Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Uwaga ! Ważny komunikat

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, john.doe napisał(-a):

Gratuluje dobrej roboty, wreszcie prosto, czytelnie i na temat.

 

 

 

Dzięki kolego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

I teraz sama skala:

  1. STAN: 10/10 (Idealny) – przedmiot nieużywany bądź używany, ale wyglądający jak nowy, powystawowy itp. W doskonałym stanie technicznym bez widocznych śladów noszenia. W zestawie MUSI być oryginalne opakowanie i dokumentacja. Bransoleta nie może być skracana, pasek i klamra również w stanie fabrycznym. Pełen zestaw bez najmniejszych niedoskonałości. Nie otwierany/naprawiany. STAN: 100%
  2. STAN: 9/10 (Doskonały) – przedmiot używany, w niemalże idealnym stanie. Nieznaczne, zauważalne przy bardzo dokładnym przyjrzeniu się, ślady używania. Ślady te występują w postaci pojedynczych, płytkich rysek. Może być to również zegarek w STANIE:100% ale bez dokumentacji czy też opakowania. Do tej kategorii zalicza się również zegarki typu NOS (New Old Stock). Zegarek musi działać bez zarzutów i utrzymywać doskonały czas. Nie otwierany/naprawiany. STAN: 90%
  3. STAN: 8/10 (Bardzo dobry) – przedmiot nosi niewielkie, acz widoczne gołym okiem ślady użytkowania. Występują one w postaci rysek na kopercie, bezelu, bransolecie czy też zapięciu/klamrze. Bransoleta może być skracana, ściągnięte ogniwa MUSZĄ być w zestawie. Pasek może nosić ślady użytkowania, jednak nie może być poprzecierany, przepocony czy poplamiony. Zegarek musi działać bez zarzutów i utrzymywać doskonały czas. Nie otwierany/naprawiany. STAN 80%

 

Do wszystkich sprzedających, jeśli zegarek był otwierany to nie może mieć stanu wyższego niż 7/10 i nie ważne czy była to nawet tylko regulacja chodu.

Czy jednak się mylę?

Na pewno konieczna adnotacja w ogłoszeniu że zegarek poza fabryką był otwierany, rozszczelniany.

 

 

Tomek, ja raczej bym wykreślił ze stanu 8/10 zapis "nie otwierany", albo jakoś inaczej to ujął w tym punkcie i opisał warunki i cel, w jakim zegarek był otwierany. Otwarcie zegarka w celu regulacji chodu u znającego się na rzeczy zegarmistrza wpłynie pozytywnie na jego stan, podobnie jak wymiana akumulatora w solarach na nowy, kiedy zegarek jest w stanie idealnym mechanicznie i wizualnie. Dla niektórych z nas 7/10 to już "złomek" ;)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, clusca napisał(-a):

No właśnie nie ma za bardzo w co kliknąć ;) Przycisk "kup ogłoszenie" zmienia się w "dodaj nowy temat". Ale nie ma problemu, zawsze można kupić dodatkowy pakiet, jak skończy się aktualny. A potrzeba, o której piszę może pojawiać się w skrajnych przypadkach, np. chęć dokupienia pakietów przed podwyżką ceny, chęć wystawienia większej ilości zegarków, kiedy wiemy, że nie będziemy mieli dostępu do blika w momencie ich wystawiania, ogólnie nic, co przytrafia się na co dzień

Menu górne:

obraz.png

Jak mówię, że można to można. :)

 

22 minuty temu, clusca napisał(-a):

Podobnie jak @Jash uważam, że TT jest bardzo wygodnym narzędziem. Uważam również, że zdobył na tyle stabilną i wysoka pozycję na rynku aplikacji, że nie tylko on musi się dostosować do engine'ów for internetowych, ale również one powinny o niego zadbać, a Administrator poświęcić kilka chwil próbie "rozkminienia", co jest nie tak, że nie działa prawidłowo

Dziękujemy za uwagi, ale zawsze to powtarzam o TT - nie obsługujemy tego, nie wspieramy, a raczej wypieramy. Będą zmiany w mobilnym dostępie do forum na bardziej cywilizowane. Koniec kropka.

