Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
saren

Seiko 7002 Diver

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Czy mógłby ktoś rzucić okiem na te okazy:

 

https://allegro.pl/oferta/zegarek-seiko-7002-7000-automatic-diver-pudelko-9090469990

https://allegrolokalnie.pl/oferta/seiko-7002-zielony-vintage-diver-150m-jak-skx

 

Mocno się zastanawiam nad którymś z nich, tarcze wyglądają bardzo dobrze jak na wiek zegarków (oba z 1991), pomarańczowy ma delikatne ślady rdzy pod deklem ale myślę że po wyczyszczeniu powinien być w miarę wodoszczelny.

 

Wszelkie porady uwagi sugestie mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ciebie zachęca do zakupu tych okazów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś powinno mnie zniechęcić? Cena tego pomarańczowego wydaje mi się w porządku, jest podobna do innych takich nurków. Może ten zielony mógłby być nieco tańszy.

Ich stan wydaje mi się w porządku jak na 29 lat, wiadomo że to nie będzie egzemplarz muzealny. Może to jakieś składaki? Nie mam na tyle wiedzy żeby to stwierdzić, przejrzałem temat "How to buy a seiko 7002 diver" i nie zauważyłem żadnych nieścisłości.

 

Nie mam doświadczenia z kupnem używanych zegarków, jedyny mój używany zegarek to seiko 5 za 130 zł, dlatego też proszę o porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś powinno mnie zniechęcić? Cena tego pomarańczowego wydaje mi się w porządku, jest podobna do innych takich nurków. Może ten zielony mógłby być nieco tańszy.

Ich stan wydaje mi się w porządku jak na 29 lat, wiadomo że to nie będzie egzemplarz muzealny. Może to jakieś składaki? Nie mam na tyle wiedzy żeby to stwierdzić, przejrzałem temat "How to buy a seiko 7002 diver" i nie zauważyłem żadnych nieścisłości.

 

Nie mam doświadczenia z kupnem używanych zegarków, jedyny mój używany zegarek to seiko 5 za 130 zł, dlatego też proszę o porady.

 

Ale po co chcesz kupić te zegarki, czemu sie nimi zainteresowałeś? Chodzi o cenę, czy chodzi Tobie o vintage. To ważne pytanie. Czasem ludzie przychodzą na KMZiZ i chcą podobne zegarki jako jedyne do noszenia na co dzień, bo cena jest niska. 

 

Przepraszam co do oryginalności się nie wypowiem, ale wiem to, że funkcjonuje kilka osób w Polsce (na pewno więcej, ale jak przeglądałem podobne modele to 3-4 osoby się przewinęły), którzy składają zegarki takie z ori części i sprzedają bez mówienia o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę Vintage. Mam już w kolekcji SKX007 którego sobię modzę, ale chodził za mną kolejny nurek. Rozważałem kupno nowszego, samuraja z pomarańczową tarczą ale jak zobaczyłem tego starocia to mnie urzekł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

7002 występowały tylko czarne i granatowe tarcze - to coś mówi o oryginalności tych pomarańczowych i zielonych części.

Oba zegarki mają nieoryginalne inserty bezela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nie mam nic przeciwko modyfikacjom, ale kupując vintage chyba wolałbym żeby był jak najbardziej oryginalny.. Na razie się wstrzymam a potem się zobaczy.

 

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składaki z aftermarketowych części. Jak kolega vitriol napisał wyżej -nie było takich wersji.

Edytowane przez sviety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w ogóle były jakiekolwiek nurki seiko z jaskrawymi tarczami przed SKX011?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Pomarańczowy 6309-729B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.