Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Uwaga ! Ważny komunikat

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że pojawiła się CENZURA i kasowanie postów które się komuś nie podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba normalne na każdym forum. Moderacja jest po to, żeby utrzymywać przyzwoity poziom kultury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Gio napisał(-a):

To chyba normalne na każdym forum. Moderacja jest po to, żeby utrzymywać przyzwoity poziom kultury.

A co takiego nieprzyzwoitego było w moim wpisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak się zapytam z ciekawości.Czy mogę sobie przelać powiedzmy np. ze 30zeta na zapas .I jak mi się zechce wystawić zegarek to już bede miał. I czy to nie przepadnie.Na allegro zawsze mam jakiś zapas gotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić więcej pakietów na zapas, które mają być ważne bezterminowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Moze sobie kupię sztuk kilka pakietów i niech sobie leżą.Co chwilę mam myśli sprzedać nie sprzedać coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2021 o 12:02, seb71 napisał(-a):

Zawsze można kupić opla. Wiesz od kogo :D

yyyy, jak się okazuje to wcale nie jest taki głupi pomysł

 

opel.jpg


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można w dziale kupię wystawić zegarek na zamianę Bez ceny. 

Była gdzieś/kiedyś mowa, że będzie taka opcja. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Czy można w dziale kupię wystawić zegarek na zamianę Bez ceny. 

Była gdzieś/kiedyś mowa, że będzie taka opcja. 

O to by była też ciekawa opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Czy można w dziale kupię wystawić zegarek na zamianę Bez ceny. 

Była gdzieś/kiedyś mowa, że będzie taka opcja. 

Było że można ale należy podać też cenę chyba. Zobacz na bazar ktoś ma wystawione zamiana jak u niego jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Czy można w dziale kupię wystawić zegarek na zamianę Bez ceny. 

Była gdzieś/kiedyś mowa, że będzie taka opcja. 

Zgodnie z §2 p11 regulaminu:

Cytat

Dział POSZUKUJĘ może zawierać wyłącznie posty użytkowników poszukujących określonych zegarków bądź akcesoriów – w tym oferty: KUPIĘ, ZAMIENIĘ, ODDAM, PRZYJMĘ. Tematy takich ogłoszeń powinny być oznaczone flagami np. „[KUPIĘ] Zegarek ....”

możesz, tylko musisz wstawić w tytule flagę [ZAMIENIĘ]. Nic o cenie nie ma, ale ja tu nie moderuję ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba normalne na każdym forum. Moderacja jest po to, żeby utrzymywać przyzwoity poziom kultury.

Regulamin kolega redagował/pisał. A sam się nie stosuje. Ogłoszenia na bazarku wyładowały i nie spełniają warunków regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak dodał w sprawie bazarku że jak już  dostaje się powiadomienie że coś brakuje w ofercie,że trzeba uzupełnić to mogło by być przynajmnie podane czego brakuje a nie cały paragraf od a do z.Ja rano wstałem patrzę a tu powiadomienie że coś mi brakuje i na szybciocha kombinuję co tu jest nie tak żeby mi oferta nie znikła  a nie miałem za bardzo czasu z rana.Ogarnąłem  to ale byłoby wygodniej jakby od razu było wiadomo co człek przegapił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mirek 1969 napisał(-a):

Ja bym tak dodał w sprawie bazarku że jak już  dostaje się powiadomienie że coś brakuje w ofercie,że trzeba uzupełnić to mogło by być przynajmnie podane czego brakuje a nie cały paragraf od a do z.Ja rano wstałem patrzę a tu powiadomienie że coś mi brakuje i na szybciocha kombinuję co tu jest nie tak żeby mi oferta nie znikła  a nie miałem za bardzo czasu z rana.Ogarnąłem  to ale byłoby wygodniej jakby od razu było wiadomo co człek przegapił.

Nie byłoby prościej dla każdej ze stron, by to wystawiający ofertę jednak zaznajamiając się z regulaminem (i dostosowując się do niego) oszczędził wszystkim komplikacji?

Wszak wystawiając ofertę godzi się każdy na regulamin działu.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin akceptuję w 100% .Ale każda ze stron by chciała wygodniej i łatwiej😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie to darmowe podforum na paski i drobnicę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, DawPi napisał(-a):

Nie byłoby prościej dla każdej ze stron, by to wystawiający ofertę jednak zaznajamiając się z regulaminem (i dostosowując się do niego) oszczędził wszystkim komplikacji?

