Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Uwaga ! Ważny komunikat

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mirosuaw napisał(-a):

Reklamodawcy przestaną się interesować zamieszczaniem swoich reklam na takim niszowym forum. Efekt - mniejsze wpływy z reklam

Póki co banery wiszą za darmo…bo reklamodawcy nie płacą…

57 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Ja nie mam problemu z wpłatą comiesięczną bo jak pisałem uwielbiam to miejsce - nie mam fb i te jest jedynym z którego korzystam.

Wszystkich podobnie myślących zapraszam do wstąpienia do Stowarzyszenia. 10 zł miesięczne i wspieramy forum, a do tego mamy wpływ (teoretyczny) na jego kształt. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Wacor napisał(-a):

Póki co banery wiszą za darmo…bo reklamodawcy nie płacą…

 

Nie wiem, jak pozostałe, ale mój nie wisi za darmo. Zapłaciłem za pierwszy miesiąc dokładnie tyle, ile ustaliłem z @Eugeniusz Szwed i W TERMINIE zapłacę za kolejny/kolejne.

Ciebie nie znam i nie wiem, skąd masz takie informacje.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój może i tak, ale sam @Eugeniusz Szwed pisał, że nie są opłacane. Miały zostać 3 mini banery…takie info było ok. miesiąca temu.

10 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Ciebie nie znam

Nic nie stoi na przeszkodzie kolego. Możemy się poznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Dzisiaj w internecie jest wszystko  - na tym forum nie ma wiedzy tajemnej za którą ktoś nowy jest gotowy zapłacić choćby 5zł. Wchodzi ....widzi 5zł opłata i wychodzi - poszuka gdzie indziej za free bo jest, tylko trzeba poszukać  - na fb odpowiedź dostanie gratis.

 

W takim razie powstaje pytanie czy jest sens istnienia tego forum? Przecież w internecie jest wszystko. 

 

Drugie pytanie, gdzie częściej zagląda przeciętny zjadacz chleba? Na Facebook-a czy na forum KMZIZ? Obecnie ludzie szukają grup facebookowych, gdzie dostaną wiedzę (najlepiej wycenę i kupca) za darmo. Pytanie kto tworzy te grupy (zegarkowe, zegarowe) ? I kto odpowiada na zamieszczane tam pytania? Przypuszczam, że "głównymi ekspertami" odpowiadającymi na pytania są osoby z tego forum.

Kolejna sprawa ludzie lubią dostawać odpowiedź na tacy, a w internecie trzeba wiedzieć gdzie szukać informacji. Z tego względu wydaje mi się, że pomimo powszechności narzędzia jakim jest internet prawie żaden laik nie jest w stanie w krótkim czasie dotrzeć do informacji która go interesuje.

 

2 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Jestem tu od paru ;) lat. W miedzy

czasie wg. mnie odeszło więcej aktywnych  użytkowników niż przybyło. 

 

Trzecie pytanie, czy jeżeli forum będzie w pełni darmowe to będzie zyskiwać więcej nowych członków którzy będą chcieli zostać na dłużej? Skoro od paru lat jest tendencja spadkową. 

 

4 godziny temu, Mirosuaw napisał(-a):

Reklamodawcy przestaną się interesować zamieszczaniem swoich reklam na takim niszowym forum. Efekt - mniejsze wpływy z reklam.

Czy nie lepiej pójść w drugą stronę i powalczyć o większą liczbę użytkowników, a następnie powalczyć o wpływy z reklam na utrzymanie forum?

 

Z tego co pisał powyżej Pan Eugeniusz Szwed obecnie nie jesteśmy atrakcyjną grupą docelową dla reklamodawców. I jesteśmy nic nie kupującą grupą. 

 

Nie wiem trzeba to wszystko dobrze przemyśleć....

 

W każdym razie wracając do mojej pierwotnej myśli... wydaje mi się, że pokazanie takiego wskaźnika osiągnięcia celu w danym miesiącu (chodzi mi o coś takiego jak jest np. Na stronach typu zrzutka.pl itp.) mogłoby bardziej zmotywować użytkowników do dobrowolnego wpłacania środków na rzecz forum. Do tego należałoby dodać informacje, że forum utrzymuje się z tego typu dobrowolnych wpłat. 

