 

Tytuł! Ma być rzetelny tytuł co dokładnie sprzedajemy! Nic w stylu "wielka wyprzedaż" "Kilka zegarków" "Zapraszam po taniości" itp.

 

Opis! Również powinien być rzetelny opis stanu zegarka. Nie opowieści tylu "zegarek w stanie jak widać na zdjęciach"

 

Zdjęcia. Oferowanego zegarka, a nie zdjęcia z sieci - ale to raczej jasne.

 

W ramach zabezpieczeń można pokusić się o zdjęcie zegarka na tle kartki z aktualna datą jak na uhrforum. Moim zdaniem to dobre zabezpieczenie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko w ogłoszeniach powinny być:

- obowiązek rzetelnego poinformowania o stanie zegarka wg skali jaka funkcjonowała na forum

- cena

- minimum trzy własne zdjęcia zegarka pokazujące go od strony tarczy, dekla i z boku. Większa ilość zdjęć + detale mile widziana

 

Dlaczego my robimy to dopiero teraz?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu to robicie teraz, ale ja wszystkie te elementy mam ujęte w drafcie regulaminu 🙂 Ale fajnie że piszecie, bo przynajmniej mam potwierdzenie, że te regulacje są sensowne. Tylko mam nadzieję, że wszyscy mamy świadomość, że regulamin poza klarownością i rozsądnym poziomem zabezpieczeń ma być też prosty. To nie może być biblia bazarku do czytania przez tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do limitu - to rzeczywiście 50 postów to po prostu mało. Mam krótki staż na Forum, ale już kilka takich przypadków błyskawicznego nabijania 50 postów w jeden dzień na potrzeby wystawienia zegarka na bazarku widziałem. Jeżeli ma to być forma wewnętrznej sprzedaży pomiędzy klubowiczami, to większy limit postów połączony z wymogiem odpowiedniego stażu na forum ma sens. Tak naprawdę to jedyne bezpieczniki dla bazarkowych transakcji. Nie rezygnujmy z nich. Dla naszego własnego bezpieczeństwa.

Wymóg zdjęcia na tle kartki z datą też ma jak najbardziej sens.

Od siebie, jako raczej od potencjalnego Kupującego niż Sprzedającego dodałbym jedną sugestię. Zablokowanie możliwości "podbijania" ogłoszenia. Przeglądanie ogłoszeń, ze względu na ich podbijanie jest męką. W kółko ogląda się te same ogłoszenia, sprzed kilku tygodni lub miesięcy, ale podbijane przez Sprzedających. W chaosie podbić łatwo za to przegapić  nowe, interesujące nas ogłoszenie.

Teraz będzie się płacić za ogłoszenie, które może wisieć maksymalnie 1 miesiąc. Po miesiącu, jeżeli będzie kontynuowane i ponownie opłacone, to wtedy mogłoby znowu pokazać się jako nowe, czyli de facto zostać "podbite". Ale nie wcześniej. Z punktu widzenia Kupującego "podbijanie" jest wysoce irytujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
17 minut temu, Gio napisał(-a):

Nie wiem czemu to robicie teraz, ale ja wszystkie te elementy mam ujęte w drafcie regulaminu 🙂 Ale fajnie że piszecie, bo przynajmniej mam potwierdzenie, że te regulacje są sensowne. Tylko mam nadzieję, że wszyscy mamy świadomość, że regulamin poza klarownością i rozsądnym poziomem zabezpieczeń ma być też prosty. To nie może być biblia bazarku do czytania przez tydzień.

A skąd my mamy wiedzieć co masz ujęte a co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, podbijanie irytuje i powoduje, że zwykły sprzedający spada gdzieś na szary koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.