 

 

Może łatwiej byłoby zrobić po prostu szablon ogłoszenia, który po pierwsze porządkowałby sprawę pktów obowiązkowych (np. stan, cena, koszt wysyłki itp.), z drugiej strony dawał dowolność sprzedającemu w formułowaniu np. opisu i szczegółów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Iko napisał(-a):

 

Może łatwiej byłoby zrobić po prostu szablon ogłoszenia, który po pierwsze porządkowałby sprawę pktów obowiązkowych (np. stan, cena, koszt wysyłki itp.), z drugiej strony dawał dowolność sprzedającemu w formułowaniu np. opisu i szczegółów?

Do rozważenia. :)


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że zgodnie z przewidywaniami niektórych kolegów bazarek przestał być atrakcyjnym miejscem zarówno dla sprzedawców, jak i nabywców. Grupy na FB są bardzo mocną konkurencją, podobnie jak OLX, Allegro i inne serwisy, które pozwalają na dotarcie do znacznie większej liczby odbiorców. Rozumiem potrzebę wsparcia finansów KMZiZ, jednak uważam obecne rozwiązanie opłat bazarkowych za nietrafione, a w dłuższej perspektywie czasu może nawet szkodliwe dla forum. Ogłoszenia drobne (paski, bransolety, części i inne akcesoria) praktycznie zniknęły, natomiast oferty z zegarkami "budżetowymi" są rzadkością. Niedługo cały bazarek będzie tożsamy z działem "oferty sprzedawców profesjonalnych"...

 

Pomimo kilku ciekawych pomysłów jakie padły w tym temacie dyskusja nie została podjęta. Pozwolę sobie przypomnieć propozycje Jacka:

 

W dniu 1.03.2021 o 09:23, jackm napisał(-a):

Mam takie propozycje:

 

1. Każdy forumowicz z pewną ustaloną liczbą postów (50, 100... ) ma prawo do jednego darmowego ogłoszenia, ważne żeby nie było to jak dotychczas że dwa na miesiąc i koniec, powodowało to tylko zbieranie upomnień od moderatorów. Np jeżeli zegarek sprzedał się po tygodniu to mogę napisać kolejne darmowe ogłoszenie. Oczywiście jeżeli chcę mieć jednocześnie na bazarku więcej ogłoszeń to każde kolejne jest płatne.  Możliwość utworzenia darmowego ogłoszenia powinno zapewnić przypływ nowych forumowiczów, nie zniechęci obecnych a opłata za drugie, trzecie itp zapewni gotówkę na utrzymanie forum.

 

2.  Nielimitowany bazarek na akcesoria zegarkowe, (paski, klamry, pudełka itp). 

 

Moim zdaniem jeżeli bazarek będzie płatny w 100% forum niedługo upadnie. Większość forumowiczów zaczynała od bazarku, obserwowania tego co się tam dzieje. Dopiero później zaczynaliśmy żyć całą resztą tego co dzieje się na forum, tak drastyczne obostrzenia na forum zniechęcą forumowiczów którzy i tak coraz częściej korzystają z grup Fb.  

 

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dodge66 napisał(-a):

Obawiam się, że zgodnie z przewidywaniami niektórych kolegów bazarek przestał być atrakcyjnym miejscem zarówno dla sprzedawców, jak i nabywców. Grupy na FB są bardzo mocną konkurencją, podobnie jak OLX, Allegro i inne serwisy, które pozwalają na dotarcie do znacznie większej liczby odbiorców. Rozumiem potrzebę wsparcia finansów KMZiZ, jednak uważam obecne rozwiązanie opłat bazarkowych za nietrafione, a w dłuższej perspektywie czasu może nawet szkodliwe dla forum. Ogłoszenia drobne (paski, bransolety, części i inne akcesoria) praktycznie zniknęły, natomiast oferty z zegarkami "budżetowymi" są rzadkością. Niedługo cały bazarek będzie tożsamy z działem "oferty sprzedawców profesjonalnych"...

 

Pomimo kilku ciekawych pomysłów jakie padły w tym temacie dyskusja nie została podjęta. Pozwolę sobie przypomnieć propozycje Jacka:

 

 

 

Pytam chyba po raz 5 kiedy będzie darmowe podforum na paski i akcesoria? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę po raz nie wiem który, zejdźcie na ziemię. Prośba druga, to proszę podarujcie nam czarodziejską różdżkę dzięki której, trzask, prask i na rachunek klubu wpadnie  tak około 60  tys zł rocznie !   Wtedy wszystko będzie bezpłatne :)

 

Drobiazgami, będzie można handlować bezpłatnie. Ale, nie mamy do dyspozycji rzeszy pracowników ochoczo pracujących 24 godz na dobę. Na wszystko trzeba znaleźć czas. I pytanie o to 5 czy nawet 10 raz niczego nie przyspieszy.

