Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
emiel

Klub miłośników Seiko Alpinist

Rekomendowane odpowiedzi

pU86PE2.jpg

 

Ta linia zegarków zasługuje na swój odrębny temat. Wiem, częściowo jest w sarbach, ale nie o to chodzi. Tak, jak TGV w swoim świeżym jeszcze filmie mówi - to druga najstarsza, nadal kontynuowana linia zegarków Seiko. Więc ściągać buty, ukłon w milczeniu i podziwiać. Tutaj możemy wrzucać wszystkie Alpinisty, jakie tylko posiadacie - z każdej dekady, ważne, byleby był to Alpinista. Poniżej film od TGV - miłośnicy tej linii, do której się zaliczam, wiedzą większość z tych informacji, ale może komuś  się przyda, szczególnie na początku tematu traktującego o tej, w moim mniemaniu, szlachetnej linii zegarków. Sam posiadam dwa, zieloną ikonę, SARB017, oraz tegoroczny wypust w czarnej wersji SPB117, który choć w małej części rekompensuje mi brak "czerwonego" (a w rzeczywistości to właśnie czarnego, ale nazwa przyjęła się "red Alpinist") Alpinista, którego poszukiwałem kilka lat. Raz prawie udało mi się kupić, to ktoś mnie w ostatniej chwili przelicytował na aukcji i musiałem obejść się smakiem. Czy swoją przygodę zakończę na dwóch? Na pewno nie. Nadal będę szukał starszych modeli, w których jestem niemożebnie zakochany. Alpinist, nie dość, że ma długą i bogatą historię, to jeszcze na dodatek specyfikacja zawstydza wiele Szwajcarów w podobnej cenie. Nie będę tutaj wspominał co robiłem ze swoim 017, bo używałem go w różnych sytuacjach, nawet podczas pływania w oceanie - świadczy to tylko o uniwersalności tych zegarków. Obecnie Alpinist został przesunięty do linii Prospex - czy to źle, czy dobrze, pozostawię kolegom do dywagacji - niby ma 200 metrów, niby sam z nim pływałem, snorkelowałem i uprawiałem freediving, ale stylistyka tego modelu moim zdaniem do prospexów nie za bardzo pasuje. No ale to tylko decyzja marketingowa, mnie nic do tego. Cieszę się, że linia wciąż jest kontynuowana i pomimo małych cięć jakościowych (brak grawerowanej koronki), to nadal są zegarki, które oferują bardzo wiele, za relatywnie (kiedyś powiedziałbym "bardzo") niewiele. Odkąd zacząłem interesować się zegarkami, w "stajni" Seiko to właśnie seria Alpinist od początku była i nadal jest moim oczkiem w głowie. Seiko może robić badziewie wszędzie indziej, ale dopóki linia Alpinist będzie trwać, tak dopóty ja będę klientem tej firmy. Wiem, nie są to zegarki idealne, ale designem oraz możliwościami, po prostu mnie urzekły i urzekają po dziś dzień.

 

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do dyskusji oraz chwalenia się swoimi Alpinistami.

 

Tak, nadal szukam reda z lat 90tych, kiedyś znajdę.

 

Film od TGV:

 

https://www.youtube.com/watch?v=3e0zG-__0nM

 

Moje dwa szczytowce:

 