Edytowane przez bajmar

Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że utrzymanie forum na dhosting kosztuje około 50tys zł rocznie?

W jaki sposób było utrzymywane od 2004 roku i co spowodowało tak złą sytuację finansową?

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Skąd wy Panowie czerpiecie tę wiedzę ???  🤣

 

Taka kwota wynika z Twojego apelu - ponad 4tys zł do zapłacenia miesięcznie daje pokaźną kwotę rocznie. Popraw mnie proszę jeśli jestem w błędzie.

 

Ponowię moje pytania - w jaki sposób forum było utrzymywane od 2004 roku i co spowodowało nagle tak złą sytuację finansową?


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Skąd wy Panowie czerpiecie tę wiedzę ???  🤣

 

Stąd:

 

W dniu 24.10.2022 o 16:46, Lawnowerman napisał(-a):

Eugeniusz a co z wpływami z reklam?

Nie ma już ich?

 

W dniu 25.10.2022 o 02:24, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Gdyby były, to nie zamieszczałbym apeli o wpłaty. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 19.11.2022 o 17:32, Mirosuaw napisał(-a):

Wprowadzenie opłat za bazarek spowodowało skurczenie się liczby ofert na bazarku. Wiem, że opłaty za bazarek są symboliczne, ale stwierdzam fakty. Bazarek się skurczył i już.

Wprowadzenie opłat za korzystanie z forum spowoduje taki sam efekt. Nawet jeśli opłaty będą symboliczne, duża liczba użytkowników po prostu pójdzie sobie gdzieś indziej, strzelam - lekko licząc jakieś 3/4 osób odejdzie. Forum się skurczy. Pozostanie niezbyt duża grupa wiernych zapaleńców. Reklamodawcy przestaną się interesować zamieszczaniem swoich reklam na takim niszowym forum. Efekt - mniejsze wpływy z reklam.

Czy nie lepiej pójść w drugą stronę i powalczyć o większą liczbę użytkowników, a następnie powalczyć o wpływy z reklam na utrzymanie forum?

 

Reklamodawcy się nie interesują raczej już teraz właśnie dlatego, że forum z najważniejszego medium zegarkowego jakie funkcjonowało w Polsce jest dziś miejscem, o którego istnieniu bardzo wielu nowych zapaleńców zegarkowych nawet nie wie. Premiery zegarkowe, wydarzenia, media zegarkowe - zainteresowanie poszło w innym kierunku. Ograniczenie w jakikolwiek sposób dostępności forum oznacza jego dobicie. 

Napawamy się ilością zarejestrowanych użytkowników, a aktywnych jest garstka. Jakaś dziwna ucieczka przed rzekomą "komercją" widzianą wszędzie powoduje, że trzeba myśleć o opłatach za użytkowanie? To najkrótsza droga do zakończenia funkcjonowania tego miejsca. Każdy z nas, "starych" użytkowników ma grupę "forumowych" kolegów, którzy byli filarami naszej społeczności a na dziś ich aktywność spadła o 90%, czasem do zera, a wielu zwyczajnie opuściło forum. To oni dawali tę wiedzę, za którą teraz trzeba "zapłacić". Denerwuje mnie to, że mentalnie te odejścia są wypierane. A trzeba się zastanowić dlaczego forum przestało być dla nich atrakcyjne? 

Forum przecież musi być atrakcyjne, forum musi współdziałać, wspierać, brać udział w innych aktywnościach zegarkowych. Jak nie ........ - dziś jest cała paleta miejsc, w których pasję zegarkową można pielęgnować. 

Tak, że ten... Mirek 1969, moim zdaniem nie masz racji. Za to Mirosuaw i owszem;)

W dniu 19.11.2022 o 20:29, bajmar napisał(-a):

 

 

 Obecnie ludzie szukają grup facebookowych, gdzie dostaną wiedzę (najlepiej wycenę i kupca) za darmo. Pytanie kto tworzy te grupy (zegarkowe, zegarowe) ? I kto odpowiada na zamieszczane tam pytania? Przypuszczam, że "głównymi ekspertami" odpowiadającymi na pytania są osoby z tego forum.

