Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Uwaga ! Ważny komunikat

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu na bazarku nikt nie wystawia tańszych zegarów czy pasków? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by ten punkt sformułować nieco inaczej, np tak:

 

3. Sprzedający – osoba fizyczna nieprowadząca zarejestrowanej działalności gospodarczej w zakresie handlu zegarkami, zegarami oraz akcesoriami dla zegarmistrzostwa (np. paskami do zegarków, częściami do zegarów i zegarków, itp.) oraz nieświadcząca usług  w tym zakresie lub osoba prowadząca taką działalność, ale wystawiająca na sprzedaż przedmiot prywatnie, a nie w ramach prowadzonej działalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
No właśnie nie jestem pewien. W definicjach "SPRZEDAJĄCY" to:
"3. Sprzedający – osoba fizyczna nieprowadząca zarejestrowanej działalności gospodarczej w zakresie handlu zegarkami, zegarami oraz akcesoriami dla zegarmistrzostwa (np. paskami do zegarków, częściami do zegarów i zegarków, itp.) oraz nieświadcząca usług  w tym zakresie."
 
[mention=33367]DawPi[/mention] Czyli jeżeli sprzedaję w ramach swojej działalności zegarki marek X, Y i Z, absolutnie nie mogę wystawić na bazarku czegokolwiek prywatnie (nie sprzedawanego "na firmę"), czy jednak mogę..?

Zakładam, że sprzedając swój prywatny zegarek nie wystawiasz faktury ani paragonu z kasy fiskalnej. Nie wystawiasz i nie podbijasz gwarancji. Nie ujmujesz tego w deklaracji podatkowej i nie traktujesz tego zegarka jako towaru handlowego. Dlatego w takim ujęciu, moim zdaniem, nie jesteś wtedy osobą prowadzącą działalność gospodarczą.
Co innego, gdybyś wystawiał fabrycznie nowe zegarki, które są Twoimi towarami handlowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazarek już umarł tylko jeszcze o tym nie wie

I najlepszy regulamin nic tu nie pomoże

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, zorro napisał(-a):

Bazarek już umarł tylko jeszcze o tym nie wie

I najlepszy regulamin nic tu nie pomoże

Odsyłam do kawału o babie...

 

 

A serio. Jak wynika z regulaminu działu sprzedam, każda oferta musi zawierać cenę. Zatem oferty zamiany, bez podania ceny należy uważać za naruszające tenże?
Tak zresztą było poprzednio, akceptowaliśmy oferty zamiany, ale jedynie z podaną ceną.

 

6. Oferta musi zawierać:
i.     rzetelny opis przedmiotu oferowanego do sprzedaży,
ii.    ocenę jego stanu według skali opisanej w paragrafie 4 regulaminu,
iii.   cenę sprzedaży,
iv.   sposób i koszt wysyłki,
v.    co najmniej pięć różnych zdjęć dobrej jakości, pozwalających na pełną ocenę stanu oferowanego przedmiotu; niedozwolone jest powielanie zdjęć z tym samym ujęciem sprzedawanego przedmiotu, w celu spełnienia warunku dołączenia do oferty wymaganej ilości zdjęć.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, zorro napisał(-a):

Bazarek już umarł tylko jeszcze o tym nie wie

I najlepszy regulamin nic tu nie pomoże

 

Przezabawna jest ta dyskusja 🤣

Chociaż z punktu widzenia moderatorów i zarządu mogą opadać ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):


Zakładam, że sprzedając swój prywatny zegarek nie wystawiasz faktury ani paragonu z kasy fiskalnej. Nie wystawiasz i nie podbijasz gwarancji. Nie ujmujesz tego w deklaracji podatkowej i nie traktujesz tego zegarka jako towaru handlowego. Dlatego w takim ujęciu, moim zdaniem, nie jesteś wtedy osobą prowadzącą działalność gospodarczą.
Co innego, gdybyś wystawiał fabrycznie nowe zegarki, które są Twoimi towarami handlowymi.

 

Owszem, dokładnie to miałem na myśli. Ale w międzyczasie, zamiast odpowiedzi na moje konkretne i ani trochę nie złośliwe pytanie dotyczące powyższej kwestii, dostałem "zawieszkę" na 48h za żart w formie mema w dziale "ŻARTY ŻARTAMI", który był rzekomo żartem politycznym (w mojej ocenie nie był - nie dotyczył żadnej konkretnej opcji polityczne, poglądów ani ideologii, a był ogólnym żartem z biurokracji i fiskalizmu). Jako umiarkowanie aktywny dotychczas uczestnik wątku TEORIE SPISKOWE, nie mogę nie przytoczyć starożytnej formuły: "Przypadek? Nie sądzę..." :D

