Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Uwaga ! Ważny komunikat

Rekomendowane odpowiedzi

 

@Dariusz Chlastawa

obserwuję forum od wielu lat i nasuwają mi się następujące spostrzeżenia. Zgadzam się, że zapraszane firmy chętnie przyjeżdżały na spotkania roczne klubu, ale nie z sympatii do niego, tylko dla penetracji naszego rynku i poszukiwania kanałów dystrybucji. Dla nich to był główny cel, natomiast jaka była wartość dodana dla klubowiczów. Spotkania organizowane przez nowy zarząd mają inną formułę, przyciągającą klubowiczów, którzy mają satysfakcję z możliwości zobaczenia się w realu, porozmawiania. Nie są tłem dla robienia biznesu przez korporacje i nie tylko. Cyklicznie organizowane są również warsztaty, w tym dla dzieci i inne eventy związane z zegarmistrzostwem (o których mowa poniżej). Jest promocja wydawnictw, łącznie z wieczorami autorskimi ich twórców. Jest wydawany magazyn Zegarki Club, nie wiem kto za nim stoi, ale wstępniaki do każdego numeru pisze Pan Eugeniusz Szwed. Wychwalany przez Pana ch24.pl wyrósł i wypromował się na plecach klubu i w szczytowym dla niego momencie zrezygnował ze współpracy ze stowarzyszeniem. Jest komercyjnym portalem i nie dziwne, że zabiega o możliwość istnienia. Z tego co pamiętam z wpisów na forum, był zorganizowany jeden może dwa wyjazdy do manufaktury. Kto brał udział udział w akcji niszczenia zegarków? Na zdjęciach na forum Pana tam nie ma, jak zresztą na innych eventach i spotkaniach, za wyjątkiem może spotkań rocznych, które Pan organizował. Czy dla klubu nagrywane były programy tematyczne czy dla własnej sławy? Gdzie w Genewie czy Bazylei był widoczny klub? Nie ma relacji i zdjęć z tych wypraw. Wspaniała inicjatywa targów zegarkowych - pierwsza edycja zakończyła się sukcesem, ale nie Pana. Nie był Pan nawet na nich obecny. Druga edycja była wielką porażką, może dlatego nie pojawiła się z nich relacja wraz ze zdjęciami. W swoich wypowiedziach na forum określa się Pan mianem wolontariusza, więc chyba nie ma potrzeby podkreślania własnego zaangażowania, poświęcania prywatnego czasu i środków pieniężnych, Aktualny zarząd też to robi. Podkreślanie, że żaden inny klub nie organizuje spotkań tej klasy (hotel, miejsce etc.) jest tematem śliskim (programy lojalnościowe chociażby) i nie jest dobrym pomysłem na wspominanie o tym. Nie do końca jest prawdą, że poinformował Pan o nieubieganiu się o kolejną kadencję. Papiery zostały rzucone przed upływem kadencji, ogon pod siebie i nie ma pana prezesa. Używając terminologii wojskowej jest to dezercja. Rzeczywistość przerosła? Czy strach przed czymś?

Aktualny zarząd oprócz wyżej wymienionych aktywności zorganizował po raz pierwszy w historii stowarzyszenia spotkanie w Ambasadzie Szwajcarii, gdzie wszyscy mogli porozmawiać z ambasadorem i oglądać pięknie oprawione zdjęcia zegarków klubowiczów. Było odsłonięcie pomnika Patka w Piaskach Szlacheckich z udziałem Wice Ambasadora Szwajcarii oraz wysokich urzędników i posłów z Lublina i województwa. Była zorganizowana wystawa związana z zegarmistrzostwem w Krasnymstawie, Bydgoszczy, w Kulturotece w Wawrze, spotkanie w Cechu i wejście na wieżę zegara Zamku Królewskiego, patronat w konferencji przy udziale Agencji Rozwoju Przemysłu “Proszę o rękę” i prowadzenie jej przez Pana Eugeniusza Szweda z prelekcjami  klubowiczów/przedstawicieli zarządu, wyjazd do Torunia, Nowego Sącza (dlaczego na zdjęciach nie ma nigdzie przedstawicieli marki Ball?). Co roku jest wydawany kalendarz klubowy biurkowy i ścienny, co cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem klubowiczów (należy dodać, że zdjęcia są wykonane przez nich).  Wymieniać można długo. Czy powyższe świadczy o rezygnacji z aktywności? Jest ich zdecydowanie więcej i w szerszym zakresie. Czyli zarząd ma strategię działania. Problemem może są finanse - dotychczasowi sponsorzy prawdopodobnie wycofali się z powodu minimalizacji kosztów własnych (takie nastały czasy - wszyscy to odczuwamy). Czy żebranie o pieniądze nie jest płaszczeniem się? Klub nie jest organizacją komercyjną, jego koszty, wysokość których nota bene jest podana na forum, pokrywane są ze składek i darczyńców (@Hecke wyjaśnił szczegółowo - uważam, że jeden z niewielu rozsądnych klubowiczów). Wgląd do finansów klubu ma każdy, wystarczy zajrzeć do KRS.