 

 

 

Trzecie pytanie, czy jeżeli forum będzie w pełni darmowe to będzie zyskiwać więcej nowych członków którzy będą chcieli zostać na dłużej? Skoro od paru lat jest tendencja spadkową. 

 

 

Z tego co pisał powyżej Pan Eugeniusz Szwed obecnie nie jesteśmy atrakcyjną grupą docelową dla reklamodawców. I jesteśmy nic nie kupującą grupą. 

 

 

 

Często są to osoby z tego forum, tak - tylko czemu ich tu nie ma nadal?

Spadkowa nie jest dlatego, że jest niepłatne. Przyczyny są inne. Dodanie "płatne" to  - zgaszenie światła.

Nie zrozumiałeś. Prezes napisał: "Czasami jest to żenujące, gdy słyszy się że jesteśmy nic nie kupującą marną grupą docelową i zbieraczami katalogów ."

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale wprowadzenie opłat dla nowych użytkowników spowoduje ich mniejszą ilość, a przy spadkowej tendencji aktywnych użytkowników trudniej będzie znaleźć reklamodawców i/lub wpływy z reklam będą mniejsze.

 

Uważam, że powinniśmy się skupić na szukaniu reklamodawców.

Jakieś pomysły?

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaleźć firmę, która będzie się zajmować wyszukiwaniem reklamodawców, różnych, na krótsze, czasem może dłuższe terminy, w zamian za udział w opłacie od tych reklamodawców…

Moim zdaniem nie utrzyma się tutaj jedna reklama przez dłuższy czas (nie ma to sensu dla reklamodawcy). 
Zapewne są takie firmy, które takich reklamodawców czasowych wyszukują, a może mają stałą współpracę, taki pakiet z którym mogliby wejść. Ja nie robię w branży w żaden sposób związanej z internetem, ale jak ktoś robi to może się w tym lepiej orientować. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłata za rejestrację na Forum? 

Bardzo dobry pomysł, żeby zniechęcić potencjalnych nowych użytkowników 


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyglądając się tej dyskusji pozwolę sobie wtrącić "moje trzy grosze"

 

Myślę że statystyka i matematyka są kluczem do wyjaśnienia wszystkich problemów.
Ale żeby je wyjaśnić to trzeba znać podstawy czyli "rachunek zysków i strat "

 

Aby go przeprowadzić to zarząd powinien jasno pokazać co jest po poszczególnych stronach:

 

I tak po stronie zysków są: 

 

1. Wpływy z reklam - ile one wynoszą miesięcznie /rocznie (kto nie płaci - myślę że nie ma takiej umowy której nie można zerwać)
2. Wpływy z odpłatnego bazarku - i ile one wynoszą (i tu pytanie czy warto było)
3. Dobrowolne składki uczestników - i też ile one wynoszą (zbliża się koniec roku więc można podsumować)
4. Składki członkowskie - i znowu ile
5. Wpływy od sponsorów - jeśli takie są to ile
6. Wpłaty od uczestników spotkań i dlaczego jedne są odpłatne a drugie nie
7. Inne wpływy ?????

 

Po stronie kosztów:

 

1. Wiemy już że cały zarząd i moderatorzy nie pobierają wynagrodzeń
2. Koszt dzierżawy serwera - ile miesięcznie / rocznie - może poszukać innego providera lub ktoś udostępni miejsce na swoim serwerze firmowym - jak duża przestrzeń jest potrzebna.
3. Koszt obsługi technicznej miesięcznej/rocznej
4. Koszt obsługi księgowej/prawnej i tu też może są na forum księgowi/prawnicy którzy zrobią to taniej lub społecznie
5. Koszt dzierżawy siedziby klubu - od kogo jest dzierżawiona i za ile - może wystarczy skrytka pocztowa i wirtualne biuro.
6. Dodatkowe koszty typu delegacje, reklama, kwiaty, prezenty
7. Inne koszty ?????

 

Jako że forum na dzień dzisiejszy jest wspólną inicjatywą a powstał problem z jego działaniem to myślę że wszyscy powinni mieć wgląd do tych informacji.