Q1bHs0I.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, w wielkości nie - jedynie lupka na tarczy zwiększa zegarek :D. Tak poza wyśmiewaniem Lolexupy, to jest minimalnie grubszy, to ze względu na przeszklony dekiel, który mogli sobie darować. 6R to nie jest jest jakaś poezja wśród mechanizmów, mogli pozostać przy normalnym deklu. W jakości, moim zdaniem nie (o ile nie patrzysz na rezerwę chodu). Obydwa są wykonane tak samo - na minus nowego, brak grawerowanej koronki oraz jak dla mnie, lupka, którą od razu usunąłem. Na plus masz upgrade z 6R15 do 6R35, który ma lepszą amplitudę i zwiększoną rezerwę chodu, ze względu na zastosowanie lepszej jakości sprężyny SPRON, zwiększającej rezerwę ponoć do 70h (kol. Burn raportował wczoraj 60+h, ja niebawem też taki test na swoim przeprowadzę). Podobno są to też mechanizmy mniej awaryjne, ale to czas pokaże, ja na razie nie osądzam, bo jest na to za wcześnie. Fakt, że z jednym 6R15 miałem masę problemów (nie w Alpiniście). To co mnie irytuje w nowym, to poza brakiem graweru koronki, to brak obwódki datownika. Luma działa dokładnie tak samo. Nie wiem co jeszcze mógłbym wspomnieć, może kol. Burns coś doda. Aha, bransoleta w czarnym jest jak na Seiko, na bardzo wysokim poziomie. Lepsza, niż w droższym biedamiasie.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą czerwony akurat wisi na ebay`u - https://www.ebay.pl/itm/Rare-Seiko-Red-Alpinist-SCVF007-Cream-Dial-Hi-Beat-Automatic-4S15-6000-April-97/174241038983?hash=item2891934287:g:B~0AAOSwIOdeiOrR

 

Edyta - tylko pieniądze za niego straszne wołają...

Edytowane przez cat.came.back

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego klubu muszę się zapisać.

Klasyczna wersja i, jak kolega założyciel klubu wspomniał, oferująca znacznie więcej niż swisskurencja ;)

 

Najbardziej lubię w nim to, że można go ubrać na różne sposoby i za każdym razem odbiór jest inny.

 

IMG_9318.jpg

 

C6D_0899.jpg

 

IMG_9527.jpg

 

Co do nowej serii... gdzieś wyczytałem, że ponoć producent uważa ją za zegarki inspirowane Alpinistem i tak ją traktuję :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, a propos nowej serii, to masz na myśli te kastraty najnowsze, gdzie wykosili chapter ring z kompasem? Te dla mnie to trochę łyso wyglądają. Całe szczęście, że wciąż jest prawilna seria, z której nie zrezygnowali. Jeszcze jakby wypuścili niebieskiego, tym razem dla ludu, nie tylko  USA, to brałbym w ciemno.

 

P.S. Ten z ebay, to kremówka, ja szukam czarnego...poza tym, opis zegarka mnie mocno martwi, napisał, że polerował kopertę, ale delikatnie. Wolę zegarek z rysami, niż nie wiadomo jak bardzo spolerowaną powierzchnią...plus jest taki, że dał to w opisie, bez sciemniania.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli to co się pojawiło po zakończeniu produkcji SARB017.

 

Znalazłem ten artykuł:

https://www.ablogtowatch.com/seiko-adds-four-new-alpinist-inspired-watches-to-prospex-line-for-2020/

 

Teraz sprawdź dekielki czarnego i zielonego.

Na 017 znajdziesz napis "Alpinist" a jak jest na tym nowym?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, Sol - faktycznie! Popatrzyłem zarówno w papiery w pudełku, jak i na dekiel, nigdzie nie ma loga Alpinist - z początku myślałem, że na deklu jest na środku, ale się nie wgłębiałem, teraz spojrzałem w makro i faktycznie,

hGVJUla.jpg

tylko logo Prospex...szkoda wielka, rozumiem ujednolicanie i wrzucanie w poszczególne linie, ale szkoda, że zrezygnowali z logo Alpinista...ja myślałem, że mówisz o tych wypłochach, które lada dzień mają się pojawić, takie Alpinisty bez rotującego bezela i koronki, de facto, bez kompasu. Patrzę na nie i nie mogę się do nich przekonać.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego klubu to ja chętnie się zapisze :)

 

0Pgi0RV.jpg


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dawid...powiem tak. Jeżeli stwierdzisz, że niebieski przestał Ci się podobać, albo po prostu będziesz chciał się go pozbyć, to pisz do mnie na pw. Przesyłką na Filipiny nawet się nie martw, masz w stopce Częstochowę, a ja mam tam bliskiego przyjaciela, najwyżej kasę przelałbym Ci paypalem, a on podjechałby do Ciebie po zegarek i wysyłkę do mnie już z nim zaaranżuję dla Twojej wygody, żeby nie było, że ktoś inny dostanie fory na kupno, bo z Polski. Pozdrawiam i szczerze zazdroszczę... :wub: Jak będziesz miał chwilę i możliwości, to mógłbyś fotki tej tarczy w pełnym słońcu ustrzelić? Jeeezu, jak mi się ten zegarek podoba...