 

Odpowiedzi na moje pytanie nadal nie ma (nie wiem, może @DawPi później coś doprecyzuje...), Prezes zasugerował kilka postów temu, że jak ktoś będzie za bardzo "męczył", dostanie rózgą, a ja mam już 7 punktów ostrzeżeń, etc. (by the way - jak nagle zniknę z forum np. z powodu żartu o Bolku i Lolku albo związków damsko-męskich, to z góry pozdrówki i dzięki za parę lat tym, którzy mnie znosili! ;) ) - czyli przyjmę chyba, że jeśli jej nie będzie tak w ciągu 1-3 dni, to nie mogę nic zamieszczać na bazarku. Tak zresztą, jak zrozumieli regulamin i definicję SPRZEDAJĄCEGO  - @mario1971 i @Mirosuaw.

 

Moje "dopytywanie się" nie jest, śmiem twierdzić @Gio, "przezabawne" (no, może troszkę tragikomiczne jest... ;)) - IMO, jest jak najbardziej uzasadnione, bo zanim wykupię jakiś pakiet, wolałbym wiedzieć, czy będę go mógł użyć... ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ! Wszystko jest w porządku. Bazarek umarł, tylko my jeszcze o tym nie wiemy !!! Gdyby nie zorro to byśmy dalej jak dzieci we mgle ...  Trzeba chyba jakiś nekrolog przygotować 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Prezesie, czy możemy założyć lokalny bazarek na paski i akcesoria drobne, do wartości, powiedzmy, 150 zł?

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę wstrzymajcie  się na kilka dni. To jest w trakcie ustaleń i dotyczy wszystkich lokalnych bazarków. Możecie być pewni,  że nikt nie będzie płacił za wystawiane paski i inne drobiazgi w ilościach nie sklepowych. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Owszem, dokładnie to miałem na myśli. Ale w międzyczasie, zamiast odpowiedzi na moje konkretne i ani trochę nie złośliwe pytanie dotyczące powyższej kwestii, dostałem "zawieszkę" na 48h za żart w formie mema w dziale "ŻARTY ŻARTAMI", który był rzekomo żartem politycznym (w mojej ocenie nie był - nie dotyczył żadnej konkretnej opcji polityczne, poglądów ani ideologii, a był ogólnym żartem z biurokracji i fiskalizmu). Jako umiarkowanie aktywny dotychczas uczestnik wątku TEORIE SPISKOWE, nie mogę nie przytoczyć starożytnej formuły: "Przypadek? Nie sądzę..." :D

 

Odpowiedzi na moje pytanie nadal nie ma (nie wiem, może @DawPi później coś doprecyzuje...), Prezes zasugerował kilka postów temu, że jak ktoś będzie za bardzo "męczył", dostanie rózgą, a ja mam już 7 punktów ostrzeżeń, etc. (by the way - jak nagle zniknę z forum np. z powodu żartu o Bolku i Lolku albo związków damsko-męskich, to z góry pozdrówki i dzięki za parę lat tym, którzy mnie znosili! ;) ) - czyli przyjmę chyba, że jeśli jej nie będzie tak w ciągu 1-3 dni, to nie mogę nic zamieszczać na bazarku. Tak zresztą, jak zrozumieli regulamin i definicję SPRZEDAJĄCEGO  - @mario1971 i @Mirosuaw.

 

Moje "dopytywanie się" nie jest, śmiem twierdzić @Gio, "przezabawne" (no, może troszkę tragikomiczne jest... ;)) - IMO, jest jak najbardziej uzasadnione, bo zanim wykupię jakiś pakiet, wolałbym wiedzieć, czy będę go mógł użyć... ;)

 

Podziwiam zdolność poświęcania czasu na takie epistoły 😃

Ale na każdym forum jest grupa użytkowników mających takie zacięcie. Moderowałem kiedyś na chyba największym forum w tym kraju, więc wiem co mówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gio napisał(-a):

 

Podziwiam zdolność poświęcania czasu na takie epistoły 😃

Ale na każdym forum jest grupa użytkowników mających takie zacięcie. Moderowałem kiedyś na chyba największym forum w tym kraju, więc wiem co mówię.

 

Nie mam życia w realu, więc się produkuję w necie. Ale na forum nie chodzi chyba o to, żeby komentować mój, czy np. Twój "rys osobowościowy", prawda? Więc może zamiast tego, jakaś normalna odpowiedź?