 

No i podstawowe pytanie ilu na dzień dzisiejszy jest członków klubu, z tego ilu jest czynnie aktywnych, ilu członków w ostatnim roku zrezygnowało / odeszło / zostało usuniętych. Bo może forum zrzesza tak mało członków że rzeczywiście jest dla nikogo nie atrakcyjnym partnerem. Wydaje się że wcześniej było skoro wpływy pokrywały koszty. Należało by się zastanowić co jest przyczyną takiego faktu. I nie piszmy to że Covid, kryzys, wojna czy "wina Tuska" tylko poszukajmy prawdziwych powodów złej sytuacji. Może ostatnia / aktualna formuła forum nie jest atrakcyjna jak była wcześniej. Za mało moderatorów którzy czuwają nad merytorycznością postów. 

 

Jeśli zarząd przedstawi jasno rachunek zysków i strat to można się zastanawiać co zrobić żeby było lepiej. 

 

Czyli szukać sponsorów / reklamodawców. Czy jeśli koszty miesięcznego działania są np. 3000 zł to przecież 10 reklamodawców po 300 zł w zupełności je pokrywa - tylko czy ktoś coś zrobił żeby ich pozyskać. A ta cena jest myślę nie wygórowaną znając budżety reklamowe dużych firm. Trzeba tylko poszukać.

Pytanie czy ktoś coś w tym celu zrobił i jak to było za poprzednich zarządów.

Należy się zastanowić dlaczego w poprzednich okresach forum działo prężnie ba nawet były nadwyżki za które sponsorowano pewne działania czy wydawnictwa.

 

Myślę podobnie jak przedmówcy że dalsze wprowadzanie opłat może się skończyć odpływem ludzi na inne fora typu fb czy czwarty wymiar.

No a jeśli nie da się spiąć finansów to pozostaje tylko propozycja odpłatnego korzystania z forum (ale tu potrzebne są dane bo jeśli koszty są 3000 a członków jest 6000 to daje 50 groszy miesięcznie więc naprawdę mało). 

 

Bo jeśli nie to rzeczywiście pozostaje tylko zastanawiać się "kto zgasi światło"

 

Edytowane przez piasek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piasek26 napisał(-a):

Jako że forum na dzień dzisiejszy jest wspólną inicjatywą a powstał problem z jego działaniem to myślę że wszyscy powinni mieć wgląd do tych informacji.

Jeśli zarząd przedstawi jasno rachunek zysków i strat to można się zastanawiać co zrobić żeby było lepiej.

 

Zgadzam się całkowicie, ale zaraz Prezes Ci przypomni, że

 

W dniu 26.04.2022 o 02:00, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Dyskusja z anonimowymi osobami, występującymi pod klubowymi nickami na otwartym forum do tego nie będącymi członkami Stowarzyszenia w zakresie o jakim mówimy i m.in dotyczącymi finansów  jest niestety nie do przyjęcia. [...]

 

Godzinę temu, piasek26 napisał(-a):

No i podstawowe pytanie ilu na dzień dzisiejszy jest członków klubu, z tego ilu jest czynnie aktywnych, ilu członków w ostatnim roku zrezygnowało / odeszło / zostało usuniętych. Bo może forum zrzesza tak mało członków że rzeczywiście jest dla nikogo nie atrakcyjnym partnerem.

 

To też jest ciekawe, bo jeszcze chwilę temu Prezes pisał o inwestycji w dodatkową przestrzeń dyskową ze względu na przybywających użytkowników, więc chyba z aktywnymi osobami nie ma problemu?

 

W dniu 21.07.2022 o 11:15, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

[...] ostatnio, kilka dni temu została dokupiona dodatkowa przestrzeń dyskowa. Chętnych do korzystania z forum przybywa, chętnych do jakichkolwiek wpłat na rzecz klubu niestety nie.    

 

Godzinę temu, piasek26 napisał(-a):

Czyli szukać sponsorów / reklamodawców. Czy jeśli koszty miesięcznego działania są np. 3000 zł to przecież 10 reklamodawców po 300 zł w zupełności je pokrywa - tylko czy ktoś coś zrobił żeby ich pozyskać. A ta cena jest myślę nie wygórowaną znając budżety reklamowe dużych firm. Trzeba tylko poszukać. Pytanie czy ktoś coś w tym celu zrobił i jak to było za poprzednich zarządów.

