Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
El_Ramzesso

EDC Kfarc- cirka abałt 2k (tylko się nie rozpędzajcie)

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Znawcy i Sprzedawcy,

Szukam tu, w pierwszym miejscu, w którym zaczęła się moaja przygoda z zegarkami na "serio", bo wierzę w Was!

 

Tu napiszę może coś co może Was ukierunkować :D- dla czytających szybko- proszę się przenieść do następnego akapitu Moje boje zaczęły się od Glycine 099 który kupiłem na forum, po jak się okazało wystrzałowej cenie. Niemniej targany wyrzutami co do ceny zegarka oraz brakiem dużej sekundy sprzedałem go dalej, czego żałuje do dzisiaj unsure.png .

Następnie byłem właścicielem nowego Balticusa Grey Seal, który był piękny ale jednak coś między nami nie pykło- troche pewnie z powodu nagonki na "Made in Poland" ale bardziej z powody spóźnień mijoty około 15-20s/dzień- Baltic poszedł dalej.

Ostatni mój zegar to był Citizen H804 i ten koleżka miał prawie wszystko czego chciałem, opróćz lumy. Niestety zaginął mi w podróży służbowej. Jestem też szczęśliwym właścicielem Parnisa a'la bauhaus jako garniturowca.

 

 

I teraz czego szukam: EDC.

 

Tarcza - Kolor tarczy raczej niebieski,szary, może być czarna (jeśli będą jakieś inne akcenty kolorystyczne, np wskazówka),ale coś bym chciał żeby się działo na tarczy- chociaż wiem że chrono nie używałem,

Jeśli chrono, to duży sekundnik ma być tym głónym (zboczenie)

Luma - nie musi być rewelacyjna, ale jako że to EDC być musi (też zbocznie)

Mechanizm - kwarc ze względu na punktualność (chociaż widok płynącej sekundy działa na mnie rozbrajająco- no chyba że ktoś ma używke i nie ma odchyleń zbytnich),

Raczej pasek niż kajdan (nie przekonałem się i się racej nie przekonam do bransy, oczywiści wiem że można ją zmienić),

Budżet około 2k ale wiem że potraficie przekabacić każdego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulova moonwatch lub bardziej "klasycznie" Bulowa 96b205...

Oba kwarce i do tego z "płynącą" sekundą.

Ten drugi tańszy. "O połowę..." :)

Edytowane przez Krist-off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba 2k, żeby mieć wszystko ;)

post-99243-0-32838500-1587389600_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gallery_111840_4049_913582.jpg

 

Ten w środku, budżet się zgadza, a nawet zostanie, na tarczy sporo się dzieje (tongue.png), jest pasek (niezły) i na punktualność raczej nie będziesz narzekałXD

 

EDIT: Luma też jest, może nie jak w diverach, ale ujdzie:D

Edytowane przez Amatsubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba 2k, żeby mieć wszystko ;)

Hmmm biała tarcza mi nie podejdzie zapomniałem zaznaczyć

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ten w środku, budżet się zgadza, a nawet zostanie, na tarczy sporo się dzieje (tongue.png), jest pasek (niezły) i na punktualność raczej nie będziesz narzekałXD

 

EDIT: Luma też jest, może nie jak w diverach, ale ujdzie:D

Fajna propozycja- dasz mi refa i cenę na pw?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Blulova moonwatch lub bardziej "klasycznie" Budowa 96b205...

Oba kwarce i do tego z "płynącą" sekundą.

Ten drugi tańszy. "O połowę..." :)

Moonwatch ma płynąca sek?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronografu tak. Mała sekundowa robi zaś 2 skoki na sekundę. Generalnie zegarek robi robotę. Polecam. Jest spory, ale jak masz 17 cm w nadgarstku i więcej będzie ok. Pasek "elegancki" musi się ułożyć, bo jako nowy sprawia, że zegarek kompletnie "nie leży" ale "moonstrap" - miodzio. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...na tarczy sporo się dzieje...

To takie mocne niedopowiedzenie :)

 

Spośród interesujących kwarców Moonwatch od Bulovy jest świetnym wyborem.  

 

A jeśli nie Bulova, to takie Seiko Perpetual Calendar Chronograph:

 

 

Czarny:

https://kaktus24.pl/product-pol-3103-Zegarek-meski-SEIKO-SPC133P1-Chronograph-Perpetual.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN

 

Jak się już kupuje kwarca, to trzeba iść w coś innego, niż prymitywny trzywskazówkowiec. Coś co ma suwak logarytmiczny, fajny chronograf z płynącą sekundą, albo Sejkacz, który myśli za Ciebie :)

 

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronografu tak. Mała sekundowa robi zaś 2 skoki na sekundę. Generalnie zegarek robi robotę. Polecam. Jest spory, ale jak masz 17 cm w nadgarstku i więcej będzie ok. Pasek "elegancki" musi się ułożyć, bo jako nowy sprawia, że zegarek kompletnie "nie leży" ale "moonstrap" - miodzio. :)

Ale tu chyba chronograf bym musiał bym mieć non stop żeby się tym delektować

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takie mocne niedopowiedzenie :)

 

Spośród interesujących kwarców Moonwatch od Bulovy jest świetnym wyborem.

 

A jeśli nie Bulova, to takie Seiko Perpetual Calendar Chronograph:

 

https://www.youtube.com/watch?v=TuSlhxaOTGk

 

Czarny:

https://kaktus24.pl/product-pol-3103-Zegarek-meski-SEIKO-SPC133P1-Chronograph-Perpetual.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN

 

Jak się już kupuje kwarca, to trzeba iść w coś innego, niż prymitywny trzywskazówkowiec. Coś co ma suwak logarytmiczny, fajny chronograf z płynącą sekundą, albo Sejkacz, który myśli za Ciebie :)

 

 

Uuuu fajny, tyle ale indeksy z numerkami mnie odrzucają... Dzieje się dużo aż troszkę za duża ale poszukam z innymi kolorami tarczy może to lepiej wygląda

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki urok chronografu , że jego wskazówka stoi. Moim zdaniem niezbyt dobrze wyglądają "chronografy" bez ruchomej wskazówki. W sensie takie grze wszystkie wskazania chronografu pokazywane są na małych subtarczach.

