Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
OmegaDeVille

Pierpont DH

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Koledzy,

 

Mam możliwość kupna tego zegarka - jest sprawny i po serwisie mechanizmu. Nie znam się na zegarkach wojskowych - liczę zatem na Waszą pomoc. ;) Co sądzicie?

post-63245-0-66452300-1587119498_thumb.jpeg

post-63245-0-50021500-1587119505_thumb.jpeg

post-63245-0-90490400-1587119521_thumb.jpeg

post-63245-0-45400600-1587119535_thumb.jpeg

post-63245-0-31196600-1587119546_thumb.jpeg

post-63245-0-31350800-1587119561_thumb.jpeg

post-63245-0-13100800-1587119574_thumb.jpeg

post-63245-0-13100800-1587119574_thumb.jpeg

post-63245-0-52416000-1587119799_thumb.jpeg

Mechanizm sprzedawca określa jako AS 1130 „Wehrmachtswerk”

 

Dziękuję bardzo i pozdrawiam!

Edytowane przez OmegaDeVille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka od czapy, dekiel od Helvetii zaciskany zamiast zakręcanego, koperta chyba też, ale ręki nie dam sobie uciąć. Kibel na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Rezygnuję zatem. Nawiasem, jeśli ktoś miałby na sprzedaż zegarek w podobnej stylistyce - niekoniecznie niemiecki (a nawet lepiej, jeśli nie) to proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tego na rynku bardzo dużo ale większość niestety mocno kombinowana. Zawsze pytaj przed zakupem, bo można się mocno naciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek ma kopertę które niedawno były oferowane na allegro hurtem pakowane po kilka sztuk.Dekle zaciskane i trefne numery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są trefna numery, tylko DI...H Czyli przygotowane dla Włoch koperty Helvetii typu 3199 typ 2 pod mechanizm 800C, które nie weszły do produkcji, bo makaroniarze zmienili front. One właśnie miały zaciskany dekiel, uszczelkę w koronce i deklu, blaszkę antywstrząsową itp. https://www.lorologiese.com/blog/helvetia-d-i-h/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ten, to oryginalny Pierpont (tarcza, werk i wskazówki) po recasingu w Helvetię, czyli franken. Kak zwał, tak zwał, nic nie wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo fajne zegarki, kilka typów tego było. Były wysyłane też do Stanów i były ORD DEPT jak ten https://www.ebay.pl/itm/Helvetia-military-US-Army-Ord-WWII-WW2-vintage/254564803932 tutaj akurat w 3190 czyli mniejszy. Chodzi o dekiel z sygnaturą, reszta w sprawie nieważna, bo tarczy i werku nie jestem pewien.

 

O DI..H sporo jest też na https://www.helvetiahistory.co.uk/german-military-dih-watches To jedne z bardziej zagadkowych zegarków IIWŚ i taki wariat jak ja musi na takiego polować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

 

Przede wszystkim przepraszam za Tłumacza Google, ale jestem z Wielkiej Brytanii.

 

Dzięki za link do mojej strony, doprowadził mnie tutaj, gdzie widzę, że jest o wiele więcej miłośników zegarków Helvetia.

 

Jak powiedziano, ten zegarek został dodany do nowego stanu skrzyni Helvetia DIH, która była przechowywana od czasów wojny.

 

Oto kilka zdjęć mojego zegarka, który był noszony przez 80 lat obok tego, który był w pudełku przez 80 lat.

 

KHjuKkGl.jpg

 

PV9SUaTl.jpg

 

Dzięki. Carl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten zegarek Carl! Bardzo podobna tarcza do tego U.S. ARMY ORD. który podlinkowałem z eBay. Ja też mam w zbiorach taką zapasową kopertę. Może kiedyś przyda się na części. Ciekawe, że tak dużo tych kopert pojawiło się właśnie w Polsce. Swego czasu były dostępne w niemal hurtowych ilościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.