Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Uwaga ! Ważny komunikat

Rekomendowane odpowiedzi

A jak komuś coś umknie, nie umyślnie, źle napisze ogłoszenie, to jak do tej pory do kosza przez moderatora czy do poprawy? Bo kiepsko by było gdyby ktoś zapłacił i za 15 min nie miał ogłoszenia i z puli wykopionej jeden temat zabrany.

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Od siebie, jako raczej od potencjalnego Kupującego niż Sprzedającego dodałbym jedną sugestię. Zablokowanie możliwości "podbijania" ogłoszenia. Przeglądanie ogłoszeń, ze względu na ich podbijanie jest męką. W kółko ogląda się te same ogłoszenia, sprzed kilku tygodni lub miesięcy, ale podbijane przez Sprzedających. W chaosie podbić łatwo za to przegapić  nowe, interesujące nas ogłoszenie.

Teraz będzie się płacić za ogłoszenie, które może wisieć maksymalnie 1 miesiąc. Po miesiącu, jeżeli będzie kontynuowane i ponownie opłacone, to wtedy mogłoby znowu pokazać się jako nowe, czyli de facto zostać "podbite". Ale nie wcześniej. Z punktu widzenia Kupującego "podbijanie" jest wysoce irytujące.

Wiesz, że od zawsze w każdym dziale można sortować tematy? Możesz zmienić na te od daty rozpoczęcia i już masz "nowe" na górze. 


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, że od zawsze w każdym dziale można sortować tematy? Możesz zmienić na te od daty rozpoczęcia i już masz "nowe" na górze. 

Nie wiedziałem. Nawet kiedyś próbowałem coś takiego zrobić, ale nie znalazłem tych ustawień. Skoro się da, to sobie poszukam i tak zrobię. Dziękuję za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DawPi ja tego używam, ale jak przeglądasz nowe posty na forum ogólnym, to wtedy wskakują Ci podbicia z bazarku i to wnerwia. Poza tym, jak zwykły użytkownik wejdzie na bazarek, to domyślnie ma ustawione nowe posty, a nie nowe tematy. Faktycznie, popieram pomysł zakazu podbijania. Jak ktoś chce zmienić cenę, dodać zdjęcie itp. to niech edytuje pierwszy post.

Przypomnę tylko sytuację, jaka miała miejsce z ogłoszeniem o paskach, chodziło chyba o paski NATO. Ogłoszenie wisiało rok czy dłużej, miało kilka stron podbić i jak w nie wchodziłeś to miałeś kilka stron "podbijam" "zapraszam" "up" i innych takich. Bez sensu. Musiałeś się cofać do początku, żeby zobaczyć, o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednemu pasuje takie coś innemu nie pasuje. Jeszcze inny w ogóle by zmienił X na Y, a Z na W. Potem pojawia się 20 innych którzy jeszcze chcą coś innego.

Jak dogodzić każdemu? Nie da się.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijanie ma sens ze względu na obniżkę ceny. Kilka razy skusiłem się jednak na dany zegarek z powodu obniżki. Gdybym takiego podbicia z obniżką nie widział, to nawet nie zawracałbym sobie głowy wracaniem do takiego ogłoszenia.

Można natomiast faktycznie pomyśleć, by podbicie było możliwe nie częściej niż co 5-6 dni. Wówczas, nawet jeśli ktoś będzie podbijał zawsze, kiedy może, to i tak będzie to max 5-6 postów w danym temacie, więc będzie klarowny, bo zajmie mniej niż pół strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tomaliusz napisał(-a):

Jesteś pewny że tak jest?

Jak został zniesiony limit postów i stażu to po co by został niewidoczny bazarek?

 

 

Oczywiście, przecież to żaden problem zweryfikować samemu korzystając z trybu prywatnego przeglądarki lub wylogowując się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, btard napisał(-a):

 

Oczywiście, przecież to żaden problem zweryfikować samemu korzystając z trybu prywatnego przeglądarki lub wylogowując się.

Dzisiaj tak a jutro?

Póki nie ma regulaminu to nie ma nic pewnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kwiatek napisał(-a):

Opis! Również powinien być rzetelny opis stanu zegarka. Nie opowieści tylu "zegarek w stanie jak widać na zdjęciach"

 

Dodałbym wymóg konieczności wystawienia oceny (1-10 zgodnie ze skalą) stanu zegarka, wraz z opisem śladów użytkowania.

Większość tego przestrzega i, pomimo tego, że ocena jest mocno subiektywna, to jednak daje także jakąś informację już na pierwszy rzut oka.