 

18 godzin temu, agremi napisał(-a):

Znaleźć firmę, która będzie się zajmować wyszukiwaniem reklamodawców, różnych, na krótsze, czasem może dłuższe terminy, w zamian za udział w opłacie od tych reklamodawców…

 

Chyba to jest największym problemem - odnoszę wrażenie, że Zarząd jest niechętny do zabiegania o sponsorów i szukania reklamodawców - przecież możemy śmiało finansować się sami 🤣

 

W dniu 18.10.2022 o 08:14, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

[...]

Wtedy nie będziemy musieli płaszczyć się i  zabiegać o sponsorów. 

Czasami jest to żenujące, gdy słyszy się że jesteśmy nic nie kupującą marną grupą docelową i zbieraczami katalogów ... 

Możemy się przecież śmiało sami finansować z własnych wpłat.

[...]


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrowolne wpłaty? Ok. 

Odpłatność forum? Strzał w kolano. Siłą tego forum są aktywni forumowicze, którzy dzielą się pasją i wiedzą nieodpłatnie. Odpłatność forum kłóciłaby się z ideą Stowarzyszenia jako organizacji non profit, którego działalność opiera się przede wszystkim na nieodpłatnej pracy społecznej członków (par. 3 Statutu), a jednym z jego celów jest prowadzenie forum (par. 6 Statutu). Rzecz jasna Stowarzyszenie ma prawo prowadzić działalność gospodarczą, ale jako działalność mającą na celu finansowanie działalności statutowej. Odpłatność prowadzenia celu przez osoby nie będące członkami Stowarzyszenia sprawiłaby, że Stowarzyszenie byłoby przedsiębiorcą, a nie organizacją niezarobkową (emanację tej zasady zawiera par. 20 Statutu, dwa ostatnie wiersze tej jednostki red.). Przymus członkostwa na forum będzie tym samym, co odpłatność. 

To forum ma potencjał, również marketingowy, nazwa forum jest marką samą w sobie, zawiera się w niej również renoma forum. 

Reasumując, każdy aktywny uczestnik forum wnosi do niego wkład w postaci wartości niematerialnych. Wystarczy (tylko lub aż) wykorzystać potencjał. Podpowiem, inaczej niż przez wprowadzenie odpłatności forum, bo to byłby raczej początek końca forum takiego, jakie znamy. 

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płacenie za to forum? ok. wyobrażam sobie typową sytuację po wpłacie. człowiek nie w temacie znajduje "markowy" zegarek po dziadku/wujku/teściu. płaci za dostęp do tej skarbnicy wiedzy i przychodzi się zapytać. zbiera tradycyjne opinie pod tytułem "popatrz se w google", "czy dziadek był milionerem?", "piękna historia", "ale gówno", "ha, ha, rolnix". wróżę sukces. sytuacja druga, którą widzę - pytanie o zegarek vintage. nikt się nie odzywa. po parunastu dniach ktoś poda link do mikroliska albo do Ranffta. płaci się za jakąś usługę, a nie za możliwość przeczytania szyderstw od "kumatych" czy linków do powszechnie znanych stron. parę lat temu (jestem tu dużo dłużej niż to konto, ale poprzednie mi pewien kolega zbanował, bo się z nim średnio zgadzałem - pozdrawiam zawsze ciepło) tu było sporo pytań od ludzi, traktowane to było życzliwie. teraz mało pytań, dużo heheszek. widzę miliony klientów na taki towar.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Forum tworzymy my dzieląc się swoim doświadczeniem, większą lub mniejszą wiedzą. To od nas zależy jakość udzielanych odpowiedzi, czy też udzielanej pomocy kolegom z forum. Przyjmując otwartość forum w zakresie zarówno zadawania pytań, jak i udzielania na nie odpowiedzi, musimy pogodzić się z niekoniecznie właściwym standardem. 

Co do forum, to już ktoś tu napisał, że trzeba odpowiedzieć sobie - jaki ma cel to forum? NIe wiem czy można stawiać znak równości pomiędzy celami Stowarzyszenia a celami Forum. Chyba nie do końca. 

