Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
OmegaDeVille

Pierpont DH

Recommended Posts

Cześć Koledzy,

Mam możliwość kupna tego zegarka - jest sprawny i po serwisie mechanizmu. Nie znam się na zegarkach wojskowych - liczę zatem na Waszą pomoc. ;) Co sądzicie?

post-63245-0-66452300-1587119498_thumb.jpeg

post-63245-0-50021500-1587119505_thumb.jpeg

post-63245-0-90490400-1587119521_thumb.jpeg

post-63245-0-45400600-1587119535_thumb.jpeg

post-63245-0-31196600-1587119546_thumb.jpeg

post-63245-0-31350800-1587119561_thumb.jpeg

post-63245-0-13100800-1587119574_thumb.jpeg

post-63245-0-13100800-1587119574_thumb.jpeg

post-63245-0-52416000-1587119799_thumb.jpeg

Mechanizm sprzedawca określa jako AS 1130 „Wehrmachtswerk”

Dziękuję bardzo i pozdrawiam!

Edited by OmegaDeVille

Koronka od czapy, dekiel od Helvetii zaciskany zamiast zakręcanego, koperta chyba też, ale ręki nie dam sobie uciąć. Kibel na maxa.

Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Rezygnuję zatem. Nawiasem, jeśli ktoś miałby na sprzedaż zegarek w podobnej stylistyce - niekoniecznie niemiecki (a nawet lepiej, jeśli nie) to proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Jest tego na rynku bardzo dużo ale większość niestety mocno kombinowana. Zawsze pytaj przed zakupem, bo można się mocno naciąć.

Ten zegarek ma kopertę które niedawno były oferowane na allegro hurtem pakowane po kilka sztuk.Dekle zaciskane i trefne numery.

To nie są trefna numery, tylko DI...H Czyli przygotowane dla Włoch koperty Helvetii typu 3199 typ 2 pod mechanizm 800C, które nie weszły do produkcji, bo makaroniarze zmienili front. One właśnie miały zaciskany dekiel, uszczelkę w koronce i deklu, blaszkę antywstrząsową itp. https://www.lorologiese.com/blog/helvetia-d-i-h/

Nie, ten, to oryginalny Pierpont (tarcza, werk i wskazówki) po recasingu w Helvetię, czyli franken. Kak zwał, tak zwał, nic nie wart.

To bardzo fajne zegarki, kilka typów tego było. Były wysyłane też do Stanów i były ORD DEPT jak ten https://www.ebay.pl/itm/Helvetia-military-US-Army-Ord-WWII-WW2-vintage/254564803932 tutaj akurat w 3190 czyli mniejszy. Chodzi o dekiel z sygnaturą, reszta w sprawie nieważna, bo tarczy i werku nie jestem pewien.

O DI..H sporo jest też na https://www.helvetiahistory.co.uk/german-military-dih-watches To jedne z bardziej zagadkowych zegarków IIWŚ i taki wariat jak ja musi na takiego polować :D

Witam wszystkich,

Przede wszystkim przepraszam za Tłumacza Google, ale jestem z Wielkiej Brytanii.

Dzięki za link do mojej strony, doprowadził mnie tutaj, gdzie widzę, że jest o wiele więcej miłośników zegarków Helvetia.

Jak powiedziano, ten zegarek został dodany do nowego stanu skrzyni Helvetia DIH, która była przechowywana od czasów wojny.

Oto kilka zdjęć mojego zegarka, który był noszony przez 80 lat obok tego, który był w pudełku przez 80 lat.

KHjuKkGl.jpg

PV9SUaTl.jpg

Dzięki. Carl.

Świetny ten zegarek Carl! Bardzo podobna tarcza do tego U.S. ARMY ORD. który podlinkowałem z eBay. Ja też mam w zbiorach taką zapasową kopertę. Może kiedyś przyda się na części. Ciekawe, że tak dużo tych kopert pojawiło się właśnie w Polsce. Swego czasu były dostępne w niemal hurtowych ilościach.