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ze swojej strony zasugerowałbym brak limitu, albo podwyższenie ilości zamieszczanych zdjęć sprzedawanych przedmiotów. Pięć zdjęć to zbyt mało MZ, aby pokazać dokładnie stan sprzedawanego zegarka. Osiem/dziesięć to takie minimum według mnie.

 

 

Odnośnie podbijania uważam, że jego zabronienie, to nie jest najlepszy pomysł. Tak jak pisze kolega poniżej, podbijanie daje możliwość uatrakcyjnienia oferty podczas jej trwania, poprzez zmianę ceny. Owszem, można zmienić cenę w pierwszym temacie, ale kto o tym się dowie, jak ogłoszenie będzie już zakopane. 

 

4 godziny temu, Chorwat napisał(-a):

Podbijanie ma sens ze względu na obniżkę ceny. Kilka razy skusiłem się jednak na dany zegarek z powodu obniżki. Gdybym takiego podbicia z obniżką nie widział, to nawet nie zawracałbym sobie głowy wracaniem do takiego ogłoszenia.

Można natomiast faktycznie pomyśleć, by podbicie było możliwe nie częściej niż co 5-6 dni. Wówczas, nawet jeśli ktoś będzie podbijał zawsze, kiedy może, to i tak będzie to max 5-6 postów w danym temacie, więc będzie klarowny, bo zajmie mniej niż pół strony.

 

 

Poniżej mój punkt widzenia i argumenty przeciw takiej zmianie:

 

5 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Przeglądanie ogłoszeń, ze względu na ich podbijanie jest męką. W kółko ogląda się te same ogłoszenia, sprzed kilku tygodni lub miesięcy, ale podbijane przez Sprzedających. W chaosie podbić łatwo za to przegapić  nowe, interesujące nas ogłoszenie.

Teraz będzie się płacić za ogłoszenie, które może wisieć maksymalnie 1 miesiąc. Po miesiącu, jeżeli będzie kontynuowane i ponownie opłacone, to wtedy mogłoby znowu pokazać się jako nowe, czyli de facto zostać "podbite". Ale nie wcześniej. Z punktu widzenia Kupującego "podbijanie" jest wysoce irytujące.

 

Przeglądanie nie powinno być męką. Przecież nowo dodane ogłoszenia też mogą zostać podbite i pojawić się na początku listy. Dzięki możliwości podbijania możemy obserwować cały czas nowe ogłoszenia wraz z przewijającymi się starszymi ofertami, częstokroć ze zaktualizowanymi cenami. W innym przypadku będą wisieć cały czas te same oferty, aż do momentu pojawienia się nowych, co jest tym bardziej nudne MZ :) Oczywiście to wszystko zależy od dynamiki pojawiania się nowych ogłoszeń, ale nie spodziewałbym się jakiegoś lawinowego natłoku nowych postów sprzedażowych - dotychczas nowe i pobijane ogłoszenia razem zajmowały około dwóch/trzech podstron, co nie jest ilością, w której można by się zgubić ;)

 

 

5 godzin temu, renqien napisał(-a):

Dokładnie, podbijanie irytuje i powoduje, że zwykły sprzedający spada gdzieś na szary koniec.

 

W tym dziale są sami zwykli sprzedający, ci podbijający nie są jakoś specjalnie uprzywilejowani. Każdy może podbić swoje ogłoszenie i każdy jest tu "zwykły".

 

 

4 godziny temu, renqien napisał(-a):

...ja tego używam, ale jak przeglądasz nowe posty na forum ogólnym, to wtedy wskakują Ci podbicia z bazarku i to wnerwia.

 

Podbicia z bazarku są również cenną informacją dla kupujących. Świadczą o tym, że oferta jest nadal aktualna, często informują o zmianie ceny przedmiotu, przypominają o ogłoszeniu, które może nam umknąć, a do którego chcieliśmy wrócić np. po pracy (albo kolejnego dnia w pracy, jak kto woli) ;) 

 

4 godziny temu, renqien napisał(-a):

Przypomnę tylko sytuację, jaka miała miejsce z ogłoszeniem o paskach, chodziło chyba o paski NATO. Ogłoszenie wisiało rok czy dłużej, miało kilka stron podbić i jak w nie wchodziłeś to miałeś kilka stron "podbijam" "zapraszam" "up" i innych takich. Bez sensu. Musiałeś się cofać do początku, żeby zobaczyć, o co chodzi.

 

Jedno kliknięcie przenosi nas do pierwszego postu. To mniej zachodu niż szukanie wystawionego trzy tygodnie ogłoszenia i zastanawianie się, czy już nie jest zdjęte.

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jeszcze dać 2 darmowe wystawianie oferty na rok.

Nie wydaje mi się, aby to było dużo a byłby to miły ukłon w stronę tych, co sprzedają sporadycznie.