Co do pozyskiwania środków na działanie forum. W tym przypadku też nie można stwierdzać, że budżet Stowarzyszenia = budżetowi na utrzymanie forum. Stowarzyszenia utrzymują się zwykle z dotacji, darowizn, składek, wpłat od sponsorów, działalności gospodarczej jeśli nie zachowują statusu organizacji pożytku publicznego. Możliwość pozyskiwania środków z tych źródeł zależna jest od celu stowarzyszenia. W przypadku tego stowarzyszenia źródłem nie będą raczej dotacje, czy wpłaty % z podatku. Pozostają tylko darowizny, sponsorzy, składki i działalność gospodarcza. 

Stowarzyszenie raczej nie będzie miało sponsorów ponieważ nie jest pierwszoligowym klubem piłki nożnej. Tak, może pozyskiwać reklamodawców i to raczej z branży, ponieważ mało prawdopodobne jest aby firma produkująca np. samochody chciała się tu reklamować a i my chyba nie będziemy chcieli aby reklamy każdego chętnego znajdowały się na stronach forum. Każdy reklamodawca patrzy na grupę docelową. Pozostają podmioty z branży i około branżowe. W tym przypadku będzie ryzyko chęci wywierania wpływu przez reklamodawcę na treści forum. Przykładowo komuś nie będzie się podobała tarcza jakiegoś nowego modelu zegarka reklamodawcy i ten ktoś podzieli się tym na forum. Uwzględniając naturę ludzi za nim powstanie tsunami krytyki, której reklamodawca nie wytrzyma i  w związku z płaceniem za forum zażąda od moderatora usunięcia niepochlebnych opinii. Ostatecznie albo stowarzyszenie zrezygnuje z reklamodawcy, albo reklamodawca z reklamowania się na forum. Ilośc reklamodawców jest policzalna i raczej nie wychodzi poza dziesiątki podmiotów. 

Składki. Przy kilkudziecięciu członkach (nie tysiącach, jak ktoś tu napisał), to raczej środki nie na forum ale na utrzymanie stowarzyszenia i to tylko częściowo. Brak wpłat składek umożliwia wykluczenie członka ale nie windykację składek. 

Działalność gospodarcza. Tu do zastanowienia się co może robić stowarzyszenie, jakie usługi świadczyć: doradztwo, działalność wydawniczą? 

Reasumując. Jedno źródło finansowania nie będzie na tyle stabilne aby zapewnić funkcjonowanie Stowarzyszenia i forum. Dzisiaj kiedy jesteśmy po pandemii, w okresie kryzysu energetycznego i aktywność reklamodawców ogranicza się do utrzymania własnej działalności i braku chęci prowadzenia w pewnym sensie działalności charytatywnej, źródłami finansowania pozostają darowizny i składki, które również w takim okresie są ograniczane z tych samych względów jak reklamodawców. Oczywiście poszukujmy reklamodawców. Każdy z nas to może robić. Ma ktoś kogoś zainteresowanego reklamą na forum, to niech wskaże kontakt.

Z tej dyskusji wybrzmiewa, że forum nie powinno być w żadnym z jego części odpłatne, Jeśli tak, to zwiększmy naszą aktywność.  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Hecke napisał(-a):

może pozyskiwać reklamodawców i to raczej z branży, ponieważ mało prawdopodobne jest aby firma produkująca np. samochody chciała się tu reklamować a i my chyba nie będziemy chcieli aby reklamy każdego chętnego znajdowały się na stronach forum.

 

W ostatnich dniach pojawiła się reklama salonu Lexusa w Warszawie i drukarni w Suchym Lesie...była przez jakiś czas baaaardzo wkurzająca reklama Electroluxa. To nie jest tak, że na forum zegarkowym muszą być reklamy zegarków...Oczywiście, można lepiej wybierać grupę docelową i znajdować reklamodawców "z branży", co pięknie pokazuje nam Magazyn Zegarki Club, gdzie na 49 stronach znajdziemy około 15 reklam...Na samym forum wisi 10 reklam - to nie jest mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wacor napisał(-a):

 

W ostatnich dniach pojawiła się reklama salonu Lexusa w Warszawie i drukarni w Suchym Lesie...była przez jakiś czas baaaardzo wkurzająca reklama Electroluxa. To nie jest tak, że na forum zegarkowym muszą być reklamy zegarków...Oczywiście, można lepiej wybierać grupę docelową i znajdować reklamodawców "z branży", co pięknie pokazuje nam Magazyn Zegarki Club, gdzie na 49 stronach znajdziemy około 15 reklam...Na samym forum wisi 10 reklam - to nie jest mało.