 

23 minuty temu, clusca napisał(-a):

A może tak dla narzekających na ceny zrobić pakiet użytkownika "premium". Powiedzmy jednorazowa wpłata 200-500 PLN na rzecz forum gwarantuje nieograniczoną liczbę ogłoszeń. "Nieprofesjonalny sprzedawca" raczej w ciągu roku nie zapłaci więcej za pojedyncze ogłoszenia (kupując je w pakietach po pięć), a nie będzie miał poczucia, że płaci dużo za ogłoszenie, bo ogłoszenia będą w zasadzie bonusem za szczodry datek na forum. A nawet jak będzie zamieszczał codziennie jeden zegarek, to przynajmniej będzie się działo na bazarku

Moja modyfikacja obsługuje tę funkcję. Kwestia ustaleń Zarządu.

 

23 minuty temu, tomaliusz napisał(-a):

@DawPiwiszą ogłoszenia bez oceny stanu według skali, jeśli regulamin podaję taką skalę to ogłoszenia muszą je zawierać a nie tylko opis dobry, bardzo dobry i.t.d.

Brak wmiętej kartki jest pouczany a co z oceną stanu według skali?

No co z nią? Kto jej nie dodał? Ja czy userzy?

 

 


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, dlatego podałem tą ocenę w wątpliwość ale regulamin stanowi tak a nie inaczej więc trzeba się do tego stosować ;)

Teraz, DawPi napisał(-a):

No co z nią? Kto jej nie dodał? Ja czy userzy?

Wiadomo Kto, tylko Kto może takie ogłoszenia usunąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli braku skali ocen zegarków przypomnę, że część ogłoszeń jest "starsza" od regulaminu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malo tego - każdy może się umówić z Zarządem indywidualnie na:

- X ogłoszeń za Y kwotę,

- nieograniczona ilość tematów do wykorzystania do Z daty (dowolnej, miesiąc, kwartał, rok, dekada) za odpowiednią kwotę.

 

Wtedy tylko ja dostaję sygnał z Zarządu i ustawiam danemu delikwentowi odpowiednie parametry.

 

Także jak widać system jest elastyczny.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tarant napisał(-a):

Gwoli braku skali ocen zegarków przypomnę, że część ogłoszeń jest "starsza" od regulaminu.

Zgoda ale jest conajmniej 5 nowych tematów bez oceny skali ocen powstałych już po regulaminie.

A wymięte kartki są według nowego regulaminu a oceny nie ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, DawPi napisał(-a):

Menu górne:

obraz.png

Jak mówię, że można to można. :)

 

U mnie tego "nima" ;)

 

2021-02-26.thumb.png.b98806a7e35e75bd0bbcd6cbc65f556b.png

 

 

9 minut temu, tarant napisał(-a):

Gwoli braku skali ocen zegarków przypomnę, że część ogłoszeń jest "starsza" od regulaminu.

 

Ale zapis o skali był również w starym regulaminie :)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, clusca napisał(-a):

Ale zapis o skali był również w starym regulaminie :)

Nawet nie o to chodzi ale jak w ogłoszeniu jest wymięta kartka z nickiem to znaczy że sprzedający nowy regulamin zna lub chociaż powinien a ocen skali dalej nie ma ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zgłaszajcie do moderacji ;)  Tylko strach teraz takie ogłoszenia usuwać. Już wcześniej wszelakie groźby padały, teraz jeszcze dojdą sprawy o odszkodowanie za straty materialne ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomaliusz napisał(-a):

Zgoda ale jest conajmniej 5 nowych tematów bez oceny skali ocen powstałych już po regulaminie.