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gio, szacun za poświęcenie czasu i zredagowanie regulaminu, jest naprawdę niezły, o niebo lepszy niż poprzedni.
Ale kolega LSE zadał konkretne pytanie. W świetle literalnej interpretacji zapisów regulaminu odpowiedź na to pytanie jest niezbyt logiczna. Wychodzi na to, że LSE nie może wystawić na bazarek swojego prywatnego zegarka, ponieważ ma zarejestrowaną działalność w zakresie handlu zegarkami. Chyba że przymykamy oko na zapisy regulaminu i interpretujemy jak chcemy.
Nie rozumiem dlaczego LSE dostaje "pstryczki w ucho" za to, że zwrócił uwagę na realną lukę w regulaminie. Nie lepiej jakoś usunąć tę lukę?


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgraniczmy dwie sprawy. LSE nie dostał ostrzeżenia za żart o treści politycznej jako rodzaj prztyczka w ucho za to, co pisze tutaj. Tego jestem pewien (nie ja mu je przydzielałem, ale pomimo to tak uważam).

Co do sprzedaży zegarka odpowiedzi udzielił już kolega Perpetuum mobile. Wydaje mi się logiczna. Czy jest ona zgodna z prawem nie wiem, tak jak trudno, żeby wiedział to Admin. Swoją drogą, czy interpretacje prawa dokonywane przez prawników są z nim zawsze/zwykle/często zgodne? Oto jest pytanie.

 

3 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):


Zakładam, że sprzedając swój prywatny zegarek nie wystawiasz faktury ani paragonu z kasy fiskalnej. Nie wystawiasz i nie podbijasz gwarancji. Nie ujmujesz tego w deklaracji podatkowej i nie traktujesz tego zegarka jako towaru handlowego. Dlatego w takim ujęciu, moim zdaniem, nie jesteś wtedy osobą prowadzącą działalność gospodarczą.
Co innego, gdybyś wystawiał fabrycznie nowe zegarki, które są Twoimi towarami handlowymi.

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):

@Gio, szacun za poświęcenie czasu i zredagowanie regulaminu, jest naprawdę niezły, o niebo lepszy niż poprzedni.
Ale kolega LSE zadał konkretne pytanie. W świetle literalnej interpretacji zapisów regulaminu odpowiedź na to pytanie jest niezbyt logiczna. Wychodzi na to, że LSE nie może wystawić na bazarek swojego prywatnego zegarka, ponieważ ma zarejestrowaną działalność w zakresie handlu zegarkami. Chyba że przymykamy oko na zapisy regulaminu i interpretujemy jak chcemy.
Nie rozumiem dlaczego LSE dostaje "pstryczki w ucho" za to, że zwrócił uwagę na realną lukę w regulaminie. Nie lepiej jakoś usunąć tę lukę?

 

Przecież @Perpetuum Mobile napisał bardzo logiczne wyjaśnienie. Ja nie podejmuję się interpretacji ani wyjaśniania zasad regulaminu, bo nie tworzyłem go według własnego widzimisię, tylko zredagowałem w jak najbardziej jasnych zapisach reguły przekazane mi przez Zarząd, a potem dołożyłem do tego jak najwięcej pomysłów zasygnalizowanych przez Was.

 

Natomiast osobiście uważam - i podtrzymuję tę opinię - że powyższa dyskusja jest biciem piany dla samego bicia piany. Nigdzie w regulaminie nie jest napisane, że osoba prowadząca działalność nie może sprzedać swojego używanego zegarka jako osoba prywatna. Tzn wtedy kiedy tej transakcji nie rejestruje w ramach swojej działalności. Zatem pisanie o luce i niemożliwości wystawienia zegarka przez jednego użytkownika, to moim zdaniem wspomniane bicie piany. Zapewniam, że idąc tym tokiem rozumowania możemy wymyśleć tuzin takich bzdurek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, tarant napisał(-a):

Rozgraniczmy dwie sprawy. LSE nie dostał ostrzeżenia za żart o treści politycznej jako rodzaj prztyczka w ucho za to, co pisze tutaj. Tego jestem pewien (nie ja mu je przydzielałem, ale pomimo to tak uważam).

Co do sprzedaży zegarka odpowiedzi udzielił już kolega Perpetuum mobile. Wydaje mi się logiczna. Czy jest ona zgodna z prawem nie wiem, tak jak trudno, żeby wiedział to Admin. Swoją drogą, czy interpretacje prawa dokonywane przez prawników są z nim zawsze/zwykle/często zgodne? Oto jest pytanie.

 

Dobra, Piotr - co do "prztyczka w ucho" musimy "spisać protokół rozbieżności".  ;) Nie wiem, ile osób w ogóle zdążyło obejrzeć mema, za którego dostałem punkt i "zawieszkę", ale ciekawe, swoją drogą, czy w tzw. powszechnym odbiorze również zostałby on uznany za polityczną "agitkę". Szczerze wątpię. Ja w ogóle nie rozumiem swoistego "dualizmu" w traktowaniu forumowiczów - z jednej strony ma niby być "sympatycznie i przyjaźnie", a z drugiej strony - w mojej ocenie (póki tu jeszcze jestem, mam do niej prawo) - rozdaje się czasami "bęcki" na lewo i prawo zupełnie bez powodu...

