Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
evilym

Mechanizm In-house (Heuer 01) vs ETA 7750

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Przymierzam się do zakupu TH Carrery i mam do wybory wersję Calibre 16 (ETA 7750) oraz Heuer 01 (mechanizm in-house).

 

Po przeczytaniu kilku zagranicznych blogów i forum, obejrzeniu kilku materiałów na YT stwierdziłem że sprawdzę rodzimę forum w poszukaniu kilku odpowiedzi (niestety nie znalazłem, więc chętnie poproszę linki do odpowiednich tematów).

 

Mam więc garść pytań odnośnie mechanizmu "in-house".

 

1. Jak z kwestia serwisu pogwarancyjnego? Czy AD w Polsce (np. Kruk, Jubitom) świadczy usługi napraw i konserwacji po okresie gwarancji?

 

2. Czy zegarmistrz (może nie pierwszy lepszy), poradzi sobie z regulacja / serwisem / naprawą takiego mechanizmu? Gdzieś na forum przeczytałem, że takie mechanizmy to tylko kłopoty...

 

3. Jak kwestia ceny za taki serwis? Na jakie kwoty w przypadku Heuer 01 trzeba być przygotowanym?

 

4. Czy zegarek z takim mechanizmem faktycznie jest wart extra kasy? Logika zegarkowego nowicjusza podpowiada, że fajnie jest mieć coś "unikalnego " a nie, coś klepanego u wszystkich (co oczywiście nie znaczy że gorszego).

 

5. Kwestia samego Heuer 01 - jakieś porady, informację dot. tego mechanizmu?


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad. 4. Nie wiem, czy jest wart extra kasy, ale z pewnością pod względem technicznym jest ciekawszy od 7750 choćby z powodu koła kolumnowego. Pytanie, czego oczekujesz od mechanizmu. Jeśli patrzysz czysto użytkowo, to pod względem jakości działania, wybierając 01, wielkiej różnicy nie odczujesz, natomiast kwestie serwisów, wymiany części itd. zdecydowanie przemawiają za VJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

Nie mam wielkich oczekiwań. Natomiast z jednej strony chciałbym mieć coś oryginalnego i rzadziej spotykanego, z drugiej jednak obawiam się że po kilku latach serwis zegarka może wynieść nie kilkaset zł a kilka tysięcy...


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam więc garść pytań odnośnie mechanizmu "in-house".

 

Na większość swoich pytań znajdziesz odpowiedź telefonując do wspomnianych firm i odwiedzając lokalnego zegarmistrza :)

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na większość swoich pytań znajdziesz odpowiedź telefonując do wspomnianych firm i odwiedzając lokalnego zegarmistrza :)

 

Co do AD - już o tym myślałem. Obawiam się jednak że aby sprzedać zegarek będą wciskać byle kit. Nie mówiąc już że na infolini często pracują osoby które, nie mają zielonego pojęcia o rzeczywistości. Myślałem że ktoś podzieli się jakimś doświadczeniem lub wiedzą :P

 

W kwestii zegarmistrzów... Może faktycznie jest to jakiś pomysł na rekonesans.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny TH wykonuje Trufey Watch Service, tam znajdziesz większość odpowiedzi. Cennik jest na stronie.

 

Z regulacją żadnego z tych mechanizmów zegarmistrz z prawdziwego zdarzenia nie powinien mieć problemów. W obu występują przesuwki w różnych wariantach.     

 

Heuer 01 jest zmodyfikowaną wersją cal 1887. Jest o nim cała masa postów na forum. W skrócie to mechanizm zaprojektowany przez Tag Heuera z naciągiem od Seiko. Główne elementy jak wychwyt, regulator chodu, system antywstrząsowy, przestawny zębnik (przeprojektowany i z nowym sprzęgłem), mechanizm chronografu, przekładnie zębate, płyty oraz wahnik zostały wyprodukowane w Szwajcarii. Z Seiko TC 78 pochodzi jedynie bardzo wydajny naciąg "High Efficiency Rewinding" (HER System).

 

To co odróżnia Heuer 01 od ETA 7750 z punktu widzenia obsługi zegarka a w szczególności stopera (pomijając różnice konstrukcyjne i budowę mechanizmów a co za tym idzie parametry) to jakość działania chronografu. W H01 przyciski start i stop działają bardzo płynnie i miękko (ta sama konstrukcja co w cal. 1887). Co najmniej o klasę lepiej niż w Eta 7750, w której działają twardo i ciężko. Różnica w obsłudze tych stoperów jest wyraźnie wyczuwalna i zdecydowanie na korzyść nowych mechanizmów TH.   


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo!

Dużo pomocnych informacji i praktycznie na wszystkie moje pytania zostały udzielone odpowiedzi.

 

W takim wypadku Heuer 01 jest bardzo ciekawą alternatywą do Calibru 16. Tym bardziej że cenowo wcale nie jest dużo droższy.

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jest dużo droższy, a zależy ci na czymś ekstra (a pewnie inaczej byś tyle za zegarek nie dał), to zawsze lepszy będzie in-house. A co do serwisu to w Trufey i tak musisz dać te 2,1k, bez względu na mechanizm (chyba że in-house zaliczają do specjalnych kalibrów, ale to i tak jest tylko 400 zł więcej) - raz na 5-10 lat przebolejesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Różnica w serwisie nie jest jakaś dramatyczna więc, pod tym względem moje obawy zostały rozwiane :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.