A wymięte kartki są według nowego regulaminu a oceny nie ;)

Raportuj, co już zresztą zrobiłeś, a ja podziałałem. Tyle naprawdę wystarczy.

3 minuty temu, clusca napisał(-a):

U mnie tego "nima"

A teraz?


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest, ale zbiegło się z tym, że się wylogowałem i zalogowałem ponownie, więc nie wiem, co przyczyniło się do wyświetlenia tej zakładki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, ja podziałałem. :)


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, DawPi napisał(-a):

Nie nie, ja podziałałem. :)

U mnie też sklepu nie ma...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U innych nie ma, a u mnie widzę dwa 😜

 

 

Screenshot_20210226-162026_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gio napisał(-a):

 

Dzięki kolego!

Również gratuluje. Może i ja w końcu coś na bazarek wrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już jest, a może cały czas był... :huh:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gio dobra robota. 

 

 

18 godzin temu, Gio napisał(-a):

...

A już te bzdurne stopki z modelem telefonów, dłuższe często niż sama wypowiedź powodują, że ziemniaki gniją mi w piwnicy.

Mam dokładnie tak samo.  :(  Może w regulaminie Forum zabronić tego🤔 

 

 

Jesscze mnie denerwuje, jak ktoś w stopce ma wypisane zegarki które miał. Po co to A zajmuje mnóstwo miejsca.  :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dorian06 napisał(-a):

Gio dobra robota. 

 

 

Mam dokładnie tak samo.  :(  Może w regulaminie Forum zabronić tego🤔 

 

 

Jesscze mnie denerwuje, jak ktoś w stopce ma wypisane zegarki które miał. Po co to A zajmuje mnóstwo miejsca.  :(

Przecież stopkę możesz wyłączyć, czyż nie?  A tak w ogóle, to chyba somsiad może mieć puste butelki na ogródku - ważne, że na twoim trawa równo jest przystrzyżona ;)

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś to urazi - proszę zgłosić. Moderacja usunie...

 

Przychodzi baba do lekarza:
- Panie doktorze ciagle jestem wkurwiona, wszystko i wszyscy mnie wkurwiają, a najbardziej wkurwia mnie to, że wszystko mnie wkurwia, prosze mi pomoc!
- Czy próbowala Pani w jakiś sposób się wyciszyć, uspokoić, np. spacery w lesie, parku wsród spiewu ptaków, spacerujac boso po trawie, kontakt z przyrodą bardzo pomaga...
- E tam, Panie Doktorze - ptaki mnie wkurwiają, bo drą ryje, w trawie pełno robactwa, pajęczyny, gałęzie zaczepiają o ubranie, nie, nie, przyroda mnie wkurwia!
- To może inny sposób, np. kąpiel w wannie pełnej piany z aromaterapią, przy nastrojowej muzyce?
- E tam, Panie Doktorze, tego tez próbowałam piana mnie wkurwia, bo szczypie w oczy, muzyka mnie wkurwia, każda muzyka mnie wkurwia, ta nastrojowa najbardziej mnie wkurwia, a te olejki zapachowe, to dopiero wkurwiajace, kleją sie, lepią, plamią, nie, nie olejki najbardziej mnie wkurwiają!
- No dobrze, to może sex? Jak wyglada Pani życie seksualne?
- Sex !?
A co to takiego?
- Nie wie Pani co to sex!? No dobrze, zaraz Pani pokaże, proszę za parawan. Po chwili na parawanie lądują kolejne części garderoby: spodnie, spódnica, kitel, bluzka, biustonosz, majtki. Po kolejnej chwili słychać sapanie i wzdychania, wreszcie słychać głos kobiety:
- Panie Doktorze, proszę się zdecydować? Wkłada Pan czy wyciąga, bo już mnie pan zaczyna wkurwiać!


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Gio dobra robota. 

 

Dzięki!