Klub nie bierze udziału w żadnych zawodach i pisanie o tym, że FB, OLX czy coś tam jeszcze, jest bardzo mocną konkurencją ... Jaką konkurencją ? W czym konkurencją ? Jeśli ktoś tak sądzi i taki jest jego stosunek do klubu i widzi to tylko na płaszczyźnie konkurowania w handlu, to pomylił drzwi niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi się czyta takie odpowiedzi z samej góry. I nie, żebym miał pretensje o nową formułę bazarku, bo kasę trzeba jakoś zebrać jak jej brakuje na podstawowe funkcjonowanie Forum, ale o sam sposób i formę przekazu :(


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Mariusz, ale taka jest prawda. Ja uważam, że na żadnej grupie FB, a tym bardziej OLX czy Allegro, a o IG nie wspomnę. Nie ma tyle merytoryki co tu!  Nigdzie! 

Wszyscy się uparli na ten płatny bazarek i tutaj wieszczą klęskę całego forum, bo bazarek stał się płatny... 

Tak czy siak, każdy tu wróci! Ja sam sprzedaję na grupach bo jest po prostu szybciej a z forum jakoś nie rezygnuję! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Klub nie bierze udziału w żadnych zawodach i pisanie o tym, że FB, OLX czy coś tam jeszcze, jest bardzo mocną konkurencją ... Jaką konkurencją ? W czym konkurencją ? Jeśli ktoś tak sądzi i taki jest jego stosunek do klubu i widzi to tylko na płaszczyźnie konkurowania w handlu, to pomylił drzwi niestety. 

 

Wydaje mi się, że nie zrozumiałeś co miałem na myśli, być może źle się wyraziłem. Tłumacząc prostymi słowami -  można łatwiej, szybciej i taniej sprzedać zegarek wystawiając ogłoszenie w innych miejscach. Typowy forumowicz zamiast opłacić ogłoszenie na bazarku, skorzysta z bezpłatnych grup na FB lub opłaci promowane ogłoszenie na OLX, dzięki czemu dotrze do nieporównywalnie większej liczby potencjalnych nabywców. Jest to po prostu korzystniejsza opcja dla osoby chcącej sprzedać zegarek. Taki stan rzeczy może doprowadzić do braku aktywności na bazarku - forumowicze nie będą wystawiać ogłoszeń, a po pewnym czasie przestaną nawet go przeglądać. Jeśli w planach jest likwidacja bazarku, to wtedy takie podejście wydaje się być zrozumiałe... choć uważam bazarek za integralną część każdego forum kolekcjonerskiego. Tak jak wspomnieli koledzy, dla wielu z nas bazarek był początkiem i rozwinięciem choroby zegarkowej. Myślę, że można nawet stwierdzić, że w dużym stopniu kształtował on naszą kolekcję.

 

4 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Ciężko mi się czyta takie odpowiedzi z samej góry. I nie, żebym miał pretensje o nową formułę bazarku, bo kasę trzeba jakoś zebrać jak jej brakuje na podstawowe funkcjonowanie Forum, ale o sam sposób i formę przekazu :(

 

Niestety :( Zostaliśmy zaproszeni do debaty, jednak żadna z propozycji nie została skomentowana, a dyskusja została ucięta.

 

4 godziny temu, Kwiatek napisał(-a):

Ja uważam, że na żadnej grupie FB, a tym bardziej OLX czy Allegro, a o IG nie wspomnę. Nie ma tyle merytoryki co tu!  Nigdzie!

 

Zgadzam się w 100%. Sam preferuję ład i porządek forum i nie wyobrażam sobie rezygnacji z takowego :) Forum było, jest i będzie kopalnią wiedzy i nie podzielam zdania, że to przeżytek.

 

4 godziny temu, Kwiatek napisał(-a):

 Ja sam sprzedaję na grupach bo jest po prostu szybciej a z forum jakoś nie rezygnuję!

 

O to właśnie chodzi - jeśli szybciej jest sprzedać zegarek w innych miejscach, to co zachęci forumowiczów do opłacenia ogłoszenia na forum?

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Panowie, proszę po raz nie wiem który, zejdźcie na ziemię. Prośba druga, to proszę podarujcie nam czarodziejską różdżkę dzięki której, trzask, prask i na rachunek klubu wpadnie  tak około 60  tys zł rocznie !   Wtedy wszystko będzie bezpłatne :)

 

Czy Pan Prezes sugeruje, że utrzymanie forum kosztuje 60 tysięcy złotych na rok?

Chętnie poznam wyliczenie skąd ta kwota się wzięła.

Hosting - ile?

Opieka administratora - ile?

Co dalej? Moderatorzy? Prąd?

 

Jakiś czas temu prosiłem o utworzenie darmowego bazarku na drobne akcesoria jak paski, teleskopy, klamerki.

Naprawdę wymaga to tak wiele czasu i zachodu?

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.