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to ja mogę odebrać osobiście ;)

 

Niebieski, pierwsza klasa. Szkoda tylko, że tak drogi. Zastanawiałem się nad nim jakiś czas temu, ale zadałem sobie następujące pytanie:

czy poświęciłbym dla niego zielonego?

 

Jedyne rozwiązanie to posiadać obydwa :)

 

 

ja myślałem, że mówisz o tych wypłochach, które lada dzień mają się pojawić, takie Alpinisty bez rotującego bezela i koronki, de facto, bez kompasu. Patrzę na nie i nie mogę się do nich przekonać.

 

Te najnowsze to już inspiracja inspiracją chyba :)
 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Do takiego klubu muszę się zapisać.

Klasyczna wersja i, jak kolega założyciel klubu wspomniał, oferująca znacznie więcej niż swisskurencja ;)

 

Najbardziej lubię w nim to, że można go ubrać na różne sposoby i za każdym razem odbiór jest inny.

 

 

 

 

 

 

 

Co do nowej serii... gdzieś wyczytałem, że ponoć producent uważa ją za zegarki inspirowane Alpinistem i tak ją traktuję :)

@Sol powiesz skąd masz bransoletę z pierwszego zdjęcia? Szukam czegoś i zastanawiam się Strapcode to tylko z ich strony, czy ktoś tym handluje w europie na przykład?

 

Ja oczywiście również zapisuję się do klubu B)

 

K3b9Jp1.jpg

 

xltrKkI.jpg

 

hA8WtYM.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bransoleta od Seiko SKX013.

Jak widać pasuje jak ulał :)

Tylko się upewnij czy nie ma różnic w kopercie w stosunku do 017.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełnym słońcu wygląda tak  B)

 

 

ScZgyrY.jpg

 

6I9kqOh.jpg

 

DvO7yaw.jpg


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

To bransoleta od Seiko SKX013.

Jak widać pasuje jak ulał :)

Tylko się upewnij czy nie ma różnic w kopercie w stosunku do 017.

SKX to chyba ma 22mm rozstaw?! :)

A ten mój 20mm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

Ale skx013 mniejszy brat 007 ma 20mm.

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Faktycznie o tym nie pomyślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, jeśli chodzi o oryginalną bransoletę od SPB117J1, to owszem, pasuje do 017. Przed chwilą rozebrałem sobie obydwa, dziury są wywiercone w uszach dokładnie w tym samym miejscu, koperta jest ta sama, różnią się jedynie deklami, ale te nie mają wpływu na to, czy bransoleta wchodzi, czy też nie. Nie zakładałem całej, bo bez sensu by to było, skoro i tak nie zamierzam jej nosić, ale sprawdziłem endlinki i pasują tak samo. To tyle, jeśli ktoś ma ochotę na przekładanki. Btw. Dawid, to ostatnie zdjęcie mega...pięknie się mieni w słońcu, hipnotyzuje tak samo jak zielony.

 

mR3Iuvj.jpg

uNDLlgg.jpg

YyEa9p8.jpg

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

@emiel czyli idąc tym tropem, wszystkie bransolety że Strapcode dedykowane pod SARB017 również powinny pasować pod SPB117?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, moim zdaniem. Ja tylko pokazuję, że oryginalna normalnie wchodzi i siedzi tak samo. Koperta jest identyczna, uszy i dziury również.

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

To bardzo dobra wiadomość :) dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :)


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L2L jest identyczne, przed chwilą sprawdzałem. Różnią się tylko grubością koperty, ale to ze względu na różne dekle.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopery nie są identyczne bo SARB017 ma szerokość 38 mm, a nowy zielony SBDC091 39,5 mm.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

najfajniejsza wersja Alpinista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.