 

Padły głosy, że dla klubu jest to ostatni dzwonek. Należy zdać sobie sprawę z tego, że forum jest dla klubowiczów wirtualnym miejscem spotkań, a dla rynku jest produktem o określonej wartości. Może ktoś wyciąga rękę po ten produkt, a jak wiadomo o Panu Eugeniuszu Swed krąży opinia, że przesadnie dba o czystość rąk.

 

Jeżeli ktoś ma odmienne zdanie od mojego i twierdzi, że ten zarząd nic nie robi niech proszę  zajrzy na forum w odpowiednie wątki, w których znajdzie całą masę informacji, relacji i zdjęć.

 

Niewytlumaczalne jest, gdy dezerter, nie będący w stowarzyszeniu, zaczyna hejtować aktualny zarząd, który nigdy żadnym złym słowem nie wypowiedział się na jego temat.

 

Od dłuższego czasu kilku klubowiczów kwestionuje wszystko, co robi zarząd, a mimo  cierpienia, które to im sprawia, cały czas przynależą do klubu, a cała ich działalność ogranicza się do udzielania dobrych rad. 

 

A tak na marginesie - może Pan Eugeniusz Szwed powie komu nadepnął na odcisk.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest tak wspaniale......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Racja jest jak d*pa każdy ma swoją". Nic się nie zmieniło od okresu międzywojennego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega „łubudubu, niech nam żyje” się zapędził. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem do niedawna przekonany/przekonywany, że jestem największym szkodnikiem na tym forum. O święta naiwności. 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tarant napisał(-a):

Byłem do niedawna przekonany/przekonywany, że jestem największym szkodnikiem na tym forum. O święta naiwności. 

 

Na pewno chodziło o to, że największym? A nie, że najszerszym? Albo najdłuższym? A może najwęższym?  :D


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tarant napisał(-a):

Byłem do niedawna przekonany/przekonywany, że jestem największym szkodnikiem na tym forum. O święta naiwności. 

Nie ma co zakłamywać rzeczywistości, jesteś😉 a tak serio, to wielka szkoda, że wycofałeś się z aktywności na forum. Lubiłem te Twoje kąśliwe komentarze. Wracaj chłopie, bo tu robi się prawie stypa😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rafalmosty napisał(-a):

Nie ma co zakłamywać rzeczywistości, jesteś😉 a tak serio, to wielka szkoda, że wycofałeś się z aktywności na forum. Lubiłem te Twoje kąśliwe komentarze. Wracaj chłopie, bo tu robi się prawie stypa😉

 

 

Anansi – Wikipedia, wolna encyklopedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

 

Chyba masz skłonność do nadinterpretacji i Gaimana. ;)

 


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2022 o 17:34, tarant napisał(-a):

Byłem do niedawna przekonany/przekonywany, że jestem największym szkodnikiem na tym forum. O święta naiwności. 


Z niszczycielskimi zapędami jak opuchlaki moich rododyndalionach. 
 

ps

Swoją drogą krótki wpis a emocji więcej niż przy ckliwych  elaboratach  samozwańczych piewców. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zostaje zamknięty.

Dalsza dyskusja, a raczej wpisy niektórych forumowiczów bardziej przypominają falę hejtu niż sensowną rzeczową rozmowę. Doszło do tego, że dostałem ostrzeżenie od jednego z klubowiczów, że jeśli nie zlikwiduję swojego drugiego konta (mam tylko  jedno z nickiem w postaci imienia i nazwiska) na forum to będę miał poważne kłopoty ! ( nie określił jakie) 

 Cóż ... chyba rzeczywiście komuś się naraziłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.