A co do delektowania się. Ile czasu będziesz poświęcał na "delegowanie się" ? Będziesz chodził cały czas z podwiniętym mankietem patrząc na zegarek? Nie. Nie będziesz. Inni też nie będą. A jak będziesz chciał w wolnym czasie się podelektować to sobie wlączysz chrono...

Albo bierz tą drugą. Wówczas delegowanie się non stop będzie "możliwe" . :)

Ps. Seiko też świetne.

Edytowane przez Krist-off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że zapodacie jakieś ciekawe alternatywy ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki urok chronografu , że jego wskazówka stoi. Moim zdaniem niezbyt dobrze wyglądają "chronografy" bez ruchomej wskazówki. W sensie takie grze wszystkie wskazania chronografu pokazywane są na małych subtarczach.

A co do delektowania się. Ile czasu będziesz poświęcał na "delegowanie się" ? Będziesz chodził cały czas z podwiniętym mankietem patrząc na zegarek? Nie. Nie będziesz. Inni też nie będą. A jak będziesz chciał w wolnym czasie się podelektować to sobie wlączysz chrono...

Albo bierz tą drugą. Wówczas delegowanie się non stop będzie "możliwe" . smile.png

Ps. Seiko też świetne.

No i łapka 19,5 cm więc bulowa powinna siąść- w sumie od dawna o niej myślałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulova zawsze dobrym wyborem. Też mam 19,5, Moonwatcha na elastycznej bransolecie i jest to całkiem kompaktowe rozwiązanie.  

 

A jakbyś chciał coś o klasycznym wyglądzie, ale z nutką szaleństwa (5 wskazówek, 11 serwomechanizmów):

https://zegarkiipasja.pl/artykul/1207-adriatica-twin-motion

 

 

W dobrej cenie:

https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-adriatica-kwarcowy-a1191-5214ch-outlet

 

:)

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulova zawsze dobrym wyborem. Też mam 19,5, Moonwatcha na elastycznej bransolecie i jest to całkiem kompaktowe rozwiązanie.

 

A jakbyś chciał coś o klasycznym wyglądzie, ale z nutką szaleństwa (5 wskazówek, 11 serwomechanizmów):

https://zegarkiipasja.pl/artykul/1207-adriatica-twin-motion

 

https://www.youtube.com/watch?v=ond4dyYvG9A

 

:)

Zdecydowanie przekroczyłeś mój próg szaleństwa

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę chyba na tych tarczach odrobinkę za dużo się dzieje jak dla mnie...

 

Edit: a może polecicie jakiś Bulovy oprócz moonawtcha z główną sekundą nie będącą w stanie spoczynku?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez El_Ramzesso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byś powiedział na Casio EQB-1000D-1AER i zmiana bransolety na pasek skórzany? 

 

Też jestem zdania, że w tej cenie jak kwarc to na wypasie, eco-drive/solar i czas atomowy albo łączność BT. 

 

 

Jest jeszcze Citizen AT8020-54L Blue Angels

 

 

Też się sporo dzieje na tarczy, ale akurat niebieska tak jak chciałeś, z żółtymi akcentami.

 

Citizenów RC jest sporo i są dobrze wykonane, większość masz w budżecie i myślę że ktoryś spełniłby Twoje oczekiwania, jeśli ten mój jest dla Ciebie zbyt przesadzony. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue angels - już bardziej czytelny :), co do Edfience, ciężko mi się przekonać zwłaszcza że jak już ma bluetooth to chciałbym żeby było to troszkę jako fitness tracker.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: a może polecicie jakiś Bulovy oprócz moonawtcha z główną sekundą nie będącą w stanie spoczynku?

 

 

Mnie bardzo podobała się - i wciąż podoba - taka:

https://www.czaszegarkow.pl/bulova-dress-szary-skora-o43-mm-p-285315.html

 

Z jej powodu pojawiłem się czynnie na forum, ale przekonano mnie, że lepszy Moonwatch.

I wiesz co: naprawdę, lepszy Moonwatch :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadałem powierzchownie serię Blue Angels i wszedł mi jeden model ANGELS AT8020-54L,Ale obawiam się o czytleność... ktoś miał, widział?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadałem powierzchownie serię Blue Angels i wszedł mi jeden model ANGELS AT8020-54L,Ale obawiam się o czytleność... ktoś miał, widział?

 

Ja nie mam żadnych problemów z czytelnością na moim Citizenie (ten ze zdjęcia), więc nie sądzę, żeby z tym było inaczej. Tylko na zdjęciu wyglądają na takie skomplikowane w rzeczywistości nie ma żadnej tragedii z czytelnością, a w sumie ten Blue Angels jest chyba nawet trochę czytelniejszy, podobne zegarki generalnie.

 

Bardzo dobry zegar, zresztą to nawet ten sam model, który podałem powyżej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, z bazarkiem jestem na bieżąco :) to troszkę za duże kowadło, no i biała (czy tam szampańska tarcza), Twoja poprzednie propo mi przez głowę latała nie raz :)

Edytowane przez El_Ramzesso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie weszła bulova od Zeno :D ale budżet jeszcze został XD 13b2ea9f63700c36d1e6f744f724b877.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę  :wub: 

 

Cena też ładna - zostało w sam raz na Moonwatcha :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.