Oczywiście, że nie ale prawdopodobieństwo zainteresowania reklamodawcy z poza branży raczej nie będzie wielkie. Proponuję poszukać zainteresowanych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie wiem. Siedzi tu banda chłopa (z całym szacunkiem dla zdecydowanie mniejszej żeńskiej części naszego forumowego towarzystwa) i to chyba dobry target na samochody, elektronikę i inne rzeczy. Zegarkowo większość raczej oblatana, więc nie wiem, czy akurat firmy zegarkowe byłyby najbardziej zainteresowane. Ale to tylko moje przemyślenia. Nie muszę mieć racji. 🙂


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, agremi napisał(-a):

Wcale nie wiem. Siedzi tu banda chłopa (z całym szacunkiem dla zdecydowanie mniejszej żeńskiej części naszego forumowego towarzystwa) i to chyba dobry target na samochody, elektronikę i inne rzeczy. Zegarkowo większość raczej oblatana, więc nie wiem, czy akurat firmy zegarkowe byłyby najbardziej zainteresowane. Ale to tylko moje przemyślenia. Nie muszę mieć racji. 🙂

Przeszliśmy na poziom dyskusji akademickiej. Nie piszę, że nie należy pozyskiwać reklamodawców z innych branż ale o prawdopodobieństwie ich zainteresowania umieszczeniem reklamy na takim forum. Zwykle ktoś z branży motoryzacyjnej, elektronicznej, IT czy innych tego typu, w celach pozyskiwania klientów korzysta z innych środków przekazu, którymi dociera do szerszej grupy odbiorców. Jeśli pojawia się taki podmiot, jako sponsor IV, III ligowego klubu piłki nożnej lub innej dyscypliny sportowej albo podobnych do naszej aktywności, to odbywa się to zwykle na zasadzie koleżeńskiej i ma bardziej charakter charytatywny niż marketingowy i bywa realizowany w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Stąd lokalne inicjatywy wspierane są przez lokalne biznesy. Pan Czesiu z mięsnego sponsoruje zakup koszulek klubowych, pani z kosmetycznego dokłada do posiłków dla drużyny a większy przedsiębiorca z branży transportu dokłada trochę grosza do klubu i jest dumny, że na stronie wisi jego baner. Zdarzało mi się poszukiwać sponsorów i od zarządów większych firm otrzymywałem informację, że są już sponsorem a ich strategia wspierania i działalności w ramach CSR bardziej koncentruje się na wsparciu osób potrzebujących a nasza inicjatywa jest bardzo fajna ale nie dadzą pieniędzy, może kiedyś. I jak się takie zbiórki kończyły? Tak naprawdę darczyńcami stawali się koledzy lub sami zainteresowani, którzy dawali trochę pieniędzy i tak budżet się spinał. Patrząc na nasze forum (nie stowarzyszenie) z punktu widzenia podmiotowego, a nie przedmiotowego, to jest tu grupa entuzjastów zegarków, zegarów i wszystkiego co z nimi związane. Myślę, że wśród naszych forumowiczów jest wielu przedsiębiorców, w tym zegarmistrzów, producentów zegarków, właścicielek i właścicieli różnych biznesów. Pytanie czy ktoś jest zainteresowany umieszczeniem reklamy swojej firmy na forum? Jeśli nie ma to być działalność charytatywna a my jesteśmy doskonałą grupą docelową, to  dlaczego nasi forumowicze nie chcą reklamy swoich firm na stronie forum? Przepraszam, chcąc być precyzyjnym, kilku na tysiące się zdarzyło. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może właśnie tak jest dlatego, że branżowi reklamodawcy z jakiegoś powodu przestali uważać nasze Forum za miejsce atrakcyjne. Klucz do zmiany sytuacji leży zdiagnozowaniu dlaczego tak się stało. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał się chwilę zastanowić, to...