 

Jeżeli natomiast chodzi o odpowiedź kolegi @Perpetuum Mobile, to - z całym dla niego szacunkiem - nie jest on przecież władny do oficjalnej interpretacji zapisów regulaminu. Mam polegać na ocenie pojedynczego forumowicza, wykupić pakiet, zamieścić ogłoszenie, dostać 3 punkty i, mając wówczas "upragnione" 10, pożegnać się z forum? Wolałbym w świetle takiej możliwości dostać jednak odpowiedź osoby posiadającej określone kompetencje do konkretnej reakcji.  Zamiast tego, albo jestem ignorowany, albo nowy redaktor regulaminu sugeruje, że mam "kuku na muniu". Może mam, ale to nie jest (jeszcze) forum dla psychiatrów-hobbystów... Czy jest...?  ;) :lol:

 

15 minut temu, Gio napisał(-a):

Nigdzie w regulaminie nie jest napisane, że osoba prowadząca działalność nie może sprzedać swojego używanego zegarka jako osoba prywatna.

 

Widzisz, tak się akurat składa, że w moim dość już bogatym "życiorysie zawodowym" wielokrotnie miałem okazję pracować nad dokumentami procesowymi spraw, w których - z różnym powodzeniem - usiłowano obalać umowy i kontrakty właśnie na podstawie rozbieżności w interpretacji zapisów definicji pojęć. Bo po to są definicje pojęć, żeby stanowić podstawę interpretacji regulaminów. Ja nie mówię teraz, że KMZiZ wytoczy mi proces za złamanie regulaminu ;), ani tym bardziej, że ja podam KMZiZ do sądu, ale, jak już wspomniałem, nie chciałbym ani łamać regulaminu (takie to dziwne?), ani dawać nikomu podstaw do wlepienia punkcików i dożywotniego bana. Biciem piany jest raczej pisanie pierdół "o użytkownikach mających zacięcie" - kiedy wystarczy, żeby ktoś władny jasno mi napisał, czy mogę, czy nie. Takie to trudne?


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do interpretacji zapisów regulaminu władni są jedynie prawnicy (niemniej uwzględnij ostatnie zdanie mojego poprzedniego wpisu). Dopiero co przeczytałem zdanie, że regulamin bazarku w momencie wprowadzenia opłat podlega przepisom prawa konsumenckiego. I dyskryminacją jest np ograniczenie dostępu doń zależnego od stażu i liczby napisanych postów. Zatem, Kolego @Gio być może spotkamy się w sądzie z innymi forumowiczami. W różnych ławach.

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ! Wszystko jest w porządku. Bazarek umarł, tylko my jeszcze o tym nie wiemy !!! Gdyby nie zorro to byśmy dalej jak dzieci we mgle ...  Trzeba chyba jakiś nekrolog przygotować 
Dotyczy to też wyrobów własnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Nie ! Wszystko jest w porządku. Bazarek umarł, tylko my jeszcze o tym nie wiemy !!! Gdyby nie zorro to byśmy dalej jak dzieci we mgle ...  Trzeba chyba jakiś nekrolog przygotować 😂

 

Pycha kroczy przed upadkiem, może przypomnisz sobie za rok czy dwa słowa "kibiców" 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Nie ! Wszystko jest w porządku. Bazarek umarł, tylko my jeszcze o tym nie wiemy !!! Gdyby nie zorro to byśmy dalej jak dzieci we mgle ...  Trzeba chyba jakiś nekrolog przygotować 😂

Po takich merytorycznych wpisach wiele wnoszących do dyskusji, jak i na forum, to zamiast nad nekrologiem to bym się prędzej zastanawiał nad złożeniem dymisji.

Edytowane przez john.doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupować tanie paski do 100zł a nikt nie wystawia tanich pasków do 100zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W regulaminie bazarku jest napisane, że limit 50 postów na dodawanie treści obowiązuje nadal.

W przypiętym wątku głównym na bazarku ("ogłoszenie') @Eugeniusz Szwed  pisze, że limitu już nie ma.

Pieniądze pobieracie za zamieszczenie ogłoszenia, a guzik dodawania postów, jest nie aktywny bo limit 50 postów działa.

O co tutaj chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie, co się stało z naszymi Kolegami? Wczoraj jeszcze byli i już ich nie ma? 🤷‍♀️  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie drąż;) bo i Twój los będzie przesądzony.  :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.