 

Do rozważenia: oprócz limitu 50 postów fajnie by było, aby był to ktoś ze stażem dłuższym niż np. 6 miesięcy.

Unikniemy wtedy nabijania postów by dostać się na bazarek.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pół roku karencji przed publikacją oferty to przesadzony, zbyt długi czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem i zamknąłem dwa inne tematy, w których równocześnie toczyła się dyskusja o bazarku i jego regulaminie. 

Kontynuujmy dyskusję tutaj.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, john.doe napisał(-a):

 

To znaczy że są równi i równiejsi, lepsze i gorsze bazarki lokalne?

 

Cwaniactwo to chyba tu najlepiej widać :( 

Nie należy się kopać z koniem. Dziękuję zarządowi za docenienie "inicjatywy" i że zostałem forumowym CWANIAKIEM, już więcej nie będę się wychylał przed szereg.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby decyzyjne, zamknijcie bazarek na ile trzeba tydzień, dwa. Ustalcie jeden jasny przejrzysty regulamin i wtedy rozpocznijcie zabawę. Ostatnio na bazarku był bajzel, były szumne zapowiedzi idzie nowe i karmiono tym użytkowników miesiącami i wyszła żenada. Zaczyna do przypominać działania rządów coś wprowadzamy na szybko później będziemy prostować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki macie cel w nakręcaniu tej gównoburzy. Napisałem dzisiaj prośbę o kilka dni na napisanie propozycji jasnego i zrozumiałego regulaminu.

 

Jeśli na bazarku był "bajzel" (co według mnie jest konkretną bzdurą), to czemu większość narzekań na nowe regulacje opiera się właśnie na tym, że przed zmianą było lepiej? Widzę tu pewną niekonsekwencję.

 

A narzekanie jest naprawdę łatwe...

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gio napisał(-a):

Moim zdaniem pół roku karencji przed publikacją oferty to przesadzony, zbyt długi czas.

 

Sprawdziłem i na WUS jest 90 dni i powyżej 100 postów.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była konieczności wyceny przedmiotów na bazarze. A może dodać możliwość zamiany 

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GIO był bajzel( a to mnóstwo przeterminowanych ofert a to dziwne ostrzeżenia czy usuwanie tematów) i ciągle było to poruszane, a w odpowiedzi ciągle było można przeczytać cierpliwości niebawem nowe zasady będzie lepiej i jest lepiej.

Skrajną głupotą jest wprowadzanie czegoś co zapowiada się miesiącami że ma być lepiej a dopiero później ustalenie zasad. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Sprawdziłem i na WUS jest 90 dni i powyżej 100 postów.

 

Być może u nas też tak zrobimy. Regulacja tego typu jest w moim projekcie regulaminu. Zarząd może po prostu wstawić ostateczne liczby.

 

 

 

10 minut temu, marcin s napisał(-a):

GIO był bajzel( a to mnóstwo przeterminowanych ofert a to dziwne ostrzeżenia czy usuwanie tematów) i ciągle było to poruszane, a w odpowiedzi ciągle było można przeczytać cierpliwości niebawem nowe zasady będzie lepiej i jest lepiej.

Skrajną głupotą jest wprowadzanie czegoś co zapowiada się miesiącami że ma być lepiej a dopiero później ustalenie zasad. 

Zapewniam Cię, że posty napisane z użyciem zasad języka polskiego, są bardziej zrozumiałe. Ciężko się domyśleć o co Ci chodzi w niektórych zdaniach.

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Gio napisał(-a):

Zapewniam Cię, że posty napisane z użyciem zasad języka polskiego, są bardziej zrozumiałe. Ciężko się domyśleć o co Ci chodzi w niektórych zdaniach.

 

Szanowny Kolego, ludzie dzielą się na Mickiewiczów i Einsteinów. Szanujemy się nawzajem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Watch-er napisał(-a):

 

Szanowny Kolego, ludzie dzielą się na Mickiewiczów i Einsteinów. Szanujemy się nawzajem.

 

Tak, mocno o to apeluję. Pisanie po polsku jest przejawem szacunku dla odbiorcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gio napisał(-a):

 

Tak, mocno o to apeluję. Pisanie po polsku jest przejawem szacunku dla odbiorcy.

 

Co nie zmienia faktu, że istotą wypowiedzi jest jej zawartość merytoryczna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gio napisał(-a):

 

Tak, mocno o to apeluję. Pisanie po polsku jest przejawem szacunku dla odbiorcy.

Nie staraj się mieć ostatniego słowa, staraj się uczynić ostatni krok.

 

Nie trać czasu na jałowe polemiki, bo są rzeczy ważniejsze od bicia piany - regulamin! :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.