 

1. Rynek przez te 20 lat zmienił się BARDZO. Dziś znaleźć reklamodawców jest trudno, choć nie jest to niemożliwe. Ich budżety na reklamy i marketing znacząco się skurczyły a słupki w raportach zobowiązują, by wydana złotówka przełożyła się na ten słupek. Nie chcę nikogo obrazić, ale ludzie dziś szukają okazji na wszystko, są w stanie zostać "Januszem biznesu", by "przyciąć" 5 zł. Sprzedaż zegarków spada, w zainteresowaniu pozostają jedynie smartwatche. Zegarki vintage mają swoich wielbicieli, ale nowe zegarki niestety już idą gorzej. Dlatego wszystkie firmy zanim wejdą z marketingiem to chcą by ten słupek im urósł w zestawieniu docelowo.

 

2. @dariusz chlastawa byłeś w innym czasie Prezesem i wiem, że może nie powinienem porównywać, ale wybacz nie wszystko okazało się tak jak piszesz. Z czasem będąc w Zarządzie poznawałem niuanse za Twojej kadencji. Nowy Zarząd, też poświęca wiele, by było jak najlepiej. Niestety Ty RZUCIŁEŚ WSZYSTKO przed ostatnim zebraniem rocznym organizowanym w Hotelu Marriott i tylko dzięki determinacji @Eugeniusz Szwed ono się odbyło. Nie miałeś socjal mediów na tak ekspansywnym poziomie. Porównaj sobie np. portal NK.pl i fb.com Gdzie jest NK a gdzie fb. Zobacz gdzie był XICORR a gdzie jest teraz i z czym się boryka! Zwróć uwagę, że wielu użytkowników naszego forum nie stać już na OMEGĘ!!! o ROLEXie nie wspomnę! itp... itd...

 

3. Też cały czas słyszymy "zróbcie to tak", "przygotujcie to", "przygotujcie tamto", "to nie tak", "my nie mamy czasu", wy jesteście w Zarządzie to wy róbcie. Dziś ludzie są bardzo roszczeniowi, mało kto chce coś od siebie dać. Najlepiej wychodzi dziś krytykowanie, ale pomoc to już niestety luksus, na który stać niewielu! Do tego wielu ludzi myli koszt utrzymania Stowarzyszenia a koszt utrzymania forum. Nikt z nas nie będzie handlował danymi osobowymi, by utrzymać forum. Wymaga to wielu działań, żeby nie podpaść RODO i później nie narazić się na kary! A tak niestety robią pseudo darmowe portale. Reklamy to uzupełnienie raczej kwot na utrzymanie danej działalności. Główną gałęzią są spersonalizowane profile użytkowników i ich zwyczaje. To jest "moneta" przetargowa, która daje prawdziwe pieniądze na utrzymanie przedsięwzięcia. Albo płatne usługi premium. Ludzie mają złudne myśli, że fb, insta, yt,.... są darmowe! Dziś te usługi też zaczynają być płatne! A jak nie to nachalne reklamy, wstawki pojawiają się.

 

4. Robimy wszystko co w naszej mocy, by forum było darmowe a warsztaty odbywały się cyklicznie w całej Polsce. Pytanie dlaczego tylko garstka osób regularnie z nich korzysta mimo dni wolnych od pracy. Staramy się przygotowywać te warsztaty by były jak najciekawsze, by można było zobaczyć zaplecza niedostępne dla "ludzi z ulicy" . Jest garstka osób, które wspomagają Klub swoim czasem i wiedzą, ale jest to garstka.

 

Jest jeszcze pewnie kilka innych słów, które można by napisać celem wyjaśnienia. Wiem, może nie wszystko nam jako Zarządowi wychodzi najlepiej, pytanie tylko dlaczego skoro są osoby z wiedzą jak coś zrobić lepiej - to nie chcą tego zrobić! Przecież my jako Zarząd nigdy nikogo nie blokowaliśmy.

 

Z poważaniem dla wszystkich

Romek


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.