Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
luukasz

Klasyczny, nowy zegarek w stylu vintage do 3-4tys pln.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tym razem ja potrzebuję porady.

Jestem coraz bliżej decyzji o sprzedaży kolekcji (zostawię tylko casio vintage do zadan specjalnych) i zakupie jednego zegarka do użytku codziennego oraz do koszuli i marynarki (raczej sporadycznie, kilka razy w roku)

 

Mam kilka wymagań, ktorych nie mogę w upchnąć w jeden zegarek ale może ktoś podrzuci sensowną propozycje.

 

Wymagania i modele ktore odrzuciłem bo nie spelniają danego warunku:

 

Koperta: do 36mm i niski profil (sarb, hamiltony, orient star, laco monaco 36mm ( grubość koperty jest dla mnie komicznie duża), Ball fireman- tu mocno bilem sie ze sobą, przy ostatniej promocji jomashop, ale niestety najlepiej czuje sie w malych zegarkach przyklejonych do reki i wiem ze za chwile by mi przeszkadzał)

 

Bdb czytelność, czyli antyrefleks, najlepiej matowa jasna tarcza i czarne lub niebieskie wskazówki - nie wykluczam ciemnej tarczy, i bialych wskazówek, jednak muszę mieć komfort w zakresie odczytu godziny(glycine combat 6-wskazówki dla mnie są slabo

 

Datownik (Ch. Ward sandhurst, smiths everest prs-25w, nowa geckota e-01w)

 

WR 50m (zegarki vintage, ktore bardzo mi sie podobają, junghans max bill, longines precence automatic)

 

Szafir ( junghans max bill- w budzecie z szafirem sie nie zmieszcze, a na codzien

 

Uniwersalny, lekko vintagowy look (MV redentore w wersji 36mm wydaje mi sie troche zbyt elegancki (do koszuli czy swetra bedzie ok, ale w lecie, do tshirta no nie wiem chyba ma zbyt dożo polerowanych elementow na tarczy wg mnie, longines pressnce automatic)

 

Mechanizm: chcialbym raczej automat, ostatecznie kwarc, chociaz troche lipa za tą cenę kupic kwarca. W kazdym razie nie zamykam sie, jesli pozostale warunki beda spelnione lub bedzie brakowac najmniej, to kwarc zawsze daje spokojną glowe podczas uzywania.

 

Cena: max to około 1000euro, ale jesli znajde alternatywe w nizszej cenie to nawet lepiej.

(Nomos z datą i cienką kopertą, omega seamaster aquaterra 36mm)

To są moje święte grale:)

Sklaniam sie do zakupu zegarka nowego lub używanego, w idealnym stanie (jesli mialaby to byc pólka wyżej)

 

Tak jak pisalem powyzej bardzo lubie vintagowy styl i prędzej zaloze klasyczny zegarek do tshirta niż divera do koszuli, (w sumie to w ogole nie lubie zegarkow typu diver z dużym, blyszczącym bezelem.

 

Pora na mojego kandydata, ktory na tę chwilę prowadzi w wyścigu:

Stowa marine 36mm.

b6a14e09bd448348d4c9f80869d454be.jpg

 

Stowa flieger 36mm

6da02b0350326ad0793a2763829518b4.jpg

 

 

Zegarek zamierzam kupic w lecie, ale na rynku nie przybywa ofert zegarkow w takim rozmiarze.

Macie jakieś pomysly? Zapraszam do dyskusji jesli ktos dotrwal do tego miejsca.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli chodzi o nowe zegarki, to w mojej ocenie, wskazana przez Ciebie Stowa to jeden z lepszych wyborów. Choć ja akurat, w przypadku modelu Marine, postawiłbym na rzymskie indeksy. Skoro dopuszczasz w budżecie circa 1000 Euro używkę, to może Oros Big Crown Pointer Date, w wersji o średnicy 36 mm?

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałeś to, co sam bym zaproponował :)

Z tych dwóch wybrałbym fliegera.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Flieger też, pod warunkiem, że to "no logo" i "no date" ;-)

 

Tylko czy 36 mm to dobry wymiar dla pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy 36 mm to dobry wymiar dla pilota?

Co kto lubi. Jak dla mnie optymalny na wielkość i grubość wydaje się ten 41mm na Unitasie.

Ale trzeba przyznać, że gdy Stowa zaczęła produkować fliegera 36mm, stał się dość popularny, przynajmniej na zagranicznych forach. Ma bardzo wąski bezel, będzie wyglądać na większy.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Marina też ma wąski bezel. Dlatego to zegarek, który mimo 36 mm średnicy, wygląda jednak na nieco większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo one są w tej samej kopercie, Marina jest na połysk, a flieger satynowany.

A tak w temacie, flieger rzeczywiście powinien być większy.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek przepraszam za błędy i urwane zdania w pierwszym poście- piszę z telefonu i edycja jest trudna;)

Teraz dopirro zerknąłem, jak to wygląda.

 

Dziękuję za odzew.

A więc tak: uzywalem dosyć dlugo fliegera type A od tisella w rozmiarze 40mm oraz przez chwilę mialem laco birmingham ( 36mm type B) stylistyka jak najbardziej wpisuje sie w mój gust, z uwagi na wygodę preferuję jednak male koperty i wąskie paski ( do 20mm).

Jesli chodzi o date to mimo wszystko jestem w stanie zaakceptować zachwianie symetrii, zyskując tą, użyteczną kompilacje, więc to nie podlega dyskusji- okienko z datą muszę mieć.

 

Uwierzcie mi że wertuję internet już od dluższego czasu w poszukiwaniu zegarka w maksymalny sposób wyczerpującego powyższe wymagania.

 

Ciesze się, że moje typy znajdują uznanie nie tylko w moich oczach.

Stowy to klasyka, która bardzo mi odpowiada, ale czekam na inne propozycje, mam jeszcze czas więc zachęcam do wyrażenia swojej opinii.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat. Zastanawiam sie dokładnie nad takim czymś od dawna, ale nie mogę się przełamać, żeby wyprzedać wszystko. Mam pytanie, Koledzy, o Orisa Big Crown Pointer Date. W jakiej cenie szukać używki? Widziałem, że można dorwać też z bransoletą, a to dawałoby mi już wszystko to co chce Kolega luukasz + bransoletę jeżeli najdzie akurat chęć :)

 

Co do tematu to brałbym Marine z rzymianką, albo Orisa. Type A no date/no logo nie wiem czy można porównywać w tej cenie do np Orisa.

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.