 

 

52 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

 

 

Mam dokładnie tak samo.  :(  Może w regulaminie Forum zabronić tego🤔 

 

Zakazy, to lubię 😛

 

 

 

52 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

 

 

Jesscze mnie denerwuje, jak ktoś w stopce ma wypisane zegarki które miał. Po co to A zajmuje mnóstwo miejsca.  :(

 

Nostalgia 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2021 o 20:03, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

@Lincoln Six Echo moim zdaniem, w ramach tego regulaminu spokojnie możesz sprzedawać zegarki używane ze swojej kolekcji.

 

 

No właśnie nie jestem pewien. W definicjach "SPRZEDAJĄCY" to:

"3. Sprzedający – osoba fizyczna nieprowadząca zarejestrowanej działalności gospodarczej w zakresie handlu zegarkami, zegarami oraz akcesoriami dla zegarmistrzostwa (np. paskami do zegarków, częściami do zegarów i zegarków, itp.) oraz nieświadcząca usług  w tym zakresie."

 

@DawPi Czyli jeżeli sprzedaję w ramach swojej działalności zegarki marek X, Y i Z, absolutnie nie mogę wystawić na bazarku czegokolwiek prywatnie (nie sprzedawanego "na firmę"), czy jednak mogę..?

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



 
No właśnie nie jestem pewien. W definicjach "SPRZEDAJĄCY" to:
"3. Sprzedający – osoba fizyczna nieprowadząca zarejestrowanej działalności gospodarczej w zakresie handlu zegarkami, zegarami oraz akcesoriami dla zegarmistrzostwa (np. paskami do zegarków, częściami do zegarów i zegarków, itp.) oraz nieświadcząca usług  w tym zakresie."
 
[mention=33367]DawPi[/mention] Czyli jeżeli sprzedaję w ramach swojej działalności zegarki marek X, Y i Z, absolutnie nie mogę wystawić na bazarku czegokolwiek prywatnie (nie sprzedawanego "na firmę"), czy jednak mogę..?


Trzymając się litery prawa nie możesz, regulamin brzmi jednoznacznie. Nie wiem jednak czy takie były intencje autora i Zarządu. Jeśli nie, wówczas należałoby dopisać taki wyjątek do regulaminu. Najgorzej będzie moim zdaniem jeśli zapisy regulaminu się nie zmienią, a osoby decyzyjne zinterpretują, że nie ma żadnych przeszkód. To by było uchylenie furtki do naciągania regulaminu w różnych innych sytuacjach.

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie, mam propozycję aby wszyscy "kibice" bazarku, tj. obserwatorzy przestali wypisywać swoje sugestie i propozycje. Czyli nie wystawiam ofert - nie zabieram głosu i nie wprowadzam zamieszania ! 

Żaden regulamin nie jest i nie będzie  doskonały. Ten regulamin jest zredagowany przez jednego z Was i jak się okazuje też nie wszystko, wszystkim odpowiada.  Ale, on jest obowiązujący !  Należy go tylko przeczytać i zastosować podczas wystawiania ofert. Jeśli kartka ma być zmięta/ pognieciona - to ma być pognieciona ! Punktowy stan zegarków w ofercie jest jasno określony. Nikt z moderatorów nie będzie przecież oceniał stanu faktycznego z tym opisywanym w ofercie, bo to niemożliwe !  

Opisami wystawianych rzeczy sami sobie wystawiacie opinie. Po pewnym czasie (w praktyce bardzo krótkim) wszyscy zainteresowani wiedzą z kim mają do czynienia. 

Na razie moderatorzy przymykają oko na małe uchybienia w zamieszczanych ofertach. Nikt nikogo nie chce złośliwie ustawiać w pionie ! To wszystko musi się dotrzeć. Natomiast postawy skrajnie roszczeniowe i żądania, wyrażane bezpodstawnie, będą niestety podlegały forumowym pójściem do "